Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti a materská

Mám uzatvorenú pracovnú zmluvu vo firme. Tento rok pôjdem na materskú. Počas materskej a tiež rodičovskej dovolenky budem mať uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti v tej istej firme. Aké odvody sa budú platiť? Ja si myslím, že ja by som nemala žiadne. Len zamestnávateľ úrazové a garančné poistenie. Ďakujem
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
brčko Pozri príspevok
Tiež som sa nad tým pozastavila. Možno p.Mihál prehliadol, že ide o dohodu a nie o prácu na prac.pomer. Lebo ak sa počas vykonávania práce stará o dieťa napr. druhý rodič alebo iná fyzická osoba nie na živnosť, tak nárok na rodič.príspevok ostáva.
Áno, v odpovedi vyššie som urobil chybu, opravil som príslušný text a dúfam že to nikoho neuviedlo do omylu, ospravedlňte ma prosím.
0 0
horalecka horalecka

horalecka je offline (nepripojený) horalecka

Dobry den,

prosim Vas mohli by ste mi poradit.

Som na rodicovskej dovolenke a dostala som prilezitost ucit 4.5 hodiny tyzdenne, problem je ale v tom,ze su to dve rozdielne agentury, takze budem mat dve dohody. Pocas tychto 4.5 hodiny bude dceru opatrovat manzel.

moje otazocky su:
1. mozem uzatvorit dve dohody o pracovnej cinnosti?
2. mozem zamestnavatelov poziadat o nestrhavanie preddavku na dane, kedze zarobim 10euro na 60minut, je to sice dokopy viac ako 5000skk, ale rocne to vyjde menej ako ciastka ktoru uvadzaju ako odpocitatelnu?musim davat danove priznanie?
3. budem stale dostavat plny rodicovsky prispevok?
4. a ako to bude s rodicovskym prispevkom od januara 2010, co sa ma zvysit o cca 100eur na mesiac, budem ho nadalej dostavat aj ked budem pracovat tychto 4.5hodiny

velmi pekne dakujem za rady
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Máme pracovníčku prijatú na dohodu o pracovnej činnosti. Teraz v novembri ide na materskú dovolenku. Aké povinnosti okrem odhlásenia zo soc. poisťovne voči nej máme? ďakujem.
0 0
KATIE79 KATIE79

KATIE79 je offline (nepripojený) KATIE79

Dobry den, moze mi niekto napisat, na ktory § sa mam odvolat pri skutocnosti, ze si na danovnika uplatnim celu nezdanitelnu ciastku aj napriek tomu, ze som bola 6 mesiacov na MD a 6 mesiacov na RD?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KATIE79 Pozri príspevok
Dobry den, moze mi niekto napisat, na ktory § sa mam odvolat pri skutocnosti, ze si na danovnika uplatnim celu nezdanitelnu ciastku aj napriek tomu, ze som bola 6 mesiacov na MD a 6 mesiacov na RD?
§ 11.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, mám kamarátku, hovorí že je na materskej teda rodičovský príspevok, ale neviem či platený alebo neplatený, a chcela by ísť pracovať na 4 hod. a dieťa dáva do škôlky tiež na 4 hod. Môže ísť pracovať na DPC? Ale neviem či má platený alebo neplatený rodičovský príspevok. Je aj v tom rozdiel? Prosím poradte mi. Dakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím poradte
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, mám kamarátku, hovorí že je na materskej teda rodičovský príspevok, ale neviem či platený alebo neplatený, a chcela by ísť pracovať na 4 hod. a dieťa dáva do škôlky tiež na 4 hod. Môže ísť pracovať na DPC? Ale neviem či má platený alebo neplatený rodičovský príspevok. Je aj v tom rozdiel? Prosím poradte mi. Dakujem
Môžete mi poradiť ak viete?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Janka, pozrite tu:

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009...k-od-1-1-2010/
0 0
usiko usiko

usiko je offline (nepripojený) usiko

dobry den,

potrebovala by som poradit. Ak 17.9.2010 nastupujem na MD /bude to 6 tyzdnov pred terminom porodu/, mozem uzatvorit dohodu o vykonani prac. cinnosti uz dnes napriklad? Samozrejme v inej firme, nez som zamestnana, a na inu prac. cinnost, nez aku mam v pracovnej zmluve vo firme,kde pracujem. Ide o to, ci mozem pracovat na dohodu aj pocas tej celej doby 6 tyzdnov pred porodom a potom aj po dobu 6 tydnov po porode? alebo vtento cas MUSIM byt proste na PN, a nepracovat vobec, lebo je to nejak ochranna doba pre matku vo vysokom stadiu tehu a tesne po porode, kedy by pracovat nemala?
Pisala som na soc. poistovnu,ale oni s tym nic nemaju,podla nich jednoducho pocas celej doby MD mozem pracovat na dohodu, a zase ekonomka mi vravi, ze sa to v tomto obdobi 12 tyzdnov nesmie.....neviete o nejakomzakone, kde to je? alebo nema niekto prosim fundovanu odpoved? Ide mi o to, aby som nestratila narok na materske v plnej vyske, ako ho mam dostavat....

Dakujem velmi pekne.....
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

DObrý deň
prosím Vás,mamička ktorá je na materskej dovolenke,uzatvorí s novým zamestnávateľom Dohodu o vykonaní práce,má nárok na odpočitateľnú položku na daňovníka?
Teda by podpísala u zamestnávateľa vyhlásenie..
ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tibor1000 Pozri príspevok
DObrý deň
prosím Vás,mamička ktorá je na materskej dovolenke,uzatvorí s novým zamestnávateľom Dohodu o vykonaní práce,má nárok na odpočitateľnú položku na daňovníka?
Teda by podpísala u zamestnávateľa vyhlásenie..
ďakujem
Má.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Tweety Pozri príspevok
Má.
ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tibor1000 Pozri príspevok
DObrý deň
prosím Vás,mamička ktorá je na materskej dovolenke,uzatvorí s novým zamestnávateľom Dohodu o vykonaní práce,má nárok na odpočitateľnú položku na daňovníka?
Teda by podpísala u zamestnávateľa vyhlásenie..
ďakujem
Ak pracovný pomer u "starého" zamestnávatela trvá, musí u neho ukončiť uplatňovanie NČZD.
Vyhlásenie môže mať podpísané len pre jedného zamestnávatela.
1 0
janaanna janaanna

janaanna je offline (nepripojený) janaanna

Ahojte, vela sa tu toho popisalo, ale zakonnik prace sa meni...A ja by som sa rada opytala - v polovici decembra idem na matersku dovolenku, ale s firmou, kde pracujem by som uzavrela dohodu o prac. cinnosti.
1. ake odvody, dane cakaju mna a zamestnavatela?
2. napln prace - musi byt ina ako v PZ?
3. mozem poziadat zamestnavatela o RZD?

dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaanna Pozri príspevok
Ahojte, vela sa tu toho popisalo, ale zakonnik prace sa meni...A ja by som sa rada opytala - v polovici decembra idem na matersku dovolenku, ale s firmou, kde pracujem by som uzavrela dohodu o prac. cinnosti.
1. ake odvody, dane cakaju mna a zamestnavatela? Teba žiadne, zamestnáv. len do SP G a ÚP.
2. napln prace - musi byt ina ako v PZ? Musí
3. mozem poziadat zamestnavatela o RZD? Áno

dakujem
V texte.
0 0
janaanna janaanna

janaanna je offline (nepripojený) janaanna

Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved. Kde sa da najst a dokladovat, ze napln prace musi byt ina?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaanna Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved. Kde sa da najst a dokladovat, ze napln prace musi byt ina?
V ZP.
0 0
janaanna janaanna

janaanna je offline (nepripojený) janaanna

to mi je jasne....a nejaky pragraf?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaanna Pozri príspevok
to mi je jasne....a nejaky pragraf?
§ 223.
0 0
Načítať ďalšie