Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

pavol36 Pozri príspevok
Pre jaro87

Vaše vzdelanie Vám rozhodne pri prijímaní zohľadnia. Nielen policajná VŠ je u polície uplatniteľná. Ako príklad Vám uvediem informatikov alebo ekonómov, kde je výhodou a v podstate aj predpokladom VŠ vzdelanie v uvedenom smere.
Ak vás niekto rozpracuje v prijímacom konaní, tak Vás rozpracuje na konkrétnu funkciu, minimálne na konkrétnu policajnú službu (poriadkovú, dopravnú, kriminálnu alebo inú). Moc Vám nezaručím, že budete robiť hneď dopravného inžiniera, pretože týchto funkcií nie je v rámci PZ mnoho (1-2 na každom okrese, nejaký inžinieri na krajoch a na prezídiu), ale časom sa na takú pozíciu s Vašim vzdelaním určite dostanete. Pri Vašom vzdelaní to odhadujem, že Vás nikto nedá na obvodné oddelenie na poriadkovú políciu, ale na dopravný inšpektorát, aj keď asi nie hneď na funkciu dopravného inžiniera. Po prijatí nemáte výcvik, ale získavate základné, resp. špecializované policajné vzdelanie. A nakoľko máte VŠ, tak získavate policajné vzdelanie trochu inou formou ako prijatí stredoškoláci.
Dobrý deň, ako sa líši forma získania policajného vzdelania stredoškoláka a vysokoškoláka? Nikde som sa to tu nedočítal, ďakujem
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

Pozeral som kariérny rast prezidenta PZ, bol prijatý v r.1993 do PZ ( už ako absolvent nepolicajnej VŠ)a v tom istom roku hneď aj na akadémiu PZ v BA( vysoká škola) http://www.minv.sk/?prezident-policajneho-zboru...počíta sa teda VŠ ako prax?niekde inde som sa dočítal , že policajt sa po 2 rokoch praxe v PZ môže dostať na dôstojnícku školu do BA ( to je pomaturitné štúdium, stredná škola) a po 5 rokoch praxe v PZ na akadémiu ( vysoká škola).. Ďakujem , dúfam, že sa dá z toho vymotať
Naposledy upravil jaro87 : 05.08.12 at 10:41
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

Podľa všetkého záleží podľa toho ,na akú funkciu v PZ budem dosadený, hneď to nebude nič moc, odseriem si nejaký ten rok na obvodnom a budem čakať na uvoľnenie miesta, získam základné policajné vzdelanie( budem v prípravnej štátnej službe) ako každý nový policajt (môžem byť aj Doc. Dr.Ing Meno Priezvisko, PhD. - bude mi to na nič),ktoré musím získať do dvoch rokoch v KE alebo PK, potom možem získať špecializované policajné vzdelanie, ktoré trvá zhruba 3 mesiace na SOŠ v BA, po 5 rokoch môžem nastúpiť na akadémiu do BA...počíta sa všeobecné vzdelanie + policajné vzdelanie + odpracované roky a bla bla...Hneď dobré miesto určite nebude, treba vydržať a čakať, veď robota policajta je na celý život,času mám dosť
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

Čiže ešte ma napadla otázka - na akú funkciu by som sa mal dostať v PZ,aby som nebol 8 mesiacov na SOŠ v KE alebo PK, ale kratšie? Dakto tu písal, že sa to dá kratšie,vie mi niekto povedať ? Niečo na doprave napríklad .Predstavte si,že v máji 2013 štátnicujem, budem inžinier v odbore dopravné inžinierstvo, žiadna prax, nič nič nič, len ukončená škola, diplomka na tému zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky a chuť so sebou čosi robiť
0 0
dfhee dfhee

dfhee je offline (nepripojený) dfhee

Ahoj, chcel by som sa informovať že ako to je s hraničnou políciou ..ako sa tam podáva prihláška? je na to nejaký formulár alebo len stačí napísať obyčajnú žiadosť do zamestnania? ..bol by som vďačný za vzor ďakujem.


S pozdravom dfhee
0 0
assasins assasins

assasins je offline (nepripojený) assasins

Podáš si obyčajnú žiadosť o zamestnanie+kopia rodného listu, kopia maturitného vysvedčenia + bolo by dobré aj motivačný list. A pôjdeš to odniesť na riaditelstvo alebo pošleš poštou.

Následne ťa pozvú na informačný pohovor ( ten ešte nič neznamená iba ťa ta informujú čo a ako )
V prípade ak ťa rozpracujú ( potrebuješ podpis od okresného a krajského riaditelstva , niekto má aj 9 žiadostí a stále nepodpísané )
Ak ťa rozpracujú pošlú ťa na previerky fyzickej zdatnosti a diktát+ sloh. Výsledok ti príde do 30 dní .
Následne ak si bola úspešná nasledujú psychotesty , tie trvajú 7-8 hod. 80 % uchádzačov vypadne práve na tomto. Sú naozaj náročné pripraviť sa na ne moc nedá, píšeš čo sa ti zdá najsprávnejšie , ak klameš zistia to a automaticky si nespravil/la. Pozor na psychotesty ťa nemusia poslať hneď môžeš čakať aj 3 mesiace a viac.
Výsledok príde tiež do 30 dní, ale nemusí v zákone je že môžu oznámiť do 6 mesiacov max.
Potom nasleduje vstupná zdravotná prehliadka , ktorú si hradí v plnom rozsahu uchádzač sám. Môže to byť od 30 do 120 € podľa toho ako si to vieš zariadiť.
Po úspešnom zvládnutí prímacieho konania čakáš na školu. Pozor aj napriek tomu že všetko uchádzaš splní , je to fakultatívne , čiže aj napriek tomu nemusíš byť prijatá. A nemáš právo na odvolanie.
0 0
minaz minaz

minaz je offline (nepripojený) minaz

uzitocna tema,aj ked by sa o tom dalo pisat viac
0 0
minaz minaz

minaz je offline (nepripojený) minaz

jaro87 Pozri príspevok
Dobrý deň, ako sa líši forma získania policajného vzdelania stredoškoláka a vysokoškoláka? Nikde som sa to tu nedočítal, ďakujem
aj ja som citala a nedocitala som sa
0 0
minaz minaz

minaz je offline (nepripojený) minaz

jaro87 Pozri príspevok
Čiže ešte ma napadla otázka - na akú funkciu by som sa mal dostať v PZ,aby som nebol 8 mesiacov na SOŠ v KE alebo PK, ale kratšie? Dakto tu písal, že sa to dá kratšie,vie mi niekto povedať ? Niečo na doprave napríklad .Predstavte si,že v máji 2013 štátnicujem, budem inžinier v odbore dopravné inžinierstvo, žiadna prax, nič nič nič, len ukončená škola, diplomka na tému zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky a chuť so sebou čosi robiť
podla mna sa kratsie v PK a KE neda, kratsie sa da asi len v BA, to bude to specializovane policajne vzdelanie.ale ci sa da hned pri prijati,tak to ti povedat neviem
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

no uvidíme ako bude,asi je táto téma už uzavretá
0 0
nleinka168 nleinka168

nleinka168 je offline (nepripojený) nleinka168

žena v domácnosti :-))
ahojte..
chcela by som sa spýtať, že v septembri som pozvaná na informatívny pohovor do NR..
je neaká šanca,že ma zoberú, keď je teraz toľko voľných miest na polícii aj keď nemám známosť?
a potom ako je to zo slohom, či sa píše úvaha alebo rozprávanie..a akú tému zvyknú dávať?
ďakujem..
0 0
Pali111 Pali111

Pali111 je offline (nepripojený) Pali111

[QUOTE=buchač;1067644]Ak máš dioptrie - ZABUDNI

Naivná otázka ale ak mám dioptrie 3ky, teda bez sosoviek alebo bez okuliarov som slepy, tak nie je vôbec šanca na uplatnenie???? Toto sa mi nezdá normálne, tí čo vidia dobre a nenosie okuliare sú niektorí možno nejakí tupci ALE vidia dobre takže budú policajti...
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pali111

Nehnevaj sa, ale polícia je ozbrojený zbor. Za kozmonauta ťa s troma dioptriami takisto nevezmú... Proste sú stanovené určité kritéria na zdravotný stav a stav zraku medzi to patrí. A čo sa tupcov týka, tí to na čele napísané nemajú. A tých najväčších tupcov by mali eliminovať psychotesty.
Je ešte jedna možnosť - operácia laserom, ak je to u Teba možné. Stojí to okolo 1000 €, ale ak je to možné a stojí ti to za to - prečo nie?
0 0
Bunds Bunds

Bunds je offline (nepripojený) Bunds

Prosím vás.. nemá niekto bodovanie za disciplíny? neviem to nájsť na internete.. pritom staršie mám kde je 6 disciplín ako: Beh na 100m max počet 10= 13,0s // Skok do diaľky max počet 10= 270cm // Sed ľah max počet 10= 80 "brušákov" // zhyby max počet 10= 12 zhybov // Beh 12min. max počet 10= 2900m // Plávanie max počet 10= 1,30 min. / Nevyhovuje: 0-25 / Vyhovuje 26-40 / Dobré 41-50 / Výborný 51-60 / Počul som že teraz je to na vyhovuje min 30 bodov.. takže predpokladám že prišlo k zmenám.. táto informácia nie je z prvej ruky práve preto sa chcem čo najskôr informovať a uistiť či došlo k zmenám bodovania alebo všetko je tak ako bolo.
Ďalej neviem pri zhyboch či pôjdem na biceps alebo chrbát a na plávanie aký typ plaviek si mám zobrať šortky alebo slipové. Totižto do bazénov v poslednej dobe púšťajú len v slipových plavkách, preto by som bol rád keby mi niekto odpovedal na moje otázky čo najskôr. Ďakujem. ps. ak niekto má rozpis bodovania šup mail: bunds@azet.sk
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bunds Pozri príspevok
Prosím vás.. nemá niekto bodovanie za disciplíny? neviem to nájsť na internete.. pritom staršie mám kde je 6 disciplín ako: Beh na 100m max počet 10= 13,0s // Skok do diaľky max počet 10= 270cm // Sed ľah max počet 10= 80 "brušákov" // zhyby max počet 10= 12 zhybov // Beh 12min. max počet 10= 2900m // Plávanie max počet 10= 1,30 min. / Nevyhovuje: 0-25 / Vyhovuje 26-40 / Dobré 41-50 / Výborný 51-60 / Počul som že teraz je to na vyhovuje min 30 bodov.. takže predpokladám že prišlo k zmenám.. táto informácia nie je z prvej ruky práve preto sa chcem čo najskôr informovať a uistiť či došlo k zmenám bodovania alebo všetko je tak ako bolo.
Ďalej neviem pri zhyboch či pôjdem na biceps alebo chrbát a na plávanie aký typ plaviek si mám zobrať šortky alebo slipové. Totižto do bazénov v poslednej dobe púšťajú len v slipových plavkách, preto by som bol rád keby mi niekto odpovedal na moje otázky čo najskôr. Ďakujem. ps. ak niekto má rozpis bodovania šup mail: bunds@azet.sk
Strana 2 - 6

http://www.minv.sk/swift_data/source...0POLICAJTA.pdf
1 0
Bunds Bunds

Bunds je offline (nepripojený) Bunds

ďakujem za info.
0 0
vendelin123 vendelin123

vendelin123 je offline (nepripojený) vendelin123

Ahoj neviete prosim datumy fyzickych testov v KE??? Cakam na pozvanie a chcel by som vediet orientacne datum, dakujem. Bola tu tusim 2 strany dozadu tabulka s terminmi ale to bolo pre PK, myslite ze mozu mat rovnake???
0 0
thomasp thomasp

thomasp je offline (nepripojený) thomasp

Zdravím, chcel by som si podať žiadosť po Policajného zboru. Podarilo sa "vygoogliť" toto. Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem

Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, r.č. 123456/7890


Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava

Bratislava dňa 25.08.2010




Žiadosť o prijatie do služobného pomeru v policajnom zbore.




Podpísaný Ján Vážny, narodený 07.05.1983 si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru v Policajnom zbore Slovenskej Republiky.

V prílohe prikladám svoj životopis a overenú kópiu potvrdenia o ukončení a dobe štúdia.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Ján Vážny
uchádzač
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
thomasp Pozri príspevok
Zdravím, chcel by som si podať žiadosť po Policajného zboru. Podarilo sa "vygoogliť" toto. Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem

Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, r.č. 123456/7890


Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava

Bratislava dňa 25.08.2010




Žiadosť o prijatie do služobného pomeru v policajnom zbore.




Podpísaný Ján Vážny, narodený 07.05.1983 si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru v Policajnom zbore Slovenskej Republiky.

V prílohe prikladám svoj životopis a overenú kópiu potvrdenia o ukončení a dobe štúdia.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Ján Vážny
uchádzač
...môcť môže , čoby nie ..............

Lenže takúto žiadosť ( blbosť ) som už dávno nevidel ............
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

thomasp Pozri príspevok
Zdravím, chcel by som si podať žiadosť po Policajného zboru. Podarilo sa "vygoogliť" toto. Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem

Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava, r.č. 123456/7890


Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava

Bratislava dňa 25.08.2010




Žiadosť o prijatie do služobného pomeru v policajnom zbore.




Podpísaný Ján Vážny, narodený 07.05.1983 si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru v Policajnom zbore Slovenskej Republiky.

V prílohe prikladám svoj životopis a overenú kópiu potvrdenia o ukončení a dobe štúdia.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

S pozdravom

Ján Vážny
uchádzač
Ján Vážny, Nábrežná 14, 841 01 Bratislava



Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava I
Sasinkova 23
812 13 Bratislava
Bratislava 27. septembra 2012

Vec
Žiadosť o prijatie do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru


Žiadam o prijatie do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru.

S pozdravom
podpis



Prílohy:
Životopis
Doklad o dosiahnutom vzdelaní - maturitné vysvedčenie

---------------------------------
ak máš VŠ diplom, tak dáš ten
ale najprv si tam zavolaj, čo všetko potrebuju doručiť so žiadosťou a čo sa dá doložiť neskôr


§ 15

(1) Prijímacie konanie sa začína podaním žiadosti občana o prijatie do služobného pomeru.

(2) Nadriadený je povinný vykonať s občanom informatívny pohovor, počas ktorého ho oboznámi so základnými právami a povinnosťami vyplývajúcimi zo služobného pomeru, najmä s podmienkami štátnej služby a s platovými a inými náležitosťami. Z informatívneho pohovoru sa vyhotovuje písomný záznam.

(3) V prijímacom konaní občan predloží tieto doklady:
a) písomnú žiadosť o prijatie,
b) vyplnený dotazník,
c) životopis,
d) osobné doklady, najmä rodný list, doklady o dosiahnutom vzdelaní, sobášny list, rodné listy detí alebo ich overené odpisy,
e) vojenskú knižku alebo preukaz branca,
f) čestné vyhlásenie podľa § 14 ods. 4.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať