Zavrieť

Porady

aké meno dieťaťu?

ahojte,
chcem vas poprosit o pomoc (napad). mame skoro 2-rocneho syna Sebastiana, v polovici jula sa nam ma narodit nase druhe dietatko. kedze ani 1. sme nevedeli co to bude, tak ani toto sme si nedali zistit. mysleli, alebo skor dufali sme ze to bude dievcatko ale nechtiac sme sa dozvedeli, ze to bude chlapcek, co je super, ale nejak sme s tym neratali. pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Mne sa páčilo, keď suseda, ktorá má Luciu a Ferka, na nich kričala z okna na sídlisku: LuciFeri, večerať
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
V lete čakáme bábo, zatiaľ máme doma malú Emu a kandidáti pre bábo? Lea a Timotej. Veľmi som zvedavá, či to ešte nezmeníme...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
abel Pozri príspevok
Mne sa páčilo, keď suseda, ktorá má Luciu a Ferka, na nich kričala z okna na sídlisku: LuciFeri, večerať

Krásne
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
dicktracy Pozri príspevok
ahojte,
pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
Čo si vlastne predstavuješ pod tým originálnym menom?
Má to znamenať, že ho nemá každé druhé dieťa alebo že ani nemá byť slovenské? Ja som za to, dať dieťaťu meno, s ktorým nebude mať problém sa stotožniť ani ono ani jeho blízka rodina. Teda nie čosi totálne sa vymykajúce našej kultúre. Mne napríklad veľmi imponuje Ľubomír, Ľubor aj Libor a myslím si, že niekde v zahraničí by ich považovali za vysoko originálne. Zato napríklad Leonarda (Lea) už majú kde-kade, ale skús si toto meno spojiť so slovenským priezviskom. A vlastne: vždy si to meno treba najprv spojiť s priezviskom, aby sa potom jedno s druhým nebili po celý zvyšok chlapcovho života.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Meno dieťaťa si treba vopred dobre premyslieť. Poznám prípad jednej rodinky, ktorá toľko vymýšľala meno svojej prvorodenej, až to bolo nechutné. Otecko si kúpil akúsi knižku, kde si čítal charakteristiky všetkých možných aj nemožných mien, postupne uveril tomu, že meno určuje budúci charakter človeka, pýtal sa všetkých ľudí, ktorí mu prišli do cesty na ich názor, aj tak ho nepočúval až dievčatko nakoniec dostalo meno, nad ktorým každý len krútil hlavou. Po roku mu ho boli na matrike zmeniť. Museli predložiť akési potvrdenie od lekára, že pôvodné meno by mohlo nepriaznivo ovplyvniť budúci vývoj dieťaťa (dnes vám za peniaze fakt vystavia akýkoľvek papier). Osobne si myslím, že ten vývoj narušili rodičia už tým, že po roku začali volať dieťa novým menom. Podľa mňa - to je aj dôvod, prečo už 2,5 ročné dieťa ešte stále nerozpráva. A pritom - inak je v poriadku.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

súhlasím s tým, že meno by malo ladiť s priezviskom - aj keď k niektorým priezviskám sa ťažko hľadá vhodná kombinácia (často si spomeniem na "chudáka", ktorý sa volá Angelo Šupák)

my máme chlapčeka - od začiatku sme vedeli, že to bude chlapec, neboli žiadne pochybnosti ani zo strany lekárov. Volá sa Samuel. Samuel Halienka. Podľa mňa ideálna kombinácia, jeho meno sa dokonale hodí k priezvisku.

Ak budeme mať niekedy dievča, bude sa volať Lenka. Lenka Halienka(ová)

Takže, ako vyberieš, je na Tebe, len pamätaj, že Tvoje dieťatko si svoje meno bude niesť celý život.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pred 15. rokmi, keď som čakala svoje druhé dieťa tajne som dúfala, že po prvom synovi to bude dcéra.Raz manžel so synom vyberali dievčenské meno. A ja len tak som im zakričala, že aj tak je to zbytočné, lebo to bude DODO. Nakoniec máme Jozefa, ktorý dostal meno po svojom otcovi a po dedkoch. A dcéra? To už musíš počkať len na vnučku.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Vyberanie mena pre dieťatko je veľmi krásne - ja som to absolvovala 3 x, pri prvom sme vybrali meno podľa môjho otca, pretože my sme len tri sestry a tak sa volá Paľko, druhá dcérka má meno Lucia - manželovi sa toto meno veľmi páčilo. Pri treťom sme veľmi zvažovali meno Peter - celkom by sa hodilo k tejto našej dvojici, ale nakoniec sme sa rozhodli dať meno podľa svokra a teda máme Tomáša.
Držím palce, aby ste vybrali to správne meno - inak mne sa teraz páči meno Mathias alebo Dominik. Držím palce, nech Vám všetko dobre dopadne.
Pekný deň.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

mne sa pacia chlapcenske mena Filip a David a pre dievca Aneta alebo Anita, ale este som to nekonzultovala s priatelom , vraj mame na take veci este cas
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Barbara Pozri príspevok
a aby sa to hodilo aj Sebastianovi, .... čo tak Kristian
Presne toto meno som mala na mysli, keď som zbadala túto tému. Poznám všek jedného malého Kristiána a hovoria mu Kiko. Tak neviem...
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

ale ako tu uz niekto pisal, rozhodnutie je na vas
mne sa moje meno ked som bola mensia nepacilo, lebo sa tak skoro nikto nevolal, maximalne nieci pes
no a teraz by som samozrejme uz nemenila a som spokojna
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
V prvom rade meno musí trochu pasovať k priezvisku. Dlhé priezvisko...zvolila by som krátke meno...ako nadávajú tí, čo majú obe dlhé pri vypisovaní svojich údajov, alebo pri podpisovaní. Zároveň sa musí aj nejako pekne zdrobniť, predsa detičky chceme spočiatku volať pekne, nežne a sú mená, ktoré sa teda nijakým spôsobom zdrobniť nedajú. A potom porozmýšľať aj o tom, že to čo sa páči teraz nám...lebo je to moderné, nemusí sa nášmu dieťaťu, keď bude väčšie alebo dospelé. A odpadnú poznámky typu..prečo ste mi dali také nemožné meno.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Mne sa páčia pekné slovenské mená, ako napríklad Juraj, Jakub.
Jedna známa dala asi pred dvomi rokmi synovi menom Edris, to sa mi tiež veľmi páči.
Ale skutočne treba brať do úvahy, aby meno ladilo s priezviskom.
Naposledy upravil Olice : 16.05.08 at 11:04
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
My máme 3 dcéry : Katarína - po krstnej mame, Adriana - mala byť Andrea, ale keď sa ma v nemocnici pýtali na meno, povedala som Adriana a najmaldšia je Eva - /ona mala byť Andrej alebo Matej/ - toto meno sa páčilo manželovi.
Máme 2 vnúčikov : Dávid a Peter
Jednoduché mená všetky, ale nám sa páčia /aj deťom/.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
lindusaaa Pozri príspevok
ale ako tu uz niekto pisal, rozhodnutie je na vas
mne sa moje meno ked som bola mensia nepacilo, lebo sa tak skoro nikto nevolal, maximalne nieci pes
no a teraz by som samozrejme uz nemenila a som spokojna
Lindusaaa, aj ja som mala psíka toho mena, ale myslím, že pre to meno je to pocta, lebo psím miláčikom dávame tie najkrajšie mená - ver mi
A s Danielkou SĽ môžem z vlastnej skúsenosti iba súhlasiť. Hlavne mám na mysli tie zdrobneliny mena.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Stitch Pozri príspevok
No vidím, že táto dilema sa nerieši len v našej domácnosti.
Tiež sme po prvom chlapcovi Patrikovi, viac-menj čakali dievčatko /Veroniku/. V pondelok nám však naše bábätko na sone ukázalo krásneho "pindíka". Veľmi nás to prekvapilo a zároveň samozrejme aj potešilo. Syn si želal sestričku a tak všade rozpráva, že budeme mať Terezku. Začali sme ho jemne pripravovať aj na možný príchod bračeka Matúša. Tieto dve mená sme používali aj keď sme čakali syna - to sme netušili čo to bude.
Teraz riešime meno pre chlapčeka. Máme tri varianty - Erik, Marek a "pôvodný" Matúš. Zrejme však zvíťazí Matúš. Budeme môcť na našich chlapcov volať Paťko a Maťko. Ale ešte nám zostáva pár týždňov.
Alebo Pat a Mat
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
My mame dve baby Danielku a Dajanku , volame ich DADA A DAJA. Im sa to paci, a vobec nelutujem vyber mien. Je medzi nimi 1,5 roka rozdiel a velmi sa podobaju
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

zuzik29 Pozri príspevok
My mame dve baby Danielku a Dajanku , volame ich DADA A DAJA. Im sa to paci, a vobec nelutujem vyber mien. Je medzi nimi 1,5 roka rozdiel a velmi sa podobaju

...u nás je to podobné... rozdiel 15 mesiacov a mená Danielka a Laurinka (v škôlke ich volajú Danuška a Lauruška). Tiež sme zvažovali viacero mien, najmä pri Daninke (Samuel, Daniel, Šimon, Andrea, Petra) a Laurinku som počas tehotenstva (pokiaľ sme na ultrazvuku nevideli "nič medzi nožičkami") volala Patrik, potom som cestou domov videla nastupovať do autobusu maminku s krásnym dievčatkom, kučeravým anjelikom ktoré oslovili Laura...a tak som bola rozhodnutá. Celá rodina síce hundrala, že čo je to za strelené meno, že Tamara by bolo krajšie...ale teraz je to najobľúbenejšia vnučka s najkrajším úsmevom a menom.
0 0
Barbarka Barbarka

Barbarka je offline (nepripojený) Barbarka

Poznam jednu Vivien Petržlenovu - pomsta rodicov???
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Mne sa vždy páčili Tomáš a Zuzana. Nakoniec mám Dávida a Simonu.Manžel sa volá Damian - to meno sa mi tiež páči, navyše mu ladi s priezviskom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať