Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Prave o to ide, ze poistovna oblbuje...Uz nejaky cas vie, ze nieco nie je ok, tak hra finty ako GSM balik a znizenie splatok...Je to korektne? Preco uz vtedy neprisli s tymi listami pre vsetkych???Asi preto, ze vedeli, ze sa niekto chyti a tym padom ho maju v kapse...co je ubohe a uz tu je vidiet aka je cestna ta poistovna....
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Saara Pozri príspevok
Moj nazor je taky, ze napriek tomu, ze su tu dve skupiny poskodenych (ti, co nereagovali na list poistovne a uz im bola zrusena poistna zmluva a ti, co reagovali a zmluva im bude zrusena predpokladam do par dni) mali by sme uz zacat so samotnou organizaciou ludi z jednej aj druhej skupiny. Uz nie je naco cakat, za chvilu tu mame obdobie dovoleniek. Preto vyzyvam diskutujucich na to, aby sme
- zozbierali zatial len emailove kontakty (prip. aj telefonicke) na poskodenych. Uz sa ponukol jozef.zilka, bolo by dobre, aby touto databazou disponovali dalsi dvaja ludia pre pripad, ze by sa niekomu z nich podarilo udaje omylom vymazat, ja mozem byt tou druhou osobou (sarahv@azet.sk)
- zohnali advokata, ktory bude ochotny a mal moznosti zastupovat velku skupinu klientov (nakoniec nas moze byt niekolko stovak), mozno by bolo najlepsie, aby to bol niekto z Kosic, lebo tam sa bude pojednavat. Prosim navrhnite niekoho.

Ak niekto uz kontaktoval pravnika a chce ist zalovat okamzite a necakat na to kym sa zorganizujeme, doporucujem neplatit pravnikovi pausal, ktory sa pohybuje v niekolko desiatkach tisicoch Sk, aby bolo pre vas jednoduchsie pristupit k spolocnej zalobe, ak by ste sa neskor rozhodli pridat sa k spolocnej zalobe a odstupit od individualnej zaloby.

Pozor na to, nasim cielom nesmie byt polozenie poistovne na kolena, mala by normalne dalej fungovat, aby mohla naplnit svoje zavazky voci nam. Cize neunahlime sa v nasom hneve. Zalovat by sme ich nemali o pokus o podvod, ale jednoducho pre neplatnost zrusenia zmluvy.
Prečo by sa malo pojednavať v Košiciach? Čítal som staré VPP podľa ktorých sú urobené zmluvy mojich príbuznych a nikde sa tam nič nepíše aby si poisťovňa vyhradila pojednavanie v sporoch pred súdom v Košiciach, myslim si, že preto može každý individuálne podať žalobu na súd prvého stupňa podľa miesta svojho bydliska a nech zastupcovia Rapidu behaju po súdoch celého Slovenska, ina vec su už nové podmienky tam si už vyhradili konania v mieste sídla poisťovňe alebo na rozhodcovskom súde v Košiciach., iná vec je spoločná žaloba ale aj tá nemusi byť na súde v Košiciach pokiaľ sa to bude týkať klientov ktorí majú zmluvy uzavreté od 1.6.1995 podľa VPP pod číslom 52/1024/1995, nikde sa tam nespomína prejednanie súdnych sporov vyhradne pred súdmi v Košiciach, to je môj názor.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

jarecko - zaloba sa vzdy podavala na sude v mieste bydliska alebo v mieste sidla zalovaneho, to je zo zakona. Poistovna ma sidlo v Kosiciach. Cize pojednavanie bude na okr. sude a po odvolani jednej zo stran sporu aj na krajskom sude v Kosiciach. Bohuzial. Opravte ma niekto ak sa mylim.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

martina2907 Pozri príspevok
Prave o to ide, ze poistovna oblbuje...Uz nejaky cas vie, ze nieco nie je ok, tak hra finty ako GSM balik a znizenie splatok...Je to korektne? Preco uz vtedy neprisli s tymi listami pre vsetkych???Asi preto, ze vedeli, ze sa niekto chyti a tym padom ho maju v kapse...co je ubohe a uz tu je vidiet aka je cestna ta poistovna....
Čestní nie sú, to už nas presvedčili svojim konanim a prístupom ku svojim klientom, vyzerá to na ďalší Horizont a BMG. ,,Obdivujem,, pana Škapinca ako stíha koncipovať toľko rozných odpovedi v ním podpísaných listoch, že mu ešte hlava nepraskla, ale asi ma tam aparát JUDr. koncipientov ktorí v ramci praxe pišu tie všetky zlataniny v listoch čo on podpísal.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Saara Pozri príspevok
jarecko - zaloba sa vzdy podavala na sude v mieste bydliska alebo v mieste sidla zalovaneho, to je zo zakona. Poistovna ma sidlo v Kosiciach. Cize pojednavanie bude na okr. sude a po odvolani jednej zo stran sporu aj na krajskom sude v Kosiciach. Bohuzial. Opravte ma niekto ak sa mylim.
Môže byť ako píšeš netvrdím, že mám pravdu, musím si pozrieť občianský súdny poriadok.
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Saara: idem do toho, poslala som ti to do e-mailu....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jarecko Pozri príspevok
Čestní nie sú, to už nas presvedčili svojim konanim a prístupom ku svojim klientom, vyzerá to na ďalší Horizont a BMG. ,,Obdivujem,, pana Škapinca ako stíha koncipovať toľko rozných odpovedi v ním podpísaných listoch, že mu ešte hlava nepraskla, ale asi ma tam aparát JUDr. koncipientov ktorí v ramci praxe pišu tie všetky zlataniny v listoch čo on podpísal.
Aj keď Rapid nie je práve najrenomovanejšia poisťovňa, predsa len porovnanie s BMG a Horizontom je trochu prisilné.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

jarecko Pozri príspevok
Môže byť ako píšeš netvrdím, že mám pravdu, musím si pozrieť občianský súdny poriadok.
Maš pravdu Saara:
je to v § 84 Občianského súdneho poriadku
Na konanie je príslušný všeobecný súd účastníka, proti ktorému návrh smeruje (odporca), ak nie je ustanovené inak.
a ďalej sa to upresňuje v § 85
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Príspevok z 12.6.2008:

Saara Pozri príspevok
Dobry den, mojej svokre tiez vypovedala poistovna poistku. Chceme sa sudit, ale ma to zmysel, aby sme zahltili prislusny sud podaniami? Nie je lepsia hromadna zaloba? Som ochotna pomoct pri zorganizovani tejto akcie. Nepoznam ale ziadneho pravnika...
Príspevok z dneška:

Saara Pozri príspevok
Viliam Peter - mojho kosickeho advokata mi doporucili znami este v maji, je to skor mladsi advokat, ma svoju kancelariu. Ked som mu povedala, ze za tym je Skapinec, hned mi povedal, ze ho pozna. Som si ista, ze v Kosiciach sa vsetci pravnici poznaju. Som si ale ista, ze ma nepodrazi. Podla mna je to vyhoda, pozna pomery v Kosiciach, vie co je to ten Skapinec zac... Nebudeme mu musiet preplacat benzin a hotely, nikto nevie kolko tych sedeni pred sudom bude, mozno bude robit poistovna obstrukcie. Riziko podrazu je ovela ovela mensie ako to, ze Skapinec sa pozna so sudcami, toho sa ja bojim najviac. Neoslovila som ziadnu slavnu a drahu advokatsku kancelariu, lebo si ju nemozem dovolit. Vyzvala som ludi, aby mi davali na seba kontakty, aby som vedela, koho si vlastne mozeme dovolit. Este vcera rano nas bolo len 5. S tymto poctom si naozaj nemozeme dovolit vyskakovat. Ak by sme proces vyhrali, sud ti prizna trovy len do vysky, ktoru urcuje vyhlaska, top advokati si uctuju viac. Ludia boli skor nakloneni k tomu, ze mam dat kontakt na advokata a ze sa mu budu sami prihlasovat nez tomu, aby sme sa skontaktovali my navzajom. Dnes nas uz ale je asi 15 a moj advokat ma aj dalsich ludi, ktori ho oslovili. Moj muz uz rozmyslal, ze tu webku spravi, ale pracovne povinnosti mu to do teraz nedovolili. Osobne stretnutie sa podla mna neda zorganizovat, sme z celeho Slovenska.
Ale suhlasim s tebou, ze ludia z poistovne nieco robia. Minimalne strasia ludi ako ten nas Dano 27, ten je uplne jasny.

Niečo mi tu nesedí...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Chobot Pozri príspevok
Aj keď Rapid nie je práve najrenomovanejšia poisťovňa, predsa len porovnanie s BMG a Horizontom je trochu prisilné.
len problémy klientov rovnaké
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Chobot Pozri príspevok
Príspevok z 12.6.2008:



Príspevok z dneška:




Niečo mi tu nesedí...
Maš postreh Chobot. Nebude Saara agent provokater poistovne Rapid?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

jarecko Pozri príspevok
Maš pravdu Saara:
je to v § 84 Občianského súdneho poriadku
Na konanie je príslušný všeobecný súd účastníka, proti ktorému návrh smeruje (odporca), ak nie je ustanovené inak.
a ďalej sa to upresňuje v § 85
§ 85 (2) Všeobecným súdom právnickej osoby je súd, v obvode ktorého má právnická osoba sídlo.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

jarecko Pozri príspevok
§ 85 (2) Všeobecným súdom právnickej osoby je súd, v obvode ktorého má právnická osoba sídlo.
Takže potom JUDr. Škapinec si je istý že ma celú režiu súdných konaní pod palcom, keď to bude v Košiciach.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
martina2907 Pozri príspevok
Saara: idem do toho, poslala som ti to do e-mailu....



ľudkovia , ozaj nič v zlom , ale to len tak posieláte svoje osobné údaje cez mail a ani neviete komu????? leda že by ste sa s ňou spoznali
však to je len nick, či viete aj jej osobné údaje ????.
no ja by som až taká dôverčivá rozhodne nebola, aby som cudziemu posielala moje osobné údaje.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Barbara Pozri príspevok
[/B]


ľudkovia , ozaj nič v zlom , ale to len tak posieláte svoje osobné údaje cez mail a ani neviete komu????? leda že by ste sa s ňou spoznali
však to je len nick, či viete aj jej osobné údaje ????.
no ja by som až taká dôverčivá rozhodne nebola, aby som cudziemu posielala moje osobné údaje.
Ja som jej (jemu možno je to zakryptovaný Škapinec) zatial nič osobné neposlal a ostatní to neviem.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Sakra ludia neblaznite.
Kontakt na advokata mi dala znama, nebol to maj ale jun, pomylila som sa. Neviem sa inak branit. Vsetku moju snahu som myslela uprimne.
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Aj keby tak co spravi, som v zahranici, moju adresu som neuviedla len mobil, email a doporucenu postu si aj tak nemam sancu na Slovensku vyzdvihnut...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Saara Pozri príspevok
Sakra ludia neblaznite.
Kontakt na advokata mi dala znama, nebol to maj ale jun, pomylila som sa. Neviem sa inak branit. Vsetku moju snahu som myslela uprimne.
Pokiaľ to myslíš úprimne, tak tvoju snahu oceňujeme. Pokiaľ by si chcela s ľuďmi vykývať, ...

Nemôžeš sa čudovať, že sú ľudia nedôverčiví, najmä v dnešných časoch.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Zdravim vospolok, takze mame(konkretne ja mam) tu odpoved na list, ktory som sformuloval aj s prislusnymi otazkami.

V dorucenom liste nieje ani zmienka, alebo snaha zodpoved mnou polozene otazky. Obsahom listu je samozrejme vypovedanie zmluvy s odkupnou hodnotou alebo dodatocnou moznostou "rozmyslenia" a vyberu z dvoch uz spominanych moznosti.

Takze sa evidentne moje ocakavania nenaplnili (teda aspon tie v zmysle ich schopnosti zodpovedat otazky).

Takze sa pripajam ku kolektivu so spolocnym postupom.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Určite je namieste opatrnosť, ale Saara je jediná, ktorá začala dávať dohromady ľudí, ktorí by spoločne postupovali pri podávaní žaloby. Komunikujem s ňou už dlhšie cez emaily a skôr tam vidím ochotu niečo zorganizovať a nie poškodiť. Saara ďakujem za pomoc a informácie.
V našej rodine má problém s touto poisťovňou manžel. Pokiaľ ho bude na súde zastupovať právnik, musí mu manžel podpísať splnomocnenie a to mu podpíše pri osobnom stretnutí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať