Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

Economic Pozri príspevok
Áno všetko elektronicky.
ďakujem. aby som tomu správne rozumela, ak máme zriadenú dohodu s DÚ kvôli Súhrnnému výkazu k DPH (namiesto ZEP), tak táto bude platiť aj pre ostatné elektronické podávania DP? alebo treba ešte niečo k tej dohode doplniť?
0 0
sjsoul99 sjsoul99

sjsoul99 je offline (nepripojený) sjsoul99

Dobrý deň,
Je aj taká možnosť, že by sa každý konateľ vyplnil registračný formulár a podpísal dohodu s DU o doručovaní písomnosti el. formou. Potom by mi dali prihasovacie údaje a ja by všetko posielala z jedného PC. Nevadilo by keby v PC bolo nainštalovaných viac podpisových značiek?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sjsoul99 Pozri príspevok
Dobrý deň,
Je aj taká možnosť, že by sa každý konateľ vyplnil registračný formulár a podpísal dohodu s DU o doručovaní písomnosti el. formou. Potom by mi dali prihasovacie údaje a ja by všetko posielala z jedného PC. Nevadilo by keby v PC bolo nainštalovaných viac podpisových značiek?
Mozete s jedneho PC posielat za vsetkych, len sa budete musiet vzdy prihlasit ID a heslom danej firmy.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sjsoul99 Pozri príspevok
Dobrý deň,
Je aj taká možnosť, že by sa každý konateľ vyplnil registračný formulár a podpísal dohodu s DU o doručovaní písomnosti el. formou. Potom by mi dali prihasovacie údaje a ja by všetko posielala z jedného PC. Nevadilo by keby v PC bolo nainštalovaných viac podpisových značiek?
Najideálnejší by bol pre Vás jeden zaručený elektronický podpis, jeden ID kód a k nemu na všetky tie Vaše spoločnosti urobená väzba. A výhoda ? Nemuseli by ste nič zasielať s krycími listami. Ale dá sa aj tak, ako píšeš.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lenka_bodorova Pozri príspevok
Ale od nového roka to už musí byť s zaručeným elektronickým podpisom? Čítala som, že dohoda už od 1.1.12 nebude???
Novela daňového poriadku č. 331/2011 povoľuje ešte aj dohodu. Ale ja svojim klientom doporučujem ZEP. Má svoje veľké výhody.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Mám suseda vodár-inštalatér starší pán, DP mu robí švagriná ,účtovníčka na dôchodku, nemusí za tieto služby platiť. K podnikaniu však používa MV, čiže musí podať DP k DZMV, doteraz si ho vyplňoval ručne. Tak isto poznám murára, ktorý si robí DP sám, vypočíta náklady paušálne, ušetrí na účtovníčke, ale tiež používa MV. Znamená to, že si budú musieť takýto ľudia zaplatiť účtovníčku? asi tým veľmi potešení nebudú
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
babi2 Pozri príspevok
Mám suseda vodár-inštalatér starší pán, DP mu robí švagriná ,účtovníčka na dôchodku, nemusí za tieto služby platiť. K podnikaniu však používa MV, čiže musí podať DP k DZMV, doteraz si ho vyplňoval ručne. Tak isto poznám murára, ktorý si robí DP sám, vypočíta náklady paušálne, ušetrí na účtovníčke, ale tiež používa MV. Znamená to, že si budú musieť takýto ľudia zaplatiť účtovníčku? asi tým veľmi potešení nebudú
Sú platitelia DPH ? Ak sú, tak majú povinnosť podávať elektronicky.

Len tak okrajovo, ak sú platitelia DPH, tak museli presiahnuť "určitý obrat", t.z. že to nebudú len takí drobní podnikatelia.
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

http://www.vssr.sk/1303/Najdolezitej...ani_37133.aspx
S účinnosťou k 1. 1. 2012 bola prijatá už aj novela daňového poriadku – zákon č. 331/2011 Z. z., ktorá mala odstrániť zistené nedostatky ešte pred účinnosťou daňového poriadku, a tiež bolo potrebné posunúť účinnosť ustanovení týkajúcich sa elektronickej komunikácie s daňovými subjektmi o jeden rok, teda k 1. 1. 2013, pretože by sa nepodarilo ku dňu účinnosti daňového poriadku zabezpečiť bezproblémovú elektronickú komunikáciu po technickej stránke zo strany správcu dane.
Teda všetko elektronicky od 1.1.2013?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lenka_bodorova Pozri príspevok
http://www.vssr.sk/1303/Najdolezitej...ani_37133.aspx
S účinnosťou k 1. 1. 2012 bola prijatá už aj novela daňového poriadku – zákon č. 331/2011 Z. z., ktorá mala odstrániť zistené nedostatky ešte pred účinnosťou daňového poriadku, a tiež bolo potrebné posunúť účinnosť ustanovení týkajúcich sa elektronickej komunikácie s daňovými subjektmi o jeden rok, teda k 1. 1. 2013, pretože by sa nepodarilo ku dňu účinnosti daňového poriadku zabezpečiť bezproblémovú elektronickú komunikáciu po technickej stránke zo strany správcu dane.
Teda všetko elektronicky od 1.1.2013?
v týchto prípadoch
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Economic Pozri príspevok
Sú platitelia DPH ? Ak sú, tak majú povinnosť podávať elektronicky.

Len tak okrajovo, ak sú platitelia DPH, tak museli presiahnuť "určitý obrat", t.z. že to nebudú len takí drobní podnikatelia.
Nie sú plátcami, hovorím o DP k Dani z MV a ako aj Ty v príspevku 721 píšeš, že všetky podania budú musieť byť podané elektronicky
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lenka_bodorova Pozri príspevok
http://www.vssr.sk/1303/Najdolezitej...ani_37133.aspx
S účinnosťou k 1. 1. 2012 bola prijatá už aj novela daňového poriadku – zákon č. 331/2011 Z. z., ktorá mala odstrániť zistené nedostatky ešte pred účinnosťou daňového poriadku, a tiež bolo potrebné posunúť účinnosť ustanovení týkajúcich sa elektronickej komunikácie s daňovými subjektmi o jeden rok, teda k 1. 1. 2013, pretože by sa nepodarilo ku dňu účinnosti daňového poriadku zabezpečiť bezproblémovú elektronickú komunikáciu po technickej stránke zo strany správcu dane.
Teda všetko elektronicky od 1.1.2013?
Zo strany správcu dane smerom k nám od 1. 1. 2013.
Smerom od nás na DÚ od 1. 1. 2012.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
babi2 Pozri príspevok
Nie sú plátcami, hovorím o DP k Dani z MV a ako aj Ty v príspevku 721 píšeš, že všetky podania budú musieť byť podané elektronicky
Veď čítaj trošku pozornejšie. Všetky podania platiteľov DPH a nie všetkých daňových subjektov úplne. Aj začiatok mojej témy o tom hovorí.


V celej téme a skoro v každom príspevku sa skloňuje slovo platiteľ DPH !!!
Naposledy upravil Economic : 27.10.11 at 11:55
1 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Economic Pozri príspevok
Veď čítaj trošku pozornejšie. Všetky podania platiteľov DPH a nie všetkých daňových subjektov úplne. Aj začiatok mojej témy o tom hovorí.


V celej téme a skoro v každom príspevku sa skloňuje slovo platiteľ DPH !!!
Ďakujem za vysvetlenie, budem sa snažiť čítať pozornejšie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rado sa stalo. Cieľom témy je upozorniť ľudí teda platiteľov DPH na túto problematiku, nie strašiť všetkých podnikateľov
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

Teda podávať sa musí, len nemusí to byť elektronický zaručený podpis, ktorý bude musieť byť od 1.1.2013. Prosím doplnete ma ak tam je pre mňa platiteľa DPH ešte niečo podstatné. Ďakujem
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

dadika22 Pozri príspevok
ďakujem. aby som tomu správne rozumela, ak máme zriadenú dohodu s DÚ kvôli Súhrnnému výkazu k DPH (namiesto ZEP), tak táto bude platiť aj pre ostatné elektronické podávania DP? alebo treba ešte niečo k tej dohode doplniť?
Toto by aj mňa zaujímalo, nikde som nenašla odpoveď? A teda keĎ je len dohoda, treba posielať daňové priznania... aj poštou? Ďakujem
Naposledy upravil lenka_bodorova : 27.10.11 at 12:29
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lenka_bodorova Pozri príspevok
Teda podávať sa musí, len nemusí to byť elektronický zaručený podpis, ktorý bude musieť byť od 1.1.2013. Prosím doplnete ma ak tam je pre mňa platiteľa DPH ešte niečo podstatné. Ďakujem

Na zatiaľ ti stačí toto vedieť. Druhý novembrový týždeň idem na školenie. Ak budú nejaké pikošky, dám to samozrejme hneď všetkým poraďákom vedieť.
8 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lenka_bodorova Pozri príspevok
Toto by aj mňa zaujímalo, nikde som nenašla odpoveď? Ďakujem
Ak je dohoda pre ten ktorý daňový subjekt na SV, tak platí aj na iné elektronické podania.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lenka_bodorova Pozri príspevok
Toto by aj mňa zaujímalo, nikde som nenašla odpoveď? A teda keĎ je len dohoda, treba posielať daňové priznania... aj poštou? Ďakujem
§ 13 ods. 5 a 6 daňového poriadku
3 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
lenka_bodorova Pozri príspevok
Teda podávať sa musí, len nemusí to byť elektronický zaručený podpis, ktorý bude musieť byť od 1.1.2013. Prosím doplnete ma ak tam je pre mňa platiteľa DPH ešte niečo podstatné. Ďakujem
Zhrniem:

Od 1.1.2012 bude platiteľ DPH povinný zasielať všetky podania elektronicky, po novele Daňového poriadku budú na to dva spôsoby, buď podpísané ZEP-om, alebo na základe Dohody so správcom dane.

Od 1.1.2013 bude správca dane zasielať subjektom (myslím, že zatiaľ je to tak, kto o to požiada) akúkoľvek dokumentáciu len elektronicky do osobnej schránky a bude musieť byť podpísaná ZEP-om.
35 0
Načítať ďalšie