Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

BISKUPSKY CHLEBIK

5 bielkov,150g prask.cukru,100g lieskovych orieskov,100g poloh.muky,50g stopeneho masla,1 vanilkovy cukor,nasekane susene ovocie,cokolada na varenie

zbielkov a cukru uslahat tuhy sneh,pridat maslo,muku,posekane oriesky,cokoladu a susene ovocie.zlahka premiesat a naliat do vymastenej a mukou vysypanej formy-davka je len na 1 formu!!!
upecene posypeme vanilkovym cukrom a nechame vychladnut.nakrat na platky.

SRNCI CHRBAT S BURIZONMI

300g krystal.cukru;1 Salko;125 g Hery;2 balicky burizonov/gramaz neviem presne -byvali v takom cervenom vrecku/

cukor na miernom ohni rozpustime na karamel,pridame salko a povarime do zhustnutia.odstavime a pridame tuk a burizony.tych burizonov tolko,aby to nebolo prilis tekute a aby to krasne stuhlo.

formu vystelieme alobalom a masu nalejeme do nej.zarovname a prekryjeme alobalom i vrch.v chlade nechame stuhnut a hotove krajame na platky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlani som spomínala, že som piekla 13 druhov, aj na požiadanie pridala pár receptov, zabudla som pridať obrázok, už sa nedá, tak to činím teraz v novom príspevku, aj s receptami. Všetky koláciky sú aj na fotografii.

Naposledy upravil Marína : 03.11.09 at 08:38
moje_vianocne_kolaciky.jpg  
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

STAVNATE MAKOVE GULKY
dobre aj ako dezet k obedu

150g mleteho maku,200g bieleho chleba,2dcl mlieka,5cl rumu/nie 5 dcl!!!/,pol lyzicky soli,2 vanilkove a 2 skoricove cukre,50g tvarohu,50g krupice,3 vajcia,100g masla,50g prask.cukru,marhulovy kompot

-na male kococky nakrajany chlieb polejeme teplym mliekom a rumom.pridame zltky z vajec a vsetky ostatne ingrediencie a vsetko dobre premiesame.okrem bielkov.z nich vyslahame sneh a ten zlahka primiesame k zmesi.nechame 20 minut postat.z masy potom tvarujeme guky,kt.varime v slanej vode cca 10-12 minut.
uvarene gulky posypeme praskovym cukrom a polejeme stopenym maslom.podavame s marhulovym kompotom-ten mozeme i zmixovat na pyre.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Marína Pozri príspevok
Vlani som spomínala, že som piekla 13 druhov, aj na požiadanie pridala pár receptov, zabudla som pridať obrázok, už nedá, tak to činím teraz v novom príspevku, aj s receptami. Všetky koláciky sú aj na fotografii.

vyzeraju super ale mne prilohy s wordu nechce otvarat.takze recepty som si nepozrela.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

osky, napíš mi cez SS svoju e-mail adresu, pošlem ti ich.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moja adresa nie je tajna.budem rada ak mi tie recepty posles.

bloskar@libero.it
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

osky Pozri príspevok
moja adresa nie je tajna.budem rada ak mi tie recepty posles.

bloskar@libero.it
Odoslané.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ISELSKE TORTICKY c.1

210g hladk.muky;20g kakaa;70g prask.cukru;40g mletych orechov;140g margarinu;nastruhana citron.kora;stipka skorice-vypracovat na hladke cesto,nechat zo 2 hod.odpocinut v chlade a vykrajovat kolieska.
upecieme na ppapierom vystlanom plechu-pozor!!!pecu sa rychlo,tak aby Vam nezhoreli!

napln:
100g prask.cukru;2 zltky;50g mletych orechov;1PL rumu;2 PL ribezlovy/moze byt aj iny/ lekvar-vymiesat na kasu.tymto spajame kolieska po dve.
potom namacame v cokolade

ISELSKE TORTICKY c.2

320g mletych orechov;320g prask.cukru;320g hladk.muky;320g margarinu;1PL kakaa;3 zltky-vymiesit na cesto,nechat odpocinut a vykrajovat kolieska.upiect.
zlepovat lekvarom alebo nutelou.namacat v cokolade.

ISELSKE TORTICKYc.3

210g hlad.muky;140g masla;100g prask.cukru,70g varovej cokolady-nastruhat;40g orechov;2 zltky-upiect kolieska

obmena:cesto moze byt aj bez orechov

napln:
70g prask.cukru;stava z polovice citrona;80g orechov-zamiesat a zlepovat kolieska po dve.namacat do cokolady.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

SKORICOVE HVIEZDICKY

3 bielka,250g prask.cukor;1 vanilkovy cukor;1PL skorice,300 g mletych nelupanych mandli alebo lieskovcov

bielka vyslahame slahacom na najvyssom stupni na tuhy sneh a postupne pridavame cukor.
odoberieme 2PL snehu bokom a primiesame do neho skoricu a vanilkovy cukor.
do ostatneho snehu primiesame 150g mandli/lieskovcov/ a potom este zo zvysnych pridavame este tolko,aby sa cesto prestalo lepit-musi sa to dosypat od oka,lebo vzdy to vychadza trosku inak.
na doske posypanej prask.cukrom cesto vyvalkame na hrubku cca 0,5 cm a vykrajujeme hviezdicky.
tie ukladame na plech vystlany papierom a potierame ich skoricovym snehom-musi sa dat lahko natierat;ak je prilis husty,rozriedime ho par kvapkami vody.
pecieme cca na 130-150 stupnov v predhriatej rure
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

POMARANCOVE KEKSE

175g masla;100g prask.cukru;1 vanilkovy cukor,stipka soli,struhana citron.kora,1 vajce,300g hladk.muky

-maslo vyslahame,postupne prislahame cukor,vanilku ,sol a koru.
po dokladnom vyslahani pridame vajce a za staleho miesania pridavame po lyziciach muku.cesto na doske kratko premiesime a nechame v chlade odpocinut-2 hodinky.
vyvalkat na 0,5cm hruby plat a vykrajovat lubovolne tvary.kladieme na vymasteny plech a pecieme v predhr.rure na cca 180 stupnov.

vychladnute polievame polevou a zdobime kuskami kandizovaneho pomaranca.
poleva:
175g prask.cukru vymiesat s 4-5 PL pomarancoveho likeru alebo citronoveho sirupu,pokial nevznikne husta ale tekuta hmota,ktorou kekse ponatierame.ozdobime a nechame zaschnut.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

VIEDENSKE SRDIECKA

300g hladk.muky;100g prask.cukru;1 vanilkovy cukor;2 zltky,stipka soli;struhana citronova kora;200g mäkkeho masla-vsetko zmiesit na hladke cesto.nechat chvilku odpocinut v chlade,vyvalkat a vykrajovane srdiecka upiect na papierom vystlanom plechu pri cca 180 stupnoch.

po dve spajame marhulovym lekvarom.
potom potrieme polevou a nechame zaschnut.
poleva:
1 PL marhuloveho lekvaru pretrieme cez sitko v malom hrnceku zmiesame s 1 PL pomarancoveho likeru.nechat kratko zovriet a potom ponatierat na srdiecka.

STRIEKANE MANDLOVE PECIVO

200g margarinu;100g prask.cukru;1 vanilkovy cukor,kvapka rumovej aromy;stipka mleteho zazvoru-vsetko do hladka vymiesat.potom pridat 1 vajce a po lyziciach za staleho miesania pridavat 200g hladk.muky a stipku prasku do peciva.napokon este primiesat 125g olupanych,zomletych a na sucho oprazenych mandli.vymiesat na hladke cesto,ktore plnime do cukrarenskeho vrecuska a na papierom vystlany plech striekame venceky.
v predhriatej rure piect cca na 180 stupnov.
polovicu venceka namacame do tmavej alebo bielej cokolady,lubovolne ozdobime.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Máte niekto odskúšané recepty na zákusky na bezlepkovú dietu a aj bezmliečnú.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Zdenka175 Pozri príspevok
Máte niekto odskúšané recepty na zákusky na bezlepkovú dietu a aj bezmliečnú.
http://www.porada.sk/t72648-recepty-...ovu-dietu.html - mam ich odskusane. Kravske mlieko nahrad sojovym, alebo inym, ktore mozes.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

U nás na vianoce robíme: mrkvové sušienky, tehličky s arašidovým maslom, pistáciové mesiačiky, vanilkové rožky, tekvicové rožky, zázvorové rohžky, zebrin chrbátik, medovníčky, makadamové toliariky, čokoládovo-baileys rožky.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ludmilla, veľmi by ma zaujímal recept na tie čokoládovo-baileys rožky. Vopred ďakujem...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

calawen Pozri príspevok
ludmilla, veľmi by ma zaujímal recept na tie čokoládovo-baileys rožky. Vopred ďakujem...
Čokoládovo - baileys rožky.

250 g hladkej múky
100 g mletých mandlí
50 g nastrúhanej čokolády
100 g práškového cukru
200 g masla
2 PL (polievkové lyžice) Baileys Irish Cream

na ozdobu:
250 g horkej čokolády
olej, alebo kokosový tuk

Príprava:
Múku, mandle, cukor a čokoládu pomiešame. Spolu s maslom a Baileys vymiesime hladké cesto. Rozdelíme na 3 časti, vyformujeme valčeky a potom ich uložíme na 1 hodinu do chladu.
Valčeky pripravíme podobne tvarovo ako vanilkové rožky. Na plech dáme papier na pečenie a uložíme naň rožky.
Rúru predhrejeme na 180 stupňov a pečieme asi 11 - 14 minút a necháme na plechu vychladnúť a potom ich ozdobíme.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludmilla Pozri príspevok
Čokoládovo - baileys rožky.

250 g hladkej múky
100 g mletých mandlí
50 g nastrúhanej čokolády
100 g práškového cukru
200 g masla
2 PL (polievkové lyžice) Baileys Irish Cream

na ozdobu:
250 g horkej čokolády
olej, alebo kokosový tuk

Príprava:
Múku, mandle, cukor a čokoládu pomiešame. Spolu s maslom a Baileys vymiesime hladké cesto. Rozdelíme na 3 časti, vyformujeme valčeky a potom ich uložíme na 1 hodinu do chladu.
Valčeky pripravíme podobne tvarovo ako vanilkové rožky. Na plech dáme papier na pečenie a uložíme naň rožky.
Rúru predhrejeme na 180 stupňov a pečieme asi 11 - 14 minút a necháme na plechu vychladnúť a potom ich ozdobíme.
Ludka,mna by veru zaujimali aj vsetky ostatne recepty.prilepis?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

osky Pozri príspevok
Ludka,mna by veru zaujimali aj vsetky ostatne recepty.prilepis?
... prilepím, ale až keď pôjde môj školáčik spať, teraz sa doúčame angličtinu, sme sami doma
0 0
Pesinka Pesinka

Pesinka je offline (nepripojený) Pesinka

100 dní?uff Vianoce mám rada, ale to napätie a stres, ku ktorému sa každým rokom nechám strhnúť davom ma desí.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zázvorové rožky
70 g práškového cukru
200 g hladkej múky
160 g masla
70 g mandlí – jemne strúhaných
vanilkový cukor
na špicu noža zázvor

Príprava:
Maslo vymiešame s cukrom. Múku, vanilku, mandle, zázvor, rýchlo vpracujeme. Cesto necháme 30 min. v chlade, potom z neho urobíme valčeky v hrúbke malíčka a tvarujeme rožky. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri 180 stupňoch. Hotové ešte teplé obaľujeme vo vanilkovom cukre.


Tekvicové rožky

300 g hladkej múky
250 g masla – najlepšie studeného – nastrúhať
100 g práškového cukru
200 g tekvicových semiačok pomletých
Soľ
vanilkový cukor

Príprava:
Z hore uvedených ingrediencií urobíme cesto dáme na chladné miesto, ale nie veľmi chladné na niekoľko hodín, najlepšie cez noc, z cesta potom tvarujeme rožky, pečieme pri 160 stupňoch cca 15 min. a ešte teplé obaľujeme vo vanilkovom a práškovom cukre.




Vanilkové rožky

120 g hl. múky
100 g masla
50 g orechov
30 g cukru (1 balíček vanilky)
cukor na obaľovanie

Do preosiatej múky rozdrobíme maslo, pridáme pomleté orechy, cukor, vypracujeme cesto, tvarujeme rožky, pečieme v stredne teplej rúre do ružova. Hotové ešte teplé obaľujeme v cukre.


Zebrin chrbátik

1 vanilka
125 g masla - zohriate
75 g cukru
2 žĺtka
225 g múky hl.
Štipka soli
1 limetka
100 g tmavého malinového alebo čučoriedkového džemu


Príprava:
Z vanilky, masla, cukru, soli, žĺtkok a múky vypracujeme cesto, na pomúčenej doske ho vyvaľkáme na obdĺžnik o rozmere cca 24x18 cm, prikryjeme ho fóliou a dáme ho na cca 45 minút do chladničky.
Spravíme plnku
limetku umyjeme horúcou vodou, kôru jemne nastrúhame, vytlačíme z nej šťavu. Do hrnca dáme džem, vanilku, šťavu z limetky, 2 PL lyžice cukru a privedieme do varu, hneď odstavíme a krátko premixujeme mixérom. Primiešame kôru z limetky a necháme vychladnúť.
Cesto rozrežeme po dĺžke na 5 pásov 3,5 x 24 cm, štyri pásy potrieme plnkou a ukladáme jeden pás na druhý, posledný pás nenatretý príde navrch, zabalíme do fólie a na 45 min. dáme do chladu. Rúru rozohrejeme na cca 180 stupňov, pripravené cesto krájame , cez všetky vrstvy na ˝ cm pláty, chrbátiky potom ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a nechávame malé odstupy. Pečieme cca 8 – 10 min.
Naposledy upravil ludmilla : 05.11.09 at 10:35 Dôvod: chyba v texte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať