Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane a materská dovolenka

Ahojte,
potrebovala by som poradiť ohľadom ročného zúčtovania dane.
Od 1.10.2012 som na materskej dovolenke, má mi zamestnávateľ vykonať RZD?
Teda mám si o vykonanie RZD požiadať?
Ak áno, ako mi bude vykonané, resp. ak mi vyjde nedoplatok alebo preplatok na dani, ako sa mi to zahrnie, keď som na materskej a vlastne mzdu mám 0 k výplate, teda nemám mzdu za terajšie mesiace a plánujem byť na materskej dovolenke aj na rodičovskej dovolenke.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Poziadat o RZD si mohla do 15.2. 2013. Tazke na to je uz neskoro.
    Budes si musiet sama podat danove priznanie do 31.3. , s potvrdenim o zdanitelnej mzde od zamestnavatela, ak tvoj zdanitelny prijem bol vyssi ako 1822 EUR vlani.

    jjustka je offline (nepripojený) jjustka

    jjustka
    no dobre, je 19.2.2013 a mam dohodu so zamestnavatelom, ze ak sa rozhodnem poziadat o RZD tak mozem dokonca mesiaca.
    Katy a R tak požiadaj ..

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    jjustka Pozri príspevok
    ale co bude s pripadnym preplatkom resp. nedoplatkom na dani?
    čo by malo byť - vyplatia ti - tak ako doteraz.
    ešte doplním, že ak si menila účet (lebo neviem prečo sa pýtaš) - tak im to oznám ..

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jjustka Pozri príspevok
    ale co bude s pripadnym preplatkom resp. nedoplatkom na dani?
    preplatok ti vráti, najneskôr vo výplate za 04/2013, nedoplatok musíš zaplatiť ty jemu a on následne posiela DU - do konca roka 2013

    ale pokiaľ si na MD a nemala si okrem zamestnania iný príjem, budeš v preplatku

    BUC je offline (nepripojený) BUC

    BUC
    dobry den prajem, ja som tiez na materskej, len mam taku jednu otazocku. Odchadzala som na matersku v juni. Pri rocnom zuctovani sa pocita nezdanitelna cast na danovnika za cely rok, alebo len za mesiace januar az maj? prijem za matersku sa do zuctovania nepocita?
    dakujem za rychlu odpoved

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    BUC Pozri príspevok
    dobry den prajem, ja som tiez na materskej, len mam taku jednu otazocku. Odchadzala som na matersku v juni. Pri rocnom zuctovani sa pocita nezdanitelna cast na danovnika za cely rok, alebo len za mesiace januar az maj? prijem za matersku sa do zuctovania nepocita?
    dakujem za rychlu odpoved
    Máš nárok na rocnu NCZD,

    Materska sa ti do príjmu neráta iba ak by si tvoj manžel uplatnoval na seba tvoju NCZD...
    Je tu vela tém skus pohladat

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BUC Pozri príspevok
    dakujem pekne..uz len jedna otazocka..NCZD za rok 2012 je 3644,74 ?
    Áno 3644,74 €.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Dobrý deň, zamestnankyňa nastupovala 6.7.2012 na RD. ZL jej v decembri 2012 vyplatil prémie. Jej príjem aj s prémiami je 2638,55 EUR, poistné 325,23. Mala vyplatenú náhradu pri PN 106,51 EUR a nemocenské 79,50 EUR. Má nárok na ZP? a počíta sa potom 6 mesiacov alebo 7 /keď v decembri mala prémie?/. Ďakujem

    Elena S. je offline (nepripojený) Elena S.

    Elena S.
    Dobrý večer,
    tiež by som potrebovala poradiť - v júni 2012 som nastúpila na MD. Robím si DP, len neviem, či si môžem uplatniť daňový bonus na dieťa? Priateľ=zamestnanec+živnostník si ho v priebehu roka neuplatňoval. Ale dieťa žije so mnou, má rovnaký trvalý pobyt ako ja. Priateľ s nami nežije, má iný trvalý pobyt a tiež si ho chce uplatniť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Elena S. Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    tiež by som potrebovala poradiť - v júni 2012 som nastúpila na MD. Robím si DP, len neviem, či si môžem uplatniť daňový bonus na dieťa? Priateľ=zamestnanec+živnostník si ho v priebehu roka neuplatňoval. Ale dieťa žije so mnou, má rovnaký trvalý pobyt ako ja. Priateľ s nami nežije, má iný trvalý pobyt a tiež si ho chce uplatniť.
    nezadávaj rovnaké otázky do viacerých tém

    http://www.porada.sk/t209620-p2-dano...ml#post2267564

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.