Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Milí poraďáci!
Mám nasledovný problém. Nakoľko sme so zamestnancom rozviazali prac. pomer dňom 30.06.2008, musíme preplatiť aj dovolenku. Už som zo všetkého taká dopletená, že si nie som istá, koľko dovolenky z r.2005 mala mať preplatených. Prosím, pozrie sa mi, prosím, na to niekto? Jedná sa o zamestnanca školy, t.j. nárok na 45 dní dovolenky za rok.

Rodičovská dovolenka od 01.01.2005 do 31.03.2005
PN: od 01.04.2005 do 10.04.2005
nová MD: od 11.04.2005 do 23.10.2005
Rodičovská dovolenka: od 24.10.2005 do 31.12.2005
(Ostatné roky sú mi jasné).
Podľa mňa by mala mať nárok na 45 dní. Ale podľa iných kolegýň sa jej mala dovolenka krátiť. Čo vy nato?
Ďakujem všetkým za ochotu.
Vlastinka
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

profi Pozri príspevok
aha no super,zamestnanci sa budu tesit a my pri korekciach tiez
Treba to zamestnancom vysvetliť, oni to určite pochopia, aj u nás pochopili.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím o rdu, koľko dní dovolenky m§žem preniesť do roku 2009 ZC, ktorý ma z roku 2007 zostatok 25 dní, z roku 2008 zostatok 25 dní a na rok 2009 má nárok taktiež 25 dní. Ide totoiž o riaditeľa, ktorý D vôbec nečerpá.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
poprosím o rdu, koľko dní dovolenky m§žem preniesť do roku 2009 ZC, ktorý ma z roku 2007 zostatok 25 dní, z roku 2008 zostatok 25 dní a na rok 2009 má nárok taktiež 25 dní. Ide totoiž o riaditeľa, ktorý D vôbec nečerpá.
Celú nevyčerpanú dovolenku z roku 2008.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tweety Pozri príspevok
Celú nevyčerpanú dovolenku z roku 2008.
takže z 2007 celá prepadá?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

janaGT Pozri príspevok
poprosím o rdu, koľko dní dovolenky m§žem preniesť do roku 2009 ZC, ktorý ma z roku 2007 zostatok 25 dní, z roku 2008 zostatok 25 dní a na rok 2009 má nárok taktiež 25 dní. Ide totoiž o riaditeľa, ktorý D vôbec nečerpá.
z roku 2007 neprenášaš nič, ale preplatíš mu 5 dní z tohoto roku

[hore]§ 116


(1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.


dovolenka za rok 2008 sa prenesie do roku 2009
0 0
indra indra

indra je offline (nepripojený) indra

Prosim o radu ohladom naroku na dovolenku: pracovnik nastupil do zamestnania 7.1.2009 na dobu urcitu do 6.4.2009. Predpoklad je, ze odpracuje 60 dni a ziska narok na pomernu cast dovolenky. Na kolko dvanastin ma narok? iba na 1/12?
§ 102
Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

Zda sa mi to dost nespravodlive..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

indra Pozri príspevok
Prosim o radu ohladom naroku na dovolenku: pracovnik nastupil do zamestnania 7.1.2009 na dobu urcitu do 6.4.2009. Predpoklad je, ze odpracuje 60 dni a ziska narok na pomernu cast dovolenky. Na kolko dvanastin ma narok? iba na 1/12?
§ 102
Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

Zda sa mi to dost nespravodlive..
Ale je to tak, nárok mu vznikne len na 2/12.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

indra Pozri príspevok
Prosim o radu ohladom naroku na dovolenku: pracovnik nastupil do zamestnania 7.1.2009 na dobu urcitu do 6.4.2009. Predpoklad je, ze odpracuje 60 dni a ziska narok na pomernu cast dovolenky. Na kolko dvanastin ma narok? iba na 1/12?
§ 102
Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

Zda sa mi to dost nespravodlive..
Možno nespravodlivé, ale je to skutočne tak. Nárok na dovolenku má len za každý celý kalendárny mesiac, čo však v tvojom prípade predstavuje 2/12, nie 1/12 (02-03/2009).
0 0
indra indra

indra je offline (nepripojený) indra

dakujem za rychle odpovede
0 0
pipinek pipinek

pipinek je offline (nepripojený) pipinek

to ze kedy je narok na dovolenku po nástupe do pp mi je jasne, ale ak zamestnannec odpracuje napriklad 1 cely rok na koľko dovolenky má
nárok v januári nasledujúceho roku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pipinek Pozri príspevok
to ze kedy je narok na dovolenku po nástupe do pp mi je jasne, ale ak zamestnannec odpracuje napriklad 1 cely rok na koľko dovolenky má
nárok v januári nasledujúceho roku?
V nasledujúcom roku sa nárok posudzuje odznova. Dovolenka je za kalendárny rok, takže ak v nasledujúcom roku neodpracuje ani jeden deň, nárok na D mať nebude. Aby vznikol nárok na dovolenku za KR musí v KR odpracovať aspoň 60 dní.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[quote=mzdarka renca;995512]z roku 2007 neprenášaš nič, ale preplatíš mu 5 dní z tohoto roku

a môžem mu ju preplatiť aj teraz v marci?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=janaGT;1000851]
mzdarka renca Pozri príspevok
z roku 2007 neprenášaš nič, ale preplatíš mu 5 dní z tohoto roku

a môžem mu ju preplatiť aj teraz v marci?
Môžeš.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte len chcem mať isto tak mi prosím napíšte či uvažujem správne. Zam-c tu pracuje už 2 roky. Dostal výpoveď k 9.4.09 (hrubé porušenie PD)Dovolenka zostatok z r. 2008 25 dní. A teraz za rok 2009 sa do odpracovaných dní počíta len to kedy bol v práci teda do tých 60 dní sa nezarátavajú dni kedy mal dovoleku a kedy boli sviatky, že? tak ak mi vyjde menej ako 60 dní za rok 2009 tak počítam to ako dovolenku za odpracované dni (1/12 za 21 dní)??? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gven75 Pozri príspevok
Ahojte len chcem mať isto tak mi prosím napíšte či uvažujem správne. Zam-c tu pracuje už 2 roky. Dostal výpoveď k 9.4.09 (hrubé porušenie PD)Dovolenka zostatok z r. 2008 25 dní. A teraz za rok 2009 sa do odpracovaných dní počíta len to kedy bol v práci teda do tých 60 dní sa nezarátavajú dni kedy mal dovoleku a kedy boli sviatky, že? Nemáš pravdu, zarátavajú sa tak ak mi vyjde menej ako 60 dní za rok 2009 tak počítam to ako dovolenku za odpracované dni (1/12 za 21 dní)??? Ďakujem
Bude mať nárok na 3/12 z ročného nároku.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
ale to nevadí, že nemá odpracovaných tých 60 dní v r. 2009??? alebo sa tam zaratávajú aj dni strávené na dovolenke + sviatky? lebo potom by tých 60 dní bolo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gven75 Pozri príspevok
ale to nevadí, že nemá odpracovaných tých 60 dní v r. 2009??? alebo sa tam zaratávajú aj dni strávené na dovolenke + sviatky? lebo potom by tých 60 dní bolo
A prečo myslíš že neodpracuje? Aj dni čerpania D sa počítajú do odpracovaných dní.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
tak ak sa započítava aj D tak má potom 60 dní! tak mu dám 3/12 z 25 dní. A za apríl mu nepatrí lebo nemá odpracovaný celý mesiac je to tak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gven75 Pozri príspevok
tak ak sa započítava aj D tak má potom 60 dní! tak mu dám 3/12 z 25 dní. A za apríl mu nepatrí lebo nemá odpracovaný celý mesiac je to tak?
Áno, za apríl už nárok nevzniká, pretože PČ je len za celé odpracované mesiace .
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ďakujem za bleskové odpovede!!! )))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať