Zavrieť

Porady

čerpanie sociálneho fondu

adad adad

adad je offline (nepripojený) adad

Účtujem v s.r.o., neviem či môžeme použiť sociálny fond napríklad na kozmetiku alebo kaderníctvo pre zamestnancov.
Naposledy upravil adad : 06.05.05 at 07:35
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kovex Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa opýtať skúsenejších. Mali sme zamestnancov na trvalý PP, takže sme tvorili SF, z ktorého sme poskytovali stravné .... a prostriedky v SF ostali nevyčerpané. Momentálne máme zopár dohodárov, môžem aj dohodárom z tohto fondu poskytnuť príspevok na stravu, aj keď z ich odmeny sa netvorí SF?
Ďakujem za odpoveď.
Nie, mohli ste tieto prostriedky rozdeliť medzi zamestnacov, z miezd ktorých ste SF tvorili.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Takže dohodárom sa nemôže prispievať na stravu zo SF? Mohla by som im to dať spätne doplatiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AMM Pozri príspevok
Takže dohodárom sa nemôže prispievať na stravu zo SF? Mohla by som im to dať spätne doplatiť?
Máš dva nicky? Ak teda myslíš zamestnancom, tak áno, môžeš SF rozdeliť.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Aké nicky? Myslela som dohodárov, nie zamestnancov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AMM Pozri príspevok
Aké nicky? Myslela som dohodárov, nie zamestnancov.
Dva nicky sa pýtam preto, pretože som odpovedala Kovex a na príspevok reag. AMM.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Jaj, nie, iba som reagovala na tvoju odpoved Kovexu.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Vedeli by ste mi poradit, co mam spravit, ked som dohodarom predavala stravne listky aj s prispevkom zo SF? Ako by som to mohla opravit?
Do buducnosti, dohodarom teda budem stravne listky predavat za vyssiu sumu, teda bez prispevku zo SF. Moze to tak byt?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AMM Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit, co mam spravit, ked som dohodarom predavala stravne listky aj s prispevkom zo SF? Ako by som to mohla opravit? Ak to bolo tento rok, skús opraviť účtovanie, a potom nech dohodári doplatia, samozrejme ak sa to dá, a ešte u vás pracujú.
Do buducnosti, dohodarom teda budem stravne listky predavat za vyssiu sumu, teda bez prispevku zo SF. Moze to tak byt?
Prečo ste im vôbec dávali? oni nemajú na zabezpečenie stravovania podľa ZP nárok.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Nemaju, ale zamestnavatel sa moze rozhodnut a dat im listky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AMM Pozri príspevok
Nemaju, ale zamestnavatel sa moze rozhodnut a dat im listky.
A odpracujú denne viac ako 4hod?
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

ano, stravne listky dostanu iba, ak odpracuje viac ako 4 hod.
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
AMM Pozri príspevok
Nemaju, ale zamestnavatel sa moze rozhodnut a dat im listky.
Môže , ale po prerokovaní so zástupcami zamestnancov , ak to máte tak dohodnuté , môže rozšíriť okruh pracovníkov , ktorým poskytne stravovanie : § 152, ods.7, písm.c . ZP
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Keď tak zamestnávateľ rozhodol, tak môže im bez problémov dávať za tú istú cenu ako majú ostatní zamestnanci.
Inou cenou by ste si komplikovali situáciu aj čo sa týka DPH, musela by byť iná kalkulácia.
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Mali sme firemné posedenie na ktorom sa zúčastnili všetci zamestnanci. Zo SF sme si zaplatili obed. Musím túto čiastku rozúčtovať medzi zamestnancov a potom im ju v ročnom zúčtovaní dane zdaniť? Ako sa v tomto prípade postupuje? Ďakujem a prajem pekný deň.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Navrhujem prezentovať posedenie ako výrobnú poradu a tak nie je dôvod pohostenie dodaňovať zamestnancom, ktorí sa museli zúčastniť tejto akcie. Náklady budú zaúčtované na účet 513 a nie na 527.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

mlyn16 Pozri príspevok
Navrhujem prezentovať posedenie ako výrobnú poradu a tak nie je dôvod pohostenie dodaňovať zamestnancom, ktorí sa museli zúčastniť tejto akcie. Náklady budú zaúčtované na účet 513 a nie na 527.
Zamestnávateľ by s tým ale musel súhlasiť, pretože by si musel navýšiť DZ z ú. 513, kt. eviduje na tento účel.
Pravdepodobne majú dostatočný stav na ú. 472 a ten chcú čerpať.

Samozrejme je to na rozhodnutí kompetentných...nie na ekonómovi. čo sa mu ľahšie zaúčtuje
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Xantypa Pozri príspevok
Mali sme firemné posedenie na ktorom sa zúčastnili všetci zamestnanci. Zo SF sme si zaplatili obed. Musím túto čiastku rozúčtovať medzi zamestnancov a potom im ju v ročnom zúčtovaní dane zdaniť? Ako sa v tomto prípade postupuje? Ďakujem a prajem pekný deň.
Sumu vydel počtom zamestnancov a nahraj do najbližších miezd ako pôžitok zo SF, ktorý sa len zdaní, len dávaj pozor, aby si im tú sumu aj nevyplatila.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
atka4 Pozri príspevok
Zamestnávateľ by s tým ale musel súhlasiť, pretože by si musel navýšiť DZ z ú. 513, kt. eviduje na tento účel.
Pravdepodobne majú dostatočný stav na ú. 472 a ten chcú čerpať.

Samozrejme je to na rozhodnutí kompetentných...nie na ekonómovi. čo sa mu ľahšie zaúčtuje
Prečo je uvedeny symbol: Mimo témy? Nerozumiem?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ja zase nechápem, prečo účtujete, keď sa zadavateľka otázky pýta, ako má zdaniť tento nepeňažný príjem zo SF zamestnancom.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Prepáčte, ale osobne robím všetko, či mzdy alebo účtovanie a tak nerozlišujem. Dám si pozor, aby som nerušila ostatných.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať