Zavrieť

Porady

aké meno dieťaťu?

ahojte,
chcem vas poprosit o pomoc (napad). mame skoro 2-rocneho syna Sebastiana, v polovici jula sa nam ma narodit nase druhe dietatko. kedze ani 1. sme nevedeli co to bude, tak ani toto sme si nedali zistit. mysleli, alebo skor dufali sme ze to bude dievcatko ale nechtiac sme sa dozvedeli, ze to bude chlapcek, co je super, ale nejak sme s tym neratali. pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
Usporiadat
jpsh jpsh

jpsh je offline (nepripojený) jpsh

Ja mám syna Šimona. Už keď som bola malá, stretla som raz chlapčeka s týmto menom a veľmi sa mi páčilo. Potom som na to nejako zabudla, lebo v mojom blízkom okolí nijaký chlapec menom Šimon za tie roky nebol. Až keď som čakala prvé bábätko a listovala som v kalendári, padlo mi to meno do oka a odvtedy som vedela, že ak sa narodí chlapec bude určite Šimon.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Ja som dala teraz už šesťročnému synovi klasické no už málo používané meno - Vincent ( Vincko, Vinco, Vincúrik koščúrik..) a neľutujem, to meno ho úplne vystihuje - urastený ako jedlľa ( jedlička),trošku šibal, trošku zadumaný s dobrou dušičkou , ktorý sa vie aj zaťať. Rodina, okolie sa najskôr divili prečo také meno - zvykli si a páči sa im a má to výhodu keď je v dave detí a zakričím na neho , tak vie že je tam len on tak sa nemôže vyhovárať že to nepatrilo jemu. Bývalá susedka mala dcéru Jessicu, a nepočula som je že by k tomuto menu bola zdrobnelinka - ospravedlňujem sa všetkým mamičkám s dcérkami s týmto menom, ale reže mi uši mapr.meno Christopher Pokoš a pod..A keby som mala dcéru tak sa mi páčia mená Zorka, Dorotka, Grétka, Tatiana..
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

heja3 Pozri príspevok
Alebo Pat a Mat


No tak to ma ešte nenapadlo, ale veľmi príjemný argument. VĎAKA!!!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
betka631 Pozri príspevok
Mne sa vždy páčili Tomáš a Zuzana. Nakoniec mám Dávida a Simonu.Manžel sa volá Damian - to meno sa mi tiež páči, navyše mu ladi s priezviskom.
Damian je krásne a zvláštne meno...mala som kamaráta zo škôlky, vtedy to bol jediný chlapec , ktorý nosil takéto meno..iného som nepoznala. Až tretí raz v pôrodnici som stretla mladú mamičku, ktorá takto pomenovala svojho syna. Síce sa mi páčilo..ale k môjmu priezvisku by sa rozhodne nehodilo...syn dostal meno, ktoré sa mi po Andrejovi páčilo na druhom mieste najviac...Peter. Je to podľa mňa meno, ktoré sa hodí ku každému priezvisku.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Keď som ja čakala pred mnohými rokmi dieťa,veľmi som chcela dcéru, Alexandru. Celá rodina sa mi "vyhrážala", že ani nebudú kočikovať.Nikomu sa nepáčilo.Nakoniec to rozhodla príroda, z Alexandry bol Marek.
Po pár rokoch dobrý známy otváral butik. Nevedel, ako ho nazvať.Tak som ho ukecala na butik Alexandra.Ujalo sa, prosperoval,bol známy aj v širokom okolí.
Kamarát sa ma často pýtal, kde som na také fantastické meno pre jeho butik prišla
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Hepi Pozri príspevok
Presne toto meno som mala na mysli, keď som zbadala túto tému. Poznám všek jedného malého Kristiána a hovoria mu Kiko. Tak neviem...

no mne sa veľmi páči to meno "Kristián "a keby sa mi bol narodil chlapček pred 29 rokmi, tak rozhodne by sa bol tak volal a zdrobnelo, no predsi Kris. ale sa mi narodila dcéra a volá sa Olívia.
a Jessica sa môže volať Jess, alebo Jessi.
ja si myslím, že všetky mená sú v konečnom dôsledku krásne, len aby si človek z nich vedel vybrať aby sa to meno páčilo aj tomu dieťaťu.
poznám aj Adolfa, hmmmm , ale toto meno by som určite nedávala ani nepriateľovi no veď hádajte, že prečo.......,,, áno správne.... preto
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

Gašpar, Krištof, Max, Alex, Tomáš....u mňa vedie Gašpar
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Olívia je krásne meno....
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Damian je krásne a zvláštne meno...mala som kamaráta zo škôlky, vtedy to bol jediný chlapec , ktorý nosil takéto meno..iného som nepoznala. Až tretí raz v pôrodnici som stretla mladú mamičku, ktorá takto pomenovala svojho syna. Síce sa mi páčilo..ale k môjmu priezvisku by sa rozhodne nehodilo...syn dostal meno, ktoré sa mi po Andrejovi páčilo na druhom mieste najviac...Peter. Je to podľa mňa meno, ktoré sa hodí ku každému priezvisku.
No veď mu i stále prípomínam, aby nezabudol, že som sa najprv zamilovala do jeho mena
My sme asi 5-tisícové mesto a skoro každý každého pozná a neviem o nikom inom s takým menom. Navyše manžel hral od decka až do 35 za mesto aj futbal a trénoval mládež tak to nás pozná naozaj každý.Stačí ak sa spýtate na krstné meno ani priezvisko vám netreba.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

A čo tak Daniel, Danielko, Danko
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Mne sa paci Jakub, a aj Samuel (Samko)
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Olice Pozri príspevok
A čo tak Daniel, Danielko, Danko

Mne sa tiež páči meno Daniel, aj som ho chcela dať synovi, ale neďaleko nás býval taký jeden opilec tak som sa bála, že bude ako starý Daňo....
Syn sa volá Michal. V poslednom čase sa mi páči meno Eduard.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Zuzka10 Pozri príspevok
My máme 3 dcéry : Katarína - po krstnej mame, Adriana - mala byť Andrea, ale keď sa ma v nemocnici pýtali na meno, povedala som Adriana a najmaldšia je Eva - /ona mala byť Andrej alebo Matej/ - toto meno sa páčilo manželovi.
Máme 2 vnúčikov : Dávid a Peter
Jednoduché mená všetky, ale nám sa páčia /aj deťom/.
...nejaké je mi to známe...až keď so prišla k vnukom, ...som sa pozrela ktože nám tu prispieva
Naposledy upravil VladoaKatka : 16.05.08 at 14:10
0 0
šimonka šimonka

šimonka je offline (nepripojený) šimonka

jpsh Pozri príspevok
Ja mám syna Šimona. Už keď som bola malá, stretla som raz chlapčeka s týmto menom a veľmi sa mi páčilo. Potom som na to nejako zabudla, lebo v mojom blízkom okolí nijaký chlapec menom Šimon za tie roky nebol. Až keď som čakala prvé bábätko a listovala som v kalendári, padlo mi to meno do oka a odvtedy som vedela, že ak sa narodí chlapec bude určite Šimon.
Tiež mám syna Šimonka, bolo to jediné meno na ktorom sme sa s manželom dohodli. Myslím si že naozaj je dôležité aby sa hodilo k priezvisku.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Túto dilemu rieší teraz moja nevesta - nájsť pekné meno ladiace aj s priezviskom, aby sa nedalo skomoliť, atď.
Majú dcérku Andrejku a druhé bábätko by mala byť tiež dcéra, má sa narodiť v septembri - podľa nej všetky pekné dievčenské mená sú práve v septembri a to nechce,aby naraz oslavovala aj meniny aj narodeniny, o chlapčenské nemá núdzu, tam sa vedia zhodnúť ale babské nie.

Škoda, že sa neobnovujú mená resp. nedopĺňajú mená do kalendára. Dnešnej dobe takým menám ako Jozefína, Štefánia, Hortenzia, Filoména a iné, mohli by sa pridávať moderné, práve používané mená - tuším Vanesa neni ani v kalendári alebo podobné. V Českom zozname sú v niektoré dni aj 2-3 mená staré s modernými, a je to spávne.
0 0
Domáca Domáca

Domáca je offline (nepripojený) Domáca

Marek je milé meno. Vždy znie nežne, aj keď sa na neho hneváte.
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Mne sa paci meno Tomas, takze takeho maleho Tomaska budem mat za par tyzdnov doma v postielke....
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Treba sa určite pri výbere mena zamyslieť nad tým, ako sa hodí k priezvisku, ale aj ako budú tomu dieťaťu hovoriť nielen doma, ale aj v deti kolektíve. Naši známi majú doma Sebastiana a Alžbetku. Doma im hovoria Sebík a Alžbetka, spolužiaci im hovoria : Sebo a Beta... Moja dcéra má spolužiaka Denisa, niektorí chalani mu hovoria Denis-penis, Veronike hovoria Verona, Dominike Domina, Laure Larva, atď... Preto si myslím, že je lepšie voliť také "normálnejšie " mená (Michal, Peter, Tomáš...), aby sa deti nehanbili niekde sa predstaviť...
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

My sme dali dcérke meno Alexandra - manžel vybral - mali sme vybrané aj iné mená - mne sa páči aj Veronika, Simona alebo Natálka. Výhoda mena našej Sašky je, že má mnoho podôb - Saška, Alex, Sandra, Sasika ...
Z chlapčenských sme mali Jakuba alebo Lukáša.
0 0
Danetta Danetta

Danetta je offline (nepripojený) Danetta

dôchodkyňa
pripájamsak Vašej téme. Ja mám 3 synov: Eduarda, Mareka a Ľuboša. Všetci traja sú s menami spokojní. Najviac Ľubošovi pri predstavovaní hovoria kamarátky, že má pekné meno. Vyberala som krátke mená kvôli priezvisku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať