Zavrieť

Porady

Bylinky-pestovanie

Pred polrokom som sa pokusala vypestovat si doma bylinky - tymian, bazalka svetla aj tmava a medovku... radost bola obrovska ked sa coskoro objavili male zelene puciky... no za par dni mi postupne zacali vysychat az nakoniec uplne vyschli... (este podotykam ze boli na slniecku len doobeda, poobede na nich uz nesvietilo)

poradte ako si mam doma vypestovat bylinky /ako casto polievat, alebo ci len poprasit vodou, na ake miesto ich dat a tak/..

dakujeeeem
Naposledy upravil arizona : 11.04.12 at 12:47
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Antea Pozri príspevok
Zdá sami , že som sa niekde na porade už pýtala, ale nemôžem to nájsť. Vlani mi na tržnici ponúkali bylinku, vôbec neviem ako sa volá, že kari, neviete náhodu čo je to zač?
Ak to nie je ligurček (magi bylinka), tak pozri tu, môže to byť Smil taliansky, Helichrysum italicum, v angličtine Curry Plant http://zitzdrave.blog.cz/0805/dalsi-zelene-koreni
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Kvaka Pozri príspevok
Ak to nie je ligurček (magi bylinka), tak pozri tu, môže to byť Smil taliansky, Helichrysum italicum, v angličtine Curry Plant http://zitzdrave.blog.cz/0805/dalsi-zelene-koreni
Ďakujem, vyzeralo to tak, keď to budú ešte predávať kúpim.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

arizona Pozri príspevok
Bazalka je u nas jednorocka.
Levandula,mata,medovka,pazitka su trvalky
To mi bolo, az na tu bazalku, uplne jasne... Ktoré z ďalších tu uvádzaných byliniek (myslím v tejto téme) sú ešte trvalky, ktoré sa dajú pestovať aj v záhrade?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Mna by celkom zaujimalo odporucane ph pody pre jednotlive bylinky, ktore maju rady kyslu podu a ktore skor vapenatu...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

deli. Pozri príspevok
To mi bolo, az na tu bazalku, uplne jasne... Ktoré z ďalších tu uvádzaných byliniek (myslím v tejto téme) sú ešte trvalky, ktoré sa dajú pestovať aj v záhrade?
V zahrade sa da pestovat aj spomenuta bazalka. Ja ju praveze odporucam do volnej pody. Minuly rok som mala par korenov vo velkych kvetinacoch a dalsie volne v pode a nedalo sa to porovnat. Kvietky jej treba obtrhavat - podporuje to rozkonarovanie a olistenie, nedrevnatie rychlo. Inak, existuju aj vytrvale podoby bazalky a vraj aj saturejka. Len tie treba prezimovat vo vnutri.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG0886.jpg
Zobrazení: 32
Veľkosť:  64.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG0885.jpg
Zobrazení: 44
Veľkosť:  62.9 KB
6 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Prosím vás vie niekto kedy kvitne lipa? Je ešte pred alebo už po? VĎaka
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

bettylou Pozri príspevok
Prosím vás vie niekto kedy kvitne lipa? Je ešte pred alebo už po? VĎaka

Pred. Napisem Ti, ked bude kvitnut u nas, mame ju pri plote. Momentalne kvitnu u nas rozkosne topole.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

A toto?

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG0958.jpg
Zobrazení: 32
Veľkosť:  108.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG0968.jpg
Zobrazení: 29
Veľkosť:  64.0 KB
4 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

A tu je uz momentalny stav. Zdenka, to sme s maminou za dva dni zmakli. Vyrovnali sme povrch, vyhlbili zaklady - spravili sme si kontury spiraly pomocou dvoch paliciek a motuza a na spodok dali strk, potom tehly a uz to islo, striedavo sme davali piesok, zem, po okrajoch strk, tak dufam, ze to vydrzi, ale zatial je to ok.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  IMAG1213.jpg
Zobrazení: 37
Veľkosť:  101.7 KB
8 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Žofka, je to veľmi pekné. Na nejakej stránke som to už videla a vždy sa mi to páčilo. V mojej malej záhradke už toľko miesta nemám, ale u mňa...nikdy nehovor nikdy
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Zakupil som priesady byliniek a presadil som ich do kvetinacok s priemerom 19cm a vyskou as 20 cm. Nie su tam rastlinky nahusto?Je potrebne ich nejako preriedit, ci mi porastu aj takto?. Zatial mam bazalku ( ocimum basilicum) a petrzlen ( petroselinum crispum)
bazalka.JPG  
petrzlen.JPG  
1/1
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
poradte mi prosim s tymi bylinkami nech mi zase nepokapu
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Taiko ja si pestujem zo semiačka a dávam do jedného kvetináča len 3 alebo 4 rastlinky a vrchovce odstrihnem a potom sa pekne rozkonária.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tai, ak je to tak, že 1 priesada = 1 kvetináč, je to ok.
Vlani som strčila kúpenú bazalku z kvetináča do záhrady, krásne sa rozrástla a neskôr zakvitla. Zo zasiateho semiačka mi nevzišlo ani "ň". Toho roku som tiež kúpila "hotovú", strčila von - a zožrali mi ju slimáky - tie malé bezulitné, čo vyliezajú zo zeme skoro ráno a neskoro večer, keď nemám čas na ne striehnuť...
Musím kúpiť inú a tú nechám pre istotu na parapete.
Ten petržlen je "kučeravý" - je pekný na pohľad a vhodný na dekorovanie, no nevonia ako pravý petržlen. Ak ho chceš používať do jedál, vhodnejší a aromatickejší je petržlen "vňaťový" /tak to má napísané aj na balení/ - pestuje sa vyslovene pre vňať, koreň nie je určený na konzumáciu.
Naposledy upravil Oliwa : 05.05.14 at 10:13
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez si chcem pokupit hotove v kochloch...na balkon.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lujza.j
Tiez si chcem pokupit hotove v kochloch...na balkon.
ja som zasiala petržlen vňaťový aj kučeravý, bazalku, pažitku.. už sa tlačia zo zeme konečne.. každý deň stepujem pri okne ako blázon, a kontrolujem, či rastú..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

U nas na na sidliskovom mini trhu....šecko mozne....som zvedava kolko mi to vydrzi...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Odfotila som moje krasotiny..
1. pažítka
2. petržlen vňaťový aj kučeravý, zatiaľ neviem, ktorý je ktorý..
3. a 4. bazalka
5. rozmarín
DSC_9167.jpg  
DSC_9165.jpg  
DSC_9168.jpg  
DSC_9169.jpg  
DSC_9170.jpg  

1/1
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
wirgi
Taiko ja si pestujem zo semiačka a dávam do jedného kvetináča len 3 alebo 4 rastlinky a vrchovce odstrihnem a potom sa pekne rozkonária.
a to vsetky takto obstrihavas, ci len bazalku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať