Zavrieť

Porady

ako odist od neho?

Som matka na materskej s jednym dietatkom. S manzelom sme sa brali pred 7 rokmi. Pred par rokmi som mala vaznu operaciu chrbtice a takmer rok som bola obmedzovana v pohybe a mala stastie, ze som neskoncila na vozicku. Este stale to nie je slava. Potom som otehotnela a pasivne prezila zvysok tehotenstva. Ani teraz nie som velmi aktivna. Von je vacsinou pod 5 stupnov a dcerku <1 rok> mam dost nachylnu na choroby a virusy. Takymto sposobom som za posledne 3 roky pribrala asi 20 kg a ako sa snazim <uznavam, ze som aj leniva> mam problem tieto kila zhodit. Sme po niekolkych rokoch spat na Slovensku a stratila som vacsinu kontaktov na svoje kamaratky a navyse som aj tak od nich vzdialena na 200 -300 km. Tu na novom mieste nemam ziadnu kamaratku a ked som chcela chodit do tych detskych centier dcerka len viac ochorela. V skratke nech robim, co robim som v 2-izbovom byte od rana do vecera sama < este aj manzel pracuje viac akoby mal a casto je na sluzobnych cestach.> Tolko priblizne o mne a teraz prejdime na problem. Mazel hovori, ze som panovacna, ale cokolvek ja chcem nechce mi pomoct ani poskytnut zaklad. <napriklad vybavit si matersku, pracovat z domu, spravit si vodicsky aby som nebola odkazana na jeho pomoc pri vybavovani veci a chodenia s malou na prehliadky> Vsetko co on chce ma < stahovanie sa zo statu do statu, "technicke panske hracky" PDA, notebook, plocha tv, kariera, vecere s priatelmi, atd.> Manzel hovori, ze som tucna... Ja som po operacii chrbta, porode, nikam nechodim. Ked drzim dietu on sa mi po veceroch pred telkou napchava sladkostami a orieskami. Ked sa chcem venovat pohybu nikdy nema cas byt doma alebo ist s nami na vilet. A ked hovorim o veciach co mi chybaju, nemam pravdu. Mam vraj vsetko a nic si neviem vazit. <Nechodim ku kadernicke, nenosim sperky ani si nekupujem drahsie odevy>. Vcera do konca vyhlasil, ze s tym, ze som panovacna, by si poradil a ale nie s tym, ze som tucna a nestaram sa o seba. Som citovo aj financne zavisla od neho, ako som spominala, nemam si ani ako vybavit matersku vo svojom trvalom bydlisku, ktore je vzdialene 300km. Ked potrebujeme vyriesit nejaku situaciu a chce vediet dvovody, zacnem ich vymenovavat a ked konecne skoncim, opyta sa: "A aky mas problem?" Ako nabrat silu a osamostatnit sa? Bez domovu, a bez penazi a bez toho aby som sa musela vzdat dcerky? Napriek tomu, viem, ze je dobry clovek a mam ho stale rada ale kazda takato burka sa k nam vracia raz za dva mesiace, do kedy to znasat? Poradte mi prosim...
Naposledy upravil jarden : 12.02.08 at 08:13
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
jarden,
tvoja situácia vôbec nepoukazuje na to, že by si mala od manžela odísť, práve naopak, skús sa zamyslieť či náhodou nemá aj trochu pravdu, pozri sa na situáciu očami tvojho manžela, čítam v tvojich riadkoch ako ti všetko nejde, nič sa ti nedarí, nič nemôžeš robiť, základom toho, aby si niečo dosiahla / čokoľvek pozitívne pre rodinu / je fakt, aby si sa prestala ľutovať a začala si postupne plánovať čo chceš dosiahnúť, nepripustiť si žiadne výhovorky: toto nemôžem, hento sa nedá a tak podobne. Zapamätaj si však: kam myšlienka, tam energia, ako vo vnútri tak aj navonok, akú zadáš príčinu, taký bude dôsledok,
prajem ti príjemný dník
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja viem,že je strašne ťažké schudnúť,ale skús aj s tým niečo robiť.Neviem aké cviky si možná po operácii robiť,no ak je to možné skús navštíviť fitnnes,alebo plaváren a pod. Keď si aj ďaleko od svojích známych určite všade si môžeš nájsť kamarátky,možno aj staršie priateľky čo by ti dohliadli na dieťa keď pôjdeš napr. ku kaderníčke a pod.Určite sa strašne veľa dá dosiahnuť,len to človek musí chcieť a nerozmýšľať ako sa to nedá,ale ako sa to dá urobiť.
Držím Ti palce a verím,že sa z toho dostaneš a príde čas, keď budeš so sebou spokojná.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

U nás v rodine sa už dlhé roky traduje jedno porekadlo:

Komu sa nechce ten si hľadá dôvody a komu sa chce si hľadá spôsoby.

Skús na veci pozerať pozitívne a všetko pôjde ľahšie, držím ti palce
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Ja netvrdim, ze nema uplnu pravdu. Obetovala som pre neho takmer vsetko. Odisla som s nim do zahranicia i ked som vobec nechcela. Bola som sama v cudzom prostredi, naucila som sa rec pri ktorej anglictina je jednohubka. Zanechala som svoju pracu, rodinu, priatelov, karieru len pre to aby on mohol pracovat v high-tech a ja som najprv rok zehlila kosele, riadila po cudzich detoch a smirglovala nabytok pre jednu firmu, pretoze som na ich pomery nemala dobre jazykove schopnosti a ani prax. Trvalo mi 5 rokov sa tam konecne prisposobit a najst si aku-taku znesitelnejsiu pracu a kamaratky. Teraz on si pokracuje v kariere a uz je dokonca riaditelom. Ale pre to sup ho spat na Slovensko, lebo to on chce. On pracuje, a chodi po viletoch, nezabudne mi porozpravat o tom kde ake drahe vino pil a aky staek mu pripravili. Ked som navrhovala aby sme si isli niekde sadnut aspon na kavu. Ponukol mi ze kupi nejaky polotovar, mrazenu pizzu, a zjeme ju doma. Ja chcem schudnut, a naozaj sa snazim. Kedysi mi nechcel dovolit aby som si kupila ruz na pery, pretoze to nie je dane prirodou. Zrazu chce mat matku svojho dietata, upratovacku, kucharku v jednom a ked pride domov aby ho cakala modelka, s make-upom, nalakovanymi nechtami, a cerstvym ucesom na hlave, tak nech si ju ide hladat. Ja som nou nikdy nebola, ani ked sme sa spoznali. Ak mam co pozitivne dodat, tak je to len nasa dcerka.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

jarden,

podla toho ako pises, mas toho velmi vela, co by si chcela robit. Tak preco nezat uz dnes? Nie na vsetko potrebujes peniaze. Cvicit sa da aj doma.
Ja na Tvojom mieste by som zacala krok po kroku. Neda sa vsetko naraz. A mozno skus si najst nejaku pracu len na par hodin,raz, dvakrat do tyzdna. Aby si bola aj v kontakte s druhymi ludmi. A myslim si, ze manzel to pochopi a najde si tolko casu, aby postrazil malu.
Tak Ti prajem vela sily a trpezlivosti.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

mila jarden,
musis predovsetkym ty chciet nieco urobit. Nesed doma, chod von, chod cvicit, chod na pravidelne prechadzky. Staraj sa o seba, ale nerob to pre svojho muza ale PRE SEBA.
Verim ti, ze vsetko doma na teba pada, vratane sebadovery a najma ked ta muz nepodrzi. Ked som bola na materskej - je to uz davno, tak som mala tiez ten pocit, myslela som, ze uz nie som na nic. Muz mi dookola hovoril, ze vsak si ani robotu nenajdes. Bola som uplne na dne - bola som na materskej s postihnutym synom, bolo treba s nim cvicit,po lekaroch... S tym mi nikto nepomohol. Bola som v meste sama, 200 km od kamaratok, od rodicov.
Ale vsetko preslo. Dnes som da sa povedat uspesna, optimistka, muz ma nerozhadze. Nerozviedla som sa iba preto, ze nemam ako riesit bytovu otazku a postihnuty syn je naviazany na muza.
TAKZE CHOD MEDZI LUDI, CHOD CVICIT - AK NEMAS KDE DAT DCERKU, ZOBER JU SO SEBOU. Ak mas este problemy s chrbticou, chod cvicit jogu, alebo tai-či, doda ti to energiu.
chod do divadla, trebars aj babkoveho, ale chod medzi ludi. Neboj sa ich. Nehovorim, ze kazdemu hned musis verit, ale chod.
Vela stastia.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Je jasné, že ty sa snažíš, alebo chceš snažiť, no snaží sa aj tvoj manžel? Z týchto príspevkov to veľmi necítiť. Okrem toho treba si uvedomiť, že človek sa časom mení. Obaja sa meníte.
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
V prvom rade by si sa mala snazit byt viac samostatnejsou - emocialne aj finacne. To znamena nesediet doma ale chodit sportovat, do kina a pod. K dcerke by si mohla zavolat platenu zenu, co by sa o nu na tych par hodin postarala.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

O to ide, aj ja chcem nieco spat... Aspon ruzu k narodeninam, meniny ma ospravedlnene tym, ze ich nepovazuje za potrebne oslavovat, lebo je to blbost. Vyrocia, to by si musel pamatat kedy su. Teraz sme mali spolocne 9 Vianoce a stale nic pod tym stromcekom pre mna. Sex,...? Co to je? Cakala som v neglize,... pustil si telku a v telke action... A takych rozpravok mam vela,... Co je sranda, aj tak viem, ze ma lubi. A pokial by sa mu nejaka do slova na silu nepchala do nohavic, urcite by ma nepodviedol. Skor si plnim ulohu jeho matky, ktora sa o neho nestarala od detstva, a odisla od neho. A preto ta viazanost na mna.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Kuzelnicka Pozri príspevok
K dcerke by si mohla zavolat platenu zenu, co by sa o nu na tych par hodin postarala.
Heeej, to by s tym musel najprv suhlasit... Mat cudziu zenu pri svojom prvorodenom dietati?! Z jeho hladiska, vyhodene peniaze, co by mal potom na pokuty za prekrocenu rychlost?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

No založila si peknú tému jarden, ale určite nemáš "spočítané" dôsledky a následky rozchodu alebo až rozvodu. Z toho čo čítam (môj pohľad) nemáš stanovené priority, všetko vyznieva ako si sa obetovala pre manžela, vyratúvaš jedno za druhým. Zaujímavé by bolo vypočuť aj jeho, či aj on to tak vníma čo tu píšeš. A možno by bol obraz úplne iný.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Myslím, (ale môžem sa aj mýliť) že tvoj manžel má iné chápanie reality ako ty. Keď to už inak nejde, tak mu na rovinu povedz, že by ťa potešilo, ak by si aspoň k sviatku dostala hoci i jeden kvet.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Manual Pozri príspevok
No založila si peknú tému jarden, ale určite nemáš "spočítané" dôsledky a následky rozchodu alebo až rozvodu. Z toho čo čítam (môj pohľad) nemáš stanovené priority, všetko vyznieva ako si sa obetovala pre manžela, vyratúvaš jedno za druhým. Zaujímavé by bolo vypočuť aj jeho, či aj on to tak vníma čo tu píšeš. A možno by bol obraz úplne iný.
No tu jeho odpoved uz davno poznam: "Vymyslas si, nic na tom nie je pravda" Ved som ti ponukal kupit domaci bycikel, dat pozor na malu,... Ale kedy? Ked nie je doma, alebo ked sa vrati o 21:00 domov? Daco by som zezerkal... Co si varila. Este stale vstavam v noci k malej. Idu jej zubky a asi vsetkych 20 na raz...
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Gabi03 Pozri príspevok
Myslím, (ale môžem sa aj mýliť) že tvoj manžel má iné chápanie reality ako ty. Keď to už inak nejde, tak mu na rovinu povedz, že by ťa potešilo, ak by si aspoň k sviatku dostala hoci i jeden kvet.
Povedane, poprosene, vysvetlene xxxkrat. Na to mi este nikdy odpoved nedal a ani reagoval... Aaaa, mylim sa, pred mesiacom mi v obchode kupil bananik v cokolade.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jarden Pozri príspevok
No tu jeho odpoved uz davno poznam: "Vymyslas si, nic na tom nie je pravda" Ved som ti ponukal kupit domaci bycikel, dat pozor na malu,... Ale kedy? Ked nie je doma, alebo ked sa vrati o 21:00 domov? Daco by som zezerkal... Co si varila. Este stale vstavam v noci k malej. Idu jej zubky a asi vsetkych 20 na raz...
.... ďalej bez komentára.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jarden Pozri príspevok
No tu jeho odpoved uz davno poznam: "Vymyslas si, nic na tom nie je pravda" Ved som ti ponukal kupit domaci bycikel, dat pozor na malu,... Ale kedy? Ked nie je doma, alebo ked sa vrati o 21:00 domov? Daco by som zezerkal... Co si varila. Este stale vstavam v noci k malej. Idu jej zubky a asi vsetkych 20 na raz...
Trošku cítim z Tvojich príspevkov, že nemáš silu pozdvihnúť samú seba, a hľadáš z toho únik prenesenia na inú osobu.
Viem čo znamená byť 24 hodín k dispozícii dieťaťu a domácnosti, musí tým prejsť každá z nás a ver mi na roky keď je dcéra malá budeš spomínať s nostalgiou, tak ich nepremrhaj. Pokús sa pozdvihnúť samú seba. Mám pocit, že financie nie sú až taký problém u Vás, tak skús www.easydiet.sk Skús Ty urobiť tú nápravu a prvý krok a zapracuj na sebe
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Počúvaj, Jarden, a nezobral si ťa ten tvoj manžel len preto, lebo chcel mať manželku. Myslím to tak, že aby ste boli komplet rodina. Mne sa tak zdá, že išiel len po tomto, nechcel byť sám, ale rodinný život mu, ako sa zdá, nič nehovorí.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Milá jarden, Ak by Ťa Tvoj manžel skutočne ľúbil a vážil si Ťa, tak Tvoje kilá by mu vôbec neprekážali. A vôbec nemám pocit, že je dobrý, ako si to vyjadrila. Je samoľúby, sebecký a navyše človek, ktorý Ťa podľa môjho názoru psychicky týra. Na Tvojom mieste by som kontaktovala inštitúciu pre takéto ženy a hľadala pomoc. Pretože sa Ti môže stať, že jeho hodnotenia Tvojej osoby prijmeš za svoje a bude čas hrať proti Tebe. Viem, že moje slová sú silné, ale viem aj to, že pokiaľ sa nepozrieš pravde do očí, a budeš sa pozerať len do zrkadla, ktoré Ti nastavujú iní / a nie odborníci /, tak Ti nepomôže ani 50 kg dole. Želám Ti veľa síl, aj keď viem, že zatiaľ sa ako obeť necítiš. Nevadí. Ja to tak cítim, a preto Ti želám veľa síl pre získanie slobody.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Ja viem, ze by som mala viac cvicit, menej jest, byt priatelskejsia, v tom vsetkom mate pravdu. A fakt sa snazim... A vedela som to aj bez vas. Skor som dufala, a cakala, ze ma niekto podpori, rozveseli, pripadne sa podeli o podobne skusenosti ako napriklad DARI1. Viem v com chcem podnikat a mam to zariadene na asi 60%. Zvysok je potreba financii, ktore mi nechce pozicat, lebo mi nedoveruje. Potrebujem, nechcem byt konkretna, aj technicku podporu, ktora je pre neho malickost, a par dni na to aby som mohla sadnut na vlak a vybavit si na to potrebne veci. Ved ak zacnem pracovat i ked len z domu, budem v kontakte s ludmi. Vie, ze v tom, co chcem robit som naozaj dobra, ale nechce ma podporit ani tak ani tak. Obcas si myslim, ze sa boji, ze pride den, ked ja budem zivitelkou rodiny.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
jarden,
čo takto prestať sa zaoberať tým, čo povedal, urobil, alebo neurobil - začni rozmýšľať nad tým ako dosiahnúť stav, aký si želáš...keď nie je cesta napriamo, tak bočných cestičiek sa nájde bezpočet,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať