Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

wagner Pozri príspevok
Vždy tu boli kŕdle sýkoriek a teraz nič. Vrabcov sú tu celé kŕdle a ťažko sa mi chápe, že sýkorky nie. Rozmýšlam v čom môže byť problém. Slnečnice som nakúpila pomaly na celú zimu a sýkoriek nikde. Snáď ešte prídu.
u nás je ich neúrekom.....kŕmime ich tiež slnečnicou a našich kocúriskov ide o jedu rozpučiť (mačky máme v byte, sledujú ich cez okno, balkón).....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
wagner Pozri príspevok
Vždy tu boli kŕdle sýkoriek a teraz nič. Vrabcov sú tu celé kŕdle a ťažko sa mi chápe, že sýkorky nie. Rozmýšlam v čom môže byť problém. Slnečnice som nakúpila pomaly na celú zimu a sýkoriek nikde. Snáď ešte prídu.
Sýkorky sa živia rôznymi semenami z burín a pod.Pokiaľ budú mať čo vyzobať po chotári tak zbytočne nebudú riskovať pri obydliach ľudí.Vtáčiky by sa mali prikrmovať ,až po niekoľkých dňoch trvalej snehovej prikrývky.Nemajú sa rozmaznávať.Ja mám pre ne tiež nachystyné neúrekom ,ale dostanú až keď bude súvislý sneh.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

220870 Pozri príspevok
Sýkorky sa živia rôznymi semenami z burín a pod.Pokiaľ budú mať čo vyzobať po chotári tak zbytočne nebudú riskovať pri obydliach ľudí.Vtáčiky by sa mali prikrmovať ,až po niekoľkých dňoch trvalej snehovej prikrývky.Nemajú sa rozmaznávať.Ja mám pre ne tiež nachystyné neúrekom ,ale dostanú až keď bude súvislý sneh.
U nás je už sneh,/cca 15 cm) nemajú si čo nájsť na chotári. Preto som im až teraz dala krmidlo. Inokedy mávali krmidlo skôr.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ktovie, je to Stehlík zelený?
20121208_151951.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gapo Pozri príspevok
Ktovie, je to Stehlík zelený?
kuk......https://www.google.sk/search?q=stehl...w=1280&bih=699
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://kukaj.sk/
On-line vtáčie kŕmidlo. Cez deň - paráda! V noci však nechodia.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Pridu vtaci do kazdej budky? Pytam sa, lebo sme im cez vikend zmajstrovali konecne jednu a dali sme ju na balkon. Som vsak na prizemi, tak som ju uviazala hore, kde byvaju v lete kvety, aby neboli tak nizko. Zatial (dnes neviem, nie som este doma) som tam ziadneho vtaka nevidela. Myslite si, ze tam nejake vtaky priletia? Budka ma cca 20x20x15cm a otvor do nej je tusim cca 4cm (najmensi vykruzovak aky sme mali doma). Samozrejme, ze som im tam nasypala aj vtaci zob.
0 0
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

chodia vtáčiky ku Vám aj v novom roku???? Lebo ja ich nejak menej vidím, možno je to tým, že chodím do roboty.
Ale slnečnica je zjedená, mojím vtákom chutia aj hrozienka...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

janaver Pozri príspevok
chodia vtáčiky ku Vám aj v novom roku???? Lebo ja ich nejak menej vidím, možno je to tým, že chodím do roboty.
Ale slnečnica je zjedená, mojím vtákom chutia aj hrozienka...
Sýkorky chodia vo veľmi malom počte, vrabcov je tu strašne veľa. Vrabci majú radšej zrno, sýkorky zase slnečnicu.
0 0
janaver janaver

janaver je offline (nepripojený) janaver

Mám silné podozrenie, že moje vrabce zobú radi slnečnicu. Dávam ešte ovsené vločky a prikrmujem lojom. Na vločky vysypané z malého krmítka chodia straky, tých je tu neúrekom. Ale tiež si myslím, že aj u nás tu v počte vedú vrabce, potom sú tie straky.
Naposledy upravil janaver : 10.01.13 at 21:08
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá


Ja chodím ráno kŕmiť jedno slepé mača a stáva sa mi že zbytky vyzobávajú drozdy. Môžu vtáky mačacie granule?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vtáčiky konečne chodia aj ku mne....síce po balkone a na parapetách bordel, ale nevadí....majú slaninku a zostalo mi po morčati kadečo ...majú toho dosť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som v lidli kúpila takú "fľašu" na zavesenie dole je taký akože zobák a tade vypadáva slnečnica, ale nemám to ako zavesiť nemám nič navrtané na balkone...tak som to nejak upevnila...ale dlho nechodili....tak som vysypala na dcérinu parapetu zrno a slaninkové košky...tak zablúdia aj na balkon....ale u mňa drozdy...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lujza,nemas tam ani snury na vesanie pradla? Skus spagatom cez to ocko hore
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Lujza,nemas tam ani snury na vesanie pradla? Skus spagatom cez to ocko hore
veru nemám...po zateplení som už nevŕtala....aj ked som si tak háky nechala...roboši to nepochopili....
0 0
giovannka giovannka

giovannka je offline (nepripojený) giovannka

Skvelé kŕmidlá pre vtáčiky môžete vyrobiť aj z kokosového orecha alebo tekvice - veľmi jednoduché a originálne Fotky pre inšpiráciu nájdete na: http://ekoblog.hoteldalia.sk/vyrobte...acikov-v-zime/
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona
U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
doteraz bolo veľmi teplo,nemali núdzu o potravu.....ku mne nechodia ani keď je ozaj zima,viac vtáčikov je v priľahlom lese,stále tam majú kríky a stromy plné rôznych bobúľ.....v parčíkoch v meste sa objavuje viac ďatlov a žĺn,ale tie nechodia do kŕmidiel...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
arizona
U nas je tento rok akoby zacarovana krajina. Ani vtacika letacika nemame na zahrade.

Od novembra mam zaplnene krmidla slnecnicou,po stromoch povesane lojove gule,ale nic nie je doteraz ani dotknute. Po minule roky som nestacila dosypat semiacka,lojovych gul mam este asi 50 v sacku ale pri prechadzke zahradou nevidim jedineho vtacka....
Ako je to u vas?
doteraz bolo veľmi teplo,nemali núdzu o potravu.....ku mne nechodia ani keď je ozaj zima,viac vtáčikov je v priľahlom lese,stále tam majú kríky a stromy plné rôznych bobúľ.....v parčíkoch v meste sa objavuje viac ďatlov a žĺn,ale tie nechodia do kŕmidiel...
No, dufam, ze to bude iba tou teplou zimou.
Lebo uz som mala strach, ze ci nahodou nepomreli.

Ale aj tak mi je to divne, nevidiet ziadneho :-(
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vraj bola ráno na okne hrdlička.........mám tam proso a slnečnicu.......snáď si vyberie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať