Zavrieť

Porady

ako odist od neho?

Som matka na materskej s jednym dietatkom. S manzelom sme sa brali pred 7 rokmi. Pred par rokmi som mala vaznu operaciu chrbtice a takmer rok som bola obmedzovana v pohybe a mala stastie, ze som neskoncila na vozicku. Este stale to nie je slava. Potom som otehotnela a pasivne prezila zvysok tehotenstva. Ani teraz nie som velmi aktivna. Von je vacsinou pod 5 stupnov a dcerku <1 rok> mam dost nachylnu na choroby a virusy. Takymto sposobom som za posledne 3 roky pribrala asi 20 kg a ako sa snazim <uznavam, ze som aj leniva> mam problem tieto kila zhodit. Sme po niekolkych rokoch spat na Slovensku a stratila som vacsinu kontaktov na svoje kamaratky a navyse som aj tak od nich vzdialena na 200 -300 km. Tu na novom mieste nemam ziadnu kamaratku a ked som chcela chodit do tych detskych centier dcerka len viac ochorela. V skratke nech robim, co robim som v 2-izbovom byte od rana do vecera sama < este aj manzel pracuje viac akoby mal a casto je na sluzobnych cestach.> Tolko priblizne o mne a teraz prejdime na problem. Mazel hovori, ze som panovacna, ale cokolvek ja chcem nechce mi pomoct ani poskytnut zaklad. <napriklad vybavit si matersku, pracovat z domu, spravit si vodicsky aby som nebola odkazana na jeho pomoc pri vybavovani veci a chodenia s malou na prehliadky> Vsetko co on chce ma < stahovanie sa zo statu do statu, "technicke panske hracky" PDA, notebook, plocha tv, kariera, vecere s priatelmi, atd.> Manzel hovori, ze som tucna... Ja som po operacii chrbta, porode, nikam nechodim. Ked drzim dietu on sa mi po veceroch pred telkou napchava sladkostami a orieskami. Ked sa chcem venovat pohybu nikdy nema cas byt doma alebo ist s nami na vilet. A ked hovorim o veciach co mi chybaju, nemam pravdu. Mam vraj vsetko a nic si neviem vazit. <Nechodim ku kadernicke, nenosim sperky ani si nekupujem drahsie odevy>. Vcera do konca vyhlasil, ze s tym, ze som panovacna, by si poradil a ale nie s tym, ze som tucna a nestaram sa o seba. Som citovo aj financne zavisla od neho, ako som spominala, nemam si ani ako vybavit matersku vo svojom trvalom bydlisku, ktore je vzdialene 300km. Ked potrebujeme vyriesit nejaku situaciu a chce vediet dvovody, zacnem ich vymenovavat a ked konecne skoncim, opyta sa: "A aky mas problem?" Ako nabrat silu a osamostatnit sa? Bez domovu, a bez penazi a bez toho aby som sa musela vzdat dcerky? Napriek tomu, viem, ze je dobry clovek a mam ho stale rada ale kazda takato burka sa k nam vracia raz za dva mesiace, do kedy to znasat? Poradte mi prosim...
Naposledy upravil jarden : 12.02.08 at 08:13
Usporiadat
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
jarden Pozri príspevok
Heeej, to by s tym musel najprv suhlasit... Mat cudziu zenu pri svojom prvorodenom dietati?! Z jeho hladiska, vyhodene peniaze, co by mal potom na pokuty za prekrocenu rychlost?
Nemozes sa stale pozerat na vec "z jeho hladiska", ved aj ty si clovek co si zasluzi byt sam zo sebou. Podla mna by bolo najlespie mat zenusku na jeden den tyzdni, ved byt cele dni doma s dietatom je na psychiku.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Pre Evinu,.. Z mojho clanku sa da docitat, ze to nezacalo dcerkou alebo tehotenstvom. Bola som v nebezpecnej krajine, bez dohovorenia sa ich "hatlatinou". Najst si kamaratku, co by ma recovo rozumela bolo aj tam tazke. Cele tehotenstvo som tam stravila na posteli kvoli chrbatu bez akejkolvek rodiny ci blizskej kamaratky.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

skus cosi zmenit, zmenit to co Ty chces a nie Tvoj manzel. Chod niekam, urobte si nejake vylety s malou, len Vy dve. A potom budes Ty ta, co bude rozpravat manzelovi, co ste prezili, videli,.... A urcite ked mu nieste lahostajne, tak sa zlomi aj nieco v nom a postupne sa to da na tu spravnu cestu, po ktorej budes aj Ty kracat stastne.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Danila Pozri príspevok
Milá jarden, Ak by Ťa Tvoj manžel skutočne ľúbil a vážil si Ťa, tak Tvoje kilá by mu vôbec neprekážali. A vôbec nemám pocit, že je dobrý, ako si to vyjadrila. Je samoľúby, sebecký a navyše človek, ktorý Ťa podľa môjho názoru psychicky týra. Na Tvojom mieste by som kontaktovala inštitúciu pre takéto ženy a hľadala pomoc. Pretože sa Ti môže stať, že jeho hodnotenia Tvojej osoby prijmeš za svoje a bude čas hrať proti Tebe. Viem, že moje slová sú silné, ale viem aj to, že pokiaľ sa nepozrieš pravde do očí, a budeš sa pozerať len do zrkadla, ktoré Ti nastavujú iní / a nie odborníci /, tak Ti nepomôže ani 50 kg dole. Želám Ti veľa síl, aj keď viem, že zatiaľ sa ako obeť necítiš. Nevadí. Ja to tak cítim, a preto Ti želám veľa síl pre získanie slobody.
Uz som nad tym uvazovala, ale nemala som odvahu,...
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

hanelie Pozri príspevok
jarden,
čo takto prestať sa zaoberať tým, čo povedal, urobil, alebo neurobil - začni rozmýšľať nad tým ako dosiahnúť stav, aký si želáš...keď nie je cesta napriamo, tak bočných cestičiek sa nájde bezpočet,
pre to tato tema, mam chut vypadnut, ale psychicky nevladzem a hladam podporu
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

deni10 Pozri príspevok
skus cosi zmenit, zmenit to co Ty chces a nie Tvoj manzel. Chod niekam, urobte si nejake vylety s malou, len Vy dve. A potom budes Ty ta, co bude rozpravat manzelovi, co ste prezili, videli,.... A urcite ked mu nieste lahostajne, tak sa zlomi aj nieco v nom a postupne sa to da na tu spravnu cestu, po ktorej budes aj Ty kracat stastne.
na to nemam ani fuka, ani vybavenu matersku
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jarden Pozri príspevok
Pre Evinu,.. Z mojho clanku sa da docitat, ze to nezacalo dcerkou alebo tehotenstvom. Bola som v nebezpecnej krajine, bez dohovorenia sa ich "hatlatinou". Najst si kamaratku, co by ma recovo rozumela bolo aj tam tazke. Cele tehotenstvo som tam stravila na posteli kvoli chrbatu bez akejkolvek rodiny ci blizskej kamaratky.
Ja som ani nemyslela, že to začalo dcérkou. Chcela som Ťa povzbudiť, aby si postavila najprv seba na nohy. Vieš píšeš, že sa snažíš schudnúť - ale to sú také prilepšeninky, ktoré si samy sebe nahovárame. Ja sa tiež snažím a neschudla som , tak sa nesnažím dosť.
Napísala som to preto, že píšeš, že Ty sa snažíš a manžel nič....vieš ja mám takú teóriu životnú a iste platí - vo vzťahu je to vždy tak nejak 50 na 50. Jeden začal druhý pokračoval a obaja nevedia prestať . Preto dokáž sama sebe, napríklad tú prvú vec, že schudneš lebo si mladá predpokladám a hlavne to nie je dobré kvôli zdraviu...
Nikdy nie je dobré, ak začneš mať pocit, že si sa obetovala.....buď to chceš alebo nie. ak som chcela dieťa obetovala som jej čo som mohla bez pocitu obetavosti. Ono sa to ani nikdy celkom nevráti, ale nevadí....
Už aj to nie je dobré., že chceš počuť len samé pozitívne povzbudenia...aj s pravdou sa treba vedieť vyrovnať i keď nie je vždy príjemná. Ak sa Ti napríklad podarí schudnúť určite Ti to veľmi zdvihne sebavedomie a to je dobbrá cesta konať sama za seba
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

jarden Pozri príspevok
Ja viem, ze by som mala viac cvicit, menej jest, byt priatelskejsia, v tom vsetkom mate pravdu. A fakt sa snazim... A vedela som to aj bez vas. Skor som dufala, a cakala, ze ma niekto podpori, rozveseli, pripadne sa podeli o podobne skusenosti ako napriklad DARI1. Viem v com chcem podnikat a mam to zariadene na asi 60%. Zvysok je potreba financii, ktore mi nechce pozicat, lebo mi nedoveruje. Potrebujem, nechcem byt konkretna, aj technicku podporu, ktora je pre neho malickost, a par dni na to aby som mohla sadnut na vlak a vybavit si na to potrebne veci. Ved ak zacnem pracovat i ked len z domu, budem v kontakte s ludmi. Vie, ze v tom, co chcem robit som naozaj dobra, ale nechce ma podporit ani tak ani tak. Obcas si myslim, ze sa boji, ze pride den, ked ja budem zivitelkou rodiny.
Pokiaľ veríš, že si dobrá v tom, čo chceš robiť, začni. I keď začiatky bez peňazí nie sú ľahké, v prípade, že Ti to pôjde, nebudeš mať problém si požičať aj z iných zdrojov (nielen od neho).

Čínska múdrosť hovorí : Ak chceš zmeniť svet, začni od seba.

Určité živnosti sa dajú začať hneď a podnikáš na základe oznámenie, vôbec nevidím problém ani registráciu na úradoch (momentálne z jedného miesta za jeden deň).

Navyše vybaviť materskú je tiež otázka pár dní a zahodiť peniaze, na ktoré máte nárok sa mi zdá nezodpovedné. Vieme Vám tu na porade pomôcť. Tu je krátky návod na vybavenie rodičovského príspevku :

V prípade, že si nemocenské poistenie neplatíte, môžete si nárokovať len rodičovský príspevok.
Nárok na rodičovský príspevok Vám vzniká až od narodenia dieťaťa. Vybaviť ho je možné na príslušnom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa Vášho trvalého bydliska. Žiadosť je možné stiahnuť si aj z internetu, na stránkach MPSVR, alebo ju dostanete priamo na úrade. K žiadosti je potrebné za účelom overenia skutočností predložiť tieto doklady:
- občiansky preukaz (identifikačná karta) žiadateľa
- cestovný doklad a doklad o povolení na trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky žiadateľa – cudzinca
- doklad o povolení na trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky dieťaťa, ktoré je cudzincom, resp. udelenie povolenia na trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky pre dieťa, ktoré je cudzincom narodeným na území Slovenskej republiky
- cestovný doklad a preukaz zahraničného Slováka (zahraničný Slovák)
- rodný list dieťaťa
- právoplatné rozhodnutie príslušného orgánu o zverení dieťaťa do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov
- posudok o dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave dieťaťa vydaný príslušným úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (do 31.12.2004 sa akceptuje aj rozhodnutie príslušného okresného úradu).
Iné doklady najmä:
- rozhodnutie, príp. posudok príslušného orgánu o tom, že rodič je občanom s ťažkým zdravotným postihnutím
- doklad o pozastavení prevádzkovania živnosti podľa § 58 ods. 2 písm. c) zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov
Rodičovský príspevok je 3 790 Sk mesačne, za predpokladu, že máte dani z príjmu podliehajúci príjem z pracovnej činnosti je možné poberať rodičovský príspevok vo výške 1 200 Sk mesačne.

O rodičovský príspevok za jeden mesiac môže požiadať aj druhý rodič dieťaťa, a to najneskôr do troch mesiacov od jeho narodenia. Rodičovský príspevok je v tomto prípade 1200 Sk. Žiadosť je na inom tlačive (označenie R2). K žiadosti je potrebné predložiť tieto doklady:
-občiansky preukaz (identifikačnú kartu) žiadateľa, alebo Preukaz – povolenie na pobyt cudzinca,
-. rodný list dieťaťa (detí),
-. otec dieťaťa – úmrtný list matky alebo potvrdenie Policajného zboru SR o vyhlásení pátrania po matke dieťaťa alebo právoplatné rozhodnutie súdu o zverení do jeho výchovy,
- potvrdenie ošetrujúceho lekára o dožití sa 28 dní života detí, ak oprávnená osoba žiada o výplatu zvýšenia príspevku pri narodení dieťaťa z dôvodu, že sa súčasne narodili tri alebo viac detí,
- právoplatné rozhodnutie príslušného orgánu alebo opatrenie ústavu, na základe ktorého iná osoba ako rodič prevzala dieťa mladšie ako jeden rok do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov.

O zakladaní živnosti je tu tiež veľa tém....
Naposledy upravil Braňo : 12.02.08 at 10:08
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

jarden Pozri príspevok
na to nemam ani fuka, ani vybavenu matersku
Na tvojom mieste by som v prvom rade išla na najbližší UPSVAR a skusila sa poinformovať na možnosti, riešenie sa určite nájde. A otázka: stále len spomínaš manžela, nechcem sa ťa dotknúť alebo tzv. streliť capa nemáš súrodencov rodičov alebo aspoň nejakých príbuzných z tvojej strany na ktorých by si sa mohla obrátiť a ktorí by ťa aspoň v začiatkoch podporili?
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

pridavam moju aktualnu fotografiu, ktoru som naschval zmanipulovala, aby na mna neukazovali prstom. Ja som vam este nespomenula fakt, ze manzel pribral za posledne 2 roky 15 kg... No na nom to vobec nevidno, lebo bol vzdy " ako podvyziveny" a ma len stastie, ze jeho metabolizmus je dedicne lepsi nez moj. Ja mam nadvahy v rodine, on nie.
DSCF6769.jpg  
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Braňo Pozri príspevok
Pokiaľ veríš, že si dobrá v tom, čo chceš robiť, začni. I keď začiatky bez peňazí nie sú ľahké, v prípade, že Ti to pôjde, nebudeš mať problém si požičať aj z iných zdrojov (nielen od neho).

Čínska múdrosť hovorí : Ak chceš zmeniť svet, začni od seba.

Určité živnosti sa dajú začať hneď a podnikáš na základe oznámenie, vôbec nevidím problém ani registráciu na úradoch (momentálne z jedného miesta za jeden deň).

Navyše vybaviť materskú je tiež otázka pár dní a zahodiť peniaze, na ktoré máte nárok sa mi zdá nezodpovedné. Vieme Vám tu na porade pomôcť. Tu je krátky návod na vybavenie rodičovského príspevku :

V prípade, že si nemocenské poistenie neplatíte, môžete si nárokovať len rodičovský príspevok.
Nárok na rodičovský príspevok Vám vzniká až od narodenia dieťaťa. Vybaviť ho je možné na príslušnom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny podľa Vášho trvalého bydliska. Žiadosť je možné stiahnuť si aj z internetu, na stránkach MPSVR, alebo ju dostanete priamo na úrade. K žiadosti je potrebné za účelom overenia skutočností predložiť tieto doklady:
- občiansky preukaz (identifikačná karta) žiadateľa
- cestovný doklad a doklad o povolení na trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky žiadateľa – cudzinca
- doklad o povolení na trvalý pobyt alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky dieťaťa, ktoré je cudzincom, resp. udelenie povolenia na trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenskej republiky pre dieťa, ktoré je cudzincom narodeným na území Slovenskej republiky
- cestovný doklad a preukaz zahraničného Slováka (zahraničný Slovák)
- rodný list dieťaťa
- právoplatné rozhodnutie príslušného orgánu o zverení dieťaťa do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov
- posudok o dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave dieťaťa vydaný príslušným úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (do 31.12.2004 sa akceptuje aj rozhodnutie príslušného okresného úradu).
Iné doklady najmä:
- rozhodnutie, príp. posudok príslušného orgánu o tom, že rodič je občanom s ťažkým zdravotným postihnutím
- doklad o pozastavení prevádzkovania živnosti podľa § 58 ods. 2 písm. c) zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov
Rodičovský príspevok je 3 790 Sk mesačne, za predpokladu, že máte dani z príjmu podliehajúci príjem z pracovnej činnosti je možné poberať rodičovský príspevok vo výške 1 200 Sk mesačne.

O rodičovský príspevok za jeden mesiac môže požiadať aj druhý rodič dieťaťa, a to najneskôr do troch mesiacov od jeho narodenia. Rodičovský príspevok je v tomto prípade 1200 Sk. Žiadosť je na inom tlačive (označenie R2). K žiadosti je potrebné predložiť tieto doklady:
-občiansky preukaz (identifikačnú kartu) žiadateľa, alebo Preukaz – povolenie na pobyt cudzinca,
-. rodný list dieťaťa (detí),
-. otec dieťaťa – úmrtný list matky alebo potvrdenie Policajného zboru SR o vyhlásení pátrania po matke dieťaťa alebo právoplatné rozhodnutie súdu o zverení do jeho výchovy,
- potvrdenie ošetrujúceho lekára o dožití sa 28 dní života detí, ak oprávnená osoba žiada o výplatu zvýšenia príspevku pri narodení dieťaťa z dôvodu, že sa súčasne narodili tri alebo viac detí,
- právoplatné rozhodnutie príslušného orgánu alebo opatrenie ústavu, na základe ktorého iná osoba ako rodič prevzala dieťa mladšie ako jeden rok do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov.

O zakladaní živnosti je tu tiež veľa tém....
Poistenie mi plati manzel, a ako som spomenula musim veci vybavovat v mieste trvaleho bydliska, co je v mojom pripade daleko. A pre to potrebujem aby sa na par dni postaral o malu a pozical mi nejake peniaze, co nechce a o tom aby som si brala pozicku, o tom nechce ani pocut, pretoze ako manzel je aj on zainteresovany. To su jeho slova... Tolko na ucte mame. Zobral mi aj kreditku, aj karticku k uctu.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

jarden,
take kila lahko prisli, lahko pojdu. Ale potom, ked uz schudnes a budes ako tak spokojna so sebou, a budes chciet shodit viac, to uz pojde tazsie. Trpezlivost ruze prinasa.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

willma Pozri príspevok
Na tvojom mieste by som v prvom rade išla na najbližší UPSVAR a skusila sa poinformovať na možnosti, riešenie sa určite nájde. A otázka: stále len spomínaš manžela, nechcem sa ťa dotknúť alebo tzv. streliť capa nemáš súrodencov rodičov alebo aspoň nejakých príbuzných z tvojej strany na ktorých by si sa mohla obrátiť a ktorí by ťa aspoň v začiatkoch podporili?
mam, beriem to ako prve riesenie, a dnes by som uz bola na ceste prec, ale chcela som sa s niekym poradit. A prisla som na to, ze namam pri sebe ani na cestovne, inac by som uz aj s malou bola vo vlaku. A jednu z prvych rad som dostala, aby som od neho neodisla. Tak som zostala za pocitacom a citala vase rady. Tak co teraz? Zostat a nejako sa to vyriesi na par tyzdnov alebo zohnat peniaze na vlak?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03


1. Mať tak najväčší problém s nadváhou. Bodaj by moje ostatné problémy boli od tohto menšie. (Aj ja mám nadváhu.)
2. Uvedomuješ si, že ťa manipuluje?! Jeho príjem je aj tvoj príjem. Máš nárok naň aj ty. Tak isto ako si delíte pôžitky (alebo aspoň by ste si mali deliť), tak by sa mali deliť aj povinnosti.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
trvaj na tom, že si rodičovský príspevok vybavíš aj keby si si mala požičať od niekoho peniaze / jeho hanba/ dcérenku môžeš vziať so sebou - buď trochu samostatná, nepodporuj ho v myšlienke, že si na ňom závislá
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

jarden Pozri príspevok
Poistenie mi plati manzel, a ako som spomenula musim veci vybavovat v mieste trvaleho bydliska, co je v mojom pripade daleko. A pre to potrebujem aby sa na par dni postaral o malu a pozical mi nejake peniaze, co nechce a o tom aby som si brala pozicku, o tom nechce ani pocut, pretoze ako manzel je aj on zainteresovany. To su jeho slova... Tolko na ucte mame. Zobral mi aj kreditku, aj karticku k uctu.
neverím tomu, že by si mala problém si požičať peniaze na cestovné do miesta bydliska od nejakého člena rodiny, aj keď si myslím, že nejaké peniaze na stravu a operatívne výdavky určite máš. na začiatok podnikania potrebuješ žiadosť, 1000 SKK kolok a na výpis z registra trestov kolok 100 SKK. Alebo hľadáš spôsob ako to nejde?
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Gabi03 Pozri príspevok

1. Mať tak najväčší problém s nadváhou. Bodaj by moje ostatné problémy boli od tohto menšie. (Aj ja mám nadváhu.)
2. Uvedomuješ si, že ťa manipuluje?! Jeho príjem je aj tvoj príjem. Máš nárok naň aj ty. Tak isto ako si delíte pôžitky (alebo aspoň by ste si mali deliť), tak by sa mali deliť aj povinnosti.
To aj on tvrdi, ale ked je treba ..."skutek utek". Ja sa nezvyknem lutovat a vacsinou si myslia, ze som optimistka, a nerada hovorim aj o svojom sukromnom zivote, ale dnesna prehadana noc ma k tomu zmanipulovala.
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Ako riaditel urcite zaraba dobre, tak tisicka na cestu by mu predsa nechybala

To nechapem preco ti nechce dat peniaze...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jarden Pozri príspevok
pridavam moju aktualnu fotografiu, ktoru som naschval zmanipulovala, aby na mna neukazovali prstom. Ja som vam este nespomenula fakt, ze manzel pribral za posledne 2 roky 15 kg... No na nom to vobec nevidno, lebo bol vzdy " ako podvyziveny" a ma len stastie, ze jeho metabolizmus je dedicne lepsi nez moj. Ja mam nadvahy v rodine, on nie.
Jarden prepáč ale to ako vyzeráš nemá vôbec žiaden vplyv na lásku. Myslím to v tom zmysle, že môžeš mať aj 200kg a nájde sa človek ktorý ťa bude mať úprimne rád. Pokiaľ si niekto vo vzťahu zakladá v prvom rade na hmotnosti a nepozerá na to že jeho žena sa stará o dieťa, domácnosť a vytvára pocit domova tak si ťa nezaslúži.
0 0
jarden jarden

jarden je offline (nepripojený) jarden

Braňo Pozri príspevok
neverím tomu, že by si mala problém si požičať peniaze na cestovné do miesta bydliska od nejakého člena rodiny, aj keď si myslím, že nejaké peniaze na stravu a operatívne výdavky určite máš. na začiatok podnikania potrebuješ žiadosť, 1000 SKK kolok a na výpis z registra trestov kolok 100 SKK. Alebo hľadáš spôsob ako to nejde?
peniaze by sa nejakym sposobom nasli, i ked tu v meste nemam ani rodinu ani kamaratky. Okrem 1100,- potrebujem zahrnut asi 5-6 druhov cinnosti, ktore na seba nadvazuju a za kazdu je poplatok dalsich 100,-. Potrebujem kupit software, vlastne len jeho rozsirenie 20000,-. Nutna je tlaciaren a evidovanie domeny, ktoru som si uz spravila pred pol rokom. A viem, ze to ide, a sla by som aj teraz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať