Zavrieť

Porady

aké meno dieťaťu?

ahojte,
chcem vas poprosit o pomoc (napad). mame skoro 2-rocneho syna Sebastiana, v polovici jula sa nam ma narodit nase druhe dietatko. kedze ani 1. sme nevedeli co to bude, tak ani toto sme si nedali zistit. mysleli, alebo skor dufali sme ze to bude dievcatko ale nechtiac sme sa dozvedeli, ze to bude chlapcek, co je super, ale nejak sme s tym neratali. pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
Usporiadat
sadžika sadžika

sadžika je offline (nepripojený) sadžika

Na inšpiráciu

http://www.babynameworld.com/

http://www.babynames.com/
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Jara Pozri príspevok
Ja mám vnúčika Jakubka, ale má 9 mesiacov a voláme ho nielen Kubko, ale aj śišino-mišino a chrobáčik a drobček a slniečko a oriešok ap. No starí rodičia si už môžu dovoliť rozmaznávať
...pozor na takéto "šišino-mišino"... My sme našu Daninku keď bola malinká oslovovali žabka...a ona potom všetkým tvrdila, že je "Kak ka" a tak sme s tým rýchlo prestali. Odvtedy používame už len rôzne obmeny jej mena (Danuška, Danielka, Daninka, Danielik, Danulík). ale kým si na "nové meno" zvykla, chvíľku to trvalo.

0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

lepka Pozri príspevok
Som za výber mena podľa knihy mien,lebo každé meno svojmu majiteľovi niečo dáva do vienka,takže vyberte podľa toho, môj syn je Martin-dodatočne sme zistili,že to znamená zasvätený bohovi Marsovi,teda bojový tvrdohlavý,idúci si za svojim cieľom aj veľmi tvrdohlavo a naviac sa narodil v apríli,baran ako vyšitý a spolu s menom nebezpečná kombinácia a naozaj má takú povahu.Takže doporučujem vyberať podľa toho,čo chcete,aby bábätko malo za povahu.Aj charakteristika môjho mena na moju povahu sedí úplne presne,a pritom mi meno vybrala na poslednú chvíľu v pôrodnici zdravotná sestra,a charakteristika môjho muža podľa mena je tiež absolútne presná.V širokom okolí som si všetkých ľudí zo zábavy preklepla podľa mena a sedí to na ich povahy,až to človeka yaráža akým spôsobom môže byť krsné meno výstižné pre povahu.
Nooo, ja neviem. My sme v celkom blízkej rodine štyri Zuzany a štyria Jozefovia. A môžem povedať, že to nesedí ani v jednom prípade. Takú povahu, akú by som podľa mena mala mať ja, má moja neter a tá sa volá Jana. Keby sme sa mali oslovovať podľa povahy, netrafila by som ani vlastnú mater.
0 0
miuska223 miuska223

miuska223 je offline (nepripojený) miuska223

mne sa páči meno samuel. a teraz ide dosť do módy
0 0
G&B G&B

G&B je offline (nepripojený) G&B

arizona Pozri príspevok
Hlavne , aby sa hodilo k priezviskua aby bolo jednoducho vysloviteľné, aby dieťa, hlavne v mladšom veku netrpelo, že to nevie povedať.
Ja by som sa vyvarovala mien: Kevin, Jesicca a pod. Netvrdím, že sú špatné, ale do nášho prostredia sa proste nehodia. (poznám René Kapustu, či Kevina Bieleho, to mi trhá uši).
Čo tak "zlatá slovenská klasika" napr.Zuzana, Katarína, Andrej, Marek a pod.?
Tie mená sú stále pekné, našim ušiam znejú prirodzene, a hlavne deti môžme aj nežne osloviť...
Uplne suhlasim, este by som dodala, ze je vhodne najst take meno z ktoreho by si ine deti nemohli robit posmesky (ako napriklad u nas v triede na ZS: Petra / metla a pod...). Ja som svojej dcere dala meno Klaudia a prezyvku jej nevedia vymysliet
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Mne sa velmi paci Richard, Matúš,Michal a aj Tomáš.
Susedia pokrstili malého Oktávio a teraz ho volaju Oko, chudák chlapec ,ešte si užije svoje, hlavne ,že mladí boli origoš
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Trochu , ale musím to napísať.
Ešte som to nezažila, no určite budúci rodičia zohľadňujú rôzne aspekty, podľa ktorých vyberajú mená. Jednym z prvých je, aby meno dieťaťa nebolo stredobodom negatívnej pozornosti. Podľa mňa sa z každého mena dá vytvoriť nejaký posmešok. Hádajte, ako volali mňa na základnej?! Gaba-žaba... A vôbec ma to "netankovalo". Prečo? Lebo som si to nepripúšťala, že by ma tým chceli urážať či hanobiť. Ani ma to nenapadlo. Skôr ide o to, aby to dieťa vedelo narábať s tým, ak ho nazývajú posmeškami.
Toď môj názor.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

VladoaKatka Pozri príspevok
Dnešnej dobe takým menám ako Jozefína, Štefánia, Hortenzia, Filoména a iné, mohli by sa pridávať moderné, práve používané mená - tuším Vanesa neni ani v kalendári alebo podobné. V Českom zozname sú v niektoré dni aj 2-3 mená staré s modernými, a je to spávne.
tak môj tato má v práci kalendár, kde je Vanesa napísana 25.5. - normálne v mennom stolovom slovenskom kalendári.
0 0
Mixa Mixa

Mixa je offline (nepripojený) Mixa

Ahoj, mne sa veľmi páči Teodor - Teo, vraj je to teraz aj celkom moderné meno - nie je príliš extravagantné, ale zároveň sa ľahko pamätá . . . U nás na manželove naliehanie zvíťazilo meno Peter, ale ak sa nám ešte niekedy podarí ďalší chlapec, tak už sa zlomiť nenechám !
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Tak a naša malá sa volá Nella,
len škoda , že nie je v našom kalendári, tak musíme oslavovať podľa českého,
inak chlapčenské sa mi páčia Adam, Marek, Kristián...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
My sme sa s manželkou nevedeli dohodnúť, aké meno dáme naše dcére. A keďže pri pôrode som bol i ja, tak každý povedal jedno meno...takže sa volá:
Michaela Katrin
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Máme doma Adamka, ale ak chceš niečo zvláštne tak Maxim, Benjamín, Teodor
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Mne sa napr. páči Samuel, ale kamarátkin synček sa volá Simon..
Patrik, Kristián
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Ja mám doma Šimona a Matúša a kamarátka má Sebestiána a Kristiána.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

JankaV. Pozri príspevok
Ja mám doma Šimona a Matúša a kamarátka má Sebestiána a Kristiána.
Gratulujem k tej kombinácii. Ktorý zje toho viac - Šimon alebo Matúš?
Viem že sa to tu nehodí, ale predsa minedá neprihodiť tu toto:

ako chlapec som ich mal veľmi rád - ich filmy mohli pozerať aj malé deti, lebo sa v ich filmoch nikdy neobjavila ani kvapka krvy... iba super sranda.
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

My sme deväť mesiacov plánovali Olíviu, keď sa ma však doktor po pôrode opýtal na meno vyhŕklo zo mňa .... Nina.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Bastian Pozri príspevok
Gratulujem k tej kombinácii. Ktorý zje toho viac - Šimon alebo Matúš?
Viem že sa to tu nehodí, ale predsa minedá neprihodiť tu toto:
ako chlapec som ich mal veľmi rád - ich filmy mohli pozerať aj malé deti, lebo sa v ich filmoch nikdy neobjavila ani kvapka krvy... iba super sranda.

Tak vieš ako kedy ale je to asi na rovnako s tým papaním. A s tými filmami svätá pravda žiadna krv a kopec smiechu to k nim jednoducho patrí.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

JankaV. Pozri príspevok
Tak vieš ako kedy ale je to asi na rovnako s tým papaním. A s tými filmami svätá pravda žiadna krv a kopec smiechu to k nim jednoducho patrí.
Tak na tom boli aj oni vo filmoch - obaja jedli rovnako - pojedli vždy všetko... len nedajbože ich pritom vyrušiť .

A postavy majú tiež podobné?

Ja si ich filmy rád pozriem aj teraz.
0 0
sameliacka sameliacka

sameliacka je offline (nepripojený) sameliacka

Bendymicus Pozri príspevok
Mne sa pacia mena ako Nathan, Anton,hoci francuzsky je lepsie - Antoine, Christopher, Filip (Philippe), Karol, Maximilian, moje oblubene je aj Peter - ma to tolko charakteru...
Francuzske mena sa hodia k franc. priezviskam to je ta chyba.. lenze ja byvam v Belgicku a tu by meno ako Miro alebo Ivan znelo tiez cudzokrajne.
V belgicku su chlapcenske mena hlavne - Dirk, Bart, Max, Roel - citaj Rul, Martin (citaj Martaa -nosove a), Lorain, Etienne, Luc, Philippe, Hans, Thomas, Simon, Alexander, Ian, Walter, Gunther, Dries, Chris, Jef, William...
Len tak na inspiraciu...
Walter je úžasné meno. A mne sa páči aj Oliver, ale neviem, či by som niektoré z týchto mien dala svojmu dieťaťu, aby sa mu neposmievali. Takisto sa mi pre dievčatko páči Salome, ale z tých istých dôvodov to nedám.
0 0
sameliacka sameliacka

sameliacka je offline (nepripojený) sameliacka

sameliacka Pozri príspevok
Walter je úžasné meno. A mne sa páči aj Oliver, ale neviem, či by som niektoré z týchto mien dala svojmu dieťaťu, aby sa mu neposmievali. Takisto sa mi pre dievčatko páči Salome, ale z tých istých dôvodov to nedám.
Ale ak niekedy budem mať syna (čo mi zatiaľ nehrozí ), tak bude asi Šimon.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať