Zavrieť

Porady

aké meno dieťaťu?

ahojte,
chcem vas poprosit o pomoc (napad). mame skoro 2-rocneho syna Sebastiana, v polovici jula sa nam ma narodit nase druhe dietatko. kedze ani 1. sme nevedeli co to bude, tak ani toto sme si nedali zistit. mysleli, alebo skor dufali sme ze to bude dievcatko ale nechtiac sme sa dozvedeli, ze to bude chlapcek, co je super, ale nejak sme s tym neratali. pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
Usporiadat
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Krásna téma... všetkých nás chytila za srdce, však?
Inak, aj keď sa mi páči už spomínaný Branko, Branislav, tak doma mám Juraja a Jakuba. Raz darmo, ja som na tie slovenské.
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Mne sa pacia mena ako Nathan, Anton,hoci francuzsky je lepsie - Antoine, Christopher, Filip (Philippe), Karol, Maximilian, moje oblubene je aj Peter - ma to tolko charakteru...
Francuzske mena sa hodia k franc. priezviskam to je ta chyba.. lenze ja byvam v Belgicku a tu by meno ako Miro alebo Ivan znelo tiez cudzokrajne.
V belgicku su chlapcenske mena hlavne - Dirk, Bart, Max, Roel - citaj Rul, Martin (citaj Martaa -nosove a), Lorain, Etienne, Luc, Philippe, Hans, Thomas, Simon, Alexander, Ian, Walter, Gunther, Dries, Chris, Jef, William...
Len tak na inspiraciu...
Naposledy upravil Bendymicus : 17.05.08 at 17:14
0 0
mambi mambi

mambi je offline (nepripojený) mambi

pridám sa aj ja....
Doma mám syna Šimonka a keby som mala dievčatko, dala by som jej meno Klára zdrobnelinou Klárinka. Z chlapčenských mien sa mi ešte páči Jonáš alebo Krištof. hm?
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Myslím že mená sa majú vyberať podľa toho či je priezvisko dlhé alebo krátke.Ale aj meno ako Dominik, Kamil je pekné.Prípadne aj Ctibor je dnes nezvyčajné meno.My ho máme v rodine a voláme ho Tibor.
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

My máme deti: Lenku, Dorotku a Tadeáška. Možno sa ti zapáčia....
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Obľúbené mená sa tak isto menia. Tak som si spomenula, že najstarší syn Jozef mal byť Gabriela, druhý syn Juraj mal byť Andrea, no a do tretice už som neverila, že by to mohla byť dcéra, tak do pôrodnice som išla s tým, že si domov prinesiem Jakuba. Omyl, priniesla som si Lenku, ktorá bola a je miláčikom celej rodiny.
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

podľa mňa by sa malo meno vyberať podľa toho či sa hodí k priezvisku. inak mám doma Sáru
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Teraz nedávno som počula meno Hugo. Podľa mňa je pekné.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Presne, aj mne sa páči a syn s nevestou aj nad týmto menom uvažovali, ale si to potom rozmysleli. Nakoniec máme vnuka Davida a vnučku Biancu.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
...každému sa páči niečo iné a to je dobre...lebo inak by sme sa volali všetci rovnako.

Taktiež sa pripájam k tomu aby sa zvlášť chlapci volali tak aby sa im to hodilo k menu / lebo nebudú na rozdiel od dievčat meniť si priezvisko/ Ja osobne som zástancom "klasických" mien...Martin, Matej, Jakub, Juraj , Michal...alebo aj ´"slovanských -Miroslav...
Takýmito menami sa prievisko nedá pokaziť a dobre sa pamätajú a nekomolia sa. Inak by ma zaujímalo ako malému hovoríte v zdrobneline? Bastiánko...???
No a myslieť je treba, že raz bude z Patrika dedo a dedo Patrik je trocha čudné...teda aspoň podľa mňa.

Chlapčenské meno má znieť dobre či už ako malý chlapec alebo 80 ročný dedo. Minule som bol v nemocnici za kolegom a práve tam ležal staručký deko a volal sa Dominik....vôbec to k tomu staručkému mužovi nesedelo.

ALE AKO SOM HOVORIL, kažému sa páči niečo iné!

Toto je iba môj názor - prikláňam sa k tradičným menám.
Naposledy upravil plavčík : 19.05.08 at 10:09 Dôvod: doplnenie
0 0
Bendymicus Bendymicus

Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

Tak treba dat dietatku meno Jozef, bude to potom "dedo Jozef".
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Podľa mňa v dnešnej internacionalizovanej, globalizovanej dobe sa už na cudzokrajnom alebo dajme tomu u nás nezvyčajne znejúcom mene smeje iba hlupák. Dnes, keď kopa ľudí žije alebo žila v cudzine a takisto aj tu žije plno cudzincov, tak dnešné deti úplne prirodzene prichádzajú do styku s rôznymi menami a myslím si, že pre nich budú aj donedávna pre nás cudzie mená znieť úplne v pohode.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

Mys me momentálne vo fáze "plánovania rodičovstva", ale mená už máme a dokonca sme sa zhodli s manželom na Terezke a Jakubkovi
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
A ešte sa priznám k dvom vnukom od najstaršieho syna Jozefa, Kristínku a Tomáša. Tiež pekné mená, však?
0 0
inculik inculik

inculik je offline (nepripojený) inculik

dobry den my mame 1 synceka a dali sme mu meno Roderik, to je len dalsi typ na meno:-) pekny den
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Pri prvom tehotenstve sme mali vybraté dievčenské mená Laura a Ema a pre chlapca ovplyvnená čítaním historických románov to bol jednoznačne Filip. Pri druhom tehotenstve sme už o predchádzajúcich dievčenských menách neuvažovali, pretože ich bolo v našom okolí akosi veľa, tak manžel vybral Evičku, a keďže ja som nič lepšie nevymyslela, tak ostala Evka. Pre chlapcov sme mali vybraté Patrik a Adam.
Teraz sa v našej širšej rodine objavili mená Nikolas, Lucia, Zoja a Dária.
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

este dietatko nemam ale mojim favoritom od malicka je a myslim si ze po tolkych rokoch uz aj ostane Lukas
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja mám vnúčika Jakubka, ale má 9 mesiacov a voláme ho nielen Kubko, ale aj śišino-mišino a chrobáčik a drobček a slniečko a oriešok ap. No starí rodičia si už môžu dovoliť rozmaznávať
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Veľmi dlho som nepočula ,žeby chlapcovi dali meno Igor.... a niečo zahraničné a podobné.. Ivar .
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Som za výber mena podľa knihy mien,lebo každé meno svojmu majiteľovi niečo dáva do vienka,takže vyberte podľa toho, môj syn je Martin-dodatočne sme zistili,že to znamená zasvätený bohovi Marsovi,teda bojový tvrdohlavý,idúci si za svojim cieľom aj veľmi tvrdohlavo a naviac sa narodil v apríli,baran ako vyšitý a spolu s menom nebezpečná kombinácia a naozaj má takú povahu.Takže doporučujem vyberať podľa toho,čo chcete,aby bábätko malo za povahu.Aj charakteristika môjho mena na moju povahu sedí úplne presne,a pritom mi meno vybrala na poslednú chvíľu v pôrodnici zdravotná sestra,a charakteristika môjho muža podľa mena je tiež absolútne presná.V širokom okolí som si všetkých ľudí zo zábavy preklepla podľa mena a sedí to na ich povahy,až to človeka yaráža akým spôsobom môže byť krsné meno výstižné pre povahu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať