Zavrieť

Porady

aké meno dieťaťu?

ahojte,
chcem vas poprosit o pomoc (napad). mame skoro 2-rocneho syna Sebastiana, v polovici jula sa nam ma narodit nase druhe dietatko. kedze ani 1. sme nevedeli co to bude, tak ani toto sme si nedali zistit. mysleli, alebo skor dufali sme ze to bude dievcatko ale nechtiac sme sa dozvedeli, ze to bude chlapcek, co je super, ale nejak sme s tym neratali. pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
Usporiadat
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Bastian Pozri príspevok
Tak na tom boli aj oni vo filmoch - obaja jedli rovnako - pojedli vždy všetko... len nedajbože ich pritom vyrušiť .

A postavy majú tiež podobné?

Ja si ich filmy rád pozriem aj teraz.

Tak postavami sa na tých filmových vôbec nepodobajú. Občas by si im aj rebierka spočítal.
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

my sme dali meno Emanuel , veľmi sa nám páčilo toto meno. žiadny Emo ale celým ho voláme Emanuel
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Neviem, či už bolo spomínané meno Adam, podľa mňa je veľmi pekné. A tiež sa nedá povedať nejako škaredo, buď Adam alebo Adamko.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja mám vnúčika Olivera a aj keď sa mi to meno zdalo také "vážne", teraz to tak nie je, lebo on je veľmi veselý
A aj keď pôvodne sa povedalo, že mu musíme hovoriť len Oliver, teraz je len Oli, Olinko, Oliško a dokonca aj Olivka. On si spočiatku hovoril "Olio", teraz už povie aj Olinko. A "Oliver" ostal, len keď je neposlušný.
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Bendymicus Pozri príspevok
Mne sa pacia mena ako Nathan, Anton,hoci francuzsky je lepsie - Antoine, Christopher, Filip (Philippe), Karol, Maximilian, moje oblubene je aj Peter - ma to tolko charakteru...
Francuzske mena sa hodia k franc. priezviskam to je ta chyba.. lenze ja byvam v Belgicku a tu by meno ako Miro alebo Ivan znelo tiez cudzokrajne.
V belgicku su chlapcenske mena hlavne - Dirk, Bart, Max, Roel - citaj Rul, Martin (citaj Martaa -nosove a), Lorain, Etienne, Luc, Philippe, Hans, Thomas, Simon, Alexander, Ian, Walter, Gunther, Dries, Chris, Jef, William...
Len tak na inspiraciu...
Raz som počula ako mamička volala na svojho asi dvojročného synčeka "Žan Pierko".... Treba si uvedomiť. že v bežnom živote to bude iné ako Jean-Pierre v rodnom liste....
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

My máme dve dcéry Romanku a Martinku, myslím že sú to bežné mená. Niekoľkokrát sme prešli kalendár keď sme ich vyberali. Nepáčia sa mi mená, ktoré nie sú v kalendári, resp. vymyslené. Naozaj by si ľudia, ktorí čakajú potomka, mali uvedomiť že meno je na celý život.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

riga Pozri príspevok
Raz som počula ako mamička volala na svojho asi dvojročného synčeka "Žan Pierko".... Treba si uvedomiť. že v bežnom živote to bude iné ako Jean-Pierre v rodnom liste....
Dúfam, že nie je Vyletel alebo Vystrčil? Nič proti priezviskám, ale takáto kombinácia by bola naozaj úsmevná.
0 0
dicktracy dicktracy

dicktracy je offline (nepripojený) dicktracy

Ahojte vsetci. len vam chcem podakovat za mnozstvo napadov a prispevkov. a chcem vam len oznamit, ze sa nam vcera narodil nas druhy syncek a vola sa Maximilian. meria 45cm a vazi 2360g, malicky, ale NAS!!! my sa z neho velmi tesime, cakame kym sa zotavi a podrastie aby mohol ist domov, uz sa neviem dockat :-)
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

tak to ma teší, nech sa vám darí, veľa radosti, zdravíčka a štastíčka a meno ste vybrali super
0 0
Šadar Šadar

Šadar je offline (nepripojený) Šadar

sameliacka Pozri príspevok
Ale ak niekedy budem mať syna (čo mi zatiaľ nehrozí ), tak bude asi Šimon.
Pokial nie je priezviskom Šimon, ako moj brat tak preco nie, je to pekne meno...
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Kto má oprosím Vás dievčatko s menom Rebeka? Alebo Rebeca...
Nevieme nájsť, kedy má meniny a či je vôbec v slovenskom kalendári? Chceme dať toto meno našej malej, keď sa narodí, ale nevieme kedy má meniny Ďakujem.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

lorelei Pozri príspevok
Kto má oprosím Vás dievčatko s menom Rebeka? Alebo Rebeca...
Nevieme nájsť, kedy má meniny a či je vôbec v slovenskom kalendári? Chceme dať toto meno našej malej, keď sa narodí, ale nevieme kedy má meniny Ďakujem.
V knihe Meno pre naše dieťa sa uvádza pri mene Rebeka dátum 2.9.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Nika Pozri príspevok
V knihe Meno pre naše dieťa sa uvádza pri mene Rebeka dátum 2.9.
Moc mi to pomohlo, dakujem. Lebo som to na nete nikde nevedela najst. Pekny vecer.
0 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

lorelei Pozri príspevok
Moc mi to pomohlo, dakujem. Lebo som to na nete nikde nevedela najst. Pekny vecer.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_...ku#Janu.C3.A1r
0 0
Zuzana Mikulčíková Zuzana Mikulčíková
Mne keď sa narodil syn tak mi lekárka tvrdila že to bude na 99,9 % dievča. Keď sa narodil mala som meno len pre dcéru Laura. A keď sa ma opýtal že ako sa bude volať tak mi jediné meno napadlo Michal. Je to pekné slovenské ale má tú smolu že sa narodil 29.9. to znamená na Michala. Má narodeniny aj meniny v jeden deň.
0 0
Bella84 Bella84

Bella84 je offline (nepripojený) Bella84

Ja súhlasím a arizona - moja dcérka má tiež meno, ktoré sekne k priezvisku, no je trošku dlhé (Sarah Sabína Lasabová). Úrady sa ale pasujú buď len s jedným alebo len s druhým, takže je to v poriadku.
0 0
janula94 janula94

janula94 je offline (nepripojený) janula94

Mne sa páči Adelka, Dorotka, Matúško, Dávidko, Martinko.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Ako sa to dieťa nakoniec volá?
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

hetty Pozri príspevok
Ako sa to dieťa nakoniec volá?
v príspevku č. 109 to píše sám zadávateľ otázky - teda, myslím, že na to sa pýtaš.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

durisovad Pozri príspevok
Ja si myslim, ze meno by malo korespondovat s priezviskom. Poznam jednu, ktora sa vola Ruth Mrkvova a znie to trosku cudne.
Ja poznám jednu Fabiolu Rachel Kováčovu, tiež mi to nepasuje a netuším ako ju budú volať zdrobnelinou. Moj manžel by povedla že auto fabia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať