Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

ako rýchlo ti poslali odpoveď? bol si pozvaný na pohovor?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jaro87
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka
aký dôvod?
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

podľa mňa klasika, to čo ja som dostal už pár (cca 8-10 )! §15 ods. 6 zákona 73/1998 Z.z.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Balos83
podľa mňa klasika, to čo ja som dostal už pár (cca 8-10 )! §15 ods. 6 zákona 73/1998 Z.z.
myslela som napísať "ľudskou rečou"...inak stále nechápem čo vás do PZ ťahá?
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

žiadny dôvod.. v zmysle § 15 ods. 6 zákona č. 73/1998 Z.z. blablabla Vašu žiadosť o prijatie do služobného pomeru zamietam
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

to je bez uvedenia dôvodu!!!, majú na to v zákone môžnosť, tak to radi aj využívajú, takto je to oznámenie nenapadnuteľné!

Čo ma tam ťahá, tak to radšej v SS, už aj ti idem písať
Naposledy upravil Balos83 : 28.07.13 at 07:58
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jaro87
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka
keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

avalik
jaro87
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka
keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore
mám chuť sa rozpísať ako to vidím s tými voľnými tabuľkovými miestami... a zamestnať sa ako civil na úrade dopravy? alebo na MV? v tomto komunistickom štáte sa na také miesta dostane niekto len z úzkeho okruhu ľudí, ktorí poznajú určitých ľudí...ale to je stará a otrepaná pesnička... mne sa to vlastne už ani nechce nejako riešiť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jaro87
avalik
jaro87
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka
keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore
mám chuť sa rozpísať ako to vidím s tými voľnými tabuľkovými miestami... a zamestnať sa ako civil na úrade dopravy? alebo na MV? v tomto komunistickom štáte sa na také miesta dostane niekto len z úzkeho okruhu ľudí, ktorí poznajú určitých ľudí...ale to je stará a otrepaná pesnička... mne sa to vlastne už ani nechce nejako riešiť
Mám chuť sa rozpísať v inom zmysle ......

Spomínaš komunizmus ???
Tak takéto zriadenie ešte žiaden štát nemal ...síce komunisti budovali a smerovali vpred ku komunizmu ....
Keďže sa hlásiš ku polišom , takže máš do 30 rokov ...
Takže v tejto súvislosti o komunizme a či socíku vieš o tom trt ...
Možno máš pravdu ohľadom tej otrepanej pesničky , no určite to nebolo až také markantné ako je to dnes ...

Ale k veci ...
Zaujímavé je , že ak mladého neprijmú k ozbrojeným zložkám , okamžite sú pindy ...
Zaujímavé je , že každý závidí tie výsluhové príspevky , ktoré väčšina dostala za službu práve v tých temných ( vraj ) časoch ...
Zaujímavé je , že teraz sa dosť mladých hlási ....prečo asi ?

V tejto súvislosti je zaujímavé aj toto
MichaelaMilan
no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)
no poviem to asi takto: neprišla som sem nepodstatný ľuďom vysvetľovať (bez urážky) prečo sa chcem/nechcem stať členom PZ. Moja otázka znela, že aké majú šance ženy.........to je všetko :-)
Hm .......raz záleží , raz nie ...
Pre mňa nepodstatná otázka ...
Podstatné je to , aký osoh by mal ozbrojený policajný zbor ....

Miesta hovorkýň sú obsadené , v kanceláriách je ich dosť ...chodníky šľapú iné a inde ...radšej sa vráť ( bez urážky ) po tej materskej na svôj pôvodný flek ...
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

mám 26 a komunistov som spomenul preto lebo sme pozadu asi vo všetkom, teda vo všetkom o čom sa ja ako tak zaujímam, teda bola to narážka , možno som mal použiť iné slovo , ale iné ma nenapadá..a nemôžem sa pozerať na to, ako všetko krásne naoko funguje, prezentuje sa ako dokonalé, a pritom je to úplne o niečom inom, každý o tom vie a každý sa tvári, že o tom nevie ale to je nadlho..proste si pomaly zvykám na to, že do PZ sa nedostanú tí najšikovnejší,, ale tí navychcanejší, ktorí použijú iných na to, aby ich tam dostali...a myslite si čo chcete kto chcete....a nechcem urážať, tak si to neberte osobne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jaro87
proste si pomaly zvykám na to, že do PZ sa nedostanú tí najšikovnejší,, ale tí navychcanejší, ktorí použijú iných na to, aby ich tam dostali...a myslite si čo chcete kto chcete....a nechcem urážať, tak si to neberte osobne
...nik sa neuráža a ja už vôbec nie ....

Ale inak ???
Máš síce pravdu ...ale nie zas až tak úplne ...

Tí , ktorí sa dostanú do ozbrojených zložiek ( všeobecne myslené ) majú aj to šťastie ...
No nie všetci sa tam dostanú len a len s tými známosťami ...
Je síce pravdou , že dnešná doba je už taká .... no na druhej strane sa dá povedať , že oproti socíku je tak trochu ( nazvem ) spravodlivejšia ...
Za socíku nejaký jedinec urobil blbosť ?
Nuž ocko alebo strýčko to zaonačili ...
Voľakedy sa vo vodičskom preukaze zásadne nosila stovečka - dve ...že na to všimné , respektíve na zalepenie očí ...
Dnes len debil vezme úplatok ...za 30 - 50 € riskovať ??? Neoplatí sa ...

Tí vychcaní ???
Nuž ak je dobrý , nuž aj vydrží ...
Ak si myslí , že zbohatne na úplatkoch a podobných bočákoch ???
Srandista a idealista ...blbec !!!

U armády je to ešte horšie ...do misií sa ich hlási kvantum aj napriek rizikám " podnikania " a aj tak sú počty naplnené ....
0 0
MichaelaMilan MichaelaMilan

MichaelaMilan je offline (nepripojený) MichaelaMilan

buchač
jaro87
avalik
jaro87
no, takže žiadosť zamietnutá, celkom rýchlo ma vybavili ďalšiu žiadosť si môžem poslať ihneď alebo mám čakať? vie niekto?Vďaka
keď nie je voľné tabuľkové miesto tak zbytočne budeš vypisovať ďalšie žiadosti ...
skús sa zamestnať ako civil na niektorom úrade dopravy, prípadne na MV vo svojom odbore
mám chuť sa rozpísať ako to vidím s tými voľnými tabuľkovými miestami... a zamestnať sa ako civil na úrade dopravy? alebo na MV? v tomto komunistickom štáte sa na také miesta dostane niekto len z úzkeho okruhu ľudí, ktorí poznajú určitých ľudí...ale to je stará a otrepaná pesnička... mne sa to vlastne už ani nechce nejako riešiť
Mám chuť sa rozpísať v inom zmysle ......

Spomínaš komunizmus ???
Tak takéto zriadenie ešte žiaden štát nemal ...síce komunisti budovali a smerovali vpred ku komunizmu ....
Keďže sa hlásiš ku polišom , takže máš do 30 rokov ...
Takže v tejto súvislosti o komunizme a či socíku vieš o tom trt ...
Možno máš pravdu ohľadom tej otrepanej pesničky , no určite to nebolo až také markantné ako je to dnes ...

Ale k veci ...
Zaujímavé je , že ak mladého neprijmú k ozbrojeným zložkám , okamžite sú pindy ...
Zaujímavé je , že každý závidí tie výsluhové príspevky , ktoré väčšina dostala za službu práve v tých temných ( vraj ) časoch ...
Zaujímavé je , že teraz sa dosť mladých hlási ....prečo asi ?

V tejto súvislosti je zaujímavé aj toto
MichaelaMilan
no na plate mi nezáleží, aj keď je prevda, že než som išla na materskú tak som mala aj okolo 800€ v čistom, ale nechcem ísť niekam len kvoli platu .......a kde má vlastne dnes človek nejaké istoty????? Myslím že nikde :-)
no poviem to asi takto: neprišla som sem nepodstatný ľuďom vysvetľovať (bez urážky) prečo sa chcem/nechcem stať členom PZ. Moja otázka znela, že aké majú šance ženy.........to je všetko :-)
Hm .......raz záleží , raz nie ...
Pre mňa nepodstatná otázka ...
Podstatné je to , aký osoh by mal ozbrojený policajný zbor ....

Miesta hovorkýň sú obsadené , v kanceláriách je ich dosť ...chodníky šľapú iné a inde ...radšej sa vráť ( bez urážky ) po tej materskej na svôj pôvodný flek ...

Firma je v konkurzi, takže sa asi ťažko vrátim naspäť :-D A ja nechcem ísť do kanclu.......je zaujímavé ako všetci píšete ako by ste mi videli do hlavy :-) .......úprimne vás obdivujem, lebo viete omne viac ako ja!
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

počkať, nedozvedel som sa, že ako dlho mám čakať a poslať si ďalšiu žiadosť, či to je jedno? a ešte jedna veľmi dôležitá otázka - škola v PK alebo KE sa otvára pravidelne v pevne určenom dátume alebo nie? tento rok brali 15.4 a 15.7, bude sa priberať aj 15.10?
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

prakticky, pokiaľ ti tam nenapíšu dôvod, tak hneď nasledujúci (dokonca ten istý) deň, môžeš zaslať žiadosť znova a znova a znova!
0 0
kamčík kamčík

kamčík je offline (nepripojený) kamčík

Viete mi poradiť ako prebieha informatívny pohovor?
0 0
Balos83 Balos83

Balos83 je offline (nepripojený) Balos83

všade to tak trošku inak ide, proste výsledok je taký istý pokiaľ buď nie si úplne ... alebo nemáš známosti tak cez to sito neprejdeš!!! Dajú ti podpísať "záznam o informatívnom pohovore" aj to len tiež kvôli tomu, že zo zákoza to musia, formalita nič viac! Vysvetlia, čo tá práca policajta je, zhruba podmienky prijatia ako i to stále radi pripomenia, že prijatie je len "fakultatívne", to znamená že aj keď predješ cez všteko ich sitá (fyzické, slovenčina, psychotest, lekárske), ani vtedy ešte nemáš vyhraté!!!
Naposledy upravil Balos83 : 31.07.13 at 06:46
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

MichaelaMilan
Firma je v konkurzi, takže sa asi ťažko vrátim naspäť :-D A ja nechcem ísť do kanclu.......je zaujímavé ako všetci píšete ako by ste mi videli do hlavy :-) .......úprimne vás obdivujem, lebo viete omne viac ako ja!
Žena, matka .... ktorá chce byť policajtkou, nie do kanclu, ale do terénu (poriadkárka) ... dievča, ty si ešte asi nedostala od živáňov po hube.
jaro87
počkať, nedozvedel som sa, že ako dlho mám čakať a poslať si ďalšiu žiadosť, či to je jedno? a ešte jedna veľmi dôležitá otázka - škola v PK alebo KE sa otvára pravidelne v pevne určenom dátume alebo nie? tento rok brali 15.4 a 15.7, bude sa priberať aj 15.10?
Nie je to pravidlo.
Balos83
všade to tak trošku inak ide, proste výsledok je taký istý pokiaľ buď nie si úplne ... alebo nemáš známosti tak cez to sito neprejdeš!!! Dajú ti podpísať "záznam o informatívnom pohovore" aj to len tiež kvôli tomu, že zo zákoza to musia, formalita nič viac! Vysvetlia, čo tá práca policajta je, zhruba podmienky prijatia ako i to stále radi pripomenia, že prijatie je len "fakultatívne", to znamená že aj keď predješ cez všteko ich sitá (fyzické, slovenčina, psychotest, lekárske), ani vtedy ešte nemáš vyhraté!!!
Ani keď nastúpi do školy ešte nemá vyhraté, keď bude tupelo neprejde.
0 0
jaro87 jaro87

jaro87 je offline (nepripojený) jaro87

kamčík
Viete mi poradiť ako prebieha informatívny pohovor?
Keď som bol v ZA na informatívnom,tak nás dali do nejakej rokovacej miestnosti (bolo nás tam 27) ,bol tam riaditeľ obvodného a tuším 2 alebo 3 personalistky. Po jednom nás čítali a každý povedal kto je, odkiaľ je, aké má najvyššie dosiahnuté vzdelanie, prečo chce ísť k polícii a čo konkrétne by chcel robiť u polície - 3/4 chceli ísť k dopravákom, ďalší na kriminálku, tuším vaja na poriadkovú, pár kusov kukláčov a dakto rovno detektív. Personalistky si zapísali, potom rozdali papiere a každý mal napísať funkciu - OPP referent (oddelenie poriadkovej polície). Rozlúčili sme sa a každý pekne domov a o mesiac prišla odpoveď - zamietnuté.
0 0
tomko007 tomko007

tomko007 je offline (nepripojený) tomko007

Ahojte, ja som už urobil aj fizicke testy, aj psychotesty, aj lekarske vyšetrenie úspešne, a dnes som dostal papier že ,,prijímacie konanie pokračuje,, teda nezamietali. Ešte čo ma čaká? nemá niekto skúsentosti? Ďakujem.
Naposledy upravil tomko007 : 13.08.13 at 10:26
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tomko007
Ahojte, ja som už urobil aj fizicke testy, aj psychotesty, aj lekarske vyšetrenie úspešne, a dnes som dostal papier že ,,prijímacie konanie pokračuje,, teda nezamietali. Ešte čo ma čaká? nemá niekto skúsentosti? Ďakujem.
V prijímacom konaní sa občan podrobí previerke ovládania štátneho jazyka, previerke fyzickej zdatnosti, psychodiagnostickému vyšetreniu a lekárskemu vyšetreniu.

Previerka ovládania štátneho jazyka pozostáva z dvoch častí:

z diktátu, ktorý je zameraný na preverenie úrovne ovládania pravopisu štátneho jazyka,
z kompozície, ktorej cieľom je overenie schopnosti stručne, jasne a výstižne vyjadriť slovami myšlienky a zostaviť súvislý jazykový text.

Uchádzač nevyhovel previerke zo štátneho jazyka, ak získal celkovo menej ako 20 bodov, čo predstavuje 50% úspešnosť.

http://www.minv.sk/?kurzy-2
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať