Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Richard, ak máte chuť, ak si myslíte, že by Vás to napĺňalo a bavilo, ale nielen na chvíľu, ale na dlho - choďte do toho. A nebojte sa - najbližších 10 rokov určite nebudete riešiť kauzy, z ktorých strieka hovno na všetky strany. To až neskôr, ak si spravíte výšku a náhodou sa dostanete robiť na niektoré špeciálne policajné útvary, ktorý sa vŕtajú v tom, čo by podľa niektorých nemalo ani svetlo sveta uzrieť...
Hlavu hore - mrknite na "majora Zemana", tiež začínal ako mladé ucho. A zistil, že ho tá robota baví a rástol v nej.

P.S.: Napriek všetkému je tá robota oveľa zaujímavejšia ako niekde pri páse vo fabrike, tomu verte.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol36 Pozri príspevok
Richard, ak máte chuť, ak si myslíte, že by Vás to napĺňalo a bavilo, ale nielen na chvíľu, ale na dlho - choďte do toho. A nebojte sa - najbližších 10 rokov určite nebudete riešiť kauzy, z ktorých strieka hovno na všetky strany. To až neskôr, ak si spravíte výšku a náhodou sa dostanete robiť na niektoré špeciálne policajné útvary, ktorý sa vŕtajú v tom, čo by podľa niektorých nemalo ani svetlo sveta uzrieť...
Hlavu hore - mrknite na "majora Zemana", tiež začínal ako mladé ucho. A zistil, že ho tá robota baví a rástol v nej.

P.S.: Napriek všetkému je tá robota oveľa zaujímavejšia ako niekde pri páse vo fabrike, tomu verte.
ako pekne si to napísal ..... a pravdivo....
0 0
lucy86 lucy86

lucy86 je offline (nepripojený) lucy86

Dobry den, chcela by som sa opytat, po akej dlhej dobe si mozem opat podat ziadost, ak mi prisiel list z pohovoru, ze moju ziadost zamietaju? je na to nejake casove obdobie? alebo si mozem po meisaci opat podat ziadost?
0 0
lucy86 lucy86

lucy86 je offline (nepripojený) lucy86

Dobry den, chcem sa opytat po akej dlhej dobe mozem opat podat ziadost, ak sa mi po pohovore vratil list so zamietnutim mojej ziadost? Je to nejako casovo obmedzene, napr. ak som si podala tento rok mozem opat az na dalsi rok, alebo je to jedno, a mozem si podat opat?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Pokial ti ju hned zamietnu tak mozes žiadost podavat každý den. Ale je pravdepodobne, ze dovod odmietnutia boli plné stavy. Takže by som to riešila skor sposobom zastavit sa na okresnom resp. krajskom riaditeľstve a zistit si kolko tabuliek a kde maju volne.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

DOPLNENIE:Pri neuspešných telesných previerkach sa može najskor po mesiaci a pri neuspesnych psycho po roku.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kaco11 Pozri príspevok
DOPLNENIE:Pri neuspešných telesných previerkach sa može najskor po mesiaci a pri neuspesnych psycho po roku.
a to čo za predpis? neprešiel cez psychotesty a po roku už bude iná osobnosť?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Nie som si ista ci je to niekde oficialne. Ale určite na to existuje nejake nariadenie, ktoré maju personalistky. Pripadne rozkaz. Či sa stane z človeka ina osobnost? Určite nie, ale mozu sa zmenit aspekty tvojho spravania na to aby si sa stal relativne vhodnym kandidatom na prijatie. Poznam človeka čo to opakoval 3 roky po sebe a aj tak ich nespravil. Jedna základna vec. U PZ nehladaj logiku)))))) NIKDY))))) Ja som si to nevymyslela, ja len odpovedam
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

A akú šancu má absolvent VŚ:Fakulty špeciálneho inžinierstva odbor Bezpečnosť majetku a osôb?
0 0
lucy86 lucy86

lucy86 je offline (nepripojený) lucy86

ďakujem za odpoved, este sa chcem opytat jednu vec. Nosim okuliare,chcela by som vediet aka je hranica pre dioptrie. Precitala som uz viacero diskusii, niekde sa pise, ze okuliare vobec, niekde sa pise, ze do 0,5 je to v pohode. Tak neviete niekto aka je presna hranica?? vdaka
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

Ahojte,tiež mám pár otázok o prijatí do PZ, neviem sa rozhodnúť kam pokračovať po skončení VŠ, totižto končím o rok druhý stupeň v odbore dopravné inžinierstvo,najradšej by som sa dostal k dopravnej polícii. Zohľadní niekto vôbec moje vzdelanie pri prijímaní? Vlastne ani nad ničím iným nerozmýšľam, chcem sa uplatniť v niečom, kde som sa 5 rokov trápil. Pochopil som to tak, že si mám dať písomnú žiadosť na okresné alebo krajské riaditeľstvo, pôjdem na pohovor,ak budem mať tlačenku ( ktorú mám),tak ma príjmu,pôjdem na výcvik - výcvik budem mať skrátený keď mám skončenú VŠ? Ďalej, skončím výcvik a potom čo? Kde ma príjmu? Kde ma zaradia, podľa akých kritérií? Musím vydržať dva roky na obvodnom napr, na poriadkovej polícii a potom ma preložia na moje vysnívané dopravné? A platová trieda od jednotky alebo sa mi zohľadní VŠ? Je mi na niečo VŠ,keď nie je policajná? Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, dúfam, že sa ozve niekto , veľmi by ste mi pomohli
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre jaro87

Vaše vzdelanie Vám rozhodne pri prijímaní zohľadnia. Nielen policajná VŠ je u polície uplatniteľná. Ako príklad Vám uvediem informatikov alebo ekonómov, kde je výhodou a v podstate aj predpokladom VŠ vzdelanie v uvedenom smere.
Ak vás niekto rozpracuje v prijímacom konaní, tak Vás rozpracuje na konkrétnu funkciu, minimálne na konkrétnu policajnú službu (poriadkovú, dopravnú, kriminálnu alebo inú). Moc Vám nezaručím, že budete robiť hneď dopravného inžiniera, pretože týchto funkcií nie je v rámci PZ mnoho (1-2 na každom okrese, nejaký inžinieri na krajoch a na prezídiu), ale časom sa na takú pozíciu s Vašim vzdelaním určite dostanete. Pri Vašom vzdelaní to odhadujem, že Vás nikto nedá na obvodné oddelenie na poriadkovú políciu, ale na dopravný inšpektorát, aj keď asi nie hneď na funkciu dopravného inžiniera. Po prijatí nemáte výcvik, ale získavate základné, resp. špecializované policajné vzdelanie. A nakoľko máte VŠ, tak získavate policajné vzdelanie trochu inou formou ako prijatí stredoškoláci.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre lucy86

Záleží od verdiktu posudkového lekára, ktorý preskúma Vaše výsledky zdravotných previerok. V zásade do 0,5 môže byť človek za policajta prijatý. O tomto sa môžete presne informovať aj u personalistov, ktorí Vás majú rozpracovanú. Ak by to bolo prekážkou, jediným riešením je potom operácia laserom (ak je možná na odstránenie vady).
0 0
lucy86 lucy86

lucy86 je offline (nepripojený) lucy86

Dakujem Pavol36
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

Ja už mám pocit, že všetko závisí od známostí. Na dopravný inšpektorát alebo na kriminálku ma zoberú len ak bude práve voľné miesto a budem mať vplyvnú známosť , ktorá ma tam dosadí. Chcem sa jednoducho uplatniť v tom, v čom mám titul a budem pre niečo prospešný, určite nechcem skončiť na obvodnom pri poriadkovej polícii, keď dopravných inžinierov konči ročne na Slovensku sotva 20,ak sa neuplatním ,tak tam ani nebudem trepať. A vďaka za odpoveď
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaro87 Pozri príspevok
Ja už mám pocit, že všetko závisí od známostí. Na dopravný inšpektorát alebo na kriminálku ma zoberú len ak bude práve voľné miesto a budem mať vplyvnú známosť , ktorá ma tam dosadí. Chcem sa jednoducho uplatniť v tom, v čom mám titul a budem pre niečo prospešný, určite nechcem skončiť na obvodnom pri poriadkovej polícii, keď dopravných inžinierov konči ročne na Slovensku sotva 20,ak sa neuplatním ,tak tam ani nebudem trepať. A vďaka za odpoveď
tam by mal každý začať!!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pato007 Pozri príspevok
čawte. kedy zvyknu robiť prijimačky v pezinku ( fizicke , psychicke ) ? v ktorom mesiaci ? ďakujem za info .
...ako tak na pravopis pozerám ....hm , radšej sa ani nehlás , alebo choď na doučko .....
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

ale každý tam nezačína
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

lujza.j Pozri príspevok
tam by mal každý začať!!!!
ale každý tam nezačína
0 0
Zlatica Solčánová Zlatica Solčánová
robil niekto z vás prijímačky minulý rok? ak áno tak v ktorom mesiaci ? diki. Zlatka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať