Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Milí poraďáci!
Mám nasledovný problém. Nakoľko sme so zamestnancom rozviazali prac. pomer dňom 30.06.2008, musíme preplatiť aj dovolenku. Už som zo všetkého taká dopletená, že si nie som istá, koľko dovolenky z r.2005 mala mať preplatených. Prosím, pozrie sa mi, prosím, na to niekto? Jedná sa o zamestnanca školy, t.j. nárok na 45 dní dovolenky za rok.

Rodičovská dovolenka od 01.01.2005 do 31.03.2005
PN: od 01.04.2005 do 10.04.2005
nová MD: od 11.04.2005 do 23.10.2005
Rodičovská dovolenka: od 24.10.2005 do 31.12.2005
(Ostatné roky sú mi jasné).
Podľa mňa by mala mať nárok na 45 dní. Ale podľa iných kolegýň sa jej mala dovolenka krátiť. Čo vy nato?
Ďakujem všetkým za ochotu.
Vlastinka
Usporiadat
eby eby

eby je offline (nepripojený) eby

jana007 Pozri príspevok
Zamestnanec má pracovný pomer od 1.1.2007. Dnes dostal okamžitú výpoveď t.j. 26.6. Na koľko dní má nárok na dovolenku?
Na koľko dní má nárok za kalendárny rok ? (podľa odpracovaných rokov) § 101 a ďalšie Zákonník práce
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Za rok má nárok na 20 dní. Nie som si istá s výpočtom ku dňu odchodu za rok 2009.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jana007 Pozri príspevok
Za rok má nárok na 20 dní. Nie som si istá s výpočtom ku dňu odchodu za rok 2009.
Pozri môj výpočet v prísp. 121, ak má nárok na 4 týždne,tak 20/12x5.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jana007 Pozri príspevok
Za rok má nárok na 20 dní. Nie som si istá s výpočtom ku dňu odchodu za rok 2009.
Alikv.časť dovolenky sa poskytuje za celý odpracovaný mesiac.
0 0
eby eby

eby je offline (nepripojený) eby

jana007 Pozri príspevok
Za rok má nárok na 20 dní. Nie som si istá s výpočtom ku dňu odchodu za rok 2009.
pri 20 dňoch má nárok na 8,5 dňa
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

zamestnankyňa, ktorá nastúpila 9.2. tiež nemá nárok na dovolenku za február? Mám jej rátať nárok až od marca a potom by mala nárok pri 20 tt - 16,5 dňa, je to dobre?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

sybila3 Pozri príspevok
zamestnankyňa, ktorá nastúpila 9.2. tiež nemá nárok na dovolenku za február? Mám jej rátať nárok až od marca a potom by mala nárok pri 20 tt - 16,5 dňa, je to dobre?
Ano, za februar jej narok nevznikne, pokial bude pracovat viac ako 60 dni.

Ten vypocet je spravny, ak ratas narok do konca roka.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno, rátam do konca roka, ešte mám jedného pracovníka s nástupom 1.4. ten má nárok pri 5 tt = na 19 dní?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
áno, rátam do konca roka, ešte mám jedného pracovníka s nástupom 1.4. ten má nárok pri 5 tt = na 19 dní?
ano, výpočet je správny. Má nárok na 9/12 ročného nároku
0 0
lefa lefa

lefa je offline (nepripojený) lefa

Po precitani predchadzajucich prispevkov som ostala neista.
Moj pripad je:
Pracovny pomer od 1.1.2009 do 31.7.2009. / skoncenie dohodou/
Z toho je PN-ka od 30.4.2009 do 31.7.2009.
Celorocny narok by bol 25 dní.
Ma narok: 25:12x7=14,50 dna, alebo
25:12x3=6 dni, alebo iny vypocet?
Dakujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dovolenka sa kráti iba ak má PN viac ako 100 dní. Tak tomu nieje, teda 25 /ak má nárok na 25/ 25:12x7
0 0
lefa lefa

lefa je offline (nepripojený) lefa

Ale v prispevku 118 a 120 sa pise ,ze alikvotna cast plati len za cely odpracovany mesiac. A PN-ka predsa nie je cely odpracovany mesiac, je to len trvanie pracovneho pomeru.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ak pracoval od 1.1. do 30.4. tak nárok na celoročnú dovolenku, t.j. 25 dní ma splnený, nakoľko odpracoval 60 dní v kalendárnom roku. Z dôvodu PN, by si krátila dovolenku vtedy, keby PN trvala viac ako 100 dní. To sa ale nestalo, tak mu nárok na dovolenku vôbec nebudeš krátiť, ale bude mať nárok na riadne čerpanie za 7 mesiacov. Dovolenku za odpracované dni,v dĺžke 1/12 poskytuješ zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalend. rok, t.j. neodpracoval 60 dní. Dúfam, že si ma pochopila
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

lefa Pozri príspevok
Ale v prispevku 118 a 120 sa pise ,ze alikvotna cast plati len za cely odpracovany mesiac. A PN-ka predsa nie je cely odpracovany mesiac, je to len trvanie pracovneho pomeru.
Rata sa cely mesiac pracovneho pomeru, moze byt na PN zamestnanec aj cely mesiac , nic to nemeni na tom, ze pracovny pomer trval a kratenie nastane az po 100 dnoch PN .
0 0
lefa lefa

lefa je offline (nepripojený) lefa

Jasne, uz to chapem,vdaka.
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Chcem sa spýtať, výpočtu dovolenky rozumiem aj podmienkam nároku, len nie som si istá či sa má uvádzať na ZVL nárok dovolenky (zostatok dovolenky) v kalendárnom roku už za január v plnej výške ak nárok na dovolenku vzniká až po odpracovaní 60 dní, alebo sa tento údaj bude uvádzať až keď skutočne tento nárok vnikne t.j. v ZVL za marec.
A tirež ak ide o nového zamestnanca. Ći sa nárok dovolenky uvádza už za 1. odpracovaný mesiac. Ja som si to predtýám vždy prepočítavala a evidovala som postupne prechod nároku za odpracované dni až na dovolenku za kalendárny rok.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Viera1000 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, výpočtu dovolenky rozumiem aj podmienkam nároku, len nie som si istá či sa má uvádzať na ZVL nárok dovolenky (zostatok dovolenky) v kalendárnom roku už za január v plnej výške ak nárok na dovolenku vzniká až po odpracovaní 60 dní, alebo sa tento údaj bude uvádzať až keď skutočne tento nárok vnikne t.j. v ZVL za marec.
A tirež ak ide o nového zamestnanca. Ći sa nárok dovolenky uvádza už za 1. odpracovaný mesiac. Ja som si to predtýám vždy prepočítavala a evidovala som postupne prechod nároku za odpracované dni až na dovolenku za kalendárny rok.
U stálych zamestnancov, ktorí nie su vo výpovednej dobe už v januári nahrám celý nárok na dovolenku za daný rok, t.z. napr. nárok 25 dní. U nových zamestnancov tým nahrávam tiež nárok na celý rok. Ak by náhodou nový zamestnanec ukončil PP, tak nárok prepočítam.
Ale ty si urob ako to tebe vyhovuje, podstatné je, aby nároky v konečnom dôsledku sedeli.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ja u stálych zamestnancov rovnako nahadzujem hneď od začiatku roka plný nárok na dovolenku, napr. 25 dní. U nových zamestnancov som si zadávala pomernú časť dovolenky, vypočítanú za mesiace trvania PP. Ale teraz mi to program nahadzuje automaticky sám, a počíta to mesačne podľa nároku, čiže po odpracovaní jedného mesiaca, ak tam bolo 21 dní, tak mu nahodí 2 dni dovolenky. Ďalší mesiac rovnako a po odpracovaní 60 dní mu už nahodí celú dovolenku.
Takže ako už bolo písané vyššie, je na tebe ako si to budeš evidovať. Ak by napr. zamestnanec skončil v skúšobnej dobe a bude mať prečerpanú dovolenku, tak mu náhradu za prečerpanú dovolenku stiahneš v poslednej výplate.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Myslím si, že dobrý SW by mal zvládnuť výpočet dovlenky v každej situácii. Ak nie, tak potom zostáva iba študovať Zákonník práce
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ančika Pozri príspevok
Myslím si, že dobrý SW by mal zvládnuť výpočet dovlenky v každej situácii. Ak nie, tak potom zostáva iba študovať Zákonník práce
Mal by, ale prax ma naučila, že je treba vždy všetko skontrolovať, lebo aj SW robil "len" človek.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať