Zavrieť

Porady

Môžem si predĺžiť rodičovskú dovolenku,(som ako zamestnanec) keď mi dieťa nevzali do školky?

Dobrý deň,
3.3.2018 mi končí rodičovská dovolenka a nasledujúci deň by som mala nastúpiť do zamestnania. Dieťa mi však do škôlky vezmú až od septembra 2018 a teda 7 mesiacov ju nemam kam umiestniť. Je možné sa zo zamestnávateľom dohodnúť na predĺžení rodičovskej dovolenky? Alebo by som si musela čerpať dovolenku, ktorá mi zostala? V prípade, že by som dostala výpoveď dohodou (aj napriek tomu, že mi majú držať miesto, je to tiež dosť pravdepodobné), v tomto prípade môžem prejsť na neplatenú rodičovskú dovolenku? Vybavuje sa to potom na UPSVaR alebo na socialnej poisťovni!?
Ďakujem
Erika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    So zamestnavatelom sa nemozes dohodnut na predlzeni RD, pokial nie je RD z dovodu zhorseneho zdravotneho stavu dietata.
    Od zamestnavatela si mozes ziadat neplatene volno, pocas ktoreho sa prihlasis v zdravotnej poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.
    Urcite je vhodne vycerpat najskor dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pocas MD a az potom cerpat neplatene volno - skratit cas ceprania NV na minimum.

    Vypoved dohodou neexistuje, ak sa dohodnes na ukonceni PP dohodou- napr. v pripade, ze zamestnavatel s neplatenym volnom nesuhlasi - je pre teba lepsie riesenie evidovat sa na UP a cerpat 6 mesiacov podporou v nezamestnanosti.
    Neplatena RD neexistuje, je to len cas, kedy sa staras o dieta do 6 rokov a kedy z tohto dovodu stat za teba plati poistenie.
    dzuly6 ivka70 - ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Hej výpoveď som myslela ako ukončenie prac. pomeru, ale ďakujem za opravenie.
    Erika
    ivka70 inak, ak si chces pracu zachovat, rozmyslala by som o pokryti tych par mesiacov kombinaciou dovoleniek rodicov/starych rodicov + nejaky cas sukromne opatrovanie dcery, lebo hladat pracu s cerstvym skolkarom nie je az take jednoduche.

    Môžem si predĺžiť rodičovskú dovolenku,(som ako zamestnanec) keď mi dieťa nevzali do školky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.