Zavrieť

Porady

Nemám pridelené základné číslo - ako platim daň?

daňový poradca, audítor
Daňové priznanie typu A a B pre FO, ktoré podávame za rok 2011 je pripravené tak, že na prvej strane daňovník vyznačí, či mal alebo nemal pridelené základné číslo správcom dane. Od tohto čísla sa odvíja platba každej dane, ktorú odlišujeme iba predčíslim. Základné číslo identifikuje daňovníka.

Podaním daňového priznania daňovník naznačí/zaškrtne, že číslo pridelené nemal (stáva sa, že čísla boli pridelené aktívnym daňovníkom, bez zohľadnenia napríklad ukončenej činnosti v priebehu roka 2011 a podobne). To je impulz pre správcu dane aby mu ho pridelil a doručil.

Zaplatenie dane a teda aj termín zaplatenia sa následne odvíja odo dňa doručenia oznámenia správcu dane o pridelení základného čísla daňovníkovi, ktorý je zároveň jeho identifikátorom. Lehota je 8 dňová.

Záver:
Daňovník, ktorému nebol pridelený identifikátor/základné číslo neplatí daň v termíne na podanie daňového priznania. Daňové priznanie síce podáva v termíne, ale daň zaplatí až po doručení čísla v lehote do 8-mich dní.
Usporiadat
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Nemôžem sa tam dostatť, stále mi píše, že serveru došlo k vnútornej chybe. Môj osobný asistent stratil!!! pridelené číslo a neviem mu poslať daň. Čo mám robiť ? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Na aké číslo účtu zaplatiť daň z daňového priznania typu B? V daňovom priznaní sú priznané príjmy aj zo závislej činnosti (bola priebežne počas roka platená preddavková daň) a aj príjmy z podnikania? Má sa zaplatiť na číslo účtu z príjmov z podnikania? Ďakujem.
áno, na č. účtu z podnikania.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Už mi to dnes vyhodilo číslo účtu. ďakujem veľmi pekne za pomôcku, ktorú uvádzate vyšie. Pekný deň.
0 0
tamik tamik

tamik je offline (nepripojený) tamik

Dobrý večer

A kde zaplatiť daň z príjmu napr.jednorázový honorár podľa autorského zákona ? Čo s tým ? Ako zaplatiť daň ? Treba si asivybaviť na DU DIČ ?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,platí to všetko prosím aj pre daňovníka,ktorý mal v r. 2011 iba príjmy z 2 zamestnaní,a podáva daň.priznanie typ A?
skušal som vyplniť jeho rodne čislo a priezvisko meno do tabulky,a program vyplnil čislo učtu-a vyberieme daň z prijmov fyzickych osob rezidentov?
no hádam to je dobre a nepošle to na cudzí účet??? uf....
0 0
Hanka28 Hanka28

Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

žena
Na staré číslo neplať. Pozri si tento príspevok 19.01.12 Nemám pridelené základné číslo - ako platim daň?
15:23
(podaj DP a zaškrtni, že si nedostal oznámenie o čísle účtu...všetko je v tomto príspevku)
0 0
marigy marigy

marigy je offline (nepripojený) marigy

tibor1000 - daň z príjmov FO nerezidentov je niečo iné t.j. pre SZČO - platba dane zo závislej činnosti má iné predčíslie 500259 a VS 1700992011
0 0
zaja zaja

zaja je offline (nepripojený) zaja

Dobrý deň, len taká faktická poznámka... ak budem čakať na to že mi pošlú číslo účtu (živnosť len 1 - 6/2011 potom ukončenie) a nestihnem to zaplatiť do konca marca tak ani podľa mňa nemôžem poukázať 2 % dane. Takže radšej patrať po účte, alebo uhradiť na starý len aby to bolo do termínu.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
zaja Pozri príspevok
Dobrý deň, len taká faktická poznámka... ak budem čakať na to že mi pošlú číslo účtu (živnosť len 1 - 6/2011 potom ukončenie) a nestihnem to zaplatiť do konca marca tak ani podľa mňa nemôžem poukázať 2 % dane. Takže radšej patrať po účte, alebo uhradiť na starý len aby to bolo do termínu.
ale veď si zadaj tu údaje a nemusíš čakať na č.účtu
https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
5 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
tamik Pozri príspevok
Dobrý večer
A kde zaplatiť daň z príjmu napr.jednorázový honorár podľa autorského zákona ? Čo s tým ? Ako zaplatiť daň ? Treba si asivybaviť na DU DIČ ?
A kto je ten, kto rieši zaplatenie dane z príjmu za honorár? Fyzická osoba, ktorá honorár obdržala? Je to honorár nezdanený zrážkovou daňou? Ak áno, je to príjem podľa autorského zákona. Tento je riešený v § 6/2/a. Tieto príjmy podliehajú registrácii bývalý § 31 zákona o správe daní, dnes § 49a ZoDP. Registrácia sa netýka iba poberania príjmov podľa § 5, § 7 a § 8. Netýkali by sa príjmov podľa § 6, u ktorých bola zrazená daň podľa § 43 ZoDP. U Vás je rozhodujúce, či predmetný jednorazový honorár je možné posúdiť ako ostatný príjem. Nakoľko však § 6/2/a hovorí o príjmoch podľa autorského zákona, mám za to, že predmetný príjem patrí tam.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
zaja Pozri príspevok
Dobrý deň, len taká faktická poznámka... ak budem čakať na to že mi pošlú číslo účtu (živnosť len 1 - 6/2011 potom ukončenie) a nestihnem to zaplatiť do konca marca tak ani podľa mňa nemôžem poukázať 2 % dane. Takže radšej patrať po účte, alebo uhradiť na starý len aby to bolo do termínu.
Termín by ste nezmeškali. Viaže sa k § 49/2 a tam je aj spomínaných 8 dní po doručení oznámenia osobného účtu daňovníka. Ale samozrejme, je to na Vás. Číslo je možné vygenerovať ... ale o tom zákon o dani z príjmov nehovorí.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň,platí to všetko prosím aj pre daňovníka,ktorý mal v r. 2011 iba príjmy z 2 zamestnaní,a podáva daň.priznanie typ A?
Áno.

tibor1000 Pozri príspevok
skušal som vyplniť jeho rodne čislo a priezvisko meno do tabulky,a program vyplnil čislo učtu-a vyberieme daň z prijmov fyzickych osob rezidentov?
no hádam to je dobre a nepošle to na cudzí účet??? uf....
Tomuto nerozumiem.
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
tibor1000 Pozri príspevok
....
...
skušal som vyplniť jeho rodne čislo a priezvisko meno do tabulky,a program vyplnil čislo učtu-a vyberieme daň z prijmov fyzickych osob rezidentov? áno, rezident FO a rok 2011, bude aj správny v.s.
no hádam to je dobre a nepošle to na cudzí účet??? uf....
- ja si takto vygenerované číslo vytlačím a zoberiem pri odovzdávaní DP FO na DÚ, a opýtam sa, či to môžem takto uhradiť bez čakania, kým mi pošlú do vlastných rúk
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
witch Pozri príspevok
- ja si takto vygenerované číslo vytlačím a zoberiem pri odovzdávaní DP FO na DÚ, a opýtam sa, či to môžem takto uhradiť bez čakania, kým mi pošlú do vlastných rúk
Podľa mňa je zbytočné ísť s tým na DÚ.... tie účty sedia keď si ich zadáš na ich stránke podľa pomôcky
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
jacekova Pozri príspevok
Podľa mňa je zbytočné ísť s tým na DÚ.... tie účty sedia keď si ich zadáš na ich stránke podľa pomôcky
asi hej, ja len zo zásady opatrnosti... ...ale pracovníčka mi asi aj tak k tomu viac nepovie
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
witch Pozri príspevok
asi hej, ja len zo zásady opatrnosti... ...ale pracovníčka mi asi aj tak k tomu viac nepovie
teraz si trafila kliniec po hlavičke..... nechcem pracovníčky hádzať do 1 vreca, ale VŽDY vedia menej než my....
overila som si to číslo na drsr u viacerých subjektov (hoci som doklad so základným číslom mala) a vždy sedelo
3 0
daduc daduc

daduc je offline (nepripojený) daduc

a aký konštantný symbol uviesť a názov adresáta
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
daduc Pozri príspevok
a aký konštantný symbol uviesť a názov adresáta
špec.ani konš.symbol sa neuvádza
0 0
daduc daduc

daduc je offline (nepripojený) daduc

Ďakujem za rýchlu odpoveď, a názov adresáta ? /platím to šekom/
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
daduc Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď, a názov adresáta ? /platím to šekom/
ja by som dala miestnepríslušný daňový úrad (finančné riaditeľstvo)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať