Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Špeciálne si treba dať pozor na vyplnenie riadkov 26 a 28 - aby ste správne chápali, kam a ako zapísať výsledok RZZP za rok 2005. Viď príklady v DRAKovi: http://www.porada.sk/t50296-rocne-zu...-priklady.html
0 0
janina51 janina51

janina51 je offline (nepripojený) janina51

Zdravím všetkých poraďákov,
Pri vyplnani listu SB r. B07 nieviem či mám uviesť sumu z r. 59 alebo z riadku 67 daňového priznania - /čiastkový základ §6 som zvyšovala o nepreinvestovanú stratu z predchádzajúcich období/
janina
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Konateľ firmy celý rok 2006, ktorému bola vyplácaná odmena za výkon funkcie konateľa vo výške 5000 Sk za mesiace 1 - 11 a v decembri 60 000. Pri vystavení dokladu bude v IV. oddieli na riadkoch minimálny základ uvedená v mesiacoch 1 - 11 suma 5000 a v decembri suma 6 900 ? môže konateľ v roku 2006 požiadať o vykonanie RZZP zamestnávateľa (i keď nemal uzatvorenú pracovnú zmluvu) ?
ďakujem
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Fronco Pozri príspevok
Konateľ firmy celý rok 2006, ktorému bola vyplácaná odmena za výkon funkcie konateľa vo výške 5000 Sk za mesiace 1 - 11 a v decembri 60 000. Pri vystavení dokladu bude v IV. oddieli na riadkoch minimálny základ uvedená v mesiacoch 1 - 11 suma 5000 a v decembri suma 6 900 ? môže konateľ v roku 2006 požiadať o vykonanie RZZP zamestnávateľa (i keď nemal uzatvorenú pracovnú zmluvu) ?
ďakujem
Odd.IV sa vyplňa v prípade keď by bol poistencom štátu podľa § 11 odst.8,
RZZP si musí urobiť sám.
Naposledy upravil liduska : 18.04.07 at 16:03
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Fronco Pozri príspevok
Konateľ firmy celý rok 2006, ktorému bola vyplácaná odmena za výkon funkcie konateľa vo výške 5000 Sk za mesiace 1 - 11 a v decembri 60 000. Pri vystavení dokladu bude v IV. oddieli na riadkoch minimálny základ uvedená v mesiacoch 1 - 11 suma 5000 a v decembri suma 6 900 ? môže konateľ v roku 2006 požiadať o vykonanie RZZP zamestnávateľa (i keď nemal uzatvorenú pracovnú zmluvu) ?
ďakujem
Minimálny základ konateľa je 0, t.j. vo všetkých mesiacoch bude mať v stĺpci minimálny základ 0. Môže požiadať zamestnávateľa, tak ako bežný zamestnanec, t.j. ak nebol SZČO, samoplatiteľ a pod.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

liduska Pozri príspevok
Odd.IV sa vyplňa v prípade keď by bol poistencom štátu podľa § 11 odst.8,
RZZP si musí urobiť sám.
Nie, oddiel IV. potvrdenia (Dokladu o príjme a preddavkoch...) sa vypĺňa u každého zamestnanca.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

pochopila som:-) myslela som oddiel IV na Doklade, tam by mali byť min. VZ po 5000 a ten posledný 6900 alebo sa mýlim
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Fronco Pozri príspevok
pochopila som:-) myslela som oddiel IV na Doklade, tam by mali byť min. VZ po 5000 a ten posledný 6900 alebo sa mýlim
Pozri moju odpoveď v príspevku 176. Nemám čo dodať.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Aha, už mi zaplo, asi mi stojí dnes niekto na kábli, tá 0 tam bude preto, že ... Na účely zákona OZP sa pojmom minimálny základ zamestnanca ..., ale Minimálny základ zamestnanca podľa § 11 ods. 3 písm. d) až l) nie je určený ? ďakujem za trpezlivosť
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Podľa poučenia k dokladu stiahnutého z www.rzzp.sk ako dôvod sa uvádza „o“, ak za zamestnanca platí poistné štát podľa § 11 ods. 8 písm. o zákona. To znamená za obdobia, kedy zamestnanec .....
- poberal nemocenské, ošetrovné alebo materské .....
- ošetroval osobu .....
- je naďalej dočasne práceneschopný ...
- poberal náhradu príjmu podľa zákona č.462/2004 Z.z. o náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Uvádza sa „u“, ak za zamestnanca platí poistné štát podľa § 11 ods. 8 písm. u) zákona. To znamená za obdobia, kedy zamestnancovi zamestnávateľ poskytoval náhradu služobného platu policajta a služobného príjmu profesionálneho vojaka podľa osobitného predpisu.
Viem že minulý rok sme vyznačili v doklade písmenko "U", ak zamestnanec poberal prvých 10 dní náhradu pri dočasnej PN a potom písmenko "O" ak pokračoval v PN a poberal nemocenské, chcem sa len uistiť, či teraz to bude tak, že či pri poberaní náhrady za prvých 10 dní a potom pri poberaní nemocenského počas ďalších dní, to bude v doklade vyznančené len pod jedným písmenkom a to pod "O"
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, v zákone to bolo zmenené, náhrada príjmu bežného zamestnanca (nie vojaka a policajta) bola presunutá do písm.o), takže celá práceneschopnosť sa teraz uvádza v jednom riadku s písmenom O.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Janka študovala som ešte všeobecné poučenie k RZZP a v časti ohľadom min.VZ v bode 5 písm. f) je uvedené, že sumy uvedené v písmenách a) až d) sa krátia o časť zodpovedajúcu neospravedlnenej neprítomnosti v práci zamestnanca a o časť, zodpovedajúcu neprítomnosti v práci z dôvodu výkonu trestu odňatia slobody alebo výkonu väzby, ale podľa zákona by sa predsa min. VZ nemal krátiť o o časť zodpovedajúcu neospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca ? nie je tam chyba ?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Fronco Pozri príspevok
Janka študovala som ešte všeobecné poučenie k RZZP a v časti ohľadom min.VZ v bode 5 písm. f) je uvedené, že sumy uvedené v písmenách a) až d) sa krátia o časť zodpovedajúcu neospravedlnenej neprítomnosti v práci zamestnanca a o časť, zodpovedajúcu neprítomnosti v práci z dôvodu výkonu trestu odňatia slobody alebo výkonu väzby, ale podľa zákona by sa predsa min. VZ nemal krátiť o o časť zodpovedajúcu neospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca ? nie je tam chyba ?
VZ z dôvodu neospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci sa nekráti mesačne, pri odvodoch. Avšak v RZZP uvedieš skutočný VZ, ktátený o čas neprítomnosti, a ak jeho VZ za celý rok bude vyšší ako minimálny, t.j. 82800,-, tak sa vlastne poistné zaplatené zamestnancom aj zamestnávateľom počas neospravedlnenej neprítomnosti v práci obidvom vráti.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Prosím o radu. Vyplňam tlačivo RZZP B na www.rzzp.sk a v riadku 54 chcem uviesť daň 14% a stále mi tam naskakuje červeným pole je určené len na čítanie. Poraďte mi ako tam doplniť ten správny výraz, lebo mi celá suma vychádza tým pádom zle. Kde robím chybu ???
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

jankasm Pozri príspevok
VZ z dôvodu neospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci sa nekráti mesačne, pri odvodoch. Avšak v RZZP uvedieš skutočný VZ, ktátený o čas neprítomnosti, a ak jeho VZ za celý rok bude vyšší ako minimálny, t.j. 82800,-, tak sa vlastne poistné zaplatené zamestnancom aj zamestnávateľom počas neospravedlnenej neprítomnosti v práci obidvom vráti.
ok ale prečo potom v liste XA sa pri vypĺňaní oddielu III. minimálnych základov uvádza, že:
Položka č. A21 - vypĺňa sa len v prípade, že suma v p. A13 je menšia ako 82800 Sk. Uvádza sa minimálny základ zamestnanca podľa § 13 ods. 15 a 16 zákona ako zamestnancovi prislúchajúca minimálna mzda podľa zákona č. 90/1996 Z. z. o minimálnej mzde. Za mesiace január až december sa minimálny základ zamestnanca nekráti o časť zodpovedajúcu neospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca a poskytnutému pracovnému voľnu bez náhrady mzdy podľa osobitného predpisu alebo poskytnutému služobnému voľnu bez nároku na plat alebo služobný príjem podľa osobitného predpisu, okrem pracovného voľna, ktoré je zamestnávateľ povinný zamestnancovi poskytnúť.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Ježko Pozri príspevok
Prosím o radu. Vyplňam tlačivo RZZP B na www.rzzp.sk a v riadku 54 chcem uviesť daň 14% a stále mi tam naskakuje červeným pole je určené len na čítanie. Poraďte mi ako tam doplniť ten správny výraz, lebo mi celá suma vychádza tým pádom zle. Kde robím chybu ???
Treba sa vrátiť na prvú stranu a vyplniť riadok 04(zakrížikovať) , či osoba bola so zdravotným postihnutím, alebo nie. Potom sa do kolonky samé "prepašujú" príslušné percentá, buď 14% alebo 7%
0 0
janina51 janina51

janina51 je offline (nepripojený) janina51

janina51 Pozri príspevok
Zdravím všetkých poraďákov,
Pri vyplnani listu SB r. B07 nieviem či mám uviesť sumu z r. 59 alebo z riadku 67 daňového priznania - /čiastkový základ §6 som zvyšovala o nepreinvestovanú stratu z predchádzajúcich období/
janina
prosím poradte
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

ola Pozri príspevok
Treba sa vrátiť na prvú stranu a vyplniť riadok 04(zakrížikovať) , či osoba bola so zdravotným postihnutím, alebo nie. Potom sa do kolonky samé "prepašujú" príslušné percentá, buď 14% alebo 7%
Veľká vďaka za ochotu, si zlatá, že si mi pomohla...pekný deň... ...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
janina: do p.27 ide v zásade suma z r.42 alebo 43 DP typ B, upravená o príjem z prenájmu a príjem z osobnej asistencie.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Pán Mihál, príklady na vypĺňanie RZZP, ktoré ste tu zverejnili minulý rok zostávajú nezmenené? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať