Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz od 1.1.2010

Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor súhrnného výkazu k dani z pridanej hodnoty :
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
daja Pozri príspevok
Ahojte, chcem Vás poprosiť, zaniesla som pre týždňom na DU všetky doklady k autorizácii elektronických služieb /bez zaruč. podpisu/. Dodnes, ale keď sa prihlásim na www.drsr.sk, tak sa mi zobrazí len úvod- schránka správ, správa certifikátov a odhlásenie. Mala by tam byť aj kolónka DIČ. Ale ja to tam nemám.Táto kolónka sa mi zobrazí len keď mi to zautorizujú, alebo ako to vlastne je. Ďakujem
Máš Úvod - eTax vľavo hore a pod "eTax" je DIČ.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

m.hladka Pozri príspevok
Máš Úvod - eTax vľavo hore a pod "eTax" je DIČ.
No veď práve že to tam nemám. Alebo sa to tam objaví, až keď mi zautorizujú služby na DÚ.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

daja Pozri príspevok
No veď práve že to tam nemám. Alebo sa to tam objaví, až keď mi zautorizujú služby na DÚ.
Áno, až po autorizácii. Keď si bola odniesť všetky podklady, nepovedali Ti, že máš prísť znovu pre podpísanú dohodu?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

z www.drsr.sk:

Autorizované elektronické služby – informácia o stave autorizácie
Vzhľadom na technické problémy nebolo možné dokončiť všetky väzby medzi ID registrovaného používateľa autorizovaných elektronických služieb a DIČ subjektu, ktorý oprávnene zastupuje.
Tieto väzby budú vytvárané postupne v nasledujúcich dňoch a o ich vytvorení bude používateľ notifikovaný mailom.
A) Skôr ako nás budete kontaktovať:

* Skontrolujte splnenie Vašich technických podmienok TU - písmeno H)
* Vyhľadajte, či existuje riešenie Vášho problému TU – linka na FAQ
* Pripravte si nasledovné údaje:
1. ID používateľa Autorizovaných Elektronických Služieb – AES a dátum registrácie (údaje z Registračného formulára používateľa)
2. DIČ spoločnosti, ktorú zastupujete
3. Ďalšie doplňujúce údaje k Vášmu problému (rola v ktorej vystupujete – štatutár, zástupca a pod.)

Podnety zaznamenané mimo nižšie uvedenú rozšírenú podporu budú spracované nasledujúci deň počas prevádzkových hodín Call centra (v pracovných dňoch od 7:30 do 15:30 hod.) .

B) Email na technickú podporu (najúčinnejšia forma): callcentrum@drsr.sk

Uveďte prosím:
1. ID užívateľa AES
2. DIČ spoločnosti, ktorú zastupujete
3. stručný popis problému, ( viď A) bod 3. )

V nevyhnutnom prípade je možné zaslať prílohu.


C) Telefonická podpora - Call centrum: 048 / 4317 222
Deň Od Do
Pondelok-piatok 07:30 15:30
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

áno, bola som tam, a povedali mi, že oni to nahodili do systému, a že teraz už oni s tým nič nemajú. A keďže je teraz problém so stránkou drsr. a celým týmto ich systémom, tak neviem čo robiť. Potrebujem súrne zautorizovať zástupcu na vratku DPH.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

daja Pozri príspevok
áno, bola som tam, a povedali mi, že oni to nahodili do systému, a že teraz už oni s tým nič nemajú. A keďže je teraz problém so stránkou drsr. a celým týmto ich systémom, tak neviem čo robiť. Potrebujem súrne zautorizovať zástupcu na vratku DPH.
Asi som mimo. Odniesla som papiere na DÚ, povedali, aby som počkala a za 10 min. mi dali zmluvy. Ešte som ich nepozerala, mám ich v robote a dnes mám dovolenku. Ešte mi niečo chýba? Budem to potrebovať až v apríli a keďže sú problémy so stránkou DRSR, ani som nič neskúšala.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

truch Pozri príspevok
Asi som mimo. Odniesla som papiere na DÚ, povedali, aby som počkala a za 10 min. mi dali zmluvy. Ešte som ich nepozerala, mám ich v robote a dnes mám dovolenku. Ešte mi niečo chýba? Budem to potrebovať až v apríli a keďže sú problémy so stránkou DRSR, ani som nič neskúšala.
No je dobré ísť na stránky DRSR, lebo tam možno treba ešte doinštalovať certifikáty a programy (je tam aj návod ako treba postupovať) Ak si to necháte na poslednú chvíľu, môže sa stať, že budete mať v tom apríli problém zaktívniť si všetko čo treba. Ja som išla na tie stránky týždeň pred povinnosťou zadať súhrný výkaz a veru mi trvalo, kým som sa dostala na stránky a keď som sa dostala, tak to stále padlo. (Podarilo sa mi to až v piatok poobede po 16.00 hodine) A v tom apríli to bude ešte horšie
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

máme vybavený zaručený el.podpis, dostali sme čip.kartu a čítačku, boli sme na DU aby to zautorizovali a čo ďalej, treba stiahnuť nejaký softvér k tomu, alebo už môže vyplňať na daňovom tlačivá a poslať, vôbec nemám s týmto skúsenosť, mohli by ste mi poradiť? ďakujem pekne
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
V prvom rade treba nainštalovať ovládač čítačky, zrejme i nejaký program, ktorý vie spravovať čipovú kartu. Registračná autorita Vám určite dala návod, odkiaľ si stiahnuť ovládače a ako ich nainštalovať.V následnom treba nainštalovať podpisovač D.Signer a XML plugin a nakoniec podpisovú politiku na rok 2010. Tu je o tom tiež popísané: http://www.porada.sk/t131746-podanie...01-2010-a.html
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
máme vybavený zaručený el.podpis, dostali sme čip.kartu a čítačku, boli sme na DU aby to zautorizovali a čo ďalej, treba stiahnuť nejaký softvér k tomu, alebo už môže vyplňať na daňovom tlačivá a poslať, vôbec nemám s týmto skúsenosť, mohli by ste mi poradiť? ďakujem pekne
Všetko je na stránke drsr.sk . Treba nainštalovať ovládače, podpisovú politiku a potom pridať certifikát.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, prosim nemate niekto vzor splnomocnenia na podavanie elektronickou postou.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, prosim nemate niekto vzor splnomocnenia na podavanie elektronickou postou.
Nika, splnomocnenia alebo poverenia? Ak si zamestnanec stačí ti poverenie
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

truch Pozri príspevok
Nika, splnomocnenia alebo poverenia? Ak si zamestnanec stačí ti poverenie
Nie som zamestnanec, ako zivnostnicka - uctovnicka, budem podavat za dve firmy SV, chcem ist na DU sama, ale u notara musim overit splnomocnenie, keby tu niekto pripol vzor, bola by som vdacna...
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Pripínam PM a stačí overiť na matrike
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Economic Pozri príspevok
Všetko je na stránke drsr.sk . Treba nainštalovať ovládače, podpisovú politiku a potom pridať certifikát.
nainštalovala som si certifikáty zo stránky disig, podľa návodu. ale neviem, či tej jeden je dobre, lebo tam bolo na Vista 36 alebo Vista 64 ako to zistím, ktorú vistu mám, na počítači na nálepke je Windows Vista a potom je Turion 64, je to ono?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

sybila3 Pozri príspevok
nainštalovala som si certifikáty zo stránky disig, podľa návodu. ale neviem, či tej jeden je dobre, lebo tam bolo na Vista 36 alebo Vista 64 ako to zistím, ktorú vistu mám, na počítači na nálepke je Windows Vista a potom je Turion 64, je to ono?
Na ploche máš ikonku Počítač, keď si na ňu klikneš pravým tlačidlom, vyberieš Vlastnosti, tam máš uvedený Tvoj OS
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
nainštalovala som si certifikáty zo stránky disig, podľa návodu. ale neviem, či tej jeden je dobre, lebo tam bolo na Vista 36 alebo Vista 64 ako to zistím, ktorú vistu mám, na počítači na nálepke je Windows Vista a potom je Turion 64, je to ono?
Ak by si sa pokúšala nainštalovať nesprávny ovládač, upozornil by ťa, že to je pre inú verziu OS.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Je tam napísané, že 32bitový operačný systém, takže som nainštalovala na Vistu 32, malo by to byť dobre. Takže keď mám nainštalované podľa návodu všetko aj rozbalené, môžem ikonky odstrániť z plochy? A treba niečo aj na stránke drsr? Lebo ešte nič som neposielala elektronicky. Otvorím si na drsr elektronická podateľna, alebo treba ešte niečo mať nainštalované? ďakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ešte treba nainštalovať D.Signer/Xades, xml plugin a podpisovú politiku pre rok 2010, sú stiahnuteľné z drsr. Potom povoliť podpísané activeX prvky v Internet Explorer. Na strane 41 som o tom písal a je tam aj link, treba si pozrieť.
0 0
Schiziak Schiziak

Schiziak je offline (nepripojený) Schiziak

Kukal som tu viacero prispevkov ohladne ZEP. Rozhodol som sa spisat jednoduchy prehlad technickej stranky.
Dve dolezite pripojemienky:

  1. Ludia v nasej vlade, statnej sprave a organoch trpia mozgovou retardaciou najvyssieho stupna, pozor na to! Takze ak vam niektore veci budu pripadat divne, je to preto!
  2. Dodavky na vsetky tendre vladnych informacnych technologii vyhraju najvacsi diletanti, magori a financni nenazranci. Vid ukoncenie.

Takze na ujasnenie su iba dve moznosti ako podat dokumenty:

  1. so ZEP
  2. alebo bez


Tu druhu moznost zavrhnite, bez ZEP je totalna blbost (priznak retardacie) - zaslete dokumenty elektronicky, musite si vybavit splnomocnenie a neviem co este, ale je vam to na holy prd, lebo to aj tak musite dorucit do 5 dni rucne. Cize iba oddialite podanie o 5 dni. Starosti vsak mate ako so ZEPom. Ak sa nudite, nemate co robit alebo si myslite, ze je to kool, nech sa paci, ale myslim, ze jednoduchsie, je to potom podat postou.

So ZEP-om:

  1. Potrebujete samotny ZEP, ten vam doda certifikacna autorita
    • je ich niekolko, vacsina su totalne inkompetetni curinovia a magori, vyberajte dobre. Tu nasu tu zrejme nemozem uviest.
    • vsetky certifikacne autority v SR su Mrkvosoft ritolizi, takze ak pouzivate Linuxy uzijete si, mozno sa vam to nepodari rozbehat.
    • ZEP, ktory vam dodaju, je uplne laznicke lackove USB zariadenie made in china, ktore vam nasupe mrte bordelu do kompu, takze instaciu robte na najnepodstanejsi system. Cize ak vyuzivate Vzdialenu plochu v ziadnom pripade to neinstalujte na server.
    • ZEP moze byt vydany len na fyzicku osobu, tj cloveka. Ak ste firmou, musite vlastnika ZEP potom na podanie pomcou ZEP splnomocnit.
    • ZEP sa plati pausalne kazdy rok.

  2. Ked mate ZEP, musite sa ako OSOBA zaregistrovat do portalu DRSR,
    • ten vam prideli uplne krepe nezapametatelne ID cislo, ktore si v ziadnom pripade nezapisujte na karticku do penazenky atd.


    • prihlasite sa tymto ID do portalu a podpisete si prvy dokument vasim ZEP-om ( ne-supolupracu komponentov tu preberat nebudeme). Od tohto momentu portal vie, ze prave tento ZEP je spojeny s touto osobou.

  3. Teraz prichadza sranda, za kazdeho panaka - ci uz fyzicku osobu, alebo pravnicku osobu potrebujete samostatne splnomocnenie. Toto navrhujem si pripravit (vytlacit) dopredu pre kazdeho klienta, ktoreho robite. My mame okolo dvacky-tricky klientov, takze sme si to nachystali dopredu a vzdy, ked dojde konatel dame mu to podpisat. Pozor ak musia podpisat uradne dokumenty viaceri! Ked toto mate idete na DU a odovzdate to tam. Ked to mantaci spracuju do "kontrol panelu" na portali DRSR vam pribudne ICO pre kazdeho pandrlaka. Toto je vas ciel!
  4. V tomto momente mozete za kazdeho panaka podat priznanie rovno cez net, z jedneho kompu, jednou na to urcenou osobou (ZEP) ak...

... pojde portal Danovej Spravy. Tato znoska bordelu nazyvaneho portal napisana v jave bola zrejme vyprodukovana najlaznickejsim teamom na svete. Asi by sa musel specialne hladat. Jeho sluzby cez FDF/PDF - debilina na samostatny 100 strankovy elaborat - pouzivame cca. od 2004 - 2005. V marci je kazdy bozi rok system pretazeny takym stylom, ze sa neda pracovat. Nielen, ze adminstratori su totalne nekompetetni diletanti a podcenili pretazenie v marci n rokov za sebou, ale teraz k tomu pridali este aj sifrovanie co ich totalne polozilo. Najme ak sa maju teraz zvratky DPH riesit elektronicky. Takze vela stastia, pripravte sa na nefunkcnu jazdu.

Instalacia komponentov na podpisovanie na vas PC je samostatna kapitola, odporucam vam vypytat si cislo na vasho CA (certifikacna autorita) komisara, a otravujte ho do morku kosti. Tento panak vam predal ZEP, je to zariadenie, za ktore su zodpovedni a musia vam poskytnut technicky support. Riadne ich poduste v stavicke, ten ZEP neni lacny, vyrobna cena toho plastikove prdu co vam daju je 10 korun, software k nemu stoji za dve veci, a na medzinarodnych forach ho uz aj analyzovali a bohvie ako bezpecny vraj neni, takze cele je to len taka sarada.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať