Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Milí poraďáci!
Mám nasledovný problém. Nakoľko sme so zamestnancom rozviazali prac. pomer dňom 30.06.2008, musíme preplatiť aj dovolenku. Už som zo všetkého taká dopletená, že si nie som istá, koľko dovolenky z r.2005 mala mať preplatených. Prosím, pozrie sa mi, prosím, na to niekto? Jedná sa o zamestnanca školy, t.j. nárok na 45 dní dovolenky za rok.

Rodičovská dovolenka od 01.01.2005 do 31.03.2005
PN: od 01.04.2005 do 10.04.2005
nová MD: od 11.04.2005 do 23.10.2005
Rodičovská dovolenka: od 24.10.2005 do 31.12.2005
(Ostatné roky sú mi jasné).
Podľa mňa by mala mať nárok na 45 dní. Ale podľa iných kolegýň sa jej mala dovolenka krátiť. Čo vy nato?
Ďakujem všetkým za ochotu.
Vlastinka
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

A ešte doplním, že ak niečo počítaš, tak musíš vedieť, prečo to tak počítaš, preto je potrebné okrem iných zákonov ovládať aj Zákonník práce, a v žiadnom prípade sa nespoliehať len na soft.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
ahojte! mám otázku zam-c maroduje už od 9/2008 takže viac ako 100 dní. mám mu krátiť dovolenku? pracujem s HR od SOFTIP-u viete ako to mám tam zadať? a ešte soft mi počíta nárok aj za pol odpracovaného mesiaca je to problém, viem, že podľa zákona má byť nárok za celý odprac. mesiac. Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

gven75 Pozri príspevok
ahojte! mám otázku zam-c maroduje už od 9/2008 takže viac ako 100 dní. mám mu krátiť dovolenku? pracujem s HR od SOFTIP-u viete ako to mám tam zadať? a ešte soft mi počíta nárok aj za pol odpracovaného mesiaca je to problém, viem, že podľa zákona má byť nárok za celý odprac. mesiac. Ďakujem
Počíta sa 100 dní v kalendárnom roku.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
no tak to som si dosť neskoro všimla to viem, len čo mám teraz s tým robiť ked som mu nekrátila?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

gven75 Pozri príspevok
ahojte! mám otázku zam-c maroduje už od 9/2008 takže viac ako 100 dní. mám mu krátiť dovolenku? pracujem s HR od SOFTIP-u viete ako to mám tam zadať? a ešte soft mi počíta nárok aj za pol odpracovaného mesiaca je to problém, viem, že podľa zákona má byť nárok za celý odprac. mesiac. Ďakujem
Počítajú sa pracovné dni. Myslím, že Ti to nevychádza v r. 2008 100 pracovných dní. V r. 2009 mu nárok na dovolenku nevznikol.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
aha, fajn, no jasne nevychádza a v r. 2009 nevznikol ďakujem
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
no tak teraz som si všimla, že v r. 2008 som mala jedného zam-ca, ktorý marodoval 109 prac. dní (ak sa tam rátajú aj sviatky) je to problém treba s tým niečo robiť alebo to už mám nechať tak?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
no tak teraz som si všimla, že v r. 2008 som mala jedného zam-ca, ktorý marodoval 109 prac. dní (ak sa tam rátajú aj sviatky) je to problém treba s tým niečo robiť alebo to už mám nechať tak?
prepočítaj si to a oprav
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
a kde to mám opraviť v softe? a čo starú dovolenku? lebo tu už nezmenim
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

gven75 Pozri príspevok
a kde to mám opraviť v softe? a čo starú dovolenku? lebo tu už nezmenim
V najbližšej výplate kódom 2421 zadaj počet dní krátenia.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
a kde to mám opraviť v softe? a čo starú dovolenku? lebo tu už nezmenim
aj stará sa dá zmeniť v personalistike, mne to aspoň ide v softipe, ja mám softip profit. Daj opraviť a pôjde to.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

VERONIKA6 Pozri príspevok
V najbližšej výplate kódom 2421 zadaj počet dní krátenia.
aj takto sa to dá.....
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

mzdarka renca Pozri príspevok
aj stará sa dá zmeniť v personalistike, mne to aspoň ide v softipe, ja mám softip profit. Daj opraviť a pôjde to.
Dá sa, treba ísť do kmeňa, daj si pracovníka, kartu dovolenka, opravu a oprav nárok na dovolenku.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
fajn ide to aj mne ďakujem pekne a o 1/12 mám krátiť nárok tých 25 dní? alebo zostatok starej dovolenky (23 dní)?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

gven75 Pozri príspevok
fajn ide to aj mne ďakujem pekne a o 1/12 mám krátiť nárok tých 25 dní? alebo zostatok starej dovolenky (23 dní)?
Kráti sa ročný nárok na dovolenku, čiže tých 25 dní.
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Pekny den,
chcela by som si potvrdit spravnost vypoctu zostatku dovolenky zamestnanca.
Zamestnanec podal vypoved dohodou k 30.09.2009 Do 30.11.2009 mu bezi vypovedna doba.Pocita sa narok na dovolenku aj na 2mesacnu vypovednu dobu ??

Vypocet: Na rok 2009 ma narok 25 dni. Z minuleho roka preniesol 25 dni. V tomto roku vycerpal do 30.9. 20 dni.
Ak pocitam 25(stara) + 11/12(narok) - 20 (vycerpane) = zostava 28 dni vycerpat. Je to spravne ??
Dakujem za pomoc.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Airam25 Pozri príspevok
Pekny den,
chcela by som si potvrdit spravnost vypoctu zostatku dovolenky zamestnanca.
Zamestnanec podal vypoved dohodou k 30.09.2009 Do 30.11.2009 mu bezi vypovedna doba.Pocita sa narok na dovolenku aj na 2mesacnu vypovednu dobu ??

Vypocet: Na rok 2009 ma narok 25 dni. Z minuleho roka preniesol 25 dni. V tomto roku vycerpal do 30.9. 20 dni.
Ak pocitam 25(stara) + 11/12(narok) - 20 (vycerpane) = zostava 28 dni vycerpat. Je to spravne ??
Dakujem za pomoc.
Áno, správne.
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
drobeceva Pozri príspevok
Áno, správne.
Narok na dovolenku sa teda pocita aj na vypovednu lehotu, v ktorej zamestnanec chce cerpat zostatok dovolenky ?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Airam25 Pozri príspevok
Narok na dovolenku sa teda pocita aj na vypovednu lehotu, v ktorej zamestnanec chce cerpat zostatok dovolenky ?
áno, do trvania PP sa počíta aj výpov.doba.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Airam25 Pozri príspevok
Pekny den,
chcela by som si potvrdit spravnost vypoctu zostatku dovolenky zamestnanca.
Zamestnanec podal vypoved dohodou k 30.09.2009 Do 30.11.2009 mu bezi vypovedna doba.Pocita sa narok na dovolenku aj na 2mesacnu vypovednu dobu ??

Vypocet: Na rok 2009 ma narok 25 dni. Z minuleho roka preniesol 25 dni. V tomto roku vycerpal do 30.9. 20 dni.
Ak pocitam 25(stara) + 11/12(narok) - 20 (vycerpane) = zostava 28 dni vycerpat. Je to spravne ??
Dakujem za pomoc.
Teraz dôslednejšie čítam. Zrejme dal výpoveď a nie výpoveď dohodou ako píšeš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať