Zavrieť

Porady

Chyby ktorých by som sa už pri stavaní vyvaroval

admin
Každý keď stavia prvý krát tak spraví chyby, ktoré by už po skúsenostiach neurobil.

Čo by to bolo vo vašom prípade?

Pridám moju skúsenosť:

Zámková dlažba na parkovisko:
Na navážku sme urobili parkovisko z betónu, časom jedna strana klesla a museli sme okraj odstrániť ale tentokrát sme nahradili betón zámkovou dlažbou. Ak to opäť klesne, bude to jednoduchšie rozobrať, podsypať a znova dať dohromady...

a ešte jedna skúsenosť:
Betónové vs. murované pivničné priestory:
Kamarát muroval pivničné priestory z tehly. Neskôr usúdil, že to nebol vhodný materiál, pretože tehla nasáva vlhkosť a je tým zraniteľnejšia ako betón. Kým je tehla v suchu a izolácia neprepúšťa vlhkosť tak je to ok. Nabudúce by to však spravil radšej z betónu .

Prosím píšte len skúsenosti, ak chcete k nejakej skúsenosti diskutovať, založte novú tému (prípadne sem dajte na ňu link), inak sa to tu zmení na dlhý diskusný zmätok a mojim cieľom v tejto téme bolo len zhromaždiť skúsenosti nie o nich diskutovať. Ďakujem!!!
Naposledy upravil Richard : 27.03.08 at 12:30
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Huslista Huslista

Huslista je offline (nepripojený) Huslista

U mna, cast problemov vznikla pocuvanim na majstrov. Zhruba rovnaky pocet problemov vznikol nepocuvanim na majstrov, ked sme na nich pocuvat mali. Aby som nezabudol, jeden dva problemy vznikli tym, ze majstri pocuvali na mna. Inymi slovami, stavarina nie je exaktna veda a treba brat veci ako dobrodruzstvo.
1 0
maroshko04 maroshko04

maroshko04 je offline (nepripojený) maroshko04

Prerábka starého pan. bytu:Určite by som vymenil staré el. rozvody za nové.Hovorím o hliníkových el. kábloch.Kachličky v kúpelni by neboli tmavé , toaleta by bola zvlášť.Nekupoval by som nikdy prízemný ani krajný byt.Nie je jedno akych máte susedov.Môj sused o poschodie vyššie je dosť hlučný , a ten spodný nekúri , čo sa odzrkadlí aj u mna .Okná som vymenil na 2 bytoch za plastové -v prvom ok bol som spokojný v 2 byte sa rám privnútorných parapetách zarosuje(firma nám namontovala sieťky po dvoch mesiacoch od namontovania okien) , dal by som si namontovať ventil aj na výstup z radiatora(je to super ak vám tečie radiátor , uzavriete horný aj spodny ventil a radiátor vymeníte , alebo premalujete)Spravil by som si rozvody na káblovku a telefón do každej izby.
0 0
maroshko04 maroshko04

maroshko04 je offline (nepripojený) maroshko04

Prerábka bytu :Určite by som si dal namontovať bezpečnostné dvere , pod plávajúce parkety by som si dal izoláciu.Namontoval by som si sušič prádla v kuchini , pokial nemám balkon , aby to nezaparilo byt .Nikdy by som nekupoval byt bez balkónu , kvoli sušeniu prádla , vetraniu ,kvoli tomu , aby ste si mohli dat kočík na balkon , ked jednoducho nemáte čas íst von s prírastkom .
0 0
maroshko04 maroshko04

maroshko04 je offline (nepripojený) maroshko04

Ohladne majstrov mi to vychádza tak 50:50.Čiže nie je to žiadna sláva .Dvere mi osadili tak , že mám medzeru medzi spodnou hranov dverí a podlahou.Malovka super biela .Panelové spoje praskajú aj ked tam dali pásku.Ale to záleží aj od podložia paneláku.Pri montovaní ventilov na radiátor , im padol radiátor na novú podlahu, takže ju prederavili....
0 0
maroshko04 maroshko04

maroshko04 je offline (nepripojený) maroshko04

Stavba domu:Ak je dom poschodový , a viac generačný určite kúpelna a wc na prízemí aj na poschodí.To isté by som praktizoval aj pri poschodových chatách.Nikdy by som nekupoval chatu , ktorá má náznak toho , že stavba , alebo pozemok nie je vysporiadaný.Určite by som volil radšej zámkovú dlažbu , ako betónovú dlažbu.Nikdy by som nevolil nalepovacie príslušenstvo do kúpeľne (ako držiak mydla a pod .)
0 0
lubko63 lubko63

lubko63 je offline (nepripojený) lubko63

hermiona Pozri príspevok
Velmi zaujimava tema, ale teraz chlapci ???!!!
Hadam az po 31. Dom pocka ale danove priznania nie.
Len k tej vode musim rychlo dodat, ze na polievanie studnu ano,
ale vraj na WC moze narobit viac skody ako usetrenych koruniek.
Aké problémy môže narobiť voda zo stude vo WC, keď je voda čistá a ide cez filter?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pokial ti je ten filter bude aj zmakcovat tak nieje problem
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

lubko63 Pozri príspevok
Aké problémy môže narobiť voda zo stude vo WC, keď je voda čistá a ide cez filter?
Namontovanie filtrov je nevyhnutnosť, lebo pri rozvode studňovej vody pre WC sa tieto veľmi znečisťujú. Nákup prostriedkov na odstránenie vodného kamena vyrovná to čo ušetríte na vode.
Práve sa rozhodujeme, aké filtre by boli vhodné.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lubko63 Pozri príspevok
Aké problémy môže narobiť voda zo stude vo WC, keď je voda čistá a ide cez filter?
Jediný účinný filter je solný.cca od 800€ .Nečistená voda zo studne v priebehu pol roka zničí ovládací splachovací mechanizmus WC.Do roka zničí pákové vodovodné batérie.
1 0
jozko2 jozko2

jozko2 je offline (nepripojený) jozko2

určite by som viac nekupoval katalógový projekt domu, pokiaľ minimálne jednu vec chcem zmeniť. Celé sa to totiž nakoniec nabalí, jedno s druhým súvisí a sú to len zbytočné starosti.
0 0
ada.gustafik@gmail.com ada.gustafik@gmail.com
Ekonomka, Uctovnicka, Adobe Certifikovany Expert pre Photoshop, Illustrator, InDesign, Web background ...viac
treba rozbor vody a na zaklade toho filter... pri urcitom zlozeni vody Ta filter vyjde viac ako usetrene peniaze za vodu )
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

kde sa dá urobiť rozbor vody? aké zloženie je nevhodné - zlé?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mirkaska Pozri príspevok
kde sa dá urobiť rozbor vody? aké zloženie je nevhodné - zlé?
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ)
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na výstave som sa bavil s jednou ženskou a tuším mali rozbor v cene.Keď tak im skúste zatelefonovať.Boli veľmi ochotný.http://www.waleon.eu/sk/referencie-domacnosti.php
0 0
ada.gustafik@gmail.com ada.gustafik@gmail.com
Ekonomka, Uctovnicka, Adobe Certifikovany Expert pre Photoshop, Illustrator, InDesign, Web background ...viac
Rozbor vody robi v Senci pan Branislav Lovci - mam na neho kontakt z Nitry z AquaThermu... 0903 181 929
Zaroven dodavaju filtre podla rozboru. Treba 2 litrovu vzorku do sterilizovanych flasiek, ale nie odlezanej vody, treba nechat sud dva odtiect. A hned po odobrati odniest na rozbor.
Po rozbore Vam samozrejme odporuci, ci sa filter oplati a aky...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

davajte si dobry pozor pri vybere dekoru na plastove okna. Ja som si vybral nestastne soft cherry od rehau a firma ktora robi dverne vyplne vie dodat vypln v tej farbe, ale okrasny ramik uz nie. Tak isto ten dekor vie spravit iba na HPL vypln. Samozrejme ze pripadne garazove dvere sa tiez nedaju spravit v dekore soft cherry. Univerzajnejsi dekor vyzera byt cherry amaretto, ale zasa v tom dekore nevedeli spravit okna, co je pre mna absolutne nepochopitelne. Zaver: vyberajte taku farbu, aby vam taku istu vedeli dodat aj ine firmy
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Toto sa oplatí popozerať.
neni nad to keď sa darí
http://stavba.tzb-info.cz/hruba-stav...rodinnych-domu
Naposledy upravil 220870 : 23.08.11 at 20:23
3 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Toto sa oplatí popozerať.
neni nad to keď sa darí
http://stavba.tzb-info.cz/hruba-stav...rodinnych-domu
od udivu nemam slov
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

220870 Pozri príspevok
Toto sa oplatí popozerať.
neni nad to keď sa darí
http://stavba.tzb-info.cz/hruba-stav...rodinnych-domu
tak takto keby som ja pracoval tak je už niekoľko ľudí mŕtvych.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

220870 Pozri príspevok
Toto sa oplatí popozerať.
neni nad to keď sa darí
http://stavba.tzb-info.cz/hruba-stav...rodinnych-domu
k tomu niet čo dodať
http://nd04.jxs.cz/062/136/dab8f3c7be_68976522_o2.jpg
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať