Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

o tom nemam znalost. dostava len zaklad. bez rizikoveho,smennosti nadcasov osobneho a pod. preco znizeny o 20%?
1 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Pretože nič nerobíš, iba študuješ.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

ja viem z personalneho ze je cez 500e, ak som si to to dobre zapamatala tak dokonca 560.
0 0
demkoo demkoo

demkoo je offline (nepripojený) demkoo

chcem sa spytat ze kde sa podava ziadost o prijatie? na okresnom riaditelstve alebo na krajskom? a este ze ci sa to posiela postou alebo treba zaniest osobne. za odpoved dopredu dakujem.
0 0
lillka lillka

lillka je offline (nepripojený) lillka

ja som ziadost posielala na okresne dopororucene,zrejme to potom posielaju na krajske. ale ked chces mozes to zaniest aj osobne.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

je to jedno. Z okresneho to postupuju na krajske. Ak podáš žiadosť priamo na krajskom tak je dosť pravdepodobné, že ťa hodia niekde v rámci kraja. Pokiaľ ťa príjmu. Ak to dáš na okresné tak je pravdepodobné, že ak tam budu mať voľné tak ťa zamestnaju na tom danom okrese. Ak nie opať niekde v rámci kraja.

73/1998 Z.z.

ZÁKON

zo 17. februára 1998
o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície

tabulková trieda
1 536, 50

(2) Percentuálny podiel prídavku za výsluhu rokov policajta je po dovŕšení odbornej praxe v pásme

a) do 2 rokov 0 % ,
hodnostne
strážmajster 2

To je tak všetko čo dostane policajt na škole. nemá rizikové, nemá smennosť, nadčasy, pohotovosť, príplatok za psa, príplatok za auto a pod.
2 0
Strejdo Strejdo

Strejdo je offline (nepripojený) Strejdo

Radšej si daj žiadosť na kraj, máš väčšiu pravdepodobnosť úspešného prijatia, pretože vrámci kraja máš viac voľných tabuľkových miest ako iba vrámci okresu. Ale riskuješ zároveň aj to, že ťa môžu šupnúť aj terbárs 100km od miesta, kde bývaš.
0 0
Nyyankees Nyyankees

Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

Pokusam sa vlastne zistit... ...viac
AKo som natrafil na tuto temu, spomenul som si na rozhovor z byvalym spoluziakom, ktory chce ist k policajtom. Ma vysoku skolu, splna vsetky podmienky, avsak asi 5 rokov dozadu bol obvineny z trestneho cinu a bolo to uzavrene zmierom. Neviete, ci by ho vzali? Pozeram, ze kaco11 by to mozno vedel/a..
0 0
norik1986 norik1986

norik1986 je offline (nepripojený) norik1986

Ešte mám otázku k požiadavkám na zrak: ide čisto len o dioptrie, alebo sa skumaju aj ine poruchy: napr. porucha farbocitu (co nie je to iste ako farboslepost). V mojom pripade prichadza do uvahy pozicia vysetrovatela, neviem, mozno tam su trochu ine poziadavky.dik
0 0
janopalo1 janopalo1

janopalo1 je offline (nepripojený) janopalo1

Mam dioptrie 1 a 1,25, je to problem? Resp. inak,vie mi niekto povedat, ako prebieha vstupna lekarska prehliadka u lekara PZ (najlepsie u lekarky v BB), akym sposobom kontroluju zrak - len tabulka alebo aj kukaju do oci. Ale ak bude niekto vediet popisat celu prehliadku, budem rad. A este som sa chcel opytat, ci sa vstupna prehliadka absolvuje az po psychotestoch alebo mam ist na nu pred nimi? Termin na psychotesty uz mam.
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

Strejdo Pozri príspevok
kaco11, tú informáciu o fyzických testoch máš 100% overenú, že po mesiaci môžeš dať novú žiadosť??? Mne sa vidí, že až po 3 mesiacoch. Môj kamarát neurobil pred mesiacom fyzické a toto mu povedali.

Ináč vážení, väčšina, čo chcete ísť do PZ sa tu pýtate IBA na minimálne hranice, ktoré máte zvládnuť na fyzických testoch. Veď to je hanba. Prečo vás nezaujímajú maximálne limity??? Nemáš tlačenku, ideš na minimum bodov, len aby si ako tak prešiel a čakáš, že ťa príjmu, keď sa hlási spolu s tebou ďalších 400 uchádzačov a voľných tabuliek je 100? No koho asi zoberú? V prvom rade toho, kto má tlačenku, aaale aj tak musel vyhovieť na všetkých previerkach, potom tých, ktorí tlačenku nemajú, taktiež prejdú všetkými previerkami, ale naviac musia prejsť previerkami nie priemerne, ale NADPRIEMERNE. A na tých ostatných už miesto neostáva. Takže tí, ktorí naozaj chcú byť príslušníkmi policajného zboru z presvedčenia, uvedomte si a porozmýšľajte, ako chcete na previerkach dopadnúť, či vám stači "ako tak prejsť" a čakať , na to že "snáď motyka vystrelí", čo určite nevystrelí, alebo sa poctivo pripravíte na previerky a ukážete im svoje prednosti a prečo by práve vás mali prijať do PZ. To už nehovorím o osobe, ktorá sa tu opýtala, či treba vedieť aj plávať. (Keď uvidíš niekoho , ako sa topí, čo budeš robiť, zavoláš hasičov a rýchlo zdrhneš, aby ťa niekto nevidel, že čo je to za policajt, ktorý nevie plávať? Kým prídu hasiči, tak už bude obeť iba nevládne plávať na hladine s hlavou pod vodou. A urobil si naviac prácu vlastným kolegom , ktorí budú musieť zisťovať, či ide o vlastné zapríčinenie, alebo vraždu. Veď aj v služobnej prísahe máš napisané:" Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ICH BEZPEČNOSŤ a ....." a blaa blaa. Tak pouvažujte.

lillka, tam kde sa ťa pýtajú na tvoje zaradenie, sa píše: Podľa potrieb PZ. A nohy ti pri brušákoch bude držať pomocník policajt.
Chcem sa len podeliť o skúsenosť môjho syna, ktorý si dopisuje s okresným PZ vo VT už skoro 2 roky.Raz ho pozvali na pohovor a hned im ten pan povedal, že majú veľa žiadosti a bla,bla. a nech počítajú s tým, že nebudu prijatý. A stále dookola píše žiadosti okres VT,kraj PO,KE s zo všade odpoveď,
že nie je miesto.Nemaš známosť,nie si tlačenka nedostaneš sa. A vôbec nezáleží na tom, ako človek zmaturoval. /bol vyznamenaný/, pritom jeho spolužiak má znaámeho riaditeľa a už bol trikrát na skúškach a stále neurobí psychotesty. Chcú predčasne dôchodky? Nech sa páči. Aspoň sa to prečistí.
Nastúpia noví, ktorí budú robiť aj po stiahnutí výhod, hoci do 60-ky.Môj syn by šiel aj za takých podmienok.Tak ja len toľko na margo prečítaného
0 0
Chorvi Chorvi

Chorvi je offline (nepripojený) Chorvi

Dobry den chcel by som ist na policajnu skolu no este mam pred maturou a chcem sa opytat ci mi tam treba aby som mal maturitu aj z obcianskej nauky (vychovy).....tiez som pocul nieco take ze od buduceho roku sa policajti nebudu prijimat co je na tom pravdy? vie mi niekto poradit??? vopred dakujem )
0 0
barichello3 barichello3

barichello3 je offline (nepripojený) barichello3

Zdravím, mal by som otázku...Mám 33 rokov a už dávnejšie mám cieľ stať sa príslušníkom PZ.Kvôli tomuto môjmu snu študujem popri zamestnaní už tretí rok, preto aby som mal maturitu a mohol sa uchádzať o miesto v polícii.Na budúci rok v máji maturujem a ak úspešne zmaturujem, tak následne na to chcem podať žiadosť na prijatie k PZ.Potom v Júli 2011 dovršim vek 34 a podla toho ako mi pred 2 rokmi na personálnom oddelení KR PZ povedali tak k polícii berú do 35 rokov.Ak by všetko klaplo, tak by som to mal stihnúť...Ale dostalo sa mi do uší, vraj sa táto veková hranica znížila, a všetká táto moja snaha by mala byť zbytočná.Moc sa mi tomu nechce veriť, tak sa chcem opýtať, čo je na tom pravdy....??? za odpovede vopred vďaka...
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

obmedzenie vekom už neplatí. Toto bolo zrušené. Problém je však niekde inde. Bývalý krajský riaditeľ napríklad v bratislave však ešte stále trval na tom, že len do 35 keď nie tuším do 30 rokov. Problém je v tom, že pokiaľ ťa odmietnu tak nikto nie je povinný ti uviesť dôvod. Takže odpoveď na otázku. Nie už to neplatí. Veková hranica oficiálne je neobmedzená.
0 0
Suzette1987 Suzette1987

Suzette1987 je offline (nepripojený) Suzette1987

Dobry večer! zaujímalo by ma, ako je to s kondičnými testami žien, sú rovnaké ako u mužov alebo nie?aké sú rozdiely, podmienky atď?plánujem si podať žiadosť na prácu vyšetrovateľa, mám ukončenú VŠ právnickú

ďakujem za odpovede
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Suzette1987 Pozri príspevok
Dobry večer! zaujímalo by ma, ako je to s kondičnými testami žien, sú rovnaké ako u mužov alebo nie?aké sú rozdiely, podmienky atď?plánujem si podať žiadosť na prácu vyšetrovateľa, mám ukončenú VŠ právnickú

ďakujem za odpovede
momentálne je "stop" stav prijímania do PZ.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

prečo sa mu smeješja síce tiež nechápem čo ľudí vedie ísť v dnešnej dobe do PZ, ale čo už každý má iné sny a hobby
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...ale ja viem o čom hovorím....
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

všeobecné podmienky prijatia k PZ
http://www.minv.sk/?podmienky-prijatia

previerky fyzickej zdatnosti
http://www.minv.sk/?muzi
http://www.minv.sk/?zeny

a ešte
http://www.nbusr.sk/sk/udske-zdroje/...nbu/index.html
0 0
Jaakuboo Jaakuboo

Jaakuboo je offline (nepripojený) Jaakuboo

Ahojte môže mi tu niekto poradiť, ak študujem na VS, ale už ma to tam nebaví a ukončím štúdium a chcem ísť za štátneho policajta, čo všetko musím vybaviť ?

Račej by som bol keby mi z vás niekto bol ochotný poradiť napísal nick na Pokec alebo FB pokecáme ... dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať