Zavrieť

Porady

obchodný register

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť aké prílohy sú potrebné,pri zmene sídla spoločnosti,v návrhu zápise zmien do OR? s tym,ze firma sa nachádza v prenajatých priestoroch..je treba aj úplne znenie spoločenskej zmluvy? a súhlas so zriadením sídla musí byť notársky overený alebo stači kópia..aj v ostatných prípadoch, ktoré materiály musia byť originál alebo kópie?ďakujem za pomoc.jana
Usporiadat
vladenl vladenl

vladenl je offline (nepripojený) vladenl

samozrejme, že k návrhu na zápis zmeny sídla nie je potrebné vôbec priložiť úplne znenie spoločenskej zmluvy, respektíve zakladateľskej listiny.
Je dobré odlišovať obchodný register a zbierku listín. Ako píše kolega vyššie, jedno vyhotovenie je potrebné uložiť do zbierky listín, čo ale neznamená, že musí byť prílohou na zápis zmeny. Predloženie do zbierky listín je možné spraviť aj samostatným podaním, ktoré sa nespoplatňuje.

S pozdravom

ps: 2 vyhotovenia (1 do zbierky listín) je potrebné k návrhu priložiť iba v prípade, ak je uvedená listina povinná príloha k návrhu.
0 0
vladenl vladenl

vladenl je offline (nepripojený) vladenl

d3 !Ur3 Pozri príspevok
Nestačí, viď ďalej.

Podľa § 9 ods.4 Zákona o obchodnom registri /530/2003 Z. z. v platnom znení/: Listiny, ktoré sa podľa tohto zákona prikladajú k návrhu na zápis a ukladajú sa do zbierky listín, sa predkladajú v dvoch vyhotoveniach spolu s návrhom na zápis. Ak je v tomto prípade k návrhu na zápis priložená listina v jednom vyhotovení, považuje sa za prílohu návrhu na zápis a neuloží sa do zbierky listín; to neplatí, ak sa listina predkladá elektronickými prostriedkami v elektronickej podobe.

Podľa § 3 ods. 1 tohto zákona:
(1) Zbierka listín obsahuje dokumenty vyhotovené v štátnom jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho jazyka (ďalej len uložené listiny ), ktorými sú:

a) spoločenská zmluva, zakladateľská listina alebo zakladateľská zmluva obchodnej spoločnosti, splnomocnenia na jej uzavretie, notárska zápisnica o konaní ustanovujúceho valného zhromaždenia akciovej spoločnosti alebo rozhodnutie zakladateľov akciovej spoločnosti o jej založení, notárska zápisnica o založení družstva s príslušnými prílohami a stanovy, ak boli vyhotovené; pri ostatných právnických osobách listiny, ktoré upravujú ich založenie, v rozsahu ustanovenom osobitnými predpismi,
b) každá zmena spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny alebo zakladateľskej zmluvy obchodnej spoločnosti, stanov akciovej spoločnosti alebo družstva vrátane rozhodnutia o zmene právnej formy, pri ostatných právnických osobách každá zmena listín upravujúcich ich založenie,
c) úplné znenie dokumentov podľa písmena b) po každej vykonanej zmene.
samozrejme, že k návrhu na zápis zmeny sídla nie je potrebné vôbec priložiť úplne znenie spoločenskej zmluvy, respektíve zakladateľskej listiny.
Je dobré odlišovať obchodný register a zbierku listín. Ako píše kolega vyššie, jedno vyhotovenie je potrebné uložiť do zbierky listín, čo ale neznamená, že musí byť prílohou na zápis zmeny. Predloženie do zbierky listín je možné spraviť aj samostatným podaním, ktoré sa nespoplatňuje.

S pozdravom

ps: 2 vyhotovenia (1 do zbierky listín) je potrebné k návrhu priložiť iba v prípade, ak je uvedená listina povinná príloha k návrhu.
0 0
vladenl vladenl

vladenl je offline (nepripojený) vladenl

samozrejme, že k návrhu na zápis zmeny sídla nie je potrebné vôbec priložiť úplne znenie spoločenskej zmluvy, respektíve zakladateľskej listiny.
Je dobré odlišovať obchodný register a zbierku listín. Ako píše kolega vyššie, jedno vyhotovenie je potrebné uložiť do zbierky listín, čo ale neznamená, že musí byť prílohou na zápis zmeny. Predloženie do zbierky listín je možné spraviť aj samostatným podaním, ktoré sa nespoplatňuje.

S pozdravom

ps: 2 vyhotovenia (1 do zbierky listín) je potrebné k návrhu priložiť iba v prípade, ak je uvedená listina povinná príloha k návrhu.
0 0
belia belia

belia je offline (nepripojený) belia

Dobrý deň, potrebujem poradiť . V jednom verejnom obstarávaní žiadajú originál výpisu z OR nie starší ako 3 mesiace. Znamená to , že sa dá požiadať o nový výpis v OR, alebo čo tým myslia?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Ako môžem získať právne použiteľný výpis z obchodného registra?
Ak máte záujem o výpis, ktorý je verejnou listinou, je potrebné obrátiť sa so žiadosťou o výpis na príslušný súd, ktorý vedie obchodný register t.j. registrový súd(stránkové hodiny).

Kto vedie obchodný register?
Obchodný register vedie okresný súd v sídle krajského súdu, a to pre právnické osoby, ktoré majú svoje sídlo v obvode tohoto krajského súdu. Pre fyzické osoby je príslušný súd podľa miesta podnikania. Ak podnikateľ, ktorý je fyzická osoba, nemá miesto podnikania, je vedený obchodným registrom príslušného súdu podľa jeho miesta bydliska. Zahraničné osoby sa zapisujú na súde príslušnom podľa umiestnenia podniku alebo jeho organizačnej zložky. Súd, ktorý vedie obchodný register sa označuje ako „registrový súd“. Registrové súdy sú:

Okresný súd Banská Bystrica
Okresný súd Bratislava I.
Okresný súd Košice I.
Okresný súd Nitra
Okresný súd Prešov
Okresný súd Trenčín
Okresný súd Trnava
Okresný súd Žilina
Kto môže požiadať o výpis z Obchodného registra?
Verejný charakter obchodného registra oprávňuje každého, aby požiadal registrový súd o úradný výpis bez toho, aby preukazoval právny alebo iný záujem.

Treba za úradný výpis platiť?
Registrový súd vyberá za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra poplatok. Sadzba poplatku je uvedená v sadzobníku, ktorý tvorí prílohu zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a poplatku za výpis z registra trestov v znení neskorších predpisov.
http://www.orsr.sk/about.asp#how
Naposledy upravil Bastian : 07.01.08 at 18:13 Dôvod: doplnenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Samozrejme za poplatok, totiž iba prvý výpis pri zakladaní spoločnosti je zadara.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Bastian Pozri príspevok
Ako môžem získať právne použiteľný výpis z obchodného registra?
Ak máte záujem o výpis, ktorý je verejnou listinou, je potrebné obrátiť sa so žiadosťou o výpis na príslušný súd, ktorý vedie obchodný register t.j. registrový súd(stránkové hodiny).

Kto vedie obchodný register?
Obchodný register vedie okresný súd v sídle krajského súdu, a to pre právnické osoby, ktoré majú svoje sídlo v obvode tohoto krajského súdu. Pre fyzické osoby je príslušný súd podľa miesta podnikania. Ak podnikateľ, ktorý je fyzická osoba, nemá miesto podnikania, je vedený obchodným registrom príslušného súdu podľa jeho miesta bydliska. Zahraničné osoby sa zapisujú na súde príslušnom podľa umiestnenia podniku alebo jeho organizačnej zložky. Súd, ktorý vedie obchodný register sa označuje ako „registrový súd“. Registrové súdy sú:

Okresný súd Banská Bystrica
Okresný súd Bratislava I.
Okresný súd Košice I.
Okresný súd Nitra
Okresný súd Prešov
Okresný súd Trenčín
Okresný súd Trnava
Okresný súd Žilina
Kto môže požiadať o výpis z Obchodného registra?
Verejný charakter obchodného registra oprávňuje každého, aby požiadal registrový súd o úradný výpis bez toho, aby preukazoval právny alebo iný záujem.

Treba za úradný výpis platiť?
Registrový súd vyberá za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra poplatok. Sadzba poplatku je uvedená v sadzobníku, ktorý tvorí prílohu zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch a poplatku za výpis z registra trestov v znení neskorších predpisov.
http://www.orsr.sk/about.asp#how
a pokial uz to notari rozbehali, tak vypisy z obchodneho registra vydavaju uz aj vsetci notari a vobec sa pon uz netreba trepat na obchodny register...
trva to sice den a stoji to 40.- sk za kazdu zacatu stranu
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Belia, ja som sa vcera vecer zaregistrovala na potral.gov.sk a vyziadala som si tam 1vypis z OR. Cela operácia od aktivácie, spravy o prijati a o platobnych podmienkach za vypis trvala 22 min. cena vypisu 10SK. Dnes som zaplatila internetbankingom a čakam na vypis. Poradaci "je pravda, že elektronicky vypis z OR sa da využit na pravne ucely??" udobrite mi tento nazor? Dakujem
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

inak uz notari vedia vydavat vypisy, ktore su verejnymi listinami. je to vo vacsine pripadov lacnejsie (40 sk za kazdu stranu + dph).
trva to zatial sice 4 dni (platba na portal, vyhotovenie, zistenie opravnenosti podpisu), ale potom sa da vytlacit, prisije sa tam dolozka a mate vypis z ktorehokolvek sudu zo SR.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

jozka56 Pozri príspevok
je pravda, že elektronicky vypis z OR sa da využit na pravne ucely
ano, elektronicky vypis je pouzitelny na pravne ucely, len akonahle sa vytlaci (okrem notara, ktory k nemu prida dolozku a je to verejnou listinou), straca tuto vlastnost takze ho musis nosit na usb kluci so sebou.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Dnes som poslal klienta pre Výpis z OR do Nitry, a tam mu bolo povedané, že náš okres bol presťahovaný naspäť do Trenčína. Nie je tomu tak dávno, keď sme boli vysťahovaní z Trenčína do Nitry a teraz zase naspäť (od 1.1.2008).

Takýchto idiotov, ktorí toto vymysleli, by som poslal do gulagu.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Mne je ten doruceny elektr.vypis nanic, neviem ho otvorit.Mozem ist notarke.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

jozka56 Pozri príspevok
Mne je ten doruceny elektr.vypis nanic, neviem ho otvorit.Mozem ist notarke.
1. premenuj si priponu suboru na .zip, v tomto pripade ho otvoris, ale asi nebudes vediet zistit, ci je uplny podpis,
2. stiahni si z internetu program Qsign, s tym ho otvoris a ten spravi vsetko za teba.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

JOSH dakujem, skusim.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

pandorasbox Pozri príspevok
Pozdravujem poraďákov, naštudovala som všetky vaše rady,prosím ešte o pomoc, koľko výtlačkov je treba z jednotlivých dokumentov na podanie na zápis do OR a ktoré dokumenty sa musia overiť pred notárom. Mám nachystanú dokumentáciu na zápis zmien do OR (zmena spoločníka, konateľa, sídla spoločnosti):
1. Dodatok k spoločenskej zmluve
2. Zápisnicu z VZ
3. Zmluvu o prevode obchodného podielu
4. Podpisový vzor konateľa
5. RT konateľa
6. Prehlásenie spoločníka
7. Výpis z LV
8. Prehlásenie vlastníkov nehnuteľnosti
Dúfam, že viac dokumentov nebude treba, alebo hej?
Prosím, keby ste mi pomohli čím skôr...prosím....chcem podať v pondelok!!!
Ďakujem vopred za Vaše cenné rady...prajem príjemné predsilvestrovské odpočívanie
Pozdravujem Vás poraďáci, aj keď mi nik tu neporadil........som podala na zmenu....a už mám aj zmenu zapísanú bez problémov.....
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

pandorasbox Pozri príspevok
Pozdravujem Vás poraďáci, aj keď mi nik tu neporadil........som podala na zmenu....a už mám aj zmenu zapísanú bez problémov.....
nik ti neporadil? pozri sa na sukromne spravy, ved som ti radil.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

josh Pozri príspevok
nik ti neporadil? pozri sa na sukromne spravy, ved som ti radil.
ano..poprosila som Ťa na súkromnej správe, lebo mi bolo jasné už odstupom času, keď ani hláska..ani riadku...ani slovíčka pomoci, že je jediná cesta k tomu, aby mi niekto poradil.....je napísať znalému cez súkromnú správu......odpísal si promtne na prvú otázku.....čo som si nebola istá,,,druhá bola dôležitá....ale dostávam sa k písaniu iba v noci a to Ty už zrejme spinkáš...to bolo dôvodom, že si mi už potom neodpísal.....ale zvládla som to..už viem pomôcť aj ja prípadným zúfalcom, akým som bola aj ja.....ešte raz Ti ďakujem..prajem veľa zdaru
0 0
werty(sk) werty(sk)

werty(sk) je offline (nepripojený) werty(sk)

Ahoj, ako som tak objavil poradu, tak som uz dlhe hodiny prilepeny k studiu jej obsahu
potreboval by som ale schvalenie mojho postupu pri zmene udajov v obchodnom registri pri s.r.o.. Mohli by ste sa na to niekto poziet a rychlo mi odpovedat, ak by mi nieco chybalo? dakujem
Takze potrebujem zmenit nazov spolocnosti, predmet cinnosti, sidlo, spolocnikov a konatelov samozrejme, Doterajsi jediny konatel a spolocnik ostava. Dokumenty mam taketo:
1. zmluva o prevode obchodneho podielu + suhlas jedineho spolocnika s prevodom(podpisuju spolocnik a novy spolocnik, podpisy su overene)
2. zapisnica z valneho zhromazdenia, kde sa spolocnici dohodli o zmene mena, predmetu podnikania, sidla (podpisuje predseda VZ a zapisovatel, neoverene)
3. podpisovy vzor noveho konatela (overene)
4. zmluva o vypozicke bytu, pre ucely sidla spolocnosti (neoverene)
5. uplne znenie spolocenskej zmluvy (2x, podpisuje konatel, overene)
6. zmluva o vykone funkcie (nejde na register)
potrebujem este nieco?
dakujem velmi pekne za kontrolu, najma mam gulas v tom co ma a co nema byt overene (teda podpis overeny notarom)
dakujem este raz
0 0
vladenl vladenl

vladenl je offline (nepripojený) vladenl

len tak kratko...

K postupu:

na OR ti nezapisu nove predmety podnikania - najskor musis ziskat ZL, alebo licenciu,...

pre OR-
vypis z registra trestov pre noveho konatela
0 0
vladenl vladenl

vladenl je offline (nepripojený) vladenl

werty(sk) Pozri príspevok
Ahoj, ako som tak objavil poradu, tak som uz dlhe hodiny prilepeny k studiu jej obsahu
potreboval by som ale schvalenie mojho postupu pri zmene udajov v obchodnom registri pri s.r.o.. Mohli by ste sa na to niekto poziet a rychlo mi odpovedat, ak by mi nieco chybalo? dakujem
Takze potrebujem zmenit nazov spolocnosti, predmet cinnosti, sidlo, spolocnikov a konatelov samozrejme, Doterajsi jediny konatel a spolocnik ostava. Dokumenty mam taketo:
1. zmluva o prevode obchodneho podielu + suhlas jedineho spolocnika s prevodom(podpisuju spolocnik a novy spolocnik, podpisy su overene)
2. zapisnica z valneho zhromazdenia, kde sa spolocnici dohodli o zmene mena, predmetu podnikania, sidla (podpisuje predseda VZ a zapisovatel, neoverene)
3. podpisovy vzor noveho konatela (overene)
4. zmluva o vypozicke bytu, pre ucely sidla spolocnosti (neoverene)
5. uplne znenie spolocenskej zmluvy (2x, podpisuje konatel, overene)
6. zmluva o vykone funkcie (nejde na register)
potrebujem este nieco?
dakujem velmi pekne za kontrolu, najma mam gulas v tom co ma a co nema byt overene (teda podpis overeny notarom)
dakujem este raz
uplne znenie si overovat nemusel, ostatne ok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať