Zavrieť

Porady

NEŽEREM.

Remeselník,stavbár.
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí .Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.
Naposledy upravil 220870 : 04.09.11 at 17:14
Usporiadat
Marikaby Marikaby

Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

Ahoj. Od mája som zmenila svoje stravovanie a za 4 mesiace som schudla 9 kg. Mojim pôvodným cieľom nebolo chudnutie, ale odkyslenie organizmu. Schudnutie je vedľajší efekt....
Čo robím?
Ráno si vypijem pohár odstátej vody ( večer si pripravím do pohára, aby do rána z neho vypŕchal flór aj chlór... ) s 1 nešumivým celaskonom. Potom si dám oolongový čaj (nahradí kávu, dodá energiu, pomáha detoxikovať a chudnúť).
Asi o 1 hod. neskôr si dám riadne raňajky. Snažím sa jesť pravidelne. Hladkú múku som nahradila celozrnnou hladkou múkou. Jem iba celozrnné pečivo (1-2 ks denne). Úplne som vylúčila salámy, klobásy, párky, mastné jedlá, margaríny, potraviny plné umelých farbív, ...
Denne zjem 1-2 ks banánov a jeden jogurt,do ktorého si dávam
čerstvo pomleté ľanové semená (kvôli očiste čriev).
Snažím sa piť dostatok tekutín (iba čistú vodu - vždy odstátu, nie z vodovodu, zelený čaj, večer občas červené vínko).
Riadne obedujem a večeriam, ale som výrazne znížila konzumáciu mäsa. Mäso jem iba cez víkend, častejšie kupujem kvalitnejšie hovädzie mäso.
Obľúbila som si celozrnnú ryžu (bielu už nekupujem). Je treba vedieť, že ryžu, šošovicu a fazuľu pred varením treba veľmi dlho namáčať a meniť vodu (aj 2-3 dni), aby sa z nej uvoľnili fytáty. Sú to látky, ktoré bránia telu využiť minerálne látky a vitamíny prijímané v iných potravinách.
V lete som si často pripravovala zeleninové šaláty...
Bolo obdobie, keď dlhší čas ukazovala ručička váhy rovnaké číslo... a potom sa to znova pohlo...
Držím všetkým palce. Veľa výdrže !!!!
16 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tak sa k vám moja maličkosť pridáva. Som si to prečítala a po 35. dňoch mojej "novej stravy" si dovoľujem vysloviť nesúhlas s delenou stravou, s jedením len do 17,30 a s tu uvádzanými jedálničkami (raz len sacharidy, raz len tuky....). Som si prešla jednu stránku (trvalo mi to týždeň) - je fakt, že to nedodržujem na 100%, to sa nedá, bola by som otrokom váhy pri jedle, ale moje výsledky k dnešnému dňu - váha - 6 kg, pás - 3 cm. Prvé dva týždne išli rýchlejšie, 3. týždeň bol útlm, a teraz zatiaľ po 1 kilečku za týždeň. V minulosti som skúšala delenú stravu a ešte neviem aké diéty. Lenže vždy je to len diéta, ktorá raz skončí a potom.... Myslela som si, veď jem málo 1-2-krát denne (a ani som nebola nikdy hladná, ani teraz nie som) a to je asi tá najväčšia chyba. Teraz jem 5-6-krát denne, posledné jedlo cca 2 hodiny pred spánkom. Nenakladám si ako baník, ale niečo zjem. Aj keď nie som vôbec hladná. No a základ je voda - čistá z vodovodu alebo nebublinková minerálka (každú hodinu 2 dcl) - je fakt, že mám väčšiu spotrebu toaletného papiera, ale čo už :-)
Takže držím palčeky všetkým odhodlaným, a držte ich, prosím, aj mne :-)
11 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
KEJKA Pozri príspevok
tak tých 82 a niečo schvaľujem. Ale skutočne stači o nič moc sa nesnažiť, akurát zmeniť zvyk a miesto ku chladničke vybehnúť von, nejsť výťahom, ale po schodoch, kde sa dá. Chodiť peši a nevyhovárať sa, že nemáš čas. Zaparkovať auto trochu ďalej a do cieľa dojsť peši. Viac fyzickej námahy, odpustiť si pivečko a chlieb, ani sa nenazdáš, váha pojde dole.
urobiť si radosť raz za čas - napr. odmeniť sa tým pivečkom, ale prijať nový spôsob života a stravovania za svoj, dodržiavať ho neustále, potom jojo efekt sa nedostaví.
A čo kombinácia? Fyzicka namaha+pivečko+papaničko.
Dnes som ich urobil na biku 5 a vaha a nie a nie ist dolu.
45 km po malych karpatoch.
male karpaty 04.09.2011.jpg  
9 0
Mikae Mikae

Mikae je offline (nepripojený) Mikae

fitnes náramek.jpg  
8 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nízkotučné vylúčiť? ako to potom je? slaninu môžem do nemoty? alebo tá je tiež nízkotučná?
Podarilo sa mi schudnúť 5 kg a teraz sa viac-menej udržiavam na želanej hmotnosti. Našťastie jedlo nie je zmyslom môjho života, najem sa vtedy ked som hladná, nemusím ausgerechnet mať obed, či večeru, lebo je hodina obeda, či večere.
Samozrejme obedujem, ale ak sa cítim po polievke polonajedená, nepokračujem, druhý chod si dám na večeru o 17ej, večer už nejem.
Všeobecne obľúbené je večer sa prikrmiť jogurtami, či ovocím - hrubá chyba. Večer treba ak to človek do rána inak nevydrží, radšej si dať steak, samozrejme bez prílohy.
takto sa mi to osvedčilo.
Za jedlo považujem aj ovocie, syry, chuťovky, všetko je jedlo, všetko sa počíta.
Ozaj a tá delená strava je výborná, len pozor - treba deliť stravu a nie miesto.........delená strava nie je to, že polievku zješ v kuchyni, obed na terase, zákusky na balkóne, zmrzlinu v kresle pri telke...............
Držim palce.
7 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

pepsikova Pozri príspevok
..

.....lebo pri takej 180cm výške je skoro 90kg u mňa taký dosť dobrý chlap...ale ak máš nejakých pod 170,tak chudni...držím palčáky...
Pepsi, ja by som tiež chcela schudnúť, lebo podľa teba, som dosť dobrý chlap
Začala som chodiť na dlhé prechádzky, denne by som mala prejsť 5 km, snažím sa aj keď sa často musím veľmi premáhať a tiež si hľadám dôvod prečo neísť Tiež som bola športovkyňa a pomaly s vekom pribúdali aj kilečká. Budem túto tému sledovať držím palce a dúfam, že na tie Vianoce budeme všetci štíhlejší, zdravší a jasné že aj krajší
7 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

220870 Pozri príspevok
Včera som dostal váhu .Odvčera Ne....
môj nic je dátum narodenia.
vahu pekne schovaj - vazit sa maximalne 1x tyzdenne (najlepsie rano na lacno pokial mozno po vyprazdneni )

radsej si zmeraj brucho - centimetre su dolezitejsie ako vaha - ta moze kolisat, ci uz zadrziavanim vody alebo rastom svalov pri cviceni

lekari odporucaju mat v pase pod 80 cm ako prevenciu kardio... ochoreni

cim viac svalov, tym rychlejsie spaluje tuky
7 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

toto som nevedela
46965711_1935559063416044_6115415383710105600_n.png  
7 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

...
1487662_66683.jpg  
7 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

50416202_816270252045869_6355570107858550784_n[1].jpg  
7 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

7 0
Mikae Mikae

Mikae je offline (nepripojený) Mikae

leginy.jpg  
7 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

miernejšia varianta

Raňajky
- Praženica z 5 vaječných bielkov + 1 žĺtok (na teflón. panvici bez tuku) + Racio chlebíčky ryžové (tzv. polystyrén) 3-4 ks, alebo cestoviny (100g vo varenom stave) alebo 1 celozrnný rožok, príp. 2 ks celozrnného chleba
- Konzerva tuniaka (kúsky) vo vlastnej šťave + Racio chlebíčky
- Nízkotučný jogurt biely príp. tvaroh + 1 ks ovocia a 30g neochutených ovsených vločiek
- Cottage-chease + Racio (cestoviny, pečivo)
Vyhýbať sa bielemu pečivu, sladkému pečivu, salámam, šunkám, tučným syrom, mastným jedlám

Desiata
- Zeleninový šalát s 3 kvapkami olivového oleja + Racio chlebíčky 3-4 ks
- Racio ochutené (čokoláda, škorica, karamel, jogurt)
- 1 ks ovocia
- 1 fit (alebo proteínovú) tyčinku (občas)
- nízkotuč. jogurt, tvaroh + hrsť orieškov
Vyhýbať sa sladkostiam

Obed
150 g kuracích pŕs (príp. morčacie, bravčová panenka, hovädzí steak) alebo rýb na prírodno (alebo stroganov, čína, sushi, jemné bylinkové a paradajkové omáčky) + 100 g varenej ryže (natural), zemiakov alebo cestovín (celozrnné) + zelenina (čerstvá aj varená)
Vyhýbať sa vyprážaným jedlám, rýchlemu občerstveniu, slovenským ľudovým, pizzi, polievkam, pečivu, omáčkam, sladkým jedlám

Olovrant
ako desiata

Večera
Ako obed ale už len so zeleninou – žiadne iné sacharidy
Uprednostňovať ryby a biele mäso.

Pred spaním
- 1 ks grapefruit
- BodyFit (alebo podobny) kokteil

Doplnky výživy
Ráno – vitamíny – postačí aj multivit.
S tučnejšími jedlami alebo s obedom a večerou Fat Burner alebo CLA
Pred cvičením L-carnitín, albo káva bez cukru

Veľa piť. 3-4 l denne. Najlepšie čistú vodu a čaj. Minerálky so zníženým sodíkom obmedzene.
Neochucovať kávu, čaj.
V prípade nedostatku času jedlo nahradiť aj proteínovým alebo BodyFit (alebo iným) kokteilom.
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No myslím, že sa zbytočne trápite, jedzte ako vám chutí, ale dávajte si menšie porcie. Je to všetko určite o génoch ale aj o kuchyni. Rozdiel medzi váhou mojou a môjho muža je 40kg. On je vyšší o 18cm. Ja som štíhla odjakživa, on je "pri sebe" viac ako 40 rokov. Akurát sa mu presúva hmotnosť zo svalov nôh a ramien do objemu bruška. Po jeho operácii žlčníka som varila s malým množstvom tuku, mäsko som len na vode dusila, pustilo si svoj tuk. Inak všetko ako predtým. Obaja sme však schudli rovnako po 5 kg. Keď som začala pridávať pri varení tuk, obaja sme zase úplne rovnako pribrali. Ja veľa zjem na raňajky, tie mi trvajú aj hodinu + dve kávy a čaj k tomu. Potom už cez deň necítim hlad, zjem, keď mám na niečo chuť, zabudnem občas obedovať, alebo večerať. Nejem veľké porcie ani na obed ani na večeru. Desiatu a olovrant nepoznám, ale naozaj mi ani nechýbajú. Sladkosti sa mi protivia, ale niekdy si dávam šľahačku do kávy, niekdy kompót. Delenú stravu môj muž jedol, schudol, ale potom zase pribral. Tiež začína chudnúť každý mesiac aspoň dva razy, najnovšie schudol 6 kg. Znížil množstvo chleba, má menšie porcie. My doma nič nevyprážame, všetko je to o tom, koľko oleja, resp. masti sa minie za mesiac. Jediným športom je u nás venčenie psov a prechádzky.
Téma, dobrá, zaujala ma, lebo túto vetu Nežerem počúvam doma dvakrát do mesiaca už vyše 40 rokov.
6 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som sa rozhodla hýbať...a tak som hneď dnes začala... tri stroje....cítila som sa tam príjemne...a k tomu som upravila stravovanie v zmysle 90- dňovej diéty, lebo také stravovanie mne vyhovuje. No a koncom roka poviem výsledok úbytku.....
6 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak ja od zajtra NEZEREM-))) Nie je to ziaden novorocny slub, ale nutnost a ten novy rok mi prisiel ako dobra motivacia. Doma som jic nehovorila, no to varenie bez ochutnavania snad zvladnem. Drzte prsteky. Potrebujem toho dat prec veeeela.
6 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Lubo44 Pozri príspevok
Tak aj sa od zajtra pridávam do partie schudnutia chtivých poraďákov. S manželkou začíname s diétou. Ona chce zhodiť nejakých 6 kilečiek, ja potrebujem podstatne viac. Som taká kópia zadávateľa témy, podobná postava, váha, bývalý aktívny športovec, teraz si ale pripadám ako vypasený bravček. A keďže základ chudnutia je viac zo seba vydať ako prijať, tak sa chystám môj najdrahší vešiak na oblečenie znova používať na účel na ktorý som ho pôvodne kúpil, teda na behanie (mám na mysli rotoped) . Okrem toho som po rokoch konečne vytiahol z pivnice aj lyže. Takže môžem páliť tuky jedna radosť. Dúfam že mi pomôže aj toto pre nás účtovníkov hektické obdobie a viac budem myslieť na robotu ako na jedlo. Tak držte palce.
Držím ti všetkých 20 palcov Aj ja mám predsavzatia schudnúť, tiež som " bývalá vrcholová" športovkyňa, teraz nič nerobiaca s nadváhou Viem, že musím viac vydať ako prijať, len keď je to čím ďalej, tým ťažšie Hádam sa mi do leta podarí čo to dať dole, aby som si vôbec mohla obliecť plavky / mám krásne nové/
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja sa idem pochváliť svojím úspechom. Za 13 dní som schudla -4 kg, a po 3 cm v páse bokoch , a na nohe....A vôbec som necvičila, len som upravila stravu...... Pocit je super, pokračujem ďalej......... Kúpila som si teraz knihu fresh diet , naštudujem a uvidím .....
6 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja kazdemu odporucam rychlu chodzuja som bez paliciek..aj ked doma kupene.. je fajn mat hodinky, ktore meraju tepovu frekvenciu ..aby bola v spalovacom pasme....hlasia ked som pod...alebo nad limitom ako psychologiu som si povedala,ze ved to je iba 30min tam a 30min naspatek...kto moze nech skusi...
Neskor ked tepovka uz bola nizka - kondicka lepsia ...som coto pobehla a teraz bežkam
Minuly rok som.lieky na tlak dala na polovicu....uz nejem ziadne...moja volba zrala.som ich od 35ťky...
6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kúpila som si nové plavky
285659598_3144872515825219_7793822014703233315_n.jpg  
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať