Zavrieť

Porady

ako odist od neho?

Som matka na materskej s jednym dietatkom. S manzelom sme sa brali pred 7 rokmi. Pred par rokmi som mala vaznu operaciu chrbtice a takmer rok som bola obmedzovana v pohybe a mala stastie, ze som neskoncila na vozicku. Este stale to nie je slava. Potom som otehotnela a pasivne prezila zvysok tehotenstva. Ani teraz nie som velmi aktivna. Von je vacsinou pod 5 stupnov a dcerku <1 rok> mam dost nachylnu na choroby a virusy. Takymto sposobom som za posledne 3 roky pribrala asi 20 kg a ako sa snazim <uznavam, ze som aj leniva> mam problem tieto kila zhodit. Sme po niekolkych rokoch spat na Slovensku a stratila som vacsinu kontaktov na svoje kamaratky a navyse som aj tak od nich vzdialena na 200 -300 km. Tu na novom mieste nemam ziadnu kamaratku a ked som chcela chodit do tych detskych centier dcerka len viac ochorela. V skratke nech robim, co robim som v 2-izbovom byte od rana do vecera sama < este aj manzel pracuje viac akoby mal a casto je na sluzobnych cestach.> Tolko priblizne o mne a teraz prejdime na problem. Mazel hovori, ze som panovacna, ale cokolvek ja chcem nechce mi pomoct ani poskytnut zaklad. <napriklad vybavit si matersku, pracovat z domu, spravit si vodicsky aby som nebola odkazana na jeho pomoc pri vybavovani veci a chodenia s malou na prehliadky> Vsetko co on chce ma < stahovanie sa zo statu do statu, "technicke panske hracky" PDA, notebook, plocha tv, kariera, vecere s priatelmi, atd.> Manzel hovori, ze som tucna... Ja som po operacii chrbta, porode, nikam nechodim. Ked drzim dietu on sa mi po veceroch pred telkou napchava sladkostami a orieskami. Ked sa chcem venovat pohybu nikdy nema cas byt doma alebo ist s nami na vilet. A ked hovorim o veciach co mi chybaju, nemam pravdu. Mam vraj vsetko a nic si neviem vazit. <Nechodim ku kadernicke, nenosim sperky ani si nekupujem drahsie odevy>. Vcera do konca vyhlasil, ze s tym, ze som panovacna, by si poradil a ale nie s tym, ze som tucna a nestaram sa o seba. Som citovo aj financne zavisla od neho, ako som spominala, nemam si ani ako vybavit matersku vo svojom trvalom bydlisku, ktore je vzdialene 300km. Ked potrebujeme vyriesit nejaku situaciu a chce vediet dvovody, zacnem ich vymenovavat a ked konecne skoncim, opyta sa: "A aky mas problem?" Ako nabrat silu a osamostatnit sa? Bez domovu, a bez penazi a bez toho aby som sa musela vzdat dcerky? Napriek tomu, viem, ze je dobry clovek a mam ho stale rada ale kazda takato burka sa k nam vracia raz za dva mesiace, do kedy to znasat? Poradte mi prosim...
Naposledy upravil jarden : 12.02.08 at 08:13
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ajale Pozri príspevok
Ja si myslim, ze uz ju prilis morite vasimi otazkami. Potrebovala radu v konkretnej chvili a myslim, ze uz ju dostala na prvych stranach. Otazky typu, co uviedla ERMON uz hovoria o jej zpochybneni a tym aj my jej takymto sposobom berieme sebavedomie a trochu narusame etiketu porady, bod 10.
Nie ajale, zle si môj príspevok pochopila, ver mi. Jarden si musí pomôcť sama, to je jasné, a v prvom rade si musí určiť čo presne chce. Tie otázky nie sú položené preto, aby na ne tu na porade odpovedala ale preto, aby si na ne odpovedala sama, čo najúprimnejšie z hĺbky svojej duše a srdca... Keď zistí, čo chce nebude taká zmätená a ľahšie sa jej pôjde jedným smerom... Pretože mám pocit, že blúdi a nevie kudykam... Poznám to. Naozaj, tiež som "zblúdilec".
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ajale Pozri príspevok
Ja si myslim, ze uz ju prilis morite vasimi otazkami. Potrebovala radu v konkretnej chvili a myslim, ze uz ju dostala na prvych stranach. Otazky typu, co uviedla ERMON uz hovoria o jej zpochybneni a tym aj my jej takymto sposobom berieme sebavedomie a trochu narusame etiketu porady, bod 10. Viac uz urobit nemozeme, ci si spravi "prestavku" od manzela, ci pri nom zostane alebo pri najblizsiej hadke s nim bude silnejsia, je len na nej.
Mila Jarden, prajem ti len to, aby si ty aj tvoja dcerka trpeli co najmenej.
Škoda že mne vtedy nikto nepovedal, aby som od toho svojho odišla. A pritom najblizžší videli ako som upadla a ako živorím a pritom aj im išiel na nervy. Musela som až do držky dostať aby som sa pozviechala. Možno to tak muselo byť....
U nás to však bolo bez detí, tu je však dieťatko, ktoré sa ako môže v takej rodinnej atmosfére formovať.....???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
Škoda že mne vtedy nikto nepovedal, aby som od toho svojho odišla. A pritom najblizžší videli ako som upadla a ako živorím a pritom aj im išiel na nervy. Musela som až do držky dostať aby som sa pozviechala. Možno to tak muselo byť....
U nás to však bolo bez detí, tu je však dieťatko, ktoré sa ako môže v takej rodinnej atmosfére formovať.....???
Fakt je v tom, že keby Ti aj celá rodina povedala, aby si odišla a ty si nechcela alebo nemala silu, tak by si určite neodišla na základe ich tvrdení. Každý urobí len to k čomu sa sám rozhodne...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

evina Pozri príspevok
Fakt je v tom, že keby Ti aj celá rodina povedala, aby si odišla a ty si nechcela alebo nemala silu, tak by si určite neodišla na základe ich tvrdení. Každý urobí len to k čomu sa sám rozhodne...
Samozrejme že rozhodnutie je už vždy len na tom človeku. Ja som to myslela v tom význame, nie aby ma presviedčali ale aby som aspoň počula a vedela názor iných nie len ten môj. Možno by to ten proces urýchlilo. Tie ich názory na neho mi povedali až po rozchode .... nechceli sa do nás miešať.... aby som im niekedy nevyčítala..... Mne ak na človeku záleží a nejake dianie okolo neho sa mi nepáči (nie zo sebeckého postoja ale principiálneho) tak to tomu človeku poviem. robím to s dobrým úmyslom a nerozmýšlam, či mi to bude niekedy vyčítať. V takom prípade by to už potom naozaj nebol môj problém.

JArded je tiež na vážkach, číta tu názor nezainteresovaných, ktorí na to aj majú nazaujatý názor. Snáď ju to aspoň trochu usmerní a začne sa na svoj život pozerať nie len tými svojimi očami ale očami života samotného.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

"Dobrá rada nad zlato" povie sa vždy, keď nie je ľahké poradiť. Otázky nezhôd v rodine-manželstve sú náročné na prežívanie a ešte náročnejšie na rozhodovanie. Netreba jednať bezhlavo, priamo v afekte hnevu, to človek koná spravidla veľmi prhko a neuvážene. Viem, že každý človek má svoju hrdosť, kritika či poníženie veľmi bolia. No niekedy sa skutočne treba zamyslieť nad sebou, svojím konaním a nad tým, čím som ja sama, či sám prispel/a/ k danej situácií. Asi si pomyslíte, že už priveľmi moralizujem, možno.....a tak túto svoju úvahu končím slovami piesne: ....žiť, žiť pre lásku žiť, ona jediná je toho hodná, nás spútava.....
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

Mila jarden, ale sme sa rozpisali... prebrali zo vsetkych stran teba i muza. Nakoplo ta to?
Utried si svoje priority. Nechcem sa hrat na psychologa, ale ja by som to riesila asi takto:
- chodila by som pravidelne k mame (pisala si, ze ti dala urobit kluce) - tyzden tam, tyzden doma - aj mala si uzije babku a babka vnucku,
-snazila by som sa financne nejako - aspon trocha osamostatnit (vybavit matersku), pises, ze na kadernicku a fitko ti da - tak si z toho nechaj, vsak tam nechodi s tebou, ...nieco si vymysli,
- donutila by som sa chodit cvicit ? to pisem s otaznikom, lebo to neviem, ci by som v tom rozpolozeni, co som bola, dokazala, ale zacala by som s pravidelnymi prechadzkami - prsi, neprsi, kazdy den minimalne hodinu.
Asi tak.
Naviac, mas malu dcerku, tak si materstvo aj uzivaj, tes sa z nej, druhykrat to mozno nebude.
A predovsetkym si zacni VERIT, neboj sa toho, uzivaj si zivot.
NEBOJ SA, ZVLADNES TO. ZIVOT JE PRED TEBOU.
ci uz s nim alebo bez neho, to uvidis. Je to tvoja volba, nie jeho.

Mimochodom, mne pomohlo, ked som na vsetky jeho vycitky odpovedala ano, nebranila som sa spravnymi odpovedami, ale absurdnymi (z mojho pohladu).
Napr. spis so sefom - ano, aj so vsetkymi chlapcami, co prichadzaju do roboty, to nevies (robila som v SBS-ke, tam ich bolo), (a nebola som nikdy neverna - len pre istotu to tu uvadzam),
ides neskoro z roboty - zastavila som sa v bare na par poldeci... atd., co ma napadlo.
zo zaciatku to bolo tvrde, az ho to nakoniec prestalo bavit.

vela stastia
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

uz je to tu celkom otrepane!stale pises, co on, co ty!ved konecne prestan plakat, nstvi sa, RADIA TI TO.Kdesi som citala ze pises, co to je sex?opytaj sa ho ským spí?to myslís ze mu to nechýba,p,riaditelovi?jesne pride domou, vidi ta neupravenu, tlstu, ,nieje hladný.pisala si ze volakedy si tiez nebola upravena, ale on volakedy nebol riaditel!trochu si ho preklepni,dnes je zivot taký!a nepovedz mi ,ze si nemozes nejake peniaze usetrit!ak ti este nakupuje on,tak naozaj si hl...ze nejdes do kelu od neho!mama ta nevyzene.nebudem ta lutovat, citala si to dost, niekto ti nechce ani otvorene napisat mozno vsetko, mozno si leniva, vyhovuje ti to ?vela krat som padla na hubu, vzdy som sa postavila na nohy!tak tiez viem co to je 20 rokmanzelstva, lahke zeny sa najdu vzdy v robote..doma sa to zatlka, myslis ako ta lubi,.takto sa milujuci manzel nechova. len tolko. a uz ta tema by mohla aj skoncit!
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
daria29 Pozri príspevok
TO.Kdesi som citala ze pises, co to je sex?opytaj sa ho ským spí?to myslís ze mu to nechýba,p,riaditelovi?
Spomenula som si, ze raz som <ked som pozeravala z nudy Dr. Phil-a> mal tam presne take pary, co sa mali radi, ale jeden z nich nemal jednoducho na sex chut. Tak som hladala na internete "muz co nechce mat sex". A zistila som, ze nie si jedina. Ak som spravne pochopila my vacsinou stres ci neprijemnosti radi uhladzame prave sexom. No su taky, ktorym staci objatie alebo pritulenie sa k blizskej osobe. Byvaju take zeny aj muzi. Tazsie je, ked si zaroven potrpia na "dokonalu hygienu" a neznesu pomyslenie na nejake miesanie telovych tekutin. Napr. sliny. Mozno tvoj manzel prave patri k nim.. Ved ako si spominala, ma ta rad, a mas pocit, ze by ta nikdy nepodviedol. A tie komentare na pekne baby..., ktory chlap ma take? Tiez davaju zmysel. Zla sprava je, ze mas len 3 moznosti> 1. vyrovnat sa stym, a pokusit sa zit jeho stylom 2. tajne podvadzat 3. alebo odist od neho No ty sa v podstate uz riadis cislom 1.
0 0
verenka@azet.sk verenka@azet.sk

verenka@azet.sk je offline (nepripojený) verenka@azet.sk

Pekný dník, som zvedavá a chcela by som vedieť ako si sa rozhodla. Či ti rady z porady pomohli. rozprúdila si obrovku debatu. a mnohý si vyliali dušu. možno si pomhla aj niekomu inému. Ďakujem.
0 0
Giginka184 Giginka184

Giginka184 je offline (nepripojený) Giginka184

ahoj ak Ti mozem poradit tak len tolko: VZCHOP SA!!! a chod dalej,ak je vase manzelstvo take ako ho opisujes nema vyznam vtom pokracovat.ja som vdaka Bohu stastne vydata a mam 3mes.dcerku ale ak by som mala mat takyto vztah tak radsej z neho vycuvam a budem sama.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Jarden, odkiaľ si...?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
linko1 Pozri príspevok
Jarden, odkiaľ si...?

zbytočne sa pýtaš.

Naposledy tu bola 14. 2. 2008
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať