Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky

Prosím o radu, či je zamestnáavateľ povinný preplatiť zamestnancovi nevyčerpanú dovolenku aktuálneho roka pri skončení pracovného pomeru dohodou, alebo táto dovolenka prepadá. Ak treba preplatiť, vychádza sa z priemeru za posledný kvartál? Ďakujem pekne.
Usporiadat
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Ahojte,nie som mzdar ale ked mame z roku 2008 zostatok dovolenky (sme dvaja ja mam 5dni a konatel 10dni) ja som to dala preplatit,mozem alebo nemozem?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kornelia2 Pozri príspevok
Ahojte,nie som mzdar ale ked mame z roku 2008 zostatok dovolenky (sme dvaja ja mam 5dni a konatel 10dni) ja som to dala preplatit,mozem alebo nemozem?
Nie, preplatiť to nie je možné, môžete si ju predsa preniesť- a vyčerpať v roku 2009.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kornelia2 Pozri príspevok
Ahojte,nie som mzdar ale ked mame z roku 2008 zostatok dovolenky (sme dvaja ja mam 5dni a konatel 10dni) ja som to dala preplatit,mozem alebo nemozem?
nemôžeš, dovolenku z r.2008 je možné čerpať do 31.12.2009. Preplácať môžeš iba pri skončení prac.pomeru
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

dakujem vsetkym tak musim to prerobit
0 0
daduc daduc

daduc je offline (nepripojený) daduc

chcem poprosiť o radu, mám pracovníčku - dôchodkyňu na PP doba určitá /sezóna/ od 7.7.2008 do 19.12.2008. Pracovníčka zostala PN od 18.9.2008 a stále trvá. Koľko dní má nárok preplatiť dovolenku ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

daduc Pozri príspevok
chcem poprosiť o radu, mám pracovníčku - dôchodkyňu na PP doba určitá /sezóna/ od 7.7.2008 do 19.12.2008. Pracovníčka zostala PN od 18.9.2008 a stále trvá. Koľko dní má nárok preplatiť dovolenku ?
D z roku 2008 nepreplácaš, môžeš tak urobiť len pri skončení PP.
0 0
daduc daduc

daduc je offline (nepripojený) daduc

prac.pomer bol na dobu určitú do 19.12.2008 aj ked PN ešte trvá
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

daduc Pozri príspevok
chcem poprosiť o radu, mám pracovníčku - dôchodkyňu na PP doba určitá /sezóna/ od 7.7.2008 do 19.12.2008. Pracovníčka zostala PN od 18.9.2008 a stále trvá. Koľko dní má nárok preplatiť dovolenku ?
Keďže neodpracovala 60 dní, nevznikol jej nárok na dovolenku za kal. rok. Má nárok na dovolenku za kal. dni - za každých celých odpracovaných 21 dní 1/12 ročného nároku.
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Ahojte,
preplatenu dovolenku kde zauctujem na aky ucet? a odstupne na ucet 527? a dava sa 3 mesiace alebo 2 mesiace odstupne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kornelia2 Pozri príspevok
Ahojte,
preplatenu dovolenku kde zauctujem na aky ucet? a odstupne na ucet 527? a dava sa 3 mesiace alebo 2 mesiace odstupne?
Preplatená dovolenka 521AE, odstupné 527AE.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Ak má zamestnanec nárok na dovolenku 25 dní, ale si ju do konca roka 2009 nevyčerpe, môže mu to organizácia preplatiť? alebo si MUSÍ nejakú časť vyčerpať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mirhu Pozri príspevok
Ak má zamestnanec nárok na dovolenku 25 dní, ale si ju do konca roka 2009 nevyčerpe, môže mu to organizácia preplatiť? alebo si MUSÍ nejakú časť vyčerpať?
Nárok z roku 2009 mu prechádza do roku 2010, kde si ju môže vyčerpať. V roku 2009 sa mu preplatiť nemôže, jedine pri skončení PP.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
Tweety Pozri príspevok
Nárok z roku 2009 mu prechádza do roku 2010, kde si ju môže vyčerpať. V roku 2009 sa mu preplatiť nemôže, jedine pri skončení PP.
a ak neskončí prac. pomer, tak ak ju ani v roku 2010 nevycerpe, co s nou?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mirhu Pozri príspevok
Ak má zamestnanec nárok na dovolenku 25 dní, ale si ju do konca roka 2009 nevyčerpe, môže mu to organizácia preplatiť? alebo si MUSÍ nejakú časť vyčerpať?
Pozri § 111 Zákonníka práce

§ 111
Na začiatok

(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
veronikasad Pozri príspevok
Pozri § 111 Zákonníka práce

§ 111
Na začiatok

(1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.
Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mirhu Pozri príspevok
a ak neskončí prac. pomer, tak ak ju ani v roku 2010 nevycerpe, co s nou?
Na zaciatku roka 2011 mu z dovolenky za rok 2009 preplati zamestnavatel 5 dni /nad ramec zakonnych zakladnych 20 dni/ zvysok zamestnancovi prepadne.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Nová otázka:
Zabudla som v poslednej výplate býv. ZC preplatiť dovolenku. Bola zamestnaná necelé 3 mesiace (bez4 dní), pričom posledný mesiac bola PN. Vyrátala som, že má nárok na 2 x 1/12 z 25 dní dov., t.j. 4,17 dňa. Pri priemere 1,698 x 8 hod mi vychádza doplatiť 56,65 €. Môžem to vyriešiť tak, že májové mzdy stornujem a vygenerujem nové s už preplatenou dov. a na ZP a SP pošlem opravné výkazy? A býv. ZC samozrejme doplatok mzdy na účet.. Prosím o radu, nemám s opravami miezd žiadne skúsenosti.
Ďakujem, Petra
Naposledy upravil witch : 05.08.09 at 11:41
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Prosím, môžte sa na to niekto prosím pozrieť? Nerada by som ZC ukrátila a ZL narobila problemy.
Ďakujem Petra
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

witch Pozri príspevok
Nová otázka:
Zabudla som v poslednej výplate býv. ZC preplatiť dovolenku. Bola zamestnaná necelé 3 mesiace (bez4 dní), pričom posledný mesiac bola PN. Vyrátala som, že má nárok na 2 x 1/12 z 25 dní dov., t.j. 4,17 dňa. Pri priemere 1,698 x 8 hod mi vychádza doplatiť 56,65 €. Môžem to vyriešiť tak, že májové mzdy stornujem a vygenerujem nové s už preplatenou dov. a na ZP a SP pošlem opravné výkazy? A býv. ZC samozrejme doplatok mzdy na účet.. Prosím o radu, nemám s opravami miezd žiadne skúsenosti.
Ďakujem, Petra
1,698x8x4=54,34 € na preplatenie. Preplať to v júlovej výplate, ale odvody do SP a ZP nezrážaš, iba zdaníš.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
katka50 Pozri príspevok
1,698x8x4=54,34 € na preplatenie. Preplať to v júlovej výplate, ale odvody do SP a ZP nezrážaš, iba zdaníš.
Ďakujem Katka za odpoveď. Skúšala som v POHODE nahodiť do miezd tento doplatok, ale nedovolí mi vybrať túto ZC, lebo skončila u nás k 31.5. Neviem, ako to tam dostať. Jedine že by som to urobila ID.
0 0
Načítať ďalšie