Zavrieť

Porady

Kontrola z úradu práce na krytie príspevku

Ahojte ľudkovia,

som začínajúca SZČO a na začatie mojej činnosti som dostala príspevok z úradu práce. Resp. ho ešte len dostanem. Vo vyhľadávači som nenašla nič o kontrole z úradu práce, ktorá má samozrejme právo na kontrolu účtovných dokladov, resp. faktúr, ktoré slúžia ako doklad, že som tie peniažky použila správne a hlavne na to, čo som uviedla v podnikateľskom pláne.
Tak je tu niekto, kto už takúto skúsenosť s kontrolou má? Čo presne chcú a načo sa zameriavajú? Boli problémy? Okrem faktúr ste mali aj kúpno predajné zmluvy?

ĎAKUJEM
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mekelek Pozri príspevok
Takže tú nepoužitú časť dotácie budem musieť vrátiť?
V dohode nič také som nenašla.
Predpokladám, že v dohode si mala uvedené, že dotáciu použiješ v súlade s podnikateľským zámerom. Na to ti aj bola poskytnutá. Keďže si tak neurobila, mala by si nespotrebovanú časť vrátiť.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

Nebude toho veľa, čo budem musieť vrátiť, ale predsa... na SP som mala počítaný len málo.
Ďakujem za vaše príspevky, veľmi ste mi pomohli.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahoj ajacik, ak môžeš, pošli aj mne prosím ťa PZ. Veľká vďaka.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

mekelek Pozri príspevok
Nebude toho veľa, čo budem musieť vrátiť, ale predsa... na SP som mala počítaný len málo.
Ďakujem za vaše príspevky, veľmi ste mi pomohli.
Dnes oficiálne dokončená kontrola z ÚP na čerpania štátnej dotácie.
Výsledok kontroly - lepší, ako som čakala.
Kontrolóri aj poradili čo sa ešte môže do čerpania št.dot. zahrnúť, hoci som to v podn.pláne nemala konkrétne napísané. Takže ešte menej som mala vrátiť, ako som počítala, a nakoľko som do skončenia kontroly uhradila, neberú to, ako porušenie dohody.
Teda všetko OK.
Týždeň som bola , aj , aj , teda všetko mi bolo, ale dnes som
0 0
Ikuška Ikuška

Ikuška je offline (nepripojený) Ikuška

Ahoj ajacik, môžeš aj mne poslať ten PZ? Díky moc!!!
0 0
autentik autentik

autentik je offline (nepripojený) autentik

Prosím Vás pomôže mi niekto s vypracovanim finančnej prognózy k podnikatelskému plánu?Žiadam o dotáciu z ÚP.Môžem mať paušalne výdavky?Nemôže mi niekto preposlať Podnikateľsky plán na vedenie JÚ a PÚ.
Dotáciu by som chcela použiť na nákup počítača,multi.zariedenia,softweru Pohoda,zaplatiť ZP-odvody....
Keby som chcela byť paušálová asi nebudem môcť prenášať dotáciu do ďalšieho roka???
Dotácia by mala byť 72 614sk
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Ustanovenie § 17 ods. 3 písm. h) ZDP upravuje špecifický spôsob zahrnovania dotácií, podpôr a príspevkov do základu dane len ak dotáciu príjme daňovník účtujúci v sústave jednoduchého účtovníctva. Ak by takýto príjem plynul daňovník, ktorý uplatňuje tzv. paušálne výdavky, musí celý tento príjem zahrnúť do základu dane v zdaňovacom období, v ktorom ho prijal, t.j., ak dotáciu, podporu alebo príspevok príjme daňovník uplatňujúci tzv. paušálne výdavky, príjem sa časovo nerozlišuje. Skutočnosť, či dotáciu, podporu alebo príspevok daňovník uplatňujúci tzv. paušálne výdavky v zdaňovacom období, v ktorom ich prijal aj použil (čerpal) na stanovený účel, nie je v danom prípade rozhodujúca.

Podľa tohto usmernenia sa nesmie dotácia pri účtovaní paušalnych výdavkov prenášať do ďalšieho roka.
EMILY04
0 0
autentik autentik

autentik je offline (nepripojený) autentik

Ďakujem za odpoveď!!!
0 0
autentik autentik

autentik je offline (nepripojený) autentik

Prosím Vás pomôže mi niekto s vypracovanim finančnej prognózy k podnikatelskému plánu?Žiadam o dotáciu z ÚP.Môžem mať paušalne výdavky?Nemôže mi niekto preposlať Podnikateľsky plán na vedenie JÚ a PÚ.
Dotáciu by som chcela použiť na nákup počítača,multi.zariedenia,softweru Pohoda,zaplatiť ZP-odvody....
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
mekelek Pozri príspevok
Dnes oficiálne dokončená kontrola z ÚP na čerpania štátnej dotácie.
Výsledok kontroly - lepší, ako som čakala.
Kontrolóri aj poradili čo sa ešte môže do čerpania št.dot. zahrnúť, hoci som to v podn.pláne nemala konkrétne napísané. Takže ešte menej som mala vrátiť, ako som počítala, a nakoľko som do skončenia kontroly uhradila, neberú to, ako porušenie dohody.
Teda všetko OK.
Týždeň som bola , aj , aj , teda všetko mi bolo, ale dnes som
Chcem sa spýtať ohľadne tejto kontroly, či kontrolovali aj účtovné vykazovanie kontroly, resp. či chceli vidieť konkrétne účtovnú dokumentáciu.
0 0
mekelek mekelek

mekelek je offline (nepripojený) mekelek

otázka Pozri príspevok
Chcem sa spýtať ohľadne tejto kontroly, či kontrolovali aj účtovné vykazovanie kontroly, resp. či chceli vidieť konkrétne účtovnú dokumentáciu.
Bolo treba odovzdať celú účtovnú dokumentáciu za 2 roky. Dajú potvrdenie o prevzatí dokladov. Oni si prefotili tie doklady, ktoré sa týkajú št.dotácie. Aby to bolo jednoduchšie, doma som spravila tabuľku : čerpanie štátnej dotácie podľa jednotlivých rokov. Nakoľko som nemala veľa dokladov, asi po troch dňoch sa telefonicky ozvali, že môžem prísť, kontrola je ukončená, len zápis treba ešte podpísať.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ďakujem za odpoveď.
0 0
ZŠ Andreja Sládkoviča ZŠ Andreja Sládkoviča
Tiež by som chcela poprosiť o PZ, keďže sa tiež chystám absolvovať získanie dotácie na podnikanie, veľmi by mi pomohlo čo tam vlastne všetko uviesť. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ZŠ Andreja Sládkoviča Pozri príspevok
Tiež by som chcela poprosiť o PZ, keďže sa tiež chystám absolvovať získanie dotácie na podnikanie, veľmi by mi pomohlo čo tam vlastne všetko uviesť. Ďakujem.
daj si do vyhladávania podnikatelský zámer, na PORADe ich je niekolko - vyberieš si tú "svoju" oblasť. Neopisuj - prispôsob si ho svojim podmienkam najmä v kalkulácii výdavkov z dotácie. Môžeš ju použiť len na účel schváleny v podn.zámere ...
0 0
Natasa199 Natasa199

Natasa199 je offline (nepripojený) Natasa199

chcem sa opýtať tá kontrola sa dopredu ohlási že príde? alebo príde len tak a eštťe jedna otázka teraz začínam podnikať dotáciu zaúčtujem aako príjem neovplyvnujúci základ dane aj ked si budem uplatnovať paušalne výdavky?
Naposledy upravil Natasa199 : 25.09.09 at 09:59
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Natasa199 Pozri príspevok
chcem sa opýtať tá kontrola sa dopredu ohlási že príde? alebo príde len tak a eštťe jedna otázka teraz začínam podnikať dotáciu zaúčtujem aako príjem neovplyvnujúci základ dane aj ked si budem uplatnovať paušalne výdavky?
Ak si uplatníš paušálne výdavky, dotácia je príimom ovpl.základ dane v roku poskytnutia. Nie vždy pre živnostníka výhodné, lebo tento príjem sa započítava aj do limitu pre platenie odvodov do soc. poisťovne
0 0
Natasa199 Natasa199

Natasa199 je offline (nepripojený) Natasa199

Začínam podnikať som začiatočník vieš mi niečo viac o tom napísať. Podrobnejšie prosím .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Natasa199 Pozri príspevok
Začínam podnikať som začiatočník vieš mi niečo viac o tom napísať. Podrobnejšie prosím .
Neviem čo ťa zaujíma, príspevkov o účtovaní dotácie je v tejto téme aj mnohých iných veľa ...
0 0
niki415 niki415

niki415 je offline (nepripojený) niki415

ahoj, neposlal by si mi prosim ten pracovný zámer?zakladam si zivnost a rada by som chcela nejaký navod
0 0
kjara kjara

kjara je offline (nepripojený) kjara

som žena
Ahoj otázka. Aj ja keď som pred pár rokmi začínala, dostala som peniaze z úradu práce, kúpila som si čo som potrebovala, kontrolu na zdokladovanie peňazí som nemala a myslela som si , že budem tiež robiť účtovníctvo doma a do dneska mi to nevyšlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať