Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

xMen Pozri príspevok
OK, nie je ziadny problem dajte si tam 0 (nula) a uz to pojde.
poradte xml editor, nemám žiadny
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
poradte xml editor, nemám žiadny
podla mna je XML editor zbytocne komplikovany na to. otvorte si to v NOTEPAD.EXE (sucast MS WINDOWS), alebo pouzite program PSPAD (http://www.pspad.com/sk/)
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

som to urobil tým prepisom a je to OK, no dúfam, že sa programátori v Brezne posnažia, aby sme si nemuseli takto na kolene upravovať vygenerované xml-ká
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dvd Pozri príspevok
som to urobil tým prepisom a je to OK, no dúfam, že sa programátori v Brezne posnažia, aby sme si nemuseli takto na kolene upravovať vygenerované xml-ká
tomu sa asi nevyhneš - vždy sa voľačo vyskytne
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Dobrý deň chcela by som sa spýtať prišiel mi mail, z drsr. že keď kliknem na súbor tak sa mi identifikátor automaticky uloží do PC ale keď naň kliknem tak si pýta heslo môžete mi poradiť kde by som ho našla v žiadosti o vydanie identifikátor alebo kde? Ďakujem
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

xMen Pozri príspevok
EZU vam nepovoli odoslat podanie, ak obsahuje chyby, len vtedy ak nema chyby (varovania moze mat podanie).
Ale ja som nepodávala cez EZU, ale cez E-dane so ZEPom. Prešlo. Uvídím, či to bude OK.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

xMen Pozri príspevok
potvrdenie mate hned v zozname podani, je stlpec 'Potvrdenie' (treti zlava) a ak je podanie v stave 'Prijate' jetam ikonka PDF-ka staci kliknut a bud otvorit alebo ulozit PDF-ko.

no ono je to od rána stále ako "pripravené" tak za to sa pýtam a teraz momentálne sa mi nedá pripojiť
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Maruška54 Pozri príspevok
no ono je to od rána stále ako "pripravené" tak za to sa pýtam a teraz momentálne sa mi nedá pripojiť
ked mate zobrazene podanie (na zoznam podani date tlacitko 'Detail' ), ak podanie ma 0 chyb, stlacte (mate dostupne - nie je sive) tlacitko ODOSLAT, potom povtrdit odoslanie, a HOTOVO

podanie uz bude mat stav Prijate, a uz mate k dispozii potvrdenku :-)
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

katkap17 Pozri príspevok
Dobrý deň chcela by som sa spýtať prišiel mi mail, z drsr. že keď kliknem na súbor tak sa mi identifikátor automaticky uloží do PC ale keď naň kliknem tak si pýta heslo môžete mi poradiť kde by som ho našla v žiadosti o vydanie identifikátor alebo kde? Ďakujem
si ho zadala pri vypisovaní žiadosti o vydanie identifikátora..... no na žiadosti papierovej nie je, musíš zaloviť v pamäti.......
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dvd Pozri príspevok
si ho zadala pri vypisovaní žiadosti o vydanie identifikátora..... no na žiadosti papierovej nie je, musíš zaloviť v pamäti.......

mam otázku k identifikátoru - môžem mať na jednom PC viac identifikátorov?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
mam otázku k identifikátoru - môžem mať na jednom PC viac identifikátorov?
aj 20
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
aj 20
len pre istotu - takže môžem podávať za klientov výkazy elektronicky bez toho, aby boli priradení mne? Ako keby si to podávali sami, ale pôjde to z mojho počítača? Bez ZEPu myslím, iba nová dohoda.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
len pre istotu - takže môžem podávať za klientov výkazy elektronicky bez toho, aby boli priradení mne? Ako keby si to podávali sami, ale pôjde to z mojho počítača? Bez ZEPu myslím, iba nová dohoda.
no a toto na fs nedomysleli - hneď na začiatku som to hovoril domenicovi
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
no a toto na fs nedomysleli - hneď na začiatku som to hovoril domenicovi
prosím ťa, prelož mi to, aby som tomu aj ja rozumela. Vďaka.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
prosím ťa, prelož mi to, aby som tomu aj ja rozumela. Vďaka.
ako zaručíš v takom prípade, že bude identifikátor len na 1 mieste ak je vydaný napr. na konateľa spoločnosti a ty si ho len skopíruješ na svoje pc? podávaš ty ale nie je to tvoj identifikátor. kto je v prípade problémov zodpovedný?
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
prosím Vás o pomoc,trápim sa s elektronickym podaním mesačného prehľadu.Robím to prvý krát.Mám urobenú dohodu a bezplatný identifikátor.Robila som to cez EZU.V poriadku som sa prihlásila ,vytvorila podanie vložením súboru XML a tu som ostala bezradná . Píše mi červeným: Daňový úrad nesprávna hodnota údaj nebude importovaný Daňový úrad: POVINNÝ ÚDAJ varovanie . Neviem čo treba opraviť,alebo...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

oriesok Pozri príspevok
prosím Vás o pomoc,trápim sa s elektronickym podaním mesačného prehľadu.Robím to prvý krát.Mám urobenú dohodu a bezplatný identifikátor.Robila som to cez EZU.V poriadku som sa prihlásila ,vytvorila podanie vložením súboru XML a tu som ostala bezradná . Píše mi červeným: Daňový úrad nesprávna hodnota údaj nebude importovaný Daňový úrad: POVINNÝ ÚDAJ varovanie . Neviem čo treba opraviť,alebo...
asi máš nesprávny dú v xml súbore
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

srska Pozri príspevok
ako zaručíš v takom prípade, že bude identifikátor len na 1 mieste ak je vydaný napr. na konateľa spoločnosti a ty si ho len skopíruješ na svoje pc? podávaš ty ale nie je to tvoj identifikátor. kto je v prípade problémov zodpovedný?
to neriešime ani teraz, keď je stará dohoda a posielam za nich. Aj poštou....

Vďaka za odpoveď, takže to môže na´dalej fungovať skoro tak isto ako teraz

Ono môže byť aj iný prípad,máme doma napríklad dve firmy, jeden PC. Ako potom zasielať v tom prípade? To by musel byť na každú firmu extra PC, ak by sa nenechali zastupovať.
Naposledy upravil Dáša_ : 24.02.12 at 14:54 Dôvod: doplnenenie príkladu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dáša_ Pozri príspevok
to neriešime ani teraz, keď je stará dohoda a posielam za nich. Aj poštou....

Vďaka za odpoveď, takže to môže na´dalej fungovať skoro tak isto ako teraz
áno - aj mne osobne tento systém pomohol (jeho určitá nedokonalosť)
0 0
Zorenka Zorenka

Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

Oriesok, xml súbor máte správny, neviem v akom programe robíte mzdy, zrejme je treba v názve daňového úradu zadať iba mesto, kde sa Váš DÚ nachádza. napr. Bratislava.
Opravu uskutočnite cez organizácia - bežné účty - kde do poľa NÁZOV dáte iba napr. BRATISLAVA./treba mať otvorený mesiac, ktorý zasielate/ Vyexportujte si potom súbor ešte raz nanovo a vložte XML.
1 0
Načítať ďalšie