Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie na zdr. poistenie

Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil)..
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Usporiadat
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ludkoviááááááááááá. Prosím o radu, už som domotaná ako pavučina.
Ak bol súbeh zamestnania a dohody v období 9-12/2005, tak sa na príjem z dohody nepriahliada, však? Alebo sú tam nejaké výnimky pri dôchodcoch alebo študentoch? Napr. Ak dôchodca v období 9-12 pracoval na dohodu (príjem menej ako 13000,-) a súčasne bol v 11,12 mesiaci zamestnaný na zmluvu, zráta sa tento príjem s dohodou? A ak výjde viac ako 13000,-, tak musí robiť RZ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Netka
Ludkoviááááááááááá. Prosím o radu, už som domotaná ako pavučina.
Ak bol súbeh zamestnania a dohody v období 9-12/2005, tak sa na príjem z dohody nepriahliada, však? Alebo sú tam nejaké výnimky pri dôchodcoch alebo študentoch? Napr. Ak dôchodca v období 9-12 pracoval na dohodu (príjem menej ako 13000,-) a súčasne bol v 11,12 mesiaci zamestnaný na zmluvu, zráta sa tento príjem s dohodou? A ak výjde viac ako 13000,-, tak musí robiť RZ?
Ak bol u zamestnanca súbeh dohody s pracovným pomerom tak sa na dohody neprihliada. Pri poistencoch štátu je to tak ako napísal Jožko Mihál v tejto téme v príspevku 697. Je to veľmi pekný a prehľadný príklad
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Záleží od toho, či mal tú dohodu popri zamestnaní. Ak áno, tak sa na ňu neprihliada.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
prečo mne nefunguje tlačítko " súhlasím"??????
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Barbara
prečo mne nefunguje tlačítko " súhlasím"??????
Ja neviem, mne funguje.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

vlasta61
Prosím o pomoc. Vyplňujem tlačivo SB za zamestnanca (počas celého roka a mal kolísavé príjmy i nad 43 tis. Sk) , ktorý bol konateľom v inej firme od 1.3.2005 do 31.8.2005 a poberal odmenu 20 000/mesačne platil si preddavky ako SZČO vo výške 910,- Sk. Mám zmätok pri vyplňovaní tlačiva SB pri B21, B22 a B23. Uvažujem správne ak do B21, B22 a B23 vpíšem O. Vymeriavací základ mi potom vychádza 6x20 000,=160000:2,14= 74 766,- Sk t.j. nižší ako 78 000,- Sk. Neviem si s tým ďalej rady. Č uviesť v odd. III?
Skúsi mi niekto pomôcť. Veľmi pekne ďakujem.
Priliepam prepočet. Ak by niekto prechádzal príklad, v položke koeficientu má byť 0,7234.
Naposledy upravil alušik : 29.05.06 at 05:12
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

Môj skromný názor Anonymka:

1. neviem
2. tlačivo typu S plus príslušný list tuším SA/SB
3. zamestnávateľov požiada o doklady - ak musí, teda ak presiahol limit, alebo mal kolísavé príjmy a posledného alebo hociktorého môže požiadať o RZ
4. dohody sa popri zamestnaní ignorujú
5. neviem.
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

ja sa chcem spýtať, či treba robiť RZ aj zamestnankyni, ktora bola od 8/2005 na materskej.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

baninka
ja sa chcem spýtať, či treba robiť RZ aj zamestnankyni, ktora bola od 8/2005 na materskej.
Nie netreba, ak v zamestnaní nemala kolísavé príjmy, teda ani jeden mesiac nad 43095,-
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

baninka
ja sa chcem spýtať, či treba robiť RZ aj zamestnankyni, ktora bola od 8/2005 na materskej.
Pokiaľ tá zamestnankyňa bola do 8/05 zamestnancom s príjmom mesačne do 43095, nebola SZČO a nemala ďaľšie iné príjmy tak zúčtovanie nemusí robiť.

Pokiaľ by ale aspoň jeden mesiac ako zamestnanec mala príjem nad 43095 tak musí robiť zúčtovanie
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

Katka - aj ja si myslim ze pri zachovaní podmienok - nemala nad 43095 - netreba robiť RZ.
Ďakujem.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Jozef Mihál
??? - napr. SA tam chýba a čo je potom toto:

http://www.novezdravotnictvo.sk/buxu...239p05u001.pdf
Ja som asi typickým príkladom čítania www stránky spôsobom F.
t.j. vidím iba vrchnú časť stránky, strednú časť vľavo a dolu vôbec.

Alebo je to kvôli tomu, že som hľadal tlačivá a hore je iba toto:
Na účely vykonania ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie za rok 2005 podľa zákona je k dispozícii päť druhov tlačív ročných zúčtovaní. Tlačivá sú označené ako typ A, typ B, typ C, typ S a typ X:

Mali by tam byť všetky pohromade, čo nie sú.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať