Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2010 - spolu a dobre.

človek čo opustil Poradu.
Sem sa môžete prísť vyplakať, ak Vás klient nahnevá, alebo sa Vám stane iná nepríjemnosť v tomto pre nás účtovníkov, ťažkom období . Podávať sa tu bude veľmi kvalitná káva, ale urobiť si ju musíte sami.
Inkasovať budem 31.3.2011
Naposledy upravil Melnick : 05.01.11 at 17:53
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Evička, aj také veci sa stávajú ... Ale hlavné je, že som na to prišla včas a urobila len opravné ... Keby to malo byť dodatočné, tak neviem, neviem ...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ak uplatňujete klientovi v DP sumu preddavku podľa §43 - vpisujete do poznámok, že čo to je za preddavok?
Moja klientka mala daňovú povinnosť 0,- a týmto jej vzniká preplatok. Na DÚ ju žiadali , aby vpísala do poznámok, že je to daň z preplatku RZZP a zrážková daň z úrokov na účte.
Stretli ste sa s tým?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. ja som priložiu kópiu .. ale nebolo to tento rok (mám nachystanú aj teraz .. ak to budem uvádzať v DP)

.. neviem pripnúť link z drsr
Súčasťou daňového priznania k*dani z*príjmov FO typ B sú prílohy, ktoré je daňovník povinný priložiť k*daňovému priznaniu a*to v*nadväznosti na druhy príjmov, ktoré daňovník v*roku 2010 uvádza v*daňovom priznaní. Prílohami sú :
- kópie všetkých potvrdení (dokladov) o*príjmoch zo závislej činnosti (vrátane príjmov, z*ktorých sa daň vybrala podľa § 43 ods. 3 písm. j) a*l) zákona, pri ktorých sa daňovník rozhodol vybratú daň považovať za preddavok podľa § 43 ods.7 zákona) plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky a*zo zdrojov v*zahraničí od všetkých platiteľov dane.....
Naposledy upravil Katy a R : 13.03.11 at 13:36
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ak uplatňujete klientovi v DP sumu preddavku podľa §43 - vpisujete do poznámok, že čo to je za preddavok?
Moja klientka mala daňovú povinnosť 0,- a týmto jej vzniká preplatok. Na DÚ ju žiadali , aby vpísala do poznámok, že je to daň z preplatku RZZP a zrážková daň z úrokov na účte.
Stretli ste sa s tým?
novácky DU - pri vracaní preplatku z RZZP - žiadal potvrdenie od ZP.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Podarilo sa jednej známej, že namiesto DP typ A podala DP typ B. Dôchodkyňa, s príjmom iba z dohody mimo pracovného pomeru, chcela si vrátiť daň. Má to nechať tak, alebo podať opravné?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Podľa mňa by to mali uznať .. možno by som si skúsila overiť telefonicky. U nás sa zvykne správkyňa dane tel ozvať, ak ide o nejakú menšiu nezrovnalosť ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nejaké malé tržby tu mám,

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov..._dpfo_2011.rtf

Doniesla som Vám materiál na čítanie. Čítajte p o m a l y a dajte si kávičky aspoň dve. A môžete si dať aj nejakú maškrtku.
Kedy mám zbohatnúť ak nie teraz ? A na kom mám zbohatnúť ak nie na priateľoch ?
5 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A po kritike zo strany niektorých členov ( vedia oni, ktorí to sú ) rozširujem sortiment.


Zasa až tak som bohatnúť nechcela, ale keď ináč nedáte....
4 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... no veď už aj bolo načase
Však ja od toľkej kávy celé noci nespím.. .. no a z tohto ak si dám .. veď to je "medecína" .. (aj lekári vraj doporučujú)
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ľudkovia - poradkovia , idem sa Vám pochváliť, ale najskôr by bolo vari načim poďakovať... Tohto roku som si prvýkrát v živote robila daňové priznanie "sama" spolu s Vami a - dobre - ako povedala teta na daňovom... Dokonca mi vyšiel aj preplatok na dani - síce len pár desiatok eur, ale aj to poteší - vždy lepšie, ako dostať kyjom po krížoch...

Takže Vám všetkým ďakujem, lebo som to vôbec nemala v úmysle a chcela som si ho dať urobiť niekomu účtovnícky zdatnejšiemu. Ale aspoň som v mojom prípade do litery naplnila názov tejto témy "Daňové priznanie za rok 2010 - spolu a dobre"...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. no vidíš .. a ešte si ušetrila aj 200 evri .. môžeš si dať aj niečo iné, nielen kávu
Tuším sa Majke aj kšeft začína rozbiehať ... žeby trošku pomohlo aj to rozšírenie sortimentu ..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Však ma to práve napadlo Katka, Oliwa ušetrila, tak môže niečo nechať u mňa. A Ty máš jedno kafčo zadara, neprezradím prečo .
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. no to mám dnes deň s veľkým Ď - žeby za reklamu, čo ti tu robím
A to ešte keď prezradím, že úplnou náhodou som dnes šla okolo DU .. v čase obedňajšej prestávky .. a otvorené bolo .. a vnútri ani nohy... ešte aj na pokecanie bol čas
Dúfam, že zajtra mi už konečne prídu "papiere" a spravím aj svoje DP - musím využiť, kým ostatní ešte nevedia, že preberajú aj cez obed
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

A tu zase nejako pusto .. všetci tuším ešte tvrdo makajú .. len ja čakám ešte na papiere.. tak si idem dať aspoň kávičku, alebo radšej medecínku - nech lepšie spím
Však aj portál drsr má terazky "pravidelnú tehnickú aktualizáciu"
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Katuška, nech ti kávička, aj medicínka padnú na úžitok.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
vsak portal nepotrebujes...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... však to len taká výhovorka
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a tu stále pusto .. veď už treba oddychovať pri kávičke, alebo aj niečom inom...

info pre opozdilcov (aj keď Vegoska už má učtovníčku) .. http://ekonomika.sme.sk/c/5816520/pr...ne-dlhsie.html
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tak vážení, kedy sem prídete minúť tie svoje zarobené milióniky na DP ????? : Už sa teším na maxi tržby. :
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

takže gratulujem opäť sme zvládli tento blázninec bez ujmy na zdravom rozume
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať