Zavrieť

Porady

Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

tak ja sa pokúsim upiecť tých 7 druhov, uff to bude fuška
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kačku
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja si vždy urobím najprv všetky cestá na robote a nechám odpočinúť do druhého dňa, oveľa lepšie sa s nimi potom pracuje.
A časť múky nahradím ražnou, cesto je vláčnejšie.
A možno to teraz vyskúšam v pekárni, hoci mám zakázané piecť.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kukučka Pozri príspevok
ja si vždy urobím najprv všetky cestá na robote a nechám odpočinúť do druhého dňa, oveľa lepšie sa s nimi potom pracuje.
A časť múky nahradím ražnou, cesto je vláčnejšie.
A možno to teraz vyskúšam v pekárni, hoci mám zakázané piecť.
aj ja mam zakazane,ale mne je to fuk.hadam nebudeme na vianoce bez kolacov.-moj muz je alergicky na to ked peciem-zda sa mu ze je to pricasto-mne nie.
dnes ked videl ze som si nakupila struhane mandle a oriesky,tak sa mu zdvihol tlak-ale som sa na neho skaredo pozrela,tak splasol
nebolo treba ani slovny prejav.hm,co spravi sila pohladu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja peciem kázdy rok nieco ine,co nemam vyskusane.
ale vanilkove rozky musim,lebo tie su uz take tradicne a potrebujem ich veru vela,aspon zo 7 davok-ako darceky pre rodinu.
nasla som aj dake Milka rohlicky,tak snad skusim tie a este citronove esicka a daku vianocnu stolu.
okrem toho by som rada upiekla kremes-daktory co su tu prilepene.
mam mi oznamila ze urobila uz oriesky a suhajdy.takze sedmoro by sme mali.
medovniky nepeciem,u nas v rodine akosi nejdu na dracku.
mama sa rozculovala ze uz nic nie je ako volakedy-mala malo cokolady,tak kupila este inu,tusim v lidli a ostala sediva.lentilky -kym stuhli,stratili celkom farbu.tot nase snazenie.
0 0
bnorika bnorika

bnorika je offline (nepripojený) bnorika

Osky! Máš vyskúšané nejakú vianočnú štolu??? Napíšeš nám recept? Ďakujeme
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Veľmi dobré recepty na vianočnú štólu som našla včera v tohto týždňovom časopise Nový čas pre ženy.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ja si každý rok poviem, že upečiem len pár druhov. Ešte nikdy sa mi to nepodarilo, vždy ich bolo 9- 12 druhov. Minulý rok som sa zbadala až pri 15. tento rok si dávam zaväzok maximálne 5-6, dúfam, že sa mi to podarí.
Bez vanilkových rožkov by neboli ani vianoce, takže tie. Linecké- tie milujú moje deti, punčák, orechové gulky, venčeky, úliky.
Robievala som košíčky, šuhajdy, medovníčky,rafaelo,kokosovú roládu,metrový koláč,griláž, praclíky k tomu ešte perníkovú chalúpku.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tiež si každoročne hovorím, že budem piecť menej a dopadne to vždy tradične - medovníčky, medvedie labky, plnené oriešky, linecké kolieska, parížske rožky, vanilkové rožteky, kokosky, griláž, šuhajdy, úliky, medové rezy, makovník, vianočka, slané tyčinky a ak mi niekto dá nový dobrý recept. tak skúšam aj to. Už aby som začala piecť medovníčky,
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

bnorika Pozri príspevok
Osky! Máš vyskúšané nejakú vianočnú štolu??? Napíšeš nám recept? Ďakujeme
Výbornú štólu majú v Lidli, ja až tak nevypekám, radšej kúpim. Mama pečie každý rok tiež 8-12 druhov koláčikov a vždy mi polovicu zabalí
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja sa chystám upiecť túto, dám vedieť, ako sa podarila.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=67034
2 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ja som včera skúšala nepečený krémeš- celkom fajn je, ale určite budem piecť "vínové koláčiky" a "hop do truby-šup do rury" su to rýchle koláče a málo surovín tam ide. a možno este niečo vykútram v receptoch. skúšala som aj "medvedie labky" len akosi mi nechceli po upečení vysypať sa z formičiek (ak niekto má radu ako na to, aby som sa s tým nes.... tak sem s nou, budem vdačná)
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Mne sa tri roky dozadu nechceli vyklápať, odvtedy neriskujem.
Malé kúsky - guličky, obalím ešte v ruke v hrubej múke a tak vtlačím do formičky, alebo do formičky dám trochu múky a až potom vtláčam cesto.
Vyklápali sa odvtedy v pohode, priam z formičiek vyskakovali
3 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ja asi tradične. Linecké, makové rožky, orechový na oplátke, ešte nejaký s plnkou. A hlavne si chcem narobiť kooooooooopec čokolády. Mňam. Už teraz sa mi na ňu slinky zbiehajú. Ešte tak vystihnúť teploty, aké boli tento týždeň (-16), aby rýchlejšie tuhla.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Mne sa tri roky dozadu nechceli vyklápať, odvtedy neriskujem.
Malé kúsky - guličky, obalím ešte v ruke v hrubej múke a tak vtlačím do formičky, alebo do formičky dám trochu múky a až potom vtláčam cesto.
Vyklápali sa odvtedy v pohode, priam z formičiek vyskakovali
vdaka za radu, tak skúsim to s hrubou múkou (tiež ma to mohlo napadnuť)
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

blazonko Pozri príspevok
Ja asi tradične. Linecké, makové rožky, orechový na oplátke, ešte nejaký s plnkou. A hlavne si chcem narobiť kooooooooopec čokolády. Mňam. Už teraz sa mi na ňu slinky zbiehajú. Ešte tak vystihnúť teploty, aké boli tento týždeň (-16), aby rýchlejšie tuhla.
...a máš nejaký špeciálny a hlavne už odskúšaný receptík na tú čokoládu?
Tak prilož. Ďakujem.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Akurát som bola v Lidli, dnes tú štólu zlacneli na 1,99€. Je kilová. v strede marcipán Jednu sme už celú zjedli
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

blázonko aj ja čakám na Tvoj recept na čokoládu. Pamätám sa ako malé dieťa, keď ešte neboli kolekcie, tak nám mamina robila tiež čokoládu a ešte karamel. Samozrejme, že by do Vianoc nič nezostala. takže to musela skrývať. Ale dá sa pred deťmi niečo skryť ?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

pre Truch : Sú dve. Akú ste mali? Makovú či orieškovú?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Aj ja mám ten problém, že chcem robiť zopár druhov a nakoniec ich je zo 10.
No ale tento rok tradične isto iste medovníčky, možno aj dvakrát, lebo u nás miznú už pred Vianocami, potom tradičné zázvorníky (ďumbierniky) z kila múky podla starodávneho svokrinho receptu. Oboje sa dá hodne dopredu upiecť a počas celých sviatkov pekne mäkkučné papkať. Najmä tie zázvorníky sú super, lebo vnútri sú mäkkučné a na vrchu chrumkavé, ako keby mali tenučkú škrupinku na sebe. Tieto dvoje musím najneskúr cez tento víkend postíhať. A deti budú ozdobovať medovníčky. To je ich.
No a ešte zvykneme klasické linecké lepené kolieska (alebo kvietky).
Z nepečených sa mi osvedčili piškótové gulky s rôznymi náplňami - s marhulovým džemom, nutelou, mletými orechmi, kokosom, kompótovými višňami - tie pre dospelákov aj do rumu alebo vodky vopred namáčam, alebo ozdobíme kandizovaným ovocím, orieškom, dajú sa na tisíc spôsobov pripraviť. Pripravím viacnásoe duplovanú dávku základnéj hmoty a potom len rozdelím a prísady rôzne doplním. Ugúlam, obalím, ozdobím, dám do papierového košíčka a odložím schladiť. Toto stačí ale až 1-3 dni pred dňom podávania. Za ten čas sa pekne chute spoja
A určite aj nejaký smotanový alebo pudingový zákusok alebo tortu spravíme). estra dúfam spraví šuhajdy, tak niečo vymeníme.
No a nesmú chýbať slané tyčinky z lístkového cesta alebo pagáčiky.
Aby som nezabudla, vlani sme robili namiesto vanilkových rožkov kávové a boli fantastické. Jeden špic sme vždy do bielej čokolády namáčali.
No nejako sa mi to množstvo zase zväčšuje
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať