Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Pre Jara 87:
Jeden nový príslušník PZ- Ing. ekonóm- mi hovoril , že bol v úvode tohto roku 3 mesiace na odbornom sústredení, ďalšia- právnička- mi povedala, že ona nebola nikde, len absolvovala streľby a tu na stránke spomínajú polročné sústredenie , preto som tú otázku ohľadne odbor. školenia absolventa VŠ dala niekoľkokrát a nikto mi na to neodpovedal.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre všetkých, čo sa stále pýzajú na to isté:

Prosím Vás, uvedomte si, že kvalifikácia policajta sa skladá z dvoch zložiek - zo všeobecného vzdelania (maturita, VŠ vzdelanie I. alebo II. stupňa) a z policajného vzdelania (základného, špecializovaného). Môžete mať aj desať titulov pred menom i za menom, jednoducho ho musíte najneskôr v prípravnej štátnej službe (ktorá trvá prvé dva roky) získať, inak nemôžete byť policajtmi. A nevolá sa to kurva sústredenie - je to normálna škola, ako každá iná. So známkami, s predmetmi, s písomkami i so záverečnými skúškami. A ak tú školu neabsolvujete a policajné vzdelanie nezískate, tak potom astalavista... Napísal som to zrozumiteľne polopatisticky?
3 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Práve takýto výklad problému ru chýbal/ aj bez tej ku..vy. Dík.
0 0
gabriela333 gabriela333

gabriela333 je offline (nepripojený) gabriela333

Ahojte, je pravda že nasledujúce fyzické testy, ked nepočítam tieto júnové..v Pezinku budú až od januára 2012? Ja som počítala s tým že už v septembri začnú zase..prosím o odpoveď ak niekto vie
0 0
gabriela333 gabriela333

gabriela333 je offline (nepripojený) gabriela333

teda opravujem sa ..od januára 2013?
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Balos83 Pozri príspevok
Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci
73/1998 Z. z.Zákon o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície

§14
(2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody. Bezúhonnosť sa v prijímacom konaní preukazuje odpisom z registra trestov.5)
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Balos83 Pozri príspevok
Dobrý večer, ťažká otázka na pondelok večer: Možno považovať človeka , ktorý spáchal trestný čin § 223 Tz č. 140/1961 Zb za bezúhonného? §223 - ublíženie na zdraví z nedbanlivosti?(kamarát sa uvažuje o kariére v PZ, len to nevie, či by to bol dajakým problémom)Ďakujem za vaše názory poradáci
http://www.minv.sk/?uvazujete-o-sluzobnom-pomere-v-pz
2 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

Na stránke sú už vyvesené nové termíny:

ZAČIATOK SKÚŠOK JE VŽDY O 7,30 HOD.
2. 7.2012
-. 8. 2012
3. 9. 2012
1. 10. 2012
5. 11. 2012
3. 12. 2012
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

Ďakujem, podľa tohto nie je to problém!! Aspoň ja si to vykladám TAKTO!!
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

to Balos83: nepovedal si aky trest ho stihol a či má odpis registra trestov čistý.
0 0
Brunita22 Brunita22

Brunita22 je offline (nepripojený) Brunita22

Dobrý deň,

chcem sa opýtať ako postupovať, keď sa chcem stať príslušníkom PZ, konkrétne pracovať v odbore kriminálnej polície SR. Ďakujem za odpovede a rady.
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

ďlašia otázka, teraz je to čerstvé:
Ak mi bola moja žiadosť o prijatie do služobného pomeru zamietnutá bez uvedenia dôvodu, tak po akej dlhej dobe, si to môžem skúsiť znova? Čo by ste odporučili? Nechem im tam poslať znova
nech majú troška pokoji odo mňa. Tak ja som si myslel, že zrhuba po 3 mesiacoch. Čo vy na to?
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

to kaco 11 :no takže to či má čistý register to neviem, vo výpise to nemal, to sa mu stalo v roku 2006 a v roku 2011 to tam uvedené nebolo. Odpis ešte nežiadal ak dobre viem, teraz už ani nemôže. Jedná sa o to, že mal dopravnú nehodu a v súvislosti stou dopravnou nehodou ublížil na zdraví - PN do 30 dní - jednému účastníkovi dopravnej nehody. Mal zadržaný vodičák na jeden rok a dostal aj pokutu od súdu. Takže v oriešku toľko. Ďakujem
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

to Balos83: takze na základe toho v zmysle zákona sa dá povedať, že pre potreby prijímacieho konania je bezúhonny lebo
Podmienky prijatia a prijímacie konanie
§ 14


(2) Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody.

nebol to ani umysel a ani nesiel sediet. jeho trestom bolo odobratie VP a pokuta
0 0
dede595 dede595

dede595 je offline (nepripojený) dede595

dobry den ,
prosim vas ma niekto skusenost s fyzickymi testami mal by som par otazok ... ked sa robia brusaky tak je to tak ze ruky za hlavu a striedanie strany (laktom o koleno raz na pravu raz na lavu) alebo rovno bez dotyku kolena ... a druha otazka pri plavani na 100m sa skace z mostika alebo sa neskace a ide sa priamo z vody ... alebo si to clovek moze vybrat ako chce ... a mozu sa pouzivat plavecke oékuliare ? diky vopred
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

Veľmi pekne ďakujem za zodpovedanie otázky
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

to dede: brusaky striedas strany dotyk lakta a kolena. Ruky su za hlavou resp. dotyk hlavy. To zalezi na cloveku co tam bude. a pri plavani mozes mat aj okuliare a ci budes skakat alebo ides priamo z vody zalezi len na tebe.
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

Ešte by som sa vrátil k fyzickým testom - aké je poradie jednotlivých disciplín? Je na to niejaké predpísané poradie, či ako komu padne? Pri opakovaných zhyboch je spôsob držanie predpísané? - robiť to treba podhmatom či nadhmatom? Ja viem, že všetko podrobne vysvetlia aj na prijímačkách, ale predsa tá ľudská zvedavosť je omnoho silnejšia!! Ďakujem
Naposledy upravil Balos83 : 30.07.12 at 12:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať