Zavrieť

Porady

DPH pri nákupe motocykla

Chcem poprosiť o radu pri uplatnení odpočtu DPH pri nákupe motocykla. Je nárok na odpočet alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Motocykel nie je uvedený v § 49 ods. 7 zákona o DPH medzi tovarmi, pri ktorých nemožno odpočítať daň. Ak slúži na podnikanie, resp. v súvislosti s podnikaním - podľa mňa je nárok na odpočet.
    Naposledy upravil andrej_rv : 16.11.05 at 08:21

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Áno je nárok na odpočet DPH.

    Daň z motorových vozidiel ( cestná daň) sa za motorku neplatí.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    To je pravda, že bolo, ale príspevkov je väčšinou strašne veľa a trvá dlho kým sa človek dostane na koreň veci. A nie každý má čas.
    To ja len tak na okraj, lebo občas sa ocitnem v podobnej situácii:-) Pekný deň

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Preto tí, ktorí vedia o téme pridávajú linky. Tiež sa nám nechce vypisovať 2x to isté. To tiež len tak na okraj. :-)

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Ale niektoré veci sú staré ( toto nie) keď je posledný príspevok z roku 2004 tak si nevieš či to platí alebo nie. Aj ja som niekedy v podobnej situácii.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Heleč
    Ale niektoré veci sú staré ( toto nie) keď je posledný príspevok z roku 2004 tak si nevieš či to platí alebo nie. Aj ja som niekedy v podobnej situácii.
    Preto som uviedla ... tí, ktorí vedia o téme. A nakoľko som vedela, tak som ho pridala.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Karina
    To je pravda, že bolo, ale príspevkov je väčšinou strašne veľa a trvá dlho kým sa človek dostane na koreň veci. A nie každý má čas.
    To ja len tak na okraj, lebo občas sa ocitnem v podobnej situácii:-) Pekný deň
    Karinka, v dnešnej dobe väčšina nemá čas. Najskôr sa treba trošku "pohrabať" v PORADE a mrknúť na tento link:
    http://www.porada.sk/showthread-t_28...t_Etiketa.html

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    dumap
    Chcem poprosiť o radu pri uplatnení odpočtu DPH pri nákupe motocykla. Je nárok na odpočet alebo nie?
    Ak máš motocykel zaradený do podnikania, máš samozrejme nárok na odpočet DPH. Robím pre podnikateľa účtovníctvo a taktiež sme uplatnili DPH pri nákupe jeho motocykla. Je pravdou, že hneď nato prišla kontrola z Daňového úradu, ale všetko bolo v poriadku. Z toho dedukujem, že v danom prípade je odpočet možný.

    DPH pri nákupe motocykla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.