Zavrieť

Porady

Ako môžem pracovať popri rodičovskej dovolenke?

Chcela by som sa spýtať, pracovala som ma plný úväzok,z práce som nastupovala ma Materskú dovolenku,pracovna zmluva mi nebola ukončená.Aktualne som uz na rodičovskej dovolenke, od aprila by som sa chcela vrátiť do práce. Plat je minimalna mzda,aj tak sa musím odhlásiť zo socialnej poistovne,prebera za mna všetky odvody zamestnávateľ,alebo ako to je? Alebo skôr ísť na dohodu,alebo ako je to najlepšie? Kde všade mám dať vedieť,ze nastupujem do prace..v tom zmysle ci treba dať niekam odhlasku? Manžel sa bude striedať somnou pri malom..môžem normalne poberať rodičovský príspevok?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je jedno, ci sa zamestnas alebo budes pracovat na dohodu, narok na rodicovsky prispevok ti ostava do 3 rokov dietata.
    Nebudes mat akurat narok na dochodkove poistenie zo statu, poistne bude platit zamestnavatel zo mzdy ci odmeny.
    ivka1407 Dakujem.. a zdravotnu bude platiť kto? Zamestnavatel,alebo stat?
    ivka70 Zamestnavatel a zamestnanec

    Ako môžem pracovať popri rodičovskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.