Zavrieť

Porady

Usporiadat
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
boli sme v lete na slnecnom pobrezi, ale vobec som nebola spokojna. nie som narocna, ale cesta 200 m na plaz cez vysoku burinu a smetisko - vobec nebola idylicka. Co sa tyka stravy - fajn, az na ceny. Slnecne pobrezie - nie je moc lacne. A ak sme chceli ist do centra - museli sme ist MHD. Inak sa peso cez autostrady nedalo (kedze chodniky tam neboli). A davat pocas 2 tyzdnov za konsky pohon alebo vlacik 800 sk sa mi nechcelo. Inak - boli sme letecky, cesta z KE - Burgas - 1,15 hod. A odtial 30 min. transfer na Slnecne pobrezie.
Po navrate domov - vsetci znami, ktorí chodievaju pravidelne do Bulharska, nas upozornili, ze tak "ukazkovo" je v Primorsku. Tak neviem.
Snad sa este raz dam na Bulharsko nahovorit.
More - bolo asi 2x ciste, inak same riasy, meduzy...
Ale fakt som spokojna mne staci slniecko bez dazda a milí ludia okolo mna.
Krasne leto prajem vsetkym.
0 0
gerty gerty

gerty je offline (nepripojený) gerty

Pred 2 rokmi sme boli 7 dní v Careve a 7 dní v Obzore, Carevo je strašne lacné /zapadákov/ , ale v Obzore bolo super. Ceny prijateľné, ubytko na private. Obedy a večere som si s 11 -ročnou dcérkou musela rozdeliť, lebo tie mega dávky sme ani jedna nezvládli. Platili sme cca 180 - 200 Sk za všetkých aj s nápojmi + Tequila X. More bolo vcelku čisté, bývali sme asi 100 m od pláže. Išli sme 6 rodín bez zabezpečenia ubytovania, a nemali sme žiadny problém sa ubytovať.
Odporúčam si zobrať EUR a tam ich v BANKE zameniť.
Chystáme sa aj tento rok a vidím, že sa tam budem stretávať so samými poraďákmi.
Prajem príjemný oddych a krásne leto.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Peterka
Ideme s detmi do Sozopolu do penziónu.Nemá niekto skúsenosti ako je to s detmi v Sozopole ?
Nik nebol?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Alušik ,uži si dovolenku a vráť sa štastlivo domov.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som bola vlani v Pomorí (last minut letecky zo Sliača). Let trval 1,5 hod. a auto nám na Sliači "strážili" na letiskovom parkovisku pre zamestnancov (ukradli nám ozdobné matice z kolies !! ).
Ubytovanie bolo v novo zrekonštruovanom penzione u sukromníka - super....až na to, že tam nebola ani rýchlovarná kanvica, takže uvariť ráno čaj alebo kávu neprichádzalo do úvahy. Musela som každé ráno prosiť susedov z apartmánu, aby nám dali zohriať vodu. Čo sa týka stravy, fakt si tam človek nájde za prijateľnú sumu obživu na celý pobyt.

Každá pláž mala svojho majiteľa a tak to aj vyzeralo. Na našej pláži bolo ráno čistučko, riasy z pláže pozbierali, ale ....pozbierané vysypali na konci pláže. Na vedľajšej pláži nezhŕňali ani to. Chceli sme mať súkromie a tak sme sa vybrali na takú pláž, kde bolo málo ľudí...ale to sme nemali robiť..... bola to pláž za hotelom a veru vo vode plávalo aj to, čo zvykne plávať v takých bielych keramických misiach.......ale bolo už neskoro....syn sa nachniapal vody a ďalších 5 dní sme presedeli na izbe (na WC) s hnačkami. Bulharskí doktori (slovenskí v žiadnom prípade) odporúčajú na hnačky šípkový čaj a varené zemiaky . Fakt to zabralo...ale aj spolu s liekmi na dezinfekciu zažívacieho traktu.

More bolo čisté, bez rias a medúz. V Pomorí je aj asi najznámejšia "čierna pláž". Je tam čierny piesok...vyzerá ako pomletý mak. Je tam aj bahno a známe kúpele na liečbu reumatických ochorení. Na túto pláž vozí turistov taký vláčik.......o "prírode" tam a cestou na túto pláž okolo kúpeľov radšej pomlčím, lebo som robila len ......pre čistotného Slováka šoky....smetisko je slabé slovo........ináč Bulharom čistota moc nehovorí, ale dá sa po pár dňoch na to zvyknúť............šla by som zas
čierna pláž.JPG  
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

jess-buď rada že si si posilnila imunitu,teraz vedci prišli s názorom že prehnaná hygiena a čistota spôsobuje alergie-na Západe bežná choroba,v treťom svete skoro neznáma.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Jéjdanenky a ja že prečo sa po nás túla toľko všelijakých chorôb, a to z prehnanej čistoty..
Bea
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

A nemáte niekto skúsenosti s hotelom Peneka v Pomori?
Jess takze to Pomorie odporucas?Je to pekne miesto?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pomorie je maličké turistické mestečko, ceny prijateľné. Stále sa budujú nové ubytovacie zariadenia, takže bordel je všade, ale centrum mestečka je vcelku fajn . Pláže typu Talianska, ale nie až toľko radov. Kto chce súkromie na pláži, tak treba ísť na čiernu pláž....odvezie ťa tam vláčik z centra, tuším každú pol hodinu (cestou na nezľakni a nečakaj na nej nijaké občerstvovacie zariadenia ...iba more a čierny piesok ...a žiaľ, tie spomínané smeti ). My sme veľa nepochodili, lebo sme boli s malými deťmi, ktorým sa moc chodiť nechcelo. Kúsoček je do Burgasu, tak si myslím, že tam bude aj lacnejšie a aj čo pozrieť.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Práve som sa vrátila v piatok 23.6.2006 z Bulharska. Bola som v Nesebare - novom. Takže, ceny sú o tretinu vyššie ako minulý rok, ale aj tak sa dá prežiť veľmi dobre a užiť si dovolenku. Dáte si čo hradlo ráči. Je pravda, že v reštauráciách je to drahšie, ale aj tak OK. Za 50 eur dodtanete 96 BL. Mente len v banke, máte istotu. Už majitelia zmenárni- holohlaví s veľkou zlatou reťazou na krku- nevzdbudtujú dôveru a ľahko sa Vám môže stať, že dostanete len becenné papiere namiesto BL. Tak pre informáciu: šopský šalát 2.20-2.80, pivo od 1,.20 - 1.80, obed - v rýchlom občer****í 2 -4.50 podľa toho čo si dáte. V reštaurácii komplet obed + pivo a cola cca 8 leva. Alkohol:
0,7 dl - pliska 6.20 -7, vodka 6.80 - 7, gin 6.20-7.Jogurt 0,45, kyslé mlieko 1.50, maslo 1/2 - 0,55-0,65, cukríky 1/2 kg 2.50-3,60 atď.
Ináč more čisté až prekvapujúco no pláže neudržiavajú - špina, samá cigareta. Ani tie platené. Teplohy boli od 26-33 stupňov. More teplé. Prvý krát som bola tak pred sezónou. Je tona nezaplatenie. Málo ľudí. Klientela je tam však 2/3 ruská a česká.Všetko zlé si odmyslíte a je to OK.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Ako ste boli v Bulharsku - autobusom alebo autom?
Bea
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Jednu cestu autobusom a druhú lietadlom. Autobus bol trochu trapovisko - nie sme totiž najmladší a nohy a ri.... veľmi trpeli. Ale autobus mal klimu , WC, video tak sa to dalo. Len si netreba vybrať JAZZWELT. Vodiči boli v pohode, ale CK robí zmätky, nepoučí delegátov atď. Späť lietadlom za 1.15 min. neskutočná pohoda. Máme ho priamo do Popardu, takže OK.

Ináč benzín tam stojí 1.70 BL.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Fajn, vďaka. My sme podobné útrapy absolvovali s Jazzweltom v r. 2003, odvtedy sa radšej "trápime" sami..:-))) K Jazzweltu - delegátka ak nebola opitá ako sa patrí, tak bola tak či tak k nedosiahnutiu... Vlani sme boli v súkromí, tento rok ideme zasa, domáci sa už tešil v marci na nás a my sa tešíme už o tri týždne..:-))))
Bea
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Ja odchádzam v piatok večer do ST. Konštantín. Nebol ste tam niekto?
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Odchádzame o 2 týždne na Zlaté piesky.Zbieram nejaké informácie,ale o Zlatých pieskoch je toho málo.Ak tam niekto bol,môžete sa podeliť o informácie?Už začínam mať trochu obavy,lebo z toho mála čo som sa dozvedela,nevychádzajú Zlaté piesky najlepšie,ale chceli sme sa pozrieť aj na sever,lebo južnú časť od Careva až po Slnečné pobrežie už máme schodenú.Ďakujem za každú informáciu.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte,

Ja budem od 15.08. do 25.08. v Pomorí? Ide tam niekto tiež?

Alebo ste boli? aké máte skúsenosti a postrehy?

Ďakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Lucy
Ahojte,

Ja budem od 15.08. do 25.08. v Pomorí? Ide tam niekto tiež?

Alebo ste boli? aké máte skúsenosti a postrehy?

Ďakujem
Lucy, prečítaj si môj príspevok 126............a keď sa budeš baliť, tak pribaľ aj mňa

Príjemnú dovolenku
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Jess, tak teraz neviem, či sa mám tešiť, alebo plakať
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Niéééééééééé......teš sa...ideš na dovču....je to príjemné malé letovisko....super stravovanie na každom rohu, príjemné ceny....vláčik na čiernu pláž....autobus do Burgasu....reštaurácia s krásnymi akváriami vo vnútri ..............na pláži od pouličných si nič nekupuj, lebo dopadneš ako ja... 1 banán ma stál viac ako kilo na trhu !

PS : malá rada ....značkuj si cestu od hotela na pláž, lebo my sme sa stratili hneď prvý večer ...a aj pár dní "po" sme mali problém a to sme boli od pláže cca 300m
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Martin1998
Odchádzame o 2 týždne na Zlaté piesky.Zbieram nejaké informácie,ale o Zlatých pieskoch je toho málo.Ak tam niekto bol,môžete sa podeliť o informácie?Už začínam mať trochu obavy,lebo z toho mála čo som sa dozvedela,nevychádzajú Zlaté piesky najlepšie,ale chceli sme sa pozrieť aj na sever,lebo južnú časť od Careva až po Slnečné pobrežie už máme schodenú.Ďakujem za každú informáciu.
Koncom júla som sa vrátila odtiaľ. Teda sme bývali iba 900 m od Zlatých. Zlaté sú krásne, veľa rôznych obchodíkov, reštaurácií, aj pláž sa mi páčila. V nočných hodinách tam bolo dosť rušno, ale videla som rôzne programy pre turistov. Vraj sú Zlaté o niečo drahšie ako napr. Primorsko. Aj počasie sme mali super a pláže sú pekné a čisté. Odporúčam si zájsť napr. do Varny... autobusy idú stále. Tam je tiež pekná pláž. Múzeum námorníctva uchvátilo hlavne chlapov a deti. Dokonca je tam aj tobogán a delfinárium. A ak ideš s deťmi, tak aquapark kúsok od Zlatých (24 leva vstupné) je vraj skvelý.
Ja som bola spokojná, aj keď som tam bola prvý krát.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať