Zavrieť

Porady

Kontrola z úradu práce na krytie príspevku

Ahojte ľudkovia,

som začínajúca SZČO a na začatie mojej činnosti som dostala príspevok z úradu práce. Resp. ho ešte len dostanem. Vo vyhľadávači som nenašla nič o kontrole z úradu práce, ktorá má samozrejme právo na kontrolu účtovných dokladov, resp. faktúr, ktoré slúžia ako doklad, že som tie peniažky použila správne a hlavne na to, čo som uviedla v podnikateľskom pláne.
Tak je tu niekto, kto už takúto skúsenosť s kontrolou má? Čo presne chcú a načo sa zameriavajú? Boli problémy? Okrem faktúr ste mali aj kúpno predajné zmluvy?

ĎAKUJEM
Usporiadat
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Poprosím Vás poraďáci o radu. Chceme zriadiť chránené pracovisko, čo to máme už preštudované ale nezistila som: Môžeme najprv zamestnanať pracovníka (jedná sa o invalida nad 70%) a až potom požiadať o dotáciu? alebo najskôr vybaviť dotáciu a až potom zamestnať pracovníka? Srdečná vďaka. Gabi
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
gabi2 Pozri príspevok
Poprosím Vás poraďáci o radu. Chceme zriadiť chránené pracovisko, čo to máme už preštudované ale nezistila som: Môžeme najprv zamestnanať pracovníka (jedná sa o invalida nad 70%) a až potom požiadať o dotáciu? alebo najskôr vybaviť dotáciu a až potom zamestnať pracovníka? Srdečná vďaka. Gabi
Ak chcete žiadať o príspevok na zriadenie nového pracovného miesta, tak si najprv podajte žiadosť o príspevok § 56. Po uzatvorení dohody s ÚPSVR treba zamestnávať.... Ak chcete žiadať o prevádzkové náklady - § 60, tak ho môžete zamestnať bez uzatvorenej dohody s úradom.

Keďže je v platnosti novela zákona 5/2004, radšej sa chodte informovať na príslušný ÚPSVaR, v mieste zriaďovanej CHD. Tam Vám poradia, ktorá možnosť je pre Vás výhodnejšia. A samozrejme, ak najprv zamestnáte ZPS, treba potvrdenie z hygieny a požiadať si o priznanie CHD /§ 55/ na príslušnom úrade práce
0 0
janess janess

janess je offline (nepripojený) janess

ajacik Pozri príspevok
v prílohe je štruktúra podnikateľkého zámeru.
Obhajoba pred komisiou sa už nerobí. TEraz na priznanie príspevku stačí dobre vypracovaný podnikateľský zámer a následne príprava na podnikanie (zabezpečí UPSVaR). Ak budeš mať správne vypracovaný PZ, tak ti bez problémov priznajú príspevok. Ide o paušálny príspevok, ktorý nedokladuješ na začiatku, ale až v priebehu podnikania môže prísť kontrola. Zistím, akým spôsobom a čo kontrolujú a dám Vám vedieť. Mám aj vypracovaný PZ ako vzor, ale ten pošlem SS ak bude mať niekto záujem.
ahoj, chcem ťa poprosiť, či by si mi nemohla poslať ten vypracovaný podnikateľský zámer, aj ja sa chystám požiadať o príspevok. ďakujem
0 0
vmelus vmelus

vmelus je offline (nepripojený) vmelus

som:)
Pekny den vsetkym, mam jednu zasadnu otazku. Co s pripevkom, ktory mozem dostat z UPSaR-u a firmu neudrzim pocas doby 2 rokov, alebo sa zamestanam v statnej sprave kde nemozem podnikat. Teda firmu budem musiet zavriet. Budem musiet vratit prispevok, alebo aky je postup?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

vmelus Pozri príspevok
Pekny den vsetkym, mam jednu zasadnu otazku. Co s pripevkom, ktory mozem dostat z UPSaR-u a firmu neudrzim pocas doby 2 rokov, alebo sa zamestanam v statnej sprave kde nemozem podnikat. Teda firmu budem musiet zavriet. Budem musiet vratit prispevok, alebo aky je postup?
Ak živnosť pozastavíš, myslím že je to možné na rok, vraciať nemusíš. Ak však zrušíš úplne, vrátiš adekvátnu čiastku!
0 0
vmelus vmelus

vmelus je offline (nepripojený) vmelus

som:)
vdaka za info, este otazka, nevies nahodou aka je vyska prispevku. Viem, ze sa to menilo, ale na stranke min. soc. veci su udaje z roka 2006. teda velmi aktualne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vmelus Pozri príspevok
vdaka za info, este otazka, nevies nahodou aka je vyska prispevku. Viem, ze sa to menilo, ale na stranke min. soc. veci su udaje z roka 2006. teda velmi aktualne.
Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť /§ 49 Zákona o službách zamestnanosti/ je pre bratislavský kraj 66 496,-sk

--------
Veronika
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

veronikasad Pozri príspevok
Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť /§ 49 Zákona o službách zamestnanosti/ je pre bratislavský kraj 66 496,-sk

--------
Veronika
A vieš výšku príspevku na SZČO aj pre Trnavský kraj?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anja111 Pozri príspevok
A vieš výšku príspevku na SZČO aj pre Trnavský kraj?
je to rozdelené na okresy, resp. kraje s vysokou mierou nezamestnanosti - ten zoznam má asi len úrad práce - kde je príspevok 103 900 sk /trnavský kraj tam asi nepatrí/ a ostatné okresy - príspevok 66 496sk.
Mám to odfotené z nástenky nášho úradu práce, neviem to pripnúť na poradu.

--------
Veronika
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

veronikasad Pozri príspevok
je to rozdelené na okresy, resp. kraje s vysokou mierou nezamestnanosti - ten zoznam má asi len úrad práce - kde je príspevok 103 900 sk /trnavský kraj tam asi nepatrí/ a ostatné okresy - príspevok 66 496sk.
Mám to odfotené z nástenky nášho úradu práce, neviem to pripnúť na poradu.

--------
Veronika
Ďakujem Ti veľmi pekne. Konkrétne by som potrebovala okres Galanta.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anja111 Pozri príspevok
Ďakujem Ti veľmi pekne. Konkrétne by som potrebovala okres Galanta.
Sú len tieto dve sumy, zisti si na úrade práce, či okres Galanta patrí medzi okresy s vysokou mierou nezamestnanosti. Napr. Prievidza tam nepatrí.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

veronikasad Pozri príspevok
Sú len tieto dve sumy, zisti si na úrade práce, či okres Galanta patrí medzi okresy s vysokou mierou nezamestnanosti.
Aj tak Ti ďakujem...
0 0
vrocka vrocka

vrocka je offline (nepripojený) vrocka

Dobrý deň aj ja veľmi prosím podnikateľský zámer veľmi súrne najneskôr do pondelka
0 0
vrocka vrocka

vrocka je offline (nepripojený) vrocka

aj ja prosím podnikateľský zámer veľmi súrne ďakujem už teraz Mirka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vrocka Pozri príspevok
aj ja prosím podnikateľský zámer veľmi súrne ďakujem už teraz Mirka
ak trošku pohladáš na Porade, najdeš ich viac, napr. aj tu v prísp. č. 4

http://www.porada.sk/t44396-podnikat...5sk%FD+z%E1mer
0 0
wierocka wierocka

wierocka je offline (nepripojený) wierocka

Ahoj. Chcela som Ta poprosit. Moj manzel chce tiez zalozit zivnost a cerpat prispevok,len neviem nikde zohnat podnikatelsky zamer na taketo stavebne prace(murar ,tesar a pod.)Kedze mate uz skusenost prosim ta ak mozes posli mi ten PZ. Moc mi s tym pomozes. Ak to niekto cita kto ho ma prosim poslite.
0 0
wierocka wierocka

wierocka je offline (nepripojený) wierocka

Ahoj. Chcem poprosit ,ci by bolo mozne poslat podnikatelsky zamer. Moj manzel si chce zalozit zivnost na stavebne prace ako murar ,tesar a pod. A tiez cerpat prispevok.Budem vdacna kazdemu kto pomoze,preto lebo nemame ani potuchu ako to ma byt presne popisane.Za pomoc DAKUJEM.
0 0
wierocka wierocka

wierocka je offline (nepripojený) wierocka

veronikasad Pozri príspevok
Na úrade práce dostaneš osnovu podľa ktorej je potrebné podn.zámer spracovať. Treba venovať pozornosť tomu, čo chceš z prostriedkov úradu práce financovať, lebo iné čerpanie ako je uvedené v PZ ti ÚP pri kontrole neuzná a nevyčerpaný príspevok musíš vrátiť.

Moja osobná skúsenosť z úradu práce - asi pred 3 rokmi som spracovala PZ jednému obchodnému zástupcovi a keďže tam chýbala jedna veta podľa predstavy "zodpovednej" úradníčky, PZ mu vrátila na doplnenie.
Keď som žiadala pred 5 rokmi o fin. príspevok pre seba, finančnú analýzu som si spracovala sama a "omáčku" som si dala za 300sk napísať agentúre na podporu malého a stredného podnikania.

Odkaz na osnovu podn. zámeru máš v prísp. 116 v tejto téme.
Ale finančnú analýzu sama asi neurobíš.
No ved tu osnovu mame,len neviem presne co tam treba popisat.
0 0
wierocka wierocka

wierocka je offline (nepripojený) wierocka

wierocka Pozri príspevok
No ved tu osnovu mame,len neviem presne co tam treba popisat.
Prosim zivnostnika ( murar, tesar, no proste stavebne prace) Poslite prosim presny podnikatelsky zamer. Este raz DAKUJEM.
0 0
wierocka wierocka

wierocka je offline (nepripojený) wierocka

KatarínaL Pozri príspevok
Mala by som otázku k čerpaniu dotácie z ÚPSVa R na začiatok podnikania (. Môj otec do podnikateľského zámeru uviedol, že dotáciu použije na nákup miešačky, vodováhy, vŕtačiek, brúsok.....ale okrem tohto kúpil aj počítač(používa ho na vyhľadávanie pracovných ponúk). Bude s tým problém?
Ahoj. Prosim ta o pomoc s podnikatelskym planom.Ak je to mozne.DAKUJEM.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať