Zavrieť

Porady

neplatené voľňo a PN

ahojte, potrebovala by som poradit,
ak je u nas zamestnanec od 8.6.2005 a teraz v novembri cerpal NV od 22.11 do 25.11. a 28-ho nastupil na DPN, zacina mu po NV nove rozhodujuce obdobie?? prvy krat som sa s takymto niecim stretla...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Áno, nové rozhodujúce obdobie od 26. do 27.11.. Keďže asi nepracoval a nemal VZ, treba počítať pravdepodobný DVZ podľa §57 zákona o SP.

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    este by som sa chcela opytat..
    PN trvala od 28.11. do 2.12 takze socialnej poistovni som nic nenahlasovala. Je to ale pracovny uraz, ani tak nemam nic nahlasovat????
    Kopiu záznamu o uraze mam zaslat na konci mesiaca do zdravotnej a na inšpektorát prace???

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    mmia
    este by som sa chcela opytat..
    PN trvala od 28.11. do 2.12 takze socialnej poistovni som nic nenahlasovala. Je to ale pracovny uraz, ani tak nemam nic nahlasovat????
    Kopiu záznamu o uraze mam zaslat na konci mesiaca do zdravotnej a na inšpektorát prace???
    Dúfam, že ti toto pomôže
    Re: Pracovný úraz

    --------------------------------------------------------------------------------

    Je treba vypísať Záznam o úraze, kde bude popísané, ako, kedy, kde úraz vznikol, svedkovia, potvrdenie lekára. To pošli na inšp.práce a na zdravotku. Zo stránky soc.poist. si stiahni tlačivá pre sociálku, myslím, že sa to volá Oznámenie poistnej udalosti.
    Po zasadnutí škodovej komisie sa na sociálku posiela aj Záznam z komisie.

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    Jura
    Dúfam, že ti toto pomôže
    Re: Pracovný úraz

    --------------------------------------------------------------------------------

    Je treba vypísať Záznam o úraze, kde bude popísané, ako, kedy, kde úraz vznikol, svedkovia, potvrdenie lekára. To pošli na inšp.práce a na zdravotku. Zo stránky soc.poist. si stiahni tlačivá pre sociálku, myslím, že sa to volá Oznámenie poistnej udalosti.
    Po zasadnutí škodovej komisie sa na sociálku posiela aj Záznam z komisie.
    to vsetko som urobila ked som mala pracovny uraz, ktory trval viac ako desat dni.... ale tento trval iba pät dni ... aj tak to treba odoslat do socialnej poistovne? Ak ano mala by som do SP odoslat aj tlacivo od lekara II., a potvrdenie o prijme???

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Treba to, aj keď trval úraz len 5 dní. Podľa mňa treba aj potvrdenie o príjme, keďže od 1. dňa práceneschopnosti má nárok na úrazový príplatok.

    wisperka je offline (nepripojený) wisperka

    wisperka
    Ahojte. Potrebuje surnu pomoc s výpočtom PN. Zamestananec bol na PN od 5.11. - 27.11. bol riadne zahlasený. Predchádzajuci rok nebol ani jeden den praceneschopný. Jeho HM za minulý rok bola 120000,- sk. a teraz jeho mesačná mzda je 10000,- Sk. Ako treba spravne vypočítat jeho HM v decembri. kolko mu prepláca zamestnavatel na tých 10 dni
    prosim o pomoc...dakujem

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    wisperka
    Ahojte. Potrebuje surnu pomoc s výpočtom PN. Zamestananec bol na PN od 5.11. - 27.11. bol riadne zahlasený. Predchádzajuci rok nebol ani jeden den praceneschopný. Jeho HM za minulý rok bola 120000,- sk. a teraz jeho mesačná mzda je 10000,- Sk. Ako treba spravne vypočítat jeho HM v decembri. kolko mu prepláca zamestnavatel na tých 10 dni
    prosim o pomoc...dakujem
    Už som ti odpovedal v inom príspevku. Nabudúce nepíš viacnásobné príspevky k tej istej veci - určite si to niekto všimne aj tak.

    mmia je offline (nepripojený) mmia

    mmia
    somij
    Áno, nové rozhodujúce obdobie od 26. do 27.11.. Keďže asi nepracoval a nemal VZ, treba počítať pravdepodobný DVZ podľa §57 zákona o SP.
    este by som sa len pre istotu opytala..
    na tlacive potvrdenia prijmu vyplanim iba kolonku "november" - pravdepodobny VZ, skorsie mesiace pred NV nevyplnujem?
    Ď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.