Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Na mobile sa zle píše rýchlopisom s desaťhmatovou metódou. :-)) Bežne takéto vylomeniny neprevádzkujem, stane sa mi to možno raz za 2 roky.
Buchač, chápem, že každého serú pretekári, mňa nevynímajúc, ale ak sa do toho vžiješ, že to píšem doslovne, 100 km/h cesta v pohode, sneží, ale ani náznak ľadovice a na čiernom mobile v krúžku 47-49 km/h tak to je na mozgovú príhodu. Na trojke po diaľnici som išiel prvýkrát v živote a to jazdím od 1996 r.
Tak tu sú oveľa starší vodiči...ja jazdím od 1978 roku.

Ten mobil mi ani nespomínaj...aj keď sa jedná o GPS. Mobil samotný je nie raz pôvodcom ťažkých dopravných nehôd s fatálnymi koncami.

Pretekár som bol aj ja (podrobnosti nie sú dôležité), no už ma to nejak prešlo...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ten mobil /ak mám zapnutú GPS/ mám vždy v držiaku, ináč v taške.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
nuž, včera nebola na cestách dobrá situácia. A dostať sa tak, ako v čechách do reťazovej havárie a čakať potom 30 hodín, to je už iná sranda. Jazdili sme veru včera po rôzne upravených cestách. A hlavne prvý druhý deň, keď napadne sneh, tak radšej nech idú šoféri opatrne, ako hazardéri, čo predbiehajú, čiara, nečiara...

mmch, neviem, či dobre počítam, ale keď ideš 20 km rýchlosťou 100km/h tak oproti rýchlosti 50 km za hodinu ušetríš závratných 12 minút. Ktoré potom s úplnou samozrejmosťou zabiješ úplne inak....
Ísť 48 na diaľnici po tme pri snežení je mimoriadne nebezpečné, zvlášť, keď je stredová čiara súvisle pokrytá snehom.
Ešte si asi nevidela predbiehať poľský kamión pomalo idúce osobné auto, že? Keď kolesá kamióna hádžu kubíky snehového magľajzu na čelné a bočné sklo osobáku. Ja som to zažil na sebe, keď ma predbiehala v decembri fábia, išiel som 95 GPS v 90-tke, boli 2 pruhy vedľa seba a jeden pruh pokrytý hrubou vrstvou snehu /v decembri 2017, keď ho dosť napadlo/. Ešte že som duchaprítomne niekoľko sekúnd držal volant rovno naslepo a zapol na najvyššiu rýchlosť stierače. Verím tomu, že niektorí by ho strhli a vymaľované.
Áno, ušetrím cca 15 min. ktoré už inde nezabijem. Idem vždy max. ako sa dá, všade samozrejme v rámci povolených rýchlostí a tolerancie. Teda všade max. povolená rýchlosť + 5, podľa GPS.
Ide o to, že keď natrafíš na 3 takéto situácie, tak cesta netrvá hodinu ale zrazu 2.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Práve preto, lebo som už zažila fakt všeličo, tak si nedovolím nadávať ani na šoféra, ktorý ide na diaľnici počas sneženia 50. Vieš určite, že nešiel práve k najbližšiemu zjazdu? Alebo čokoľvek iné. Raz je zlé počasie, dneží, môže mrznúť, tak mi je jasné, že sa na ceste môžem zdržať. Pre čokoľvek.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pridám sa.....
Ako jazdí Nandy - jeho problém... ako jazdia iní - ich problém, ale pokiaľ niekto si netrúfa, tak pôjde i pomalšie.
A pre "rýchlikov" by som odporúčal sem-tam si pozrieť správy, napr.
https://spravy.pravda.sk/cierna-kron...uz-trom-ludom/

A pre Nandyho - pripomienka - tá tabuľa NIE JE príkaz, aby si tak rýchlo jazdil, je to len INFORMÁCIA.
Ak svieti raz 100-vka, ver tomu, že je to bezpečná rýchlosť aj pre debilov.
Si si v tom istý? Alebo si myslíš, že každý má reflexy pilota F1?
Nehnevaj sa - píšeš teda totálne voloviny.
Cesta môže byť posolená, prehrnutá, ale niekde odrazu nebude a tá 100-vka je odrazu neprimeraná.
Ty - tvoj popis - si nepremýšľal, čo MÔŽE byť vpredu, nepredvídaš.... a to je CHYBA, obrovská CHYBA, pretože práve takí ako ty - to sú často príčiny tých nehôd.
5 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dáša_
mmch, neviem, či dobre počítam, ale keď ideš 20 km rýchlosťou 100km/h tak oproti rýchlosti 50 km za hodinu ušetríš závratných 12 minút. Ktoré potom s úplnou samozrejmosťou zabiješ úplne inak....
Zle pocitas: 100 km pri rychlosti 20 = 5 hodin, pri rychlosti 50 = 2 hodiny.
Rozdiel je o dost ziac nez 12 minut.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Nandrolon
Do sekundy ich on vypol ... Ja som ich už nechal zapnuté.
na fasa
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, nechce sa mi tu písať ďalšie litánie, tak radšej nič.
Podľa mňa je ísť prehnane pomaly životu nebezpečné ako ísť tou predpísanou rýchlosťou, prípadne o 20 km/h menej.
Nie som žiadny rýchlik len nemám rád bezdôvodne pomalú jazdu. Tie tabule sú aktívne, takže pri námraze by tam svietila možno 60-tka. Napríklad aj v tuneli to bolo znížené na 40.
Ešte na záver dodám, že potom sa netreba čudovať, že kamión niekoho zmietol do priekopy. On ho v skutočnosti možno iba LEGÁLNE predbiehal a dotyčný to neustál a skončil v priekope, jeho problém.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vicktor
Nandrolon
Do sekundy ich on vypol ... Ja som ich už nechal zapnuté.
na fasa
Je normálne, že keď ma niekto úmyselne oslepuje, tak mu aspoň na 2-3 sekundy, keď sa míňame, ukážem čo mi spôsobuje a aké je to príjemné. Možno, že to bol zvárač, tak bol zvyknutý.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Presne, jeden blbec za volantom a trpia všetci za ním, ktorí sa neodvážia predbehnúť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja ti len pripomeniem jednú časť zákona 8/2009 -pretože si spomínal, ako ťa kamión obiehal - možno na diaľnici....
§10 ods.1, 2.
§15 ods.3

A zdá sa mi (nie som si na 100% istý), že kamióny majú na diaľnici povolenú 90-tku a zákaz predbiehania.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....
Presne tak.
A naviac, skoro každý z nich, má aj svoje vlastné pravidlá v správaní sa za volantom.
Ale nič horšie, ako to, čo tu predstavuje Nandrolon, asi nejestvuje.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
vicktor
Nandrolon
Do sekundy ich on vypol ... Ja som ich už nechal zapnuté.
na fasa
Je normálne, že keď ma niekto úmyselne oslepuje, tak mu aspoň na 2-3 sekundy, keď sa míňame, ukážem čo mi spôsobuje a aké je to príjemné. Možno, že to bol zvárač, tak bol zvyknutý.
Alebo šofér z povolania, ktorý vie pozerať aj cez diaľkové svetlá a tak mu to akosi nevadí. Napríklad aj ja normálne vidím a nie som z reflektorov oslepený.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Pridám sa.....
Ako jazdí Nandy - jeho problém... ako jazdia iní - ich problém, ale pokiaľ niekto si netrúfa, tak pôjde i pomalšie.
A pre "rýchlikov" by som odporúčal sem-tam si pozrieť správy, napr.
https://spravy.pravda.sk/cierna-kron...uz-trom-ludom/

A pre Nandyho - pripomienka - tá tabuľa NIE JE príkaz, aby si tak rýchlo jazdil, je to len INFORMÁCIA.
Ak svieti raz 100-vka, ver tomu, že je to bezpečná rýchlosť aj pre debilov.
Si si v tom istý? Alebo si myslíš, že každý má reflexy pilota F1?
Nehnevaj sa - píšeš teda totálne voloviny.
Cesta môže byť posolená, prehrnutá, ale niekde odrazu nebude a tá 100-vka je odrazu neprimeraná.
Ty - tvoj popis - si nepremýšľal, čo MÔŽE byť vpredu, nepredvídaš.... a to je CHYBA, obrovská CHYBA, pretože práve takí ako ty - to sú často príčiny tých nehôd.
Presne tak misoft, tu ti aj ja musím dať za pravdu.
A dávam ti aj plusku.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bolo by fajn, ak by sa u nás uzákonilo povinné školenie vodičov amatérov so sklonom školiť ostatných účastníkov cestnej premávky.
Myslím tým práve takých, ako je Nandrolon a jemu podobní.
------------------------------
To školenie by malo byť hlavne intenzívne a často opakované. Napríklad 2 krát 5 hodín týždenne a najmenej po dobu dvoch rokov. Samozrejme že po akejkoľvek absencii na školení by išiel vodičák bez pardónu do čistiarne.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
lujza.j
Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....
Presne tak.
A naviac, skoro každý z nich, má aj svoje vlastné pravidlá v správaní sa za volantom.
Ale nič horšie, ako to, čo tu predstavuje Nandrolon, asi nejestvuje.
Vieš, niekto si lieči svoje komplexy ukazovaním "fuckera" zvlášť keď je možno v práve ten druhý, tak zo seba robí pekného k....a. Ja radšej obehnem a pokračujem svojím plynulým a povoleným tempom.
Ale stále som sa nedozvedel, čo som vlastne spôsobil? Že som predbiehal na ceste, kde sa vojdú 4 vozidlá vedľa seba pomalojazdiaceho vodiča? Alebo že som si nechal svietiť do očí X sekúnd a keď bol pár desiatok metrov predo mnou, tak som mu ukázal, ako ma oslňuje?
Už to tu niekto konečne napíšte, lebo sa to tu bude rozoberať do zajtra :-))
PS: ja to školenie absolvujem už 18-ty rok, takže čo teraz napíšeš za hovadinu???
PS: to školenie trvá 1 deň a robí sa každé 2 roky.
Ja by som naopak nad 60 rokov dával každému týždenné školenie a kompletnú zdravotnú prehliadku, ktorú by si platil každý sám, na to by bolo vystavené povolenie šoférovať na 6 mesiacov :-)))))))))
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Predbiehať - môžeš.... upozorniť na to, že ťa niekto oslepuje - môžeš.... ale ohrozovať iného tým, že ti nejaká svetelná tabuľa ukazuje 100-ko a ty sa toho držíš ako biblie - to už je ohrozovanie iných... pokiaľ si sám na ceste - tak si choď aj stovkou, ale ak je tam niekto iný, ktorý si netrúfa ísť stovkou (lebo sa na to necíti) a ty ho obiehaš (a pritom môžeš náááááhodou kolesom natrafiš na niečo na ceste) - to už je z tvojej strany trochu hazard - pretože ak si sám - vykotíš sa len ty. Ale ak je tam ešte niekto, ty to náááhodou nezvládneš a zmetieš i toho druhého - to je už nezodpovedné.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Ja ti len pripomeniem jednú časť zákona 8/2009 -pretože si spomínal, ako ťa kamión obiehal - možno na diaľnici....
§10 ods.1, 2.
§15 ods.3

A zdá sa mi (nie som si na 100% istý), že kamióny majú na diaľnici povolenú 90-tku a zákaz predbiehania.
Ak čítaš pozornejšie, tak som písal, že by som chcel vidieť dotyčného šoféra, ktorého by obiehal poľský kamión, nakoľko ten kamión idúci stovky km sa nebude vliecť za nejakým expertom.
Mňa obiehala stará FÓBIA, ktorej ten vlastný sneh skoro utrhol blatníky :-)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
lujza.j
Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....
Presne tak.
A naviac, skoro každý z nich, má aj svoje vlastné pravidlá v správaní sa za volantom.
Ale nič horšie, ako to, čo tu predstavuje Nandrolon, asi nejestvuje.
Vieš, niekto si lieči svoje komplexy ukazovaním "fuckera" zvlášť keď je možno v práve ten druhý, tak zo seba robí pekného k....a. Ja radšej obehnem a pokračujem svojím plynulým a povoleným tempom.
Ale stále som sa nedozvedel, čo som vlastne spôsobil? Že som predbiehal na ceste, kde sa vojdú 4 vozidlá vedľa seba pomalojazdiaceho vodiča? Alebo že som si nechal svietiť do očí X sekúnd a keď bol pár desiatok metrov predo mnou, tak som mu ukázal, ako ma oslňuje?
Už to tu niekto konečne napíšte, lebo sa to tu bude rozoberať do zajtra :-))
PS: ja to školenie absolvujem už 18-ty rok, takže čo teraz napíšeš za hovadinu???
Nikto to tu nebude rozoberať, rozmazávaš to tu ty sám.
A naviac, Dáša ti to tu už všetko, jasne a kompletne vysvetlila. K tomu, čo ti tu napísala, fakt nieje čo dodávať.
--------------------------------------------
Asi si prehliadol, že som písal o školení amatérov so sklonom školiť ostatných účastníkov cestnej premávky.
To čo absolvuješ už 18ty krát po sebe, zjavne nemá na teba žiadny kladný účinok.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať