Zavrieť

Porady

Kontrola DPH za 1. a 2. štvrťrok 2005

Klient má daňovú kontrolu pre nadmerný odpočet DPH za 1.q. 2005. Následne po Dú otvoril aj kontrolu za 2. q. 2005, nakoľko tu bolo odpočítanie dane z 1. q od povinnosti za 2.q. Potiaľto je to logické. Dnes si žiadajú aj pracovné zmluvy, prihlášky do poisťovní a mzdy. Kontrola je na DPH, doteraz to nikdy nežiadali, zaujíma ma názor poraďákov, z akého dôvodu sa personalistika a mzdy týkajú DPH, no neviem.

Ďakujem za názory
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

AVO aj ostatní, ktorí ste sa do tejto debaty zapojili, veľmi ďakujem za pomoc a vaše názory. Spokojne môžem konštatovať, že ešte to nie je v tomto štáte také hrozné, že ešte má človek možnosť úspešne sa obhájiť. Moje argumenty v podstate rovnaké ako uviedol AVO padli na úrodnú pôdu a všetko sa dalo na poriadok. Štátny rozpočet sme neukrátili a rozdiel dane dopočítanej správcom bol 0,- Sk.
Ďakujem za "slová do bitky"!
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ermon
AVO aj ostatní, ktorí ste sa do tejto debaty zapojili, veľmi ďakujem za pomoc a vaše názory. Spokojne môžem konštatovať, že ešte to nie je v tomto štáte také hrozné, že ešte má človek možnosť úspešne sa obhájiť. Moje argumenty v podstate rovnaké ako uviedol AVO padli na úrodnú pôdu a všetko sa dalo na poriadok. Štátny rozpočet sme neukrátili a rozdiel dane dopočítanej správcom bol 0,- Sk.
Ďakujem za "slová do bitky"!
Aj ja som tej zásady, že treba bojovať i keď diplomaticky. Človek nikdy nevie, čo všetko za tým môže byť. § sú § a nemusia vždy postačiť!

Teším sa s Tebou, je to dobrá skúsenosť pre ostatných.


Hela
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

Rada by som prispela svojím názorom: svojho času Správa finančnej kontroly MF SR svojím pracovníkom vystavovala poverenie....v ktorom bolo špecifikované č o budú kontrolovať ...(etc.)
Myslím, že niečo podobné by mali mať i daňoví kontrolóri!!!!!!!!!!
Pa,
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ermon
AVO aj ostatní, ktorí ste sa do tejto debaty zapojili, veľmi ďakujem za pomoc a vaše názory. Spokojne môžem konštatovať, že ešte to nie je v tomto štáte také hrozné, že ešte má človek možnosť úspešne sa obhájiť. Moje argumenty v podstate rovnaké ako uviedol AVO padli na úrodnú pôdu a všetko sa dalo na poriadok. Štátny rozpočet sme neukrátili a rozdiel dane dopočítanej správcom bol 0,- Sk.
Ďakujem za "slová do bitky"!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to Idiotka :
ak bude husacina, prídeš? A dáš si tento nick na tričko?
bude SRANDA.............. nič v zlom.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Idiotka
Rada by som prispela svojím názorom: svojho času Správa finančnej kontroly MF SR svojím pracovníkom vystavovala poverenie....v ktorom bolo špecifikované č o budú kontrolovať ...(etc.)
Myslím, že niečo podobné by mali mať i daňoví kontrolóri!!!!!!!!!!
Pa,
Správa finančnej kontroly nemohla robiť klasickú daňovú kontrolu. Oni išli len za určitým cieľom, preto mali presnú špecifikáciu toho, čo budú kontrolovať.
0 0
Idiotka Idiotka

Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

Nick Idiotka presne zodpovedá (niekedy) mojim pocitom pri čítaní sl. legislatívy a na tričko si ho pokojne nechám spravi....
Husacinu, žiaž, nejem, i keď je vraj dobrá...
Idiotka zdraví všetkých z Porady.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Tak som tu opäť s úžasnou správou o kontrole DPH!!! Tečú mi nervy, tak ma vopred ospravedlňte, ak sa nevyjadrím tak, ako sa patrí. Klient dostal kontrolu na rok 2004, kontrolórky si zobrali pár dokladov na dožiadanie z miestne príslušného DU. U jedného dodávateľa sa zistilo, že neodvádzal DPH, nepodával DP, a preto DU mu zrušila registráciu na DPH v januári 2005! Ale keďže dotyčný dobrák DPH neodvádzal, žiada DU od nás túto DPH, vyčíslila nedoplatok (za celý rok vyše pol milióna!!!), začne vyrubovacie konanie a predpokladám, že nabehnú nemalé sankcie. A teraz mi, baby, chlapi poraďte, ako to mám urobiť, aby som každý mesiac k 25. vedela, či všetci moji dodávatelia si splnili daňovú povinnosť, aby som si mohla uplatniť odpočet!!! Ja som vyvedená z miery! Tak všetky zákonné náležitosti som splnila, mám platný daňový doklad so všetkými náležitosťami, dodávateľ registrovaný na DPH, tovar prešiel a tiež aj platba = prečo mám ja doplatiť na to, že existuje dobrák, čo nepodá DP a nezaplatí daň štátu, aj keď ju odo mňa dostal? Tak ja ju zaplatím jemu, z predaja tovaru a ešte tretí krát namiesto neho aj daňovému úradu?! To kde sme, prosím Vás???!!! Tak som sa proti protokolu odvolala, zniesla som námietku, vytkla som všetky tieto veci a som bohovsky zvedavá, ako sa to vyvŕbi.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Marianna 01 , napíš na základe čoho žiadajú vrátiť tú DPH presne, lebo toto sa mi zdá naozaj silná káva...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Výraz "silná káva" sa mi zdá ako slabá káva, to je vyslovene protiprávne konanie štátneho orgánu !!!! Žeň to kľudne do Štrassburgu, ale to len na odľahčenie.
Treba naozaj chladnú hlavu, a jasne sformulovať, o čo ide, a na základe čoho tak konajú. Sme s tebou, nedaj sa !!!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Skutočne neuveriteľné. Skús nám zacitovať z protokolu o výsledku daňovej kontroly, aby sme vedeli podľa akého paragrafu atď. Toto som ešte nepočula. Ale asi som ešte veľa toho nepočula. Tiež som bola šokovaná - viď príspevky vyššie - ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Ja už vám mám pocit, že jednoducho skúšajú, či sa daňový poplatník dá alebo nedá "oblafnúť" ak to slovo nie je moc silné.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Som z toho paf... - je to neuveriteľné, daj prosím Ťa určite vedieť keď to celé skončí, ako si dopadla..., nemôžeš dať vedieť v akom meste??

***********************

držím Ti palce a verím v spravodlivosť - zákonov?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
V piatok mám kontrólu DPH u jedného klienta..spýtam sa ich!
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

prepokladam ze no ak si si uplatnovala dph z faktur od neplatitela nemas narok na odpocet a on ako tvoj dodavatel v tom obdobi ako neplatitel dph, ktorý vystavoval doklady s dph ma povinnost tuto dan statu odviest
asi sa stale treba v nasom state istit ci je obchodny partner je platitel dph
asi som ta nepotesila
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

To: Martinapo77
Práveže si uplatňovala od platiteľa DPH, len on túto daň neodvádzal štátu
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Spýtala som sa na tento problém a daňáci mi to potvrdili, že je to nespravodlivé, ale musíte tú daň zaplatiť!..Neviem ako mám zisťovať, či dodávatelia odvádzajú DPH u všetkých to nikto nevie Vraj sa to stalo v jednej firme..a museli to zaplatiť
Nuž učíme sa celý život a o prekvapenia nie je núdza.

A ak by nebol po určitom čase plátca, to si je povinný každý odberateľ overiť, taktiež ju musí aj v tomto prípade vrátiť.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Može ísť o § 69 ods. 10 z. DPH.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

slimak
Može ísť o § 69 ods. 10 z. DPH.
par. 69
(10) Platiteľ, ktorému bol dodaný tovar alebo služba v tuzemsku, ručí spoločne a nerozdielne za daň z predchádzajúceho stupňa uvedenú na faktúre, ak vyhotoviteľ faktúry vykázanú daň úmyselne nezaplatil alebo úmyselne sa stal neschopným zaplatiť daň a platiteľ pri uzavretí zmluvy mal o tom vedomosť.

Ale tej vedomosti celkom nerozumiem. Ako sa to dá dokázať?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ermon
Ale tej vedomosti celkom nerozumiem. Ako sa to dá dokázať?
No mám za to, že tu sa do dôkaznej núdze dostáva daňový subjekt, nakoľko daňový úrad vie preukázať "vedomé nezaplatenie dane".
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ahojte všetci, ospravedlňujem sa za oneskorenú reakciu, musela som si ísť liečiť nervy na dovolenku . Ale vážne, bola som preč, takže teraz veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí mi držia palce. Neviem vám citovať z protokolu, nemám ho pri sebe, ale pozriem sa na to a ešte vám to napíšem. Mali ste tu väčšinou pravdu, a vidím, že vám to vyrazilo dych rovnako, ako mne. Zatiaľ daňováci mlčia, uvidíme, čo pekné na mňa zas vymyslia. Ale také odvolanie, aké som im napísala...! Som zvedavá, ako mi chcú dokázať, že moji klienti umýselne neodviedli daň za dodávateľa!!! To sa teda na to pozriem! Tak zaplatia dodávateľovi sumu s DPH, odvedú DPH pri predaji tovaru a ešte raz ju odvedú za dodávateľa?! Tak ak toto dokážu, že je to v rámci zákona, osobne pôjdem za p. Miklošom, vezmem najhrubšiu zbierku zákonov akú nájdem a otrieskam mu ju o hlavu!!! Veď je to taký nezmysel, že keby to krava zožrala, tak s prepáčením zdochne! Aké logické, že? Zas sa dostávam do varu, ale keď si na to spomeniem.... Mimochodom, ide o Trnavu. Majte sa tam na pozore!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať