Zavrieť

Porady

Usporiadat
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

To:Fairy.
Vďaka za informácie.Ukľudnila si ma.Ideme s 8 ročným synom,tak tá Varna bude
preňho asi to pravé.Inak,tiež budeme ubytovaní 900 m od Zlatých pieskov/aspoň podľa CK/.Potešilo ma ,že pláže sú čisté.Len som počula,že vstup do mora je strmší,ako na Slnečnom pobreží.No uvidíme.
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Martin1998
To:Fairy.
Vďaka za informácie.Ukľudnila si ma.Ideme s 8 ročným synom,tak tá Varna bude
preňho asi to pravé.Inak,tiež budeme ubytovaní 900 m od Zlatých pieskov/aspoň podľa CK/.Potešilo ma ,že pláže sú čisté.Len som počula,že vstup do mora je strmší,ako na Slnečnom pobreží.No uvidíme.
Nejdeš náhodou do hotela Strandža ? Tam som totiž bola ja.
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

My ideme do penzionu Angie.Je to v tej istej oblasti ako hotel Strandža,tak ak môžeš,napíš ako to tam vyzerá.Hlavne ako je tam s cenami,či je nejaký rozdiel
oproti cenám v centre.Na akú pláž ste chodili?
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Martin1998
My ideme do penzionu Angie.Je to v tej istej oblasti ako hotel Strandža,tak ak môžeš,napíš ako to tam vyzerá.Hlavne ako je tam s cenami,či je nejaký rozdiel
oproti cenám v centre.Na akú pláž ste chodili?
Takže : na pláž sa ide po dosť strmých schodoch, ale sú tam dvoje. treba si vybrať. pláž je piesková, len asi pol metra na začiatku pri vstupe do mora boli kamienky. na pláži je malá reštaurácia. odporúčam ochutnať špecialitu tsatsa. malé opečené rybičky. v okolí hotela sú malé obchodíky, asi tri, kde sú celkom slušné ceny: cola 2l za 2,20 leva, pivo zagorka (dooooobré !) 1,5 l za 1,8 leva. zeleninu a ovocie nakúpiš lacnejšie vo Varne na trhu, ale aj tu sa dá. na večere sme chodili do rôznych reštaurácií. napr. flamingo (hotel) má super aj ceny aj obsluhu a nikdy tam nebolo veľa ľudí. o veľkosti porcií radšej nehovorím - obrovské! aj v Stradnži je reštika a celkom slušná. kúsok smerom na Zlaté je pizéria. celkom slušné jedlo, len sme mali trochu zlú skúsenosť s obsluhou. alebo je jedna pizéria, aj s normálnym jedlo, na hlavnej križovatke smerom dole na Varnu. majú tam aj menu v slovenčine. a hneď vedľa v reštike napravo majú skvelé grilované kurence - polovica za 5 leva. na tej križovatke stojí aj bus do Varny. za 1,3 leva do centra. inak sa tá zastávka volá žurnalist. Zlaté piesky sú smerom doľava z kopca... môže byť asi 900 m. ale naspäť sa ťažšie šlape, do kopca. na Zlatých je viac atrakcií, ale zase tu je väčší kľud. ležadlá tu nie sú, ani slnečníky. len pri tej malej reštaurácii.
hlavne si kontroluj účtenky v reštauráciách. a jazykovo to bolo trocha biedne zo strany niektorých obsluhujúcich, ale dá sa dohovoriť aj slovensky a rukami -nohami.
ak ešte niečo chceš vedieť... opýtaj sa !
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Ešte sa chcem opýtať,či ste si kupovali pitnú vodu?
Do delfinária sa dá dostať pohodlne autobusom,alebo radšej cez CK?Aké je vstupné?Lístky treba kúpiť dopredu?Predstavenia sú večer?Pýtam sa preto,lebo neviem na akého delegáta natrafíme,či bude vedieť dobre informovať.Ďakujem Ti za trpezlivosť.Veľmi si to cením.Poprezerala som už všetky možné cestovateľské fóra,ale všade sa píše viac o južnom pobreží,takže Tvoje informácie sú pre mňa vzácne.
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Martin1998
Ešte sa chcem opýtať,či ste si kupovali pitnú vodu?
Do delfinária sa dá dostať pohodlne autobusom,alebo radšej cez CK?Aké je vstupné?Lístky treba kúpiť dopredu?Predstavenia sú večer?Pýtam sa preto,lebo neviem na akého delegáta natrafíme,či bude vedieť dobre informovať.Ďakujem Ti za trpezlivosť.Veľmi si to cením.Poprezerala som už všetky možné cestovateľské fóra,ale všade sa píše viac o južnom pobreží,takže Tvoje informácie sú pre mňa vzácne.
V delfináriu som nebola. Čo sa týka delegáta, tak sme ho videli občas. Ale tiež nemal moc čerstvé informácie. Ale boli rôzne akcie. Ceny však neviem. Ak si spomínam, boli trošku drahšie. Napr. plavba loďou popri pobreží, pirátska loď pre deti aj s pirátmi a prepadom lode v kostýmoch, delfinárium a Varna boli tuším spolu, rybačka s piknikom. Delfinárium je vo Varne (na pobreží) a tam bus ide. Takže by to nemal byť problém. A lístky sa určite nebudú kupovať dopredu. Ak je dobrá cestovka, tak by mali mať pri recepcii nástenku s výletmi a cenami a info.
Vodu si určite kupujte !!! Netreba riskovať žalúdočné problémy. Len ti teraz nepoviem cenu. Ale možno si neskôr spomeniem. My sme si kúpili 5 l flašu a tá nám dlho vydržala, lebo sa kupovali aj malinovky a pivo. A odporúča sa dať si ráno nalačno pohárik niečoho ostrého. Kvôli žalúdku. Predsa len to nie je ako u nás.
Ešte niečo :
1. pozor na zlodejov, hlavne v autobusoch !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. na autobus sa lístky kupujú v autobuse od konduktorky, ktorá príde za tebou počas jazdy, tak si kľudne sadni
3. nezamieňaj eurá hocikde, skôr v bankách alebo vo vašom hoteli, alebo sa v zmenárňach dopredu opýtaj, koľko ti dajú za napr. 50 euro.... aby ťa neoklamali. vo Varne som dostala za 100 euro 195 leva, čo bol skvelý kurz.
4. zmrzlina stojí od 1 do 1,5 leva - strojová, ale chutná, kopčeková je drahšia, skvelé sú však zmrzlinové poháre... mňam :p
5. na pláži ponúkajú ovocie a mušle potulní predavači. ale mušle som kúpila lacno na trhu vo Varne a krásne
6. pohľadnice sú za 0,50 leva (ak kúpiš 5, šiesta je zdarma) a známka na Slovensko 1 leva, známky si kúp hneď pri pohľadniciach, lebo potom sú problémy. nik nepredá bez pohľadnice. iba ak by si hľadala poštu. schránka je napr. hneď oproti hotelu Strandža
7. v Strandži sa dalo ísť aj na internet za 2 leva na pol hodiny
8. a skús si vystihnúť východ slnka... nádhera !!!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

o tyzden ideme s kamoskou na slnecne pobrezie... byvaly hotel sipka, teraz si nespomeniem, ako sa vola ta pristavba, co k nemu postavili a my v nej budeme byvat ... ideme od 25.8 - 5.9. este sem nakuknem, ci sa nahodou s niekym nebudeme moc stretnut velmi by ma to potesilo
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Fairy
... 8. a skús si vystihnúť východ slnka... nádhera !!!
hehe, vychod slnka sa v bulharsku vo veku do 20-22 rokov vystihuje iba cestou z baru

to je, prosim pekne, vlastna viackrat overena skusenost a je to fakt nadhera
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Prajem krásny pobyt v slnečnom Bulharsku, my sme sa vrátili pred dvomi týždňami - boli sme 65 km južne od Burgasu. Pozdravujem Čierne more, o rok sa uvidíme ...
Bea
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
sgm
Prajem krásny pobyt v slnečnom Bulharsku, my sme sa vrátili pred dvomi týždňami - boli sme 65 km južne od Burgasu. Pozdravujem Čierne more, o rok sa uvidíme ...
Bea
Bol som tam zhruba ako ty, len som ťa nezbadal.


A je tam naozaj krásne.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ayya
o tyzden ideme s kamoskou na slnecne pobrezie... byvaly hotel sipka, teraz si nespomeniem, ako sa vola ta pristavba, co k nemu postavili a my v nej budeme byvat ... ideme od 25.8 - 5.9. este sem nakuknem, ci sa nahodou s niekym nebudeme moc stretnut velmi by ma to potesilo
Aja,
aj ja letím 25.8.2006 ale do Pomoria, hotel Diana. Ideme jedným lietadlom? Aj mňa by to potešilo!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ondrejvla
Aja,
aj ja letím 25.8.2006 ale do Pomoria, hotel Diana. Ideme jedným lietadlom? Aj mňa by to potešilo!
tak to asi bude let Bratislava-Burgas - odhadujem, lebo z Varny by ste to mali zbytocne daleko ... poslala som ti ss-ku my letime vecer v piatok
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nechcem strašiť, ale začiatkom septembra sa môže počasie v Bulharsku zhoršiť, poznám z vlastnej skúsenosti - týždeň preležaný v hoteli...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jozef Mihál
Nechcem strašiť, ale začiatkom septembra sa môže počasie v Bulharsku zhoršiť, poznám z vlastnej skúsenosti - týždeň preležaný v hoteli...
Pán Mihál - nekuvikať!
Ja tam chodievam vždy takto a som veľmi spokojná, more teplučké, počasie pre ľudí v najlepších rokoch, dá sa dýchať! Ešte som tam zatiaľ nepotrebovala dáždnik. Ale ak áno, budem, na vás hudnrať...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Jozef Mihál
Nechcem strašiť, ale začiatkom septembra sa môže počasie v Bulharsku zhoršiť, poznám z vlastnej skúsenosti - týždeň preležaný v hoteli...
to mam nachystanych cca 100 sudoku notebook beriem, este mozno nejaku knizku prihodim ... a aj mame o com kvakat s kamaratkou ... lenze ona tvrdi, ze bude pekne a ja tvrdim, ze ona je, co sa pocasia tyka, bosorka ... ked odtial odchadzala tento rok, tak po dvoch dnoch tam boli zaplavy aj v Nesebare, ... a minuly rok po jej odchode v kuse dva tyzdne prsalo ... takze, nemam strach :p
mimochodom, teraz su v Bulharsku rekordne teploty okolo 40 stupnov celzia - more bude strasne teple, urcite sa bude dat kupat, aj keby bolo pod mrakom
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Určite bude super... nestraste ja letím 26.8. z BA do Prímorska.
Má niekdo skúsenosti z prímorskom? nebol tam niekdo toto leto???
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tak sa mi tu majte kraaaasne, zajtra uz mam dovolenku, je nacase sa pobalit... hoci cestujeme az v piatok ...
ked bude cas a chut, pridem vas omrknut a pozdravit, vraj v nasom hoteli by malo byt pripojenie na net, ... uvidime, ak by to bola pravda, bolo by fajn, lebo som dostala prikaz povinne sa v takom pripade "hlasit" nasim, aby vedeli ako sa s kamaratkou mame ... caf, caf
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ayya
Tak sa mi tu majte kraaaasne, zajtra uz mam dovolenku, je nacase sa pobalit... hoci cestujeme az v piatok ...
ked bude cas a chut, pridem vas omrknut a pozdravit, vraj v nasom hoteli by malo byt pripojenie na net, ... uvidime, ak by to bola pravda, bolo by fajn, lebo som dostala prikaz povinne sa v takom pripade "hlasit" nasim, aby vedeli ako sa s kamaratkou mame ... caf, caf
Príjemnú dovolenku a tíško závidím
0 0
bereznanin bereznanin

bereznanin je offline (nepripojený) bereznanin

my sme mali pokazenu celu dovolenku v Bulharsku. Oklamala aj Vas CK SOLVEX ? mali ste pokazenu dovolenku ? kontaktujte ma, poradime a pomozeme si navzajom. podrobnejsie na http://www.ck-solvex.sk, tel 0907 734982
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
bereznanin
my sme mali pokazenu celu dovolenku v Bulharsku. Oklamala aj Vas CK SOLVEX ? mali ste pokazenu dovolenku ? kontaktujte ma, poradime a pomozeme si navzajom. podrobnejsie na http://www.ck-solvex.sk, tel 0907 734982
Húúúúúúúúúú, neplaš! Aj ja idem prvý krát s inou cestovkou, ale vraj
CK Globtour je na úrovni...
A mimochodom, neviete poradiť ako zatvoriť plný kufor?! Ja už nemám čo vyhodiť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať