Zavrieť

Porady

ako odist od neho?

Som matka na materskej s jednym dietatkom. S manzelom sme sa brali pred 7 rokmi. Pred par rokmi som mala vaznu operaciu chrbtice a takmer rok som bola obmedzovana v pohybe a mala stastie, ze som neskoncila na vozicku. Este stale to nie je slava. Potom som otehotnela a pasivne prezila zvysok tehotenstva. Ani teraz nie som velmi aktivna. Von je vacsinou pod 5 stupnov a dcerku <1 rok> mam dost nachylnu na choroby a virusy. Takymto sposobom som za posledne 3 roky pribrala asi 20 kg a ako sa snazim <uznavam, ze som aj leniva> mam problem tieto kila zhodit. Sme po niekolkych rokoch spat na Slovensku a stratila som vacsinu kontaktov na svoje kamaratky a navyse som aj tak od nich vzdialena na 200 -300 km. Tu na novom mieste nemam ziadnu kamaratku a ked som chcela chodit do tych detskych centier dcerka len viac ochorela. V skratke nech robim, co robim som v 2-izbovom byte od rana do vecera sama < este aj manzel pracuje viac akoby mal a casto je na sluzobnych cestach.> Tolko priblizne o mne a teraz prejdime na problem. Mazel hovori, ze som panovacna, ale cokolvek ja chcem nechce mi pomoct ani poskytnut zaklad. <napriklad vybavit si matersku, pracovat z domu, spravit si vodicsky aby som nebola odkazana na jeho pomoc pri vybavovani veci a chodenia s malou na prehliadky> Vsetko co on chce ma < stahovanie sa zo statu do statu, "technicke panske hracky" PDA, notebook, plocha tv, kariera, vecere s priatelmi, atd.> Manzel hovori, ze som tucna... Ja som po operacii chrbta, porode, nikam nechodim. Ked drzim dietu on sa mi po veceroch pred telkou napchava sladkostami a orieskami. Ked sa chcem venovat pohybu nikdy nema cas byt doma alebo ist s nami na vilet. A ked hovorim o veciach co mi chybaju, nemam pravdu. Mam vraj vsetko a nic si neviem vazit. <Nechodim ku kadernicke, nenosim sperky ani si nekupujem drahsie odevy>. Vcera do konca vyhlasil, ze s tym, ze som panovacna, by si poradil a ale nie s tym, ze som tucna a nestaram sa o seba. Som citovo aj financne zavisla od neho, ako som spominala, nemam si ani ako vybavit matersku vo svojom trvalom bydlisku, ktore je vzdialene 300km. Ked potrebujeme vyriesit nejaku situaciu a chce vediet dvovody, zacnem ich vymenovavat a ked konecne skoncim, opyta sa: "A aky mas problem?" Ako nabrat silu a osamostatnit sa? Bez domovu, a bez penazi a bez toho aby som sa musela vzdat dcerky? Napriek tomu, viem, ze je dobry clovek a mam ho stale rada ale kazda takato burka sa k nam vracia raz za dva mesiace, do kedy to znasat? Poradte mi prosim...
Naposledy upravil jarden : 12.02.08 at 08:13
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jarden Pozri príspevok
on nezakazuje nam byt s mojou mamou, on tam chce byt s nami. dokonca si s nou velakrat lepsie rozumie nez ja.
Potom prečo nenajde čas na to? Veď sú rôzne možnosti. Keď je natoľko zaneprázdnený, že nemôže, čo keby vás zaniesol cez víkend, alebo piatok večer. Víkend by ste tam boli spoločne. On sa môže vrátiť koncom ďalšieho týždňa pre vás. A ty počas toho týždňa aspoň vybavíš potrebné veci. A budete mať pekný spoločný výlet za tvojou rodinou.

Moja priateľka je od domova vyše 500 km, a veru niekedy to riešime tak, že ona cestuje vlakom, a ja prídem pre ňu o týždeň. Víkend strávime spoločne s jej rodičmi a potom ideme domov.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
jarden, chcem ti len povedať, že ti držím palce, akokoľvek sa rozhodneš. Neviem, čo ti poradiť, nie som psychológ, situácia je asi zložitejšia, ako to vyzeralo na prvý pohľad. Je super, ako sa ti ľudia tu snažia pomôcť, ale je to len na tebe. Nie je dnes náhodou krásny slnečný deň? Čo tak vybehnúť niekde s dcérkou na vzduch? Veď si tu, na Slovensku, jazyk ovládaš, tak sa skús dať do reči s nejakou maminou. Ja som si počas materskej vonku našla toľko kamošiek, skús to aj ty. Skamarátia sa aj deti, hneď ti bude veselšie, uvidíš.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

pozri ked Tvoj manzel by chcel ist s Vami, tak on pride, nemusis nanho cakat kedy mu skonci prac. tyzden. Ty si mozes zatial vybavit svoje veci, oddychovat. Vsak neodchadzas od neho.:-)
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

suhlasim, len ako mi povedal par prijemnych slov zacalo to na mna posobit ako ked zavislemu po dlhsom case vpustis dalsiu drogu do zili. Zrazu zo mna opadlo to napatie, ktore som mala od vcera vecera, prestava ma boliet hlava a zacinam pochybovat o svojich slovach ci boli vobec nutne...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ak si ich vyslovila, nejaké opodstatnenie asi budú mať.
Držím palce.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
[quote=jarden;642227] Nevladzem sa ale od neho odlucit. Chcem a nechcem odist od neho.


Milá Jarden, práve toto je v tom ,""""""""" že ty si myslíš, že by si nedokázala od neho odlúčiť""""""" a ver mi, že on je si tým istý tiež, že ty nedokážeš nič podniknúť, lebo on to vie, že ty ho ľúbiš. a ty si zas v duchu hovoríš, a veríš v tom že sa on zmení, ale prosím ťa človek sa nezmení nikdy, povaha človeka sa nemôže zmeniť to stále bude aj u Vás takto, že s tebou bude stále len manipulovať. aj ja som furt len čakala a čakala, že môj bývalý sa zmení, ....... som čakala 25 rokov.a potom som povedala, že tak teraz je koniec. vieš on tomu vôbec nechcel uveriť, že ja """" som dokázala """"" podať návrh na rozvod. a mi to aj stále vyčítal a že neveril, že to dokážem. vieš to preto, lebo aj ja som ho veľmi ľúbila a on si bol istý, že ja sa s ním nerozvediem, ale keď už začal týrať aj naších mladých, myslím moju dcéru a zaťa, tak toto už nie, keď len týral mňa tak to som nejako tak tiež mu trpela, ale keď začal už aj ich, tak veruže som si podala návrh na rozvod. ver mi nestojí tá tvoja láska zato, aby si sa s ním do konca života utrápila a trápila sa. uvidíš, že si nájdeš toho pravého, ktorý ťa bude milovať a ty tiež budeš cítiť, že ťa on miluje. Milá Jarden ver mi,že sa to môže stáť aj tebe, lebo ja to teraz prežívám s mojím priateľom,,... tú ozajstnú lásku,toľko nežnosti v živote som nezažila aké teraz prežívám, toľko pozornosti ,veľmi sa milujeme a pritom nemám už 25. a som veľmi vďačná Osudu, že mi to dopraje.

Jóooj prepáčte, že som sa nechala uniesť, ale verte mi , že to je ako nejaký pekný sen, každý deň sa bojím že sa z toho sna zobudím


držím ti palce Jarden
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

smith Pozri príspevok
Potom prečo nenajde čas na to? Veď sú rôzne možnosti. Keď je natoľko zaneprázdnený, že nemôže, čo keby vás zaniesol cez víkend, alebo piatok večer. Víkend by ste tam boli spoločne. On sa môže vrátiť koncom ďalšieho týždňa pre vás. A ty počas toho týždňa aspoň vybavíš potrebné veci. A budete mať pekný spoločný výlet za tvojou rodinou.

Moja priateľka je od domova vyše 500 km, a veru niekedy to riešime tak, že ona cestuje vlakom, a ja prídem pre ňu o týždeň. Víkend strávime spoločne s jej rodičmi a potom ideme domov.
Hmmm, aby som nezacala zvadzat muzov s prezivkou Smith. Tvoj sposob vychadzania s partnerkou by som si vedela predstavit. Aaaaale, je tu este jeden hacik. 1-rocna dcerka, na ktorej kazdym tyzdnom vidiet nove pokroky a dufame, ze aj coskoro kroky. Myslim, ze nechce prepast jej okamihy. Na prve dieta a este k tomu dcerku, ako vacsina muzov castokrat pripisuje vacsiu dolezitost.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jarden Pozri príspevok
on nezakazuje nam byt s mojou mamou, on tam chce byt s nami. dokonca si s nou velakrat lepsie rozumie nez ja.
Počúvaj ma moja, nechcela si si tak náhodou s nami dnes len trošku pokecať?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja by som na Tvojom mieste išla k rodičom. Nie s hnevom, ale s tým, že on môže za Vami prísť. Vybaviť si svoje veci, dokázať mu, že nie si na ňom závislá a si schopná žiť aj bez neho. Možno ťažšie, ale aj to sa dá. A možno zistíš, že si ťa potom bude viac vážiť. Aj závislosť niekedy unavuje toho druhého, takže aj na to si daj pozor.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

dakujem vstkym, zatial, budem sa snazit informovat...
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Danila Pozri príspevok
Počúvaj ma moja, nechcela si si tak náhodou s nami dnes len trošku pokecať?
pokecat ani velmi nie, prisaham, ze vsetko sa to odohralo tak ako ste to od rana citali, a toto je porada, porada aj o inych veciach nez uctovnictve, a dnes mi tato porada velmi pomohla. Ak by som si dnes nasla kamaratku, a takto sa jej vyzalovala, nevydrzala by to. Ale vy ano, kliknete na temu a ste na probleme s plesnou na stenach.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

Urob fajn veceru, sviecky, otvor jedno (mozno aj viac) z tych super vin , zbal veci, chod domov, ...... moznosti je vela. Len si vyber tu moznost ktora je najlepsia pre Teba.
Pekny den jarden.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

jarden Pozri príspevok
Myslim, ze nechce prepast jej okamihy. Na prve dieta a este k tomu dcerku, ako vacsina muzov castokrat pripisuje vacsiu dolezitost.
prepáč, ale aké kroky chce sledovať, keď chodí domov večer o 9 ak som pozorne čítala debatu
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

willma Pozri príspevok
prepáč, ale aké kroky chce sledovať, keď chodí domov večer o 9 ak som pozorne čítala debatu
citala si dobre, a preto aj v tom je moja pointa
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
jarden,

ako mi povedal par prijemnych slov zacalo to na mna posobit ako ked zavislemu po dlhsom case vpustis dalsiu drogu do zili. Zrazu zo mna opadlo to napatie, ktore som mala od vcera vecera, prestava ma boliet hlava a zacinam pochybovat o svojich slovach ci boli vobec nutne...
a tak to pôjde dookola - ZÁVISLOSŤ - dokedy? ak sa nespamätáš, následky si ťa nájdu
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
jarden Pozri príspevok
citala si dobre, a preto aj v tom je moja pointa
Asi mám podľa všetkého slabé zapalovanie, ale v čom že by mala byť tá tvoja pointa. Dievča moje, zostaň ty pekne u neho, nikam nechoď, lebo pri tvojom rozmýšľaní by si asi s každým partnerom dopadla takto. Mne sa totiž zdá, že ti tento váš vzťah vyhovuje, lebo už by si fakt dávno niečo robila. Radím ti takto preto, lebo ja som bola pred dvadsiatimi rokmi v skoro rovnakej situácii, ale nedokázala som nič riešiť a, predstav si, sme spolu už 32 rokov, zvykli sme si. Ja na jeho chyby a on možno na moje.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jarden Pozri príspevok
citala si dobre, a preto aj v tom je moja pointa
Ale v tomto prípade, ak nechceš ublížiť svojej dcére, chceš ju vychovať ako silnú ženu, čo najskôr urob kroky pre odpútanie sa od manžela. Inak to dopadne veľmi zle. Držím palce, aby si našla v sebe dostatok síl. (Dúfam, že nechceš aby Tvoja dcéra dopadla ako ty.)
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Ťažko sa asi odpútava od manžela, keď má "na krku" malé dieťa. Ja by som to zatiaľ neriešila až tak radikálne, skús použiť nejaké "ženské zbrane", prečítaj si nejakú knihu typu "ako na mužov", je v tom niečo pravdy, skús zmeniť taktiku, buď milá, veď keď je celý deň preč, tak sa ani nemáte kedy povadiť. Skús to krok za krokom.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jarden Pozri príspevok
Zanechala som svoju pracu, rodinu, priatelov, karieru len pre to aby on mohol pracovat v high-tech a ja som najprv rok zehlila kosele,.................. Teraz on si pokracuje v kariere a uz je dokonca riaditelom. ..................On pracuje, a chodi po viletoch, nezabudne mi porozpravat o tom kde ake drahe vino pil a aky staek mu pripravili. Ked som navrhovala aby sme si isli niekde sadnut aspon na kavu. Ponukol mi ze kupi nejaky polotovar, mrazenu pizzu, a zjeme ju doma. ............. Zrazu chce mat matku svojho dietata, upratovacku, kucharku v jednom a ked pride domov aby ho cakala modelka, s make-upom, nalakovanymi nechtami, a cerstvym ucesom na hlave, tak nech si ju ide hladat. Ja som nou nikdy nebola, ani ked sme sa spoznali. Ak mam co pozitivne dodat, tak je to len nasa dcerka.
to je tuším o mne !!!!!!!!
Akurát tie deti sú tri... a okrem supermodelky a upratovačky zároveň, vyžaduje úsmevy a výbornú náladu
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ermon Pozri príspevok
to je tuším o mne !!!!!!!!
Akurát tie deti sú tri... a okrem supermodelky a upratovačky zároveň, vyžaduje úsmevy a výbornú náladu
Monika, bodíky pre Teba. Dúfam, že už od zajtra si upratovanie vymeníte..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať