Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
thomasp 9 Hours Ago #21883
A v otázke bolo napísané aj "Má niekto skúsenosť s tým, ako napísať tú žiadosť, alebo to môže vyzerať ako tento vzor, ktorý som našiel na internete. Ďakujem". Tak by sa dalo poradiť ako to má vyzerať? Ď.
...ja som predsa napísal ...." môže , čoby nie "....

ALE URČITE by som do žiadosti nenapísal ...." si Vás dovoľujem požiadať o prijatie do služobného pomeru "...už len doplniť o slovíčko " úctivo "....
Štylizáciu a formu dala Dara ...
Mila123 9 Hours Ago #21882
však ide za policajta, tak prečo inú?
...he ....tak toto sa dá pochopiť všeliako ...
0 0
nleinka168 nleinka168

nleinka168 je offline (nepripojený) nleinka168

žena v domácnosti :-))
hlavicka tvoje meno

adresa príjemcu

miesto dátum

Vec: žiadosť o prijatie do služobného pomeru

žiadam o prijatie do služobného pomeru v zmysle § 14 zákona 73/1998 o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

resp. skrátená verzia

žiadam o prijatie do služobného pomeru príslušníka policajného zboru.

príloha : životopis.

s pozdravom

jožko mrkvicka

To je všetko. Oni len potrebujú mať niekde takýto panflet a potom sa začne kolotoč príjmacieho konania.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
nleinka168 Pozri príspevok
hlavicka ....
FAKT si hlavička ....
To je všetko. Oni len potrebujú mať niekde takýto panflet a potom sa začne kolotoč príjmacieho konania.
...hm , keď už , tak pamflet .......

...a pamflet ??? ....... na vlastnú osobu si len debil napíše a takýchto k polícii dnes nejak nemusia ...
0 0
Miro Hroš Miro Hroš

Miro Hroš je offline (nepripojený) Miro Hroš

dobry deň chcem sa opitat kedy začina studium na policajnej akademii v Pezinku dakujem za odpoved
0 0
Miro Hroš Miro Hroš

Miro Hroš je offline (nepripojený) Miro Hroš

a mam este jednu otazku co sa stane ked jednu z disciplim neurobim napr.nezaplavem som vyradeny alebo take nieco??
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Miro Hroš Pozri príspevok
dobry deň chcem sa opitat kedy začina studium na policajnej akademii v Pezinku dakujem za odpoved
no sú tam aj iné "disciplíny"....ale ty budeš mať okrem plávania asi aj iný problém....
0 0
tomasjuve tomasjuve

tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

miro hros :v kazdej discipline mas limit ktory musis splnit inac si out plus celkovy vysledok musi mat urcitu hodnotu
0 0
b.taff b.taff

b.taff je offline (nepripojený) b.taff

Chcem sa spýtať. Študent Akadémie Policajného zboru v Blave je príslušníkom policajného zboru(Ďalej PPZ), nie? Ako PPZ nemôže mať iný príjem, či? Teda študent na APZ poberá plat? Ak áno, tak aký. Za odpoveď vopred ďakujem.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

b.taff Pozri príspevok
Chcem sa spýtať. Študent Akadémie Policajného zboru v Blave je príslušníkom policajného zboru(Ďalej PPZ), nie? Ako PPZ nemôže mať iný príjem, či? Teda študent na APZ poberá plat? Ak áno, tak aký. Za odpoveď vopred ďakujem.
možeš byť civilným študentom alebo študovať ako príslušník PZ, viac info ti dajú priamo na akadémii


po nástupe k PZ:

§ 104
Služobný príjem v prípravnej štátnej službe

(1) Policajtovi v prípravnej štátnej službe, okrem príslušníka Policajného zboru v prípravnej štátnej službe, patrí služobný príjem ako policajtovi v stálej štátnej službe podľa § 84 ods. 1 s výnimkou príplatku za riadenie, príplatku za zastupovanie a príplatku za prípravu policajta čakateľa.
(2) Príslušníkovi Policajného zboru v prípravnej štátnej službe patrí služobný príjem ako príslušníkovi Policajného zboru v stálej štátnej službe podľa § 84 ods. 2 okrem príplatku za riadenie a príplatku za zastupovanie.
(3) Policajtovi v prípravnej štátnej službe počas skúšobnej doby osobný príplatok nepatrí.
(4) V prípravnej štátnej službe počas doby denného štúdia na získanie základného policajného vzdelania sa príslušníkovi Policajného zboru funkčný plat priznaný podľa § 84 ods. 2 písm. a) znižuje o 20 %. Príplatok a peňažná náhrada, pre ktorých výpočet je rozhodujúca výška funkčného platu, sa vypočítavajú z takto upraveného funkčného platu.

(5) Funkčný plat podľa odseku 4 sa zaokrúhľuje na 50 eurocentov smerom nahor.

cely zakon: http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-73
Naposledy upravil avalik : 04.10.12 at 20:55
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ak si civilny študent na A PZ BA tak iný prijem mozes mat, pretoze si obyčajný študent vysokej školy....tam si potom treba zistit veci ohladom sociálky a tak....Ak si bol rozkazom prijatý na A PZ a si príslušníkom PZ a to že študuješ ti povoloval tvoj nadriadený tak sa riadis zákonom o policajnom zbore.....Podľa tvojej otázky predpokladam, že si civil...pretože policajt, ktorý študuje na A PZ vie, že nemôže mať iný prijem....okrem toho čo povoluje zákon...a to je umelecká cinnost, ucitelska cinnost a pod....
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

to MIRO HROS......akadémia PZ je v podstate normálna vysoká škola....potom existuje este stredná škola policajného zboru....čo je príprava už prijatých policajtov na vykon služby....akadémiu nemusí mať každý...strednu skolu PZ musi, /okrem výnimiek/...čo sa týka príjmacieho procesu k PZ je uvedený na stránke minv.sk konkretne http://www.minv.sk/?podmienky-prijatia
0 0
laura07 laura07

laura07 je offline (nepripojený) laura07

Zdravím, od decembra som prijatá do PZ, od januára mám ísť do školy v KE. Chcem sa opýtať, či počas štúdia sa absolvuje nejaká lekárska prehliadka, alebo je to len raz ročne ako to býva u polície?? Za odpoveď ďakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
laura07 Pozri príspevok
Zdravím, od decembra som prijatá do PZ, od januára mám ísť do školy v KE. Chcem sa opýtať, či počas štúdia sa absolvuje nejaká lekárska prehliadka, alebo je to len raz ročne ako to býva u polície?? Za odpoveď ďakujem
...a nie je jedno , či LEN raz do roka a ČI každý kvartál ???

Ale inak , pokiaľ viem , tak u ozbrojených zložiek je pravidelná ročná prehliadka ...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

laura07 Pozri príspevok
Zdravím, od decembra som prijatá do PZ, od januára mám ísť do školy v KE. Chcem sa opýtať, či počas štúdia sa absolvuje nejaká lekárska prehliadka, alebo je to len raz ročne ako to býva u polície?? Za odpoveď ďakujem
ved dnes uz je december, do pondelka nevydrzis s odpovedou priamo od zdroja?
0 0
jana19855 jana19855

jana19855 je offline (nepripojený) jana19855

Dobry den chcela by som sa opytat,3x som neurobila psychotesty,ze vraj osobnostny test je este nejaka moznost sa dostat k Pz? Je chyba vo mne alebo ze nemam nikoho za sebou? Dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana19855 Pozri príspevok
Dobry den chcela by som sa opytat,3x som neurobila psychotesty,ze vraj osobnostny test je este nejaka moznost sa dostat k Pz? Je chyba vo mne alebo ze nemam nikoho za sebou? Dakujem
dúfam, že nie....!!!!!
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

jana19855 Pozri príspevok
Dobry den chcela by som sa opytat,3x som neurobila psychotesty,ze vraj osobnostny test je este nejaka moznost sa dostat k Pz? Je chyba vo mne alebo ze nemam nikoho za sebou? Dakujem
JE ale vtedy už nie ako policajt, ale ako zamestnanec PZ.
http://www.minv.sk/?pracovne-prilezitosti-3
0 0
jan.palarik jan.palarik

jan.palarik je offline (nepripojený) jan.palarik

dobry den zaujima ma ake su kriteria diktatu (teda pocet chyb, dlzka) a este aky rozsah ma slohova praca, ak mi mozete niekto prosim Vas odpovedat Dakujem
0 0
vendelin123 vendelin123

vendelin123 je offline (nepripojený) vendelin123

Ahoj sloh je na 1 A4 nemusis to uplne dodrzat ide o to aby videli ci vies vobec pisat vety a aby to malo hlavu a patu, takze pokial si normalne chodil do skoly nie je problem, to iste aj diktat, ktory je na tiez asi na necelu A4.

Mam aj ja otazku neviete datumy behov? Mam urobene vsetky testy aj previerky zdravotne atd,(skusky som mal v KE) len mi povedali ze mi zavolaju ked sa bude priberat na vycvik a cakam uz asi 3 tyzdne a nic
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vendelin123 Pozri príspevok
Ahoj sloh je na 1 A4 nemusis to uplne dodrzat ide o to aby videli ci vies vobec pisat vety a aby to malo hlavu a patu, takze pokial si normalne chodil do skoly nie je problem, to iste aj diktat, ktory je na tiez asi na necelu A4.

Mam aj ja otazku neviete datumy behov? Mam urobene vsetky testy aj previerky zdravotne atd,(skusky som mal v KE) len mi povedali ze mi zavolaju ked sa bude priberat na vycvik a cakam uz asi 3 tyzdne a nic
tak díky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať