Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaro87 Pozri príspevok
ale každý tam nezačína
ved potom to tak aj vyzerá tam začať má svoje opodstatnenie....pre každého, to že budeš mať Vš neznamená, že si "zožral celú múdrosť sveta"....
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

lujza.j Pozri príspevok
ved potom to tak aj vyzerá tam začať má svoje opodstatnenie....pre každého, to že budeš mať Vš neznamená, že si "zožral celú múdrosť sveta"....
On síce nezožral celú múdrosť sveta, len získal vzdelanie pre odbor, v ktorom má záujem úspešne pracovať. Ak by boli odborníci v policajnom zbore, tak by určite úspešnejšie riešili aj závažnú ekonomickú trestnú činnosť, a inú trestnú činnosť. Chvíľu sa môže poprechádzať, či poprevážať po ulici, má to svoje opodstatnenie, ale poriadne zamerať dopravnú nehodu je zložitejšie, ako mínať často bezúčelne PHM z daní daňových poplatníkov. Lebo poriadku je na ulici veľmi málo. Určite toho na ulici zastúpiť bude vedieť, otázne je, či jeho odborne zastúpi ten z poriadkovej praxe. Dôvera v políciu klesá, tak odbornosť to môže vylepšiť. Pozri si príspevok vyššie, a taká obyčajná gramatika tiež všeličo napovie.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jaro87 Pozri príspevok
Ja už mám pocit, že všetko závisí od známostí. Na dopravný inšpektorát alebo na kriminálku ma zoberú len ak bude práve voľné miesto a budem mať vplyvnú známosť , ktorá ma tam dosadí. Chcem sa jednoducho uplatniť v tom, v čom mám titul a budem pre niečo prospešný, určite nechcem skončiť na obvodnom pri poriadkovej polícii, keď dopravných inžinierov konči ročne na Slovensku sotva 20,ak sa neuplatním ,tak tam ani nebudem trepať. A vďaka za odpoveď
a co cakas, ze niekto koli tebe da vypoved? aj v civile plati, ze pracu mozes dostat len ked je volne miesto
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pikoška Pozri príspevok
On síce nezožral celú múdrosť sveta, len získal vzdelanie pre odbor, v ktorom má záujem úspešne pracovať. Ak by boli odborníci v policajnom zbore, tak by určite úspešnejšie riešili aj závažnú ekonomickú trestnú činnosť, a inú trestnú činnosť. Chvíľu sa môže poprechádzať, či poprevážať po ulici, má to svoje opodstatnenie, ale poriadne zamerať dopravnú nehodu je zložitejšie, ako mínať často bezúčelne PHM z daní daňových poplatníkov. Lebo poriadku je na ulici veľmi málo. Určite toho na ulici zastúpiť bude vedieť, otázne je, či jeho odborne zastúpi ten z poriadkovej praxe. Dôvera v políciu klesá, tak odbornosť to môže vylepšiť. Pozri si príspevok vyššie, a taká obyčajná gramatika tiež všeličo napovie.
Máš aj pravdu , ale trochu budem aj oponovať ...

Raz darmo ...môže byť vyštudovaný odborník , no prax je vždy len praxou...
Nikoho nezabije , ak sa ako obyčajný príslušník dopravnej polície zoznámi s rôznymi situáciami na cestách ...pri riešení a dokumentovaní tých rôznych dopravných nehôd , problémov a aj povahami tých jednotlivých vodičov ....a podobne...
Vtedy , po tej nejakej ( aj keď krátkej praxi na ulici ) by som rád uvítal odborníkov na tých zodpovedných funkciách....

...veď si len spomeňme ( aj keď iný rezort to je ) na kindermanagment v bývalom VSŽ ...čo mladí vlci spôsobili...že pomaly do smútku šiel tento gigant ....
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

Ja som určite celú múdrosť sveta nezožral, nechcem byť najväčší z najväčších. A súhlasím , že sa má začínať zdola, ale keď chcem niečo robiť v doprave,tak prečo by som mal začínať pri poriadkovej polícii? Kľudne by som začal zdola,ale pri dopravnej polícii. A o to mi ide, robiť niečo, na čom mám kvalifikáciu. A o tomto tu stále píšem, ak sa neuplatním v PZ,tak budem skúšať inde. Toť vše
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pikoška Pozri príspevok
On síce nezožral celú múdrosť sveta, len získal vzdelanie pre odbor, v ktorom má záujem úspešne pracovať. Ak by boli odborníci v policajnom zbore, tak by určite úspešnejšie riešili aj závažnú ekonomickú trestnú činnosť, a inú trestnú činnosť. Chvíľu sa môže poprechádzať, či poprevážať po ulici, má to svoje opodstatnenie, ale poriadne zamerať dopravnú nehodu je zložitejšie, ako mínať často bezúčelne PHM z daní daňových poplatníkov. Lebo poriadku je na ulici veľmi málo. Určite toho na ulici zastúpiť bude vedieť, otázne je, či jeho odborne zastúpi ten z poriadkovej praxe. Dôvera v políciu klesá, tak odbornosť to môže vylepšiť. Pozri si príspevok vyššie, a taká obyčajná gramatika tiež všeličo napovie.
a koľko dopravných inžinierov, /predpokladám že o to má dotyčný záujem/ je asi v PZ potrebných? možno tak jeden kus napr. pre jedno OR PZ BA, možno čo sa týka kraja viac.... to aký su odborníci v PZ tam je chyba niekde inde kedysi sa robil výber dnes nábor.....
no ten z poriadkovej asi nebude robiť dopravného inžiniera....... dopravný policajti sú bežne z radov poriadkárov, tak skôr je tragédia to že vyšetrovateľov robia ludia s Vš napríklad obuvníckou a kopec iných vecí, ktoré by mali byť inak, ale nie su ale to je už
sú veci ktoré "civil" nepochopí....
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

lujza.j Pozri príspevok
a koľko dopravných inžinierov, /predpokladám že o to má dotyčný záujem/ je asi v PZ potrebných? možno tak jeden kus napr. pre jedno OR PZ BA, možno čo sa týka kraja viac.... to aký su odborníci v PZ tam je chyba niekde inde kedysi sa robil výber dnes nábor.....
no ten z poriadkovej asi nebude robiť dopravného inžiniera....... dopravný policajti sú bežne z radov poriadkárov, tak skôr je tragédia to že vyšetrovateľov robia ludia s Vš napríklad obuvníckou a kopec iných vecí, ktoré by mali byť inak, ale nie su ale to je už
sú veci ktoré "civil" nepochopí....
Veď ok, ale kto dnes robí to, čo vyštudoval? Ja chcem robiť svoje. A áno, sú odborníci, ktorí stoja za nič a dokázal by ich nahradiť hocikto z praxe. A tak isto sú aj takí odborníci, ktorí sú nenahraditeľní. Uvidím ako dopadnem ja, možno bude zo mňa lepší obuvník ako dopravný inžinier
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaro87 Pozri príspevok
Veď ok, ale kto dnes robí to, čo vyštudoval? Ja chcem robiť svoje. A áno, sú odborníci, ktorí stoja za nič a dokázal by ich nahradiť hocikto z praxe. A tak isto sú aj takí odborníci, ktorí sú nenahraditeľní. Uvidím ako dopadnem ja, možno bude zo mňa lepší obuvník ako dopravný inžinier
držím palce ja by som už nikdy....
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

[QUOTE=lujza.j;2056967]držím palce ja by som už nikdy....[/Q
Ďakujem
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

lujza.j Pozri príspevok
a koľko dopravných inžinierov, /predpokladám že o to má dotyčný záujem/ je asi v PZ potrebných? možno tak jeden kus napr. pre jedno OR PZ BA, možno čo sa týka kraja viac.... to aký su odborníci v PZ tam je chyba niekde inde kedysi sa robil výber dnes nábor.....
no ten z poriadkovej asi nebude robiť dopravného inžiniera....... dopravný policajti sú bežne z radov poriadkárov, tak skôr je tragédia to že vyšetrovateľov robia ludia s Vš napríklad obuvníckou a kopec iných vecí, ktoré by mali byť inak, ale nie su ale to je už
sú veci ktoré "civil" nepochopí....
Ku podivu ja predsa s Tebou súhlasím. A ak by som mala vnímať políciu podľa Tvojich vyjadrení, tak by som na základe blbého " civila " vymenila nápis pomáhať a chrániť za nápis - aj keď ma nenávidia, len nech sa ma boja... vieš prečo? Polícia je tu pre nás, nie my pre políciu, a za Boha to nechcú pochopiť. Lebo " civil ", vyvyšujú sa a netuším prečo. Ja som práve to chcela povedať, že poľnohospodár rieši únik dépeháčky, chemik únik daní a občas ekonóm to skontroluje a pod. Dnes sú tie organizované skupiny vrátane etablišmentu už tisíc míľ pred políciou, majú prešpekulované sofistikované spôsoby ICH účtovníctva, daňovníctva, finančníctva, tak treba odborníkov s praktickými skúsenosťami, a poriadkári nech sú zdatnejší chlapi, nie tí meterpediest chlapčiatka, devuchy s umelými nechtami a bude to v pohode.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...ja len dúfam , že niečo podobné také nebude možné u nás ....

Nepili jste?
Nevadí, stejně dostanete nejvyšší trest


Nula na policejním alkoholtesteru vůbec nic neznamená, přijít o řidičský průkaz můžete vmžiku a vůbec nerozhoduje, zda jste něco pili nebo ne, zda vám policie alkohol prokáže nebo ne. Policii ČR se dostala do ruky nepříjemná zbraň, kterou začíná využívat. Na naši redakci se obrací stále více čtenářů, kteří za volantem zažili téměř šikanu policejních hlídek. Ty nyní mohou zastavovat řidiče bez důvodu a podle některých výkladů nacházejí obezličku, jak se dostat až k případným odměnám z udělených pokut, aniž by řidičům prokázaly nějaké pochybení.


http://www.firstclass.cz/auto-moto/n...ejvyssi-trest/
0 0
Zuza Brhelová Zuza Brhelová

Zuza Brhelová je offline (nepripojený) Zuza Brhelová

Skusky su kazdy mesiac až do júna , jedna bude teraz v pondelok, kam si si dala ziadost?
Naposledy upravil Zuza Brhelová : 09.05.12 at 21:47
0 0
Zlatica Solčánová Zlatica Solčánová
do Nitry. buduci týžden idem na pohovor. a do kedy sú skúšky?
0 0
Zuza Brhelová Zuza Brhelová

Zuza Brhelová je offline (nepripojený) Zuza Brhelová

Posledné skúšky budú v júni (začiatkom). V septembri nastupuje novy beh ....no moja nechcem ti kazit iluzie ale ale do nitrianskeho kraja nabi moc neberu aj ked teraz ich brali
Naposledy upravil Zuza Brhelová : 09.05.12 at 21:46
0 0
Zlatica Solčánová Zlatica Solčánová
mno neviem , ale skusim si to . ak ma ďalej nepustia , tak podám žiadost aj do BA.
0 0
Zlatica Solčánová Zlatica Solčánová
a v tom prípade kedy zvyknu byť skúšky ? alebo NR a BA spolu urobia v Pezinku(prij.skúšky , nie pohovor) alebo zvlášť?diki . Zlatka
0 0
Zuza Brhelová Zuza Brhelová

Zuza Brhelová je offline (nepripojený) Zuza Brhelová

V jeden čas zvyknú byť každy mesiacaž do 4.júna (spolu každý okres,kraj), ale najprv musíš sa dostať cez pohovor a veľa iných skúšok. podla mňa už neposielaj žiadosť do BA , lebo posledný pohovor bude o týždeň a posldná skúška 4.júna . Zuzka
Naposledy upravil Zuza Brhelová : 09.05.12 at 21:45
0 0
viviana123 viviana123

viviana123 je offline (nepripojený) viviana123

posledné skúšky budú 4. júna (telesná a psychotesty) - http://www.minv.sk/?terminy-prijmacich-skusok , už len 14.5. v pondelok a potom už len v júni a koniec :-) . ale berú len velmi ťažko .... je to ako na vojne denno denne buzerácie...veľa učenia čo ak nezvládneš platíš nemalé peniaze a že odtial sa dostaneš velmi lahko aj to je isté..keď si človek ktorý vie vydrzať trošku zvýšenú disciplinu a dosť učenia tak to dáš..A prijimačky sú celkom v pohode čo sa týka telesnej ale psychotesty sú dosť ťažké ! tabulka noriem na prijimačky : http://www.minv.sk/?kategoria-18-29-rokov
0 0
Pato007 Pato007

Pato007 je offline (nepripojený) Pato007

Zlatica , zavolal som dnes školu pz , a hovorili mi že posledná skúška bude 4.júna na školský rok 2012/2013 !
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Koľko trvá policajný výcvik, resp. to štúdium v Pezinku pre absolventa nepolicajnej vysokej školy, viete to niekto presne? Ď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať