Zavrieť

Porady

Prihlasovanie a odhlasovanie v socialnej poistovni

Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
Usporiadat
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Ruzickova
Dobrý den, prosím Vás ako to je s prihlasovaním do Soc.poistovne.Prihlasujem zamestnanca den pred nástupom a odhlasujem max.den po rozviazaní prac.pomeru? To sa týka soc.poistovne alebo aj zdravotných poistovní.Dakujem
V praxi to bolo tak, že zamestnanca bolo treba prihlásiť a odhlásiť do 8 dní od vzniku skutočnosti. To sa týkalo aj Sociálnej aj zdrav. poisťovne. Tak to bolo doteraz. Avšak po 1.4. podľa môjho názoru je potrebné prihlásiť zamestnanca v deň nástupu, a odhlásiť ho v deň výstupu alebo hneď nasledujúci deň. Ja si netrúfam prihlásiť zamestnanca o deň skôr ako nastúpi do práce, lebo čo ak nenastúpi?- už sa mi to tak stalo! Potom treba zase robiť storno... a je s tým kopa práce.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Súhlasím s Ruzickova. Podľa zákona, ktorý má platiť do 1.4. treba prihlásiť pred začatím výkonu práce. Teda ak zamestnancovi o 8,00 hod začína zmena, prihlásiť ho môžete o 7,55 hod. . Deň pred tým, sa mi tiež zdá nebezpečné. Prihlasovať treba aj dohody. Čo sa týka zdravotných poisťovní, tam sa zákon nemenil. Prihlásiť sa má zamestnanec sám do 8 dní. Vyzerá to ale tak, že od 1.7.2005 za to zmení a bude prihlasovať zamestnávateľ. Uvidíme.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Aj ja som počula,že vraj to stačí tak ako píše Somij napr. o 7.55 a dá sa to aj SMS správou na sociálnu poisťovňu ale si neviem potom predstaviť ako to "zdokladujem", že som to urobila pred začiatkom výkonu práce. To si mám uchovať niekde tie SMS správy? A ako? Alebo keď pobežím na socku s prihláškou, to mi ju prevezmú a na kópiu mi tam napíšu čas prevzatia? Neviete niekto či niekde nevyšlo nejaké usmernenie k tomuto?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Evaman
Aj ja som počula,že vraj to stačí tak ako píše Somij napr. o 7.55 a dá sa to aj SMS správou na sociálnu poisťovňu ale si neviem potom predstaviť ako to "zdokladujem", že som to urobila pred začiatkom výkonu práce. To si mám uchovať niekde tie SMS správy? A ako? Alebo keď pobežím na socku s prihláškou, to mi ju prevezmú a na kópiu mi tam napíšu čas prevzatia? Neviete niekto či niekde nevyšlo nejaké usmernenie k tomuto?
Ani sami nevedia.Minulý týždeň som sa bola spýtať.Tento týždeň by vraj mali zverejniť viac. Treba sa nám tam zastaviť a pozisťovať. Teda aspoň v našom meste. Čo mi povedali, že nástup do práce treba deň pred začatím PP a odhlásiť deň po skončení. Nahlásiť aj DOHODY. Za oneskorenie budú sankcie !!!
Pekný posviatočný deň prajem.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Evaman
Aj ja som počula,že vraj to stačí tak ako píše Somij napr. o 7.55 a dá sa to aj SMS správou na sociálnu poisťovňu ale si neviem potom predstaviť ako to "zdokladujem", že som to urobila pred začiatkom výkonu práce. To si mám uchovať niekde tie SMS správy? A ako? Alebo keď pobežím na socku s prihláškou, to mi ju prevezmú a na kópiu mi tam napíšu čas prevzatia? Neviete niekto či niekde nevyšlo nejaké usmernenie k tomuto?
ešte keby tak pobočky sociálnej poisťovne otvorili pred 8.00 hod...v blave sú pre širokú verejnosť k dispozícii od 8- do 14.oo hod...tomu vravím služba národu...zistil už niekto číslo na podávanie SMS? nezistil...vie niekto, kam faxovať?ja nie...vraj by zarábali len na faxové rolky...a ako mám poslať prihlášku mailom? v excelovej tabuľke im to stačí?alebo už má každý k dispozícii adobe ktorý funguje? a vôbec...celé je to na...už sa teším ako všetka jedna miestnosť na zahradníckej ulici zasa bude praskať vo švíkoch...je to celé neúcta k ľuďom...nie sú zriadení oni pre nás, ale nás si vymysleli pre plnenie svojich huncútstiev...
0 0
Zuzanečka Zuzanečka

Zuzanečka je offline (nepripojený) Zuzanečka

Je to tak, že prihlásiť treba najneskôr deň pred nástupom a dohody.
SMS-ky sú tiež platné, ale treba po odoslaní sms-ky do troch dní predložiť aj nahlašku na socialku. Inac sms-ka nebude akceptovaná.
Odhlasiť treba deň po skončení PP.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zuzanečka
Je to tak, že prihlásiť treba najneskôr deň pred nástupom a dohody.
musím prihlásiť zamestnanca na DVP, keď ju robí priebežne podľa potreby zamestnávateľa počas roka, čiže napr. 1 mesiac robí a 2. mesiac nerobí ?
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

nám už dala sociálka čísla SMS:0908247104,0908247097,
Mail: praca@socpoist.sk
FAX: + 421 2 5924 8865, +421 2 5924 8723
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

buba
nám už dala sociálka čísla SMS:0908247104,0908247097,
Mail: praca@socpoist.sk
FAX: + 421 2 5924 8865, +421 2 5924 8723
Vie niekto, či sú tieto čísla sú jednotné pre celú SR? Podľa predvoľby fax. číslo je do BA. Takže z akéhokoľvek kúta Slovenksa treba faxovať na toto číslo?
0 0
jana.h jana.h

jana.h je offline (nepripojený) jana.h

tie cisla su pre celu SR. tak to aspon nam povedali na socialnej poistovni. smsky a maily sa posielaju do BA a original tlaciva na najblizsiu socialnu poistovnu do 3 dni. a pri dohodach sa posielaju len smsky alebo email. tlaciva sa neposielaju
0 0
riki riki

riki je offline (nepripojený) riki

Ahojte, to prihlasovanie dohodárom platí od toho 01.04.2005? Pred týmto dátumom, dúfam žiadna prihlasovacia povinnosť dohodárou nebola. Majte sa. Prajem pekný deň.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

riki
Ahojte, to prihlasovanie dohodárom platí od toho 01.04.2005? Pred týmto dátumom, dúfam žiadna prihlasovacia povinnosť dohodárou nebola. Majte sa. Prajem pekný deň.
Pred týmto dátumom žiadna prihlasovacia povinnosť dohodárov nebola, ale predchvíľou som volala na Soc.pois. a vraveli mi, že treba všetkých starých dohodárov (kt. u nás ešte robia) prihlásiť spätne. Ešte mi vraveli, že aj pre dohodárov treba dať registračný list a hore do pravého rohu dopísať, že je to DVP. Takže nie iba tel., či SMS, ale tlačivo.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
H.B.
Pred týmto dátumom žiadna prihlasovacia povinnosť dohodárov nebola, ale predchvíľou som volala na Soc.pois. a vraveli mi, že treba všetkých starých dohodárov (kt. u nás ešte robia) prihlásiť spätne. Ešte mi vraveli, že aj pre dohodárov treba dať registračný list a hore do pravého rohu dopísať, že je to DVP. Takže nie iba tel., či SMS, ale tlačivo.
kak abyknavjenno, koľko pobočiek toľko výkladov a variánt jedného blbého zákona
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Priložím polienko do ohníka zloby voči Sociálke - sľubovali, že rozbehnú cez EZU možnosť zasielania prihlášok (tj. tak, ako sa dajú zasielať mesačné výkazy, budú sa dať zasielať aj Registračné listy FO)

- ale nič sa nedeje, nič "nevidím" ani na elektronickej podateľni (https://podatelna.socpoist.sk/ezu.jsp) a ani na testovacej stránke podateľne (http://test.socpoist.sk/ezu.jsp)

...a pritom to v našom softe už máme zapracované, ale nemáme možnosť to ani odskúšať...
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

Jozef Mihál
Priložím polienko do ohníka zloby voči Sociálke - sľubovali, že rozbehnú cez EZU možnosť zasielania prihlášok (tj. tak, ako sa dajú zasielať mesačné výkazy, budú sa dať zasielať aj Registračné listy FO)

- ale nič sa nedeje, nič "nevidím" ani na elektronickej podateľni (https://podatelna.socpoist.sk/ezu.jsp) a ani na testovacej stránke podateľne (http://test.socpoist.sk/ezu.jsp)

...a pritom to v našom softe už máme zapracované, ale nemáme možnosť to ani odskúšať...
7.4.2005 je stretnutie pracovníkov SP a tvorcov mzdových SW, tak dúfajme že sa dozvieme niečo nové aj v tejto otázke.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Uvidíme sa?

Inak povedané, urobíme kafčotreff Poradcov a súčasne "tvorcov mzdových SW" na Nevädzovej?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
blondy
V praxi to bolo tak, že zamestnanca bolo treba prihlásiť a odhlásiť do 8 dní od vzniku skutočnosti. To sa týkalo aj Sociálnej aj zdrav. poisťovne. Tak to bolo doteraz. Avšak po 1.4. podľa môjho názoru je potrebné prihlásiť zamestnanca v deň nástupu, a odhlásiť ho v deň výstupu alebo hneď nasledujúci deň. Ja si netrúfam prihlásiť zamestnanca o deň skôr ako nastúpi do práce, lebo čo ak nenastúpi?- už sa mi to tak stalo! Potom treba zase robiť storno... a je s tým kopa práce.
Súhlasím, myslím že stačí zamestnanca prihlásiť v deň nástupu a to formálne tak, aby to bolo aspoň sekundu pred oficiálnym začiatkom jeho činnosti.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
buba
nám už dala sociálka čísla SMS:0908247104,0908247097,
Mail: praca@socpoist.sk
FAX: + 421 2 5924 8865, +421 2 5924 8723
Aj u nás dnes poobede už dávali tieto čísla , ale asi s takýmto komentárom:
- SMS , čo skúšali , tak to údajne nedoručovalo
- mail , treba vyplniť tlačivo v počítači - už mali nahlášky , že to nešlo vyplniť
sama potvrdzujem, skúšala som to celé doobedie, vôbec som tam
nemohla vpísať dátum narodenia zamestnanca
- no a ostáva len ten fax , lenže nebude v kuse obsadený, keď sú ! ! dve
čísla pre celé Slovensko ???
Na sociálnych poisťovniach majú hlavy v smútku, lebo sa im to nepáči a myslím , že my všetci tiež.
Toľko moje dnešné skúsenosti.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí

V piatok mi noví dvaja nastupujú, treba mi ich zajtra nahlásiť .Podelím sa so svojimi dojmami.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Tiež idem v piatok prihlasovať (dohodárov), ale ako sa to dá stihnúť, keď na sociálnej poisťovní robia od 8:00 a dohodári začínajú o 6:00. Preto som chcela poslať ešte dnes formuláre prostredníctvom netu, ale nejako sa mi nedá vyplniť tlačivo. Píšem na klávesnici a v kolónkach sa mi objavujú nejaké čudné znaky. Zasa vymysleli taký zákon, že až...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať