Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
siu30 siu30

siu30 je offline (nepripojený) siu30

Zdravím všetkých....chcem sa pripojiť na tému prijatia do PZ SR....pred dvoma týždňami som bola na informatívnom pohovore.....a.......vobec to nieje jednoduché prejsť len tým samotným prvým pohovorom čo mňa dosť mrzí...jasné...kritéria sú kritéria,ale maturitu mám,zápis v registre trestov nie,vo vodičskej karte taktiež nie...som zdravá a túžim sa stať policajtom,lebo viem,že táto práca by ma napĺňala......jedine čo nemám sú známosti....a preto to dosť mrzí....podotýkam bola som svedkom na tom informatívnom pohovore......je pravda,že výsledok z pohovoru ešte neviem,ale neviem prečo mám pocit pritom všetkom čo som počula,že mi šancu nedajú(kiež by áno).....a ja sa pýtam prečo nedajú šancu ľuďom,ktorý napr.na strednej škole nemali síce jednotky, ale nie preto ,že boli hlúpi,ale preto že boli v puberte a neriešili že niekedy bude potrebné mať jednotky na vysvedčení.......a čo tým chcem povedať???.....že by mali pustiť každého kto spĺňa základné kritéria.......lebo keď zlihám na testoch,tak viem,že som zlihala ja.....a asi nato nemám....ale keď neprejdem tým pohovorom neviem kde som urobila chybu......snáď pochopíte čo som tým všetkým chcela povedať......nevzdávam sa a budem pozitívne myslieť,lebo veľmi potom túžim, aj keď.....?????????????
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

siu je síce veľmi pekné a krásne, že túžiš byť policajtkou, ale:

zlyhať je s ypsilonom to len tak mimochodom

Problém je v tom, že neviem síce kde si na pohovore bola, ale v Bratislave je to dnes tak, že jednoducho v čase krízy a vysokej nezamestnanosti má zrazu každý potrebu byť policajtom a všetci po tom túžia. Po neviem koľkých rokoch dnes v Bratislave v Petržalka je podstav NULA. Opakujem v Petržalke na obvodných oddeleniach, kde bol doteraz vždy nedostatok a nik tam nechcel ísť robiť. Takže sa snažia vyradiť takto ľudí, aby neboli zahltení na prijímacích pohovoroch, pretože pri tom množstve by sa mohlo stať, že napríklad telocvik by sa robil týždeň. Bohužiaľ máš smolu, že sa hlásiš v čase krízy a vysokej nezamestnanosti. Ale na druhej strane, pokiaľ skutočne túžiš byť policajtkou tak vydržíš. Po novom je vek neobmedzený. Takže ti držím palce, možno sa ti to podarí.
0 0
siu30 siu30

siu30 je offline (nepripojený) siu30

....dík kaco za ten ypsilon,hm niekdy mi to ujde..... hanbím sa...
(lebo ako policajtke by nemalo)

.....a vďaka aj za podporu....no je to môj cieľ,ktorý by som chcela zdolať,kedže som doteraz nemala priestor a podporu.....ja chápem čo si mi tým chcel povedať a viem aj,že je kríza a nezamestnanosť....a stať sa policajtom je ešte veľmi veľmi dlhá cesta.....a ešte ani úspešne zdolané testy previerky a zdravotná prehliadka Ti nezaručujú že tým policajtom budeš.....ja som svojim príspevkom len chcela podotknúť,že by mohli dať ľuďom(samozrejme,ktorí spľňajú základné podmienky)šancu dostať sa aspoň na testy a previerky,aby vedeli,že keď neuspejú, kde urobili chybu teda ZLYHALI....
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

siu hovorím, bohužial. Hlásiš sa hodne v blbom období. Doteraz to tak nebolo. Každý bol pripustený okamžite k previerkam a následne potom to bolo selektované. Ale to bolo preto, že bol všade podstav, takže keď sa prihlásilo 300 ľudí a prešlo 50 a tabuliek bolo voľných 100 tak ich prijali všetkých. Bohužiaľ dnes je tak veľa ľudí, že ich musí krajský selektovať. a ináč som ONA nevadí
0 0
siu30 siu30

siu30 je offline (nepripojený) siu30

....no áno.....už som nato prišla,že si ona...ospravedlňujem sa....ok.....tak už mi ostáva len čakať na obálku a uvidíme.......tlačenku som nemala,tak neviem neviem......veriť a dúfať....a pokúšať a pokúšať.......a ešte otázočka.....ak ma zamietnu,kedy resp.po akom čase si môžem poslať ďalšiu žiadosť???
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Myslíte, že je to dobrá práca?
Veľa ľudí odtiaľ odchádza... na vlastné žiadosti ...opýtajte sa ich..
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Na vlastne ziadosti? Ano. Hovori sa o zmene soc.zakona a maju odrobene 25 a viac a zarobene na dochodok. Odchadzaju taki. Alebo vies o hromadnych odchodoch z inych dovodov? Ja nie. A siu ak ti zamietne ziadost krajsky hned na zaciatku mozes v podstate okamzite. Po neuspes.telocviku po mesiaci,po neuspes.psycho po roku.
0 0
siu30 siu30

siu30 je offline (nepripojený) siu30

....vďaka za odpoveď.....kaco....aspoň viem na koho sa obrátit v prípade nejakej nejasnosti a otázky.....ak samozrejme môžem....?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Na to je tu porada
0 0
siu30 siu30

siu30 je offline (nepripojený) siu30

ok....tak ja sa potom ozvem ako som dopadla...
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

kaco11 Pozri príspevok
Na vlastne ziadosti? Ano. Hovori sa o zmene soc.zakona a maju odrobene 25 a viac a zarobene na dochodok. Odchadzaju taki. Alebo vies o hromadnych odchodoch z inych dovodov? Ja nie. A siu ak ti zamietne ziadost krajsky hned na zaciatku mozes v podstate okamzite. Po neuspes.telocviku po mesiaci,po neuspes.psycho po roku.
No ja teda z vlastnej skúsenosti viem, že len v našom kraji na jednom nemenovanom oddelení odišlo do civilu len tento rok pekný počet policajtov, a to neboli takí po neúspešnom telocviku, neboli to takí, čo mali odrobené 15 rokov a viac. Ževraj je to tam ako na vojne, taký vojenský prístup, nadčasy nezaplatené, štatistika, výsledky, kontroly, denne vysoké pokuty, a tak. Odišli na vlastnú žiadosť, len kôli tomuto systému. Držím palce tým, ktorý sú tam a dúfam, že sa to zmení a nebudu z nich len vyberači pokút.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

problem je v tom, ze pokial sa nevedia spojit proti riaditelovi tak neuspejú. Nadcasy nemame zaplatené ani my. Štatistika je normálna, kontroly tak isto. Pokial cakali nieco ine tak mali smolu. To vsetko je ich práca. Ja som volakedy zazivala kontroly 4 krat za sluzbu. Zakazdym iný nadriadený. Vecer o desiatej, o tretej. o piatej a koncilo to ráno o siedmej. Nechávali nás vykonávať dychovú skúsku priamo pred ludmi, na co sme sa hromadne ohradili a odmietli sme. Prestali. Poradu zvolával riaditel vzdy po nocnej čo bolo protizákonné a nezaplatené. Spamatal sa, ked mu tam neprišlo 20 ludí a nezmohol s nami nic. Bodový systém je protizákonný a ked sa nevzoprú tak si nepomôžu. Polícia je podobná vojne. Je to ozbrojený zbor, kde platia rozkazy a príkazy. Aj ked je rozkaz nadriadeného protizákonný je policajt povinný ho vykonať. A potom to môže riešiť. Tolko trestov kolko som dostala ja za dva roky a samozrejme bez odmien. Pod trestom myslím percentá strhnuté z platu. Bola som mladá a hlúpa a nevedela som sa ohradiť. Moja smola. Ale jednoducho to nie je práca ako v civilnom sektore. Je iná. Byť policajtom nie je ľahké a nie každý to zvládne. Je to náročné na psychiku.
0 0
bounty bounty

bounty je offline (nepripojený) bounty

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či vie niekto aká je horná veková hranica pre ženy pre prijatie do PZ. Ďakujem.
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

V zmysle zákona 73/1998 nie je žiadna veková hranica na vstup uchádzača do polície. Ale aj v PZ to nie je až také ľahké ak si niekto myslí, že je to med lízať. Poznám to z vlastnej skúsenosti. Počas skúšobnej doby ťa môžu vyhodiť za hocijaký malý prešľap. Veľa mladých si myslí, že previerky a vstup do PZ je malinou. Omyl!! Ak by nemali vybavované fyzické previerky a psychotesty tak to nespravia. Česť výnimkám.
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

Vyšetrovateľom môže byť aj uchádzač z civilu, ktorý má ukončenú VŠ právnickú alebo Akadémiu PZ. Po vykonaní prijímacieho konania a prijatí do PZ na voľné tabuľkové miesto ťa nadriadený vyšle na získanie vyšetrovateľských skúšok a na získanie dôstojníckeho policajného vzdelania. Po uplynutí vyšetrovateľskej čakateľskej praxe ťa minister vymenuje za vyšetrovateľa. V súčasnej dobe len veľmi málo berú uchádzačov s VŠ vzdelaním iného zamerania, pretože sa im musí udeľovať výnimka a vyjadrujú sa k tomu odbory.
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

SIU30 reagujem na tvoj príspevok že si bola na pohovore k PZ. Je pravdou, že sa pozerá aj na známky na maturitnou vysvedčení, ale v PZ je ešte stále presvedčenie, že žena nemá čo v PZ robiť, pretože väčšina mužov v žene nemá istotu, či vykoná dobre zákrok na páchateľa. Ja si osobne myslím, že niekedy ženy môžu byť lepšie ako muži. Vlastná skúsenosť.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

vdaka za vsetky policajtkyale musis uznat ze su zeny ktore kazia dobre meno. z uniformy modny vystrelok a kancelarie kozmeticky salon. sluzba musi prebiehat tak aby sa nechtik nezlomil. moja skusenost. jaj abych nezabudla. rambo draha je uplne tabu. pocnuc aj konciac vyrokmi mne sa toci na tej lavicke hlava.
0 0
beba214 beba214

beba214 je offline (nepripojený) beba214

viem ze ten kto sa chce stat policajtom musi mat 25 rokov. Musi mat čisti register trestov. musi byt prisposobili.
0 0
siu30 siu30

siu30 je offline (nepripojený) siu30

....ahojte......nooo tak ja neviem....na pohovore bolo povedane,ze o mesiac pride vyrozumenie..."co a ako dalej".....a preslo uz 6 tyzdnov a ja som zatial ziadnu obalku nedostala......????
0 0
renula4 renula4

renula4 je offline (nepripojený) renula4

V zákone nie je stanovená žiadna veková hranica. Policajtom môže byť občan po dovŕšený 18 roku veku a po získaní minimálne maturitného vzdelania a splnení ďalších podmienok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať